Jak opřít oběť poranění páteře ve vodě

Nejhorší noční můrou každého plavčíka je provést skutečnou záchranu vodní páteře. Důvodem je, že delikátní a obtížný postup musí být proveden dokonale, aby oběť měla největší šanci odejít od jakékoli nehody. Bez ohledu na to, zda jste plavčík nebo ne, může soubor pokynů, které je třeba zkontrolovat, zvýšit vaši důvěru v předvádění této záchrany a umožnit nejlepší možný výsledek pro oběť.

Část 1 z 5: Záchrana oběti

 1. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 1

  1 Aktivujte nouzový akční plán (EAP). Dejte ostatním vědět o situaci, aby mohli pomoci při záchraně.
  • Zapískat a vyčistit bazén.
  • Požádejte jiného plavčíka nebo osobu v okolí, aby zavolala 911.
  • Nechte jiného plavčíka nebo osobu, aby popadl automatický externí defibrilátor (AED) a přinesl vám ho.
  • Nechte sekundárního plavčíka, aby vám přinesl opěradlo.


 2. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 2

  2 Přistupte k oběti. Po aktivaci EAP opatrně sklouzněte do vody a jděte směrem k oběti. Vyvarujte se velkého stříkání a vytváření vln ve vodě. Mohli by oběť pobít a více jim ublížit.
 3. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 3

  3 Dělte oběti hlavu a krk. Opatrně zvedněte paže oběti nad hlavu a uveďte je do bodu. Pevně ​​držte paže oběti v této poloze a opřete je o jeho hlavu, abyste znehybnili hlavu a krk. Zajistěte, aby jejich tělo bylo v přímce rovnoběžné s hladinou vody, aby si nepoléhalo na páteř.
  • Jakmile dosáhnete stabilizace hlavy a krku, tuto stabilizaci neporušujte. Mohlo by to způsobit paralýzu oběti. Způsob stabilizace můžete změnit, ale neporušujte jej.
  reklama

Část 2 z 5: Umístění opěradla

 1. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water Krok 4

  1 Umístěte oběť na opěradlo. Zatímco držíte oběti paže na jeho/její hlavě, nechte svého sekundárního plavčíka, aby k vám přistoupil s opěradlem.
  • Dejte jim pokyn, aby se dostali na tu stranu těla, ve které držíte oběť.
  • Nechte je naklonit opěradlo úplně na bok a rychle ho namočit přímo dolů do vody.
  • Jakmile se deska začne zvedat zpět na povrch a znovu ležet, dejte pokyn svému sekundárnímu strážci, aby jej umístil pod oběť tak, aby jeho hlava byla uvnitř opěrky hlavy.
 2. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 5

  2 Změňte držení dlahy hlavy. Jakmile je opěradlo umístěno, musíte začít s přípravou na zajištění oběti k prknu tím, že nejprve změníte použitou techniku ​​dlahy a poté polohu opěradla ve vodě.
  • Nechte svého sekundárního strážce, aby jednou rukou pevně uchopil bradu obětí a opřel předloktím doprostřed hrudi oběti. Požádejte je, aby druhou rukou položili spodní část desky a stabilizovali ji.
  • Poté, co váš sekundární stráž převzal kontrolu nad znehybněním hlavy a krku vaší oběti, jemně přejděte opěradlem ke stěně bazénu. Postavte se za desku zády ke zdi. Sklopte paže oběti dolů na její/její strany a znovu získejte kontrolu nad imobilizací hlavy a krku položením jedné ruky na obě strany hlavy oběti přes každé z jeho uší.
 3. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water Krok 6

  3 Stabilizujte zadní desku. Když se postavíte ke zdi, budete potřebovat další oporu opěradla. Váš sekundární plavčík to dokáže umístěním záchranných trubic pod zadní desku.
  • Nechte svého sekundárního plavčíka namočit jednu záchrannou trubku pod vodu a zasuňte ji pod hlavu desky podle toho, kde stojíte.
  • Pak je nechte udělat totéž, ale umístěte trubku pod patku desky.
  reklama

Část 3 z 5: Zajištění oběti na správní radě

 1. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water Krok 7

  1 Umístěte popruhy opěradla přes oběť. Aby byla zajištěna bezpečnost oběti při vyjímání z bazénu a také kvůli zvýšené imobilizaci, musí být zajištěna popruhy připevněnými k opěradlu. Váš sekundární strážce provede tento úkol, zatímco budete udržovat kontrolu nad hlavou a krkem oběti.
  • Začněte v horní části jedné strany desky a položte první popruh pod paží oběti, ale přes její hrudník. Umístěním tohoto prvního popruhu pod paži oběti, než přejde přes jeho/její hrudník, zajistíte oběť tak, aby nesklouzla a nespadla z prkna, když je odstraněna z vody. Drží je na svém místě.
  • Umístěte další popruh přes paži a hrudník. Vzhledem k tomu, že první popruh zajišťuje oběť ze sklouznutí dolů, zbývající popruhy mohou vše projít.
  • Pokračujte po této straně opěradla dolů, dokud nebudou umístěny všechny popruhy na této straně.
 2. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water Krok 8

  2 Dokončete zajištění oběti pomocí popruhů. Opakujte předchozí postup na opačné straně desky. Nedotýkejte se desky, protože to může dále poškodit oběť. Ještě jednou se ujistěte, že první popruh jde pod paží a přes hrudník, zatímco zbývající popruhy přes všechno. Jakmile správně umístíte každý popruh, připojte jej ke koordinačnímu popruhu jakýmikoli prostředky (suchý zip, spona atd.).
 3. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 9

  3 Zajistěte opěrky hlavy. Jakmile je tělo oběti připoutáno k opěradlu, musí být také zajištěna jeho/její hlava pomocí opěrek hlavy dodaných s deskou.
  • Nechte svého sekundárního plavčíka, aby se přiblížil k jedné straně hlavy oběti
  • Dejte jim pokyn, aby si opěrku hlavy položili rukou a hlavou oběti
  • Počítejte s tím, že je pomalu posunete po straně hlavy oběti dolů, zatímco pomalu odtáhnete ruku pryč
  • Jakmile je opěrka na svém místě, položte ruku na opěrku, jako byste stále drželi hlavu oběti.
  • Tento postup opakujte na druhé straně hlavy oběti.
 4. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water, krok 10

  4 Dokončete zajištění opěrek hlavy. Jakmile jsou obě opěrky na svém místě, použijte popruh opěrky hlavy připevněný k části opěrky hlavy na desce k úplné imobilizaci hlavy oběti.
  • Umístěte popruh tak, aby ležel přes čelo oběti.
  • Zajistěte popruh na opačné straně desky.
  reklama

Část 4 z 5: Odstranění oběti z vody

 1. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 11

  1 Umístěte opěradlo tak, aby bylo připraveno k vyjmutí z vody. Po zajištění oběti na desce uchopte jednu stranu desky, když se pohybujete zpoza hlavy desky a stojíte vedle ní. S pomocí svého sekundárního strážce umístěte horní hranu desky na žlábek bazénu.
 2. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 12

  2 Umístěte se tak, abyste mohli odstranit zadní desku a oběť. Poté, co umístíte část opěradla na žlab bazénu, přidržte prkno, když váš sekundární strážce vyleze z bazénu. Jakmile jste venku, dejte pokyn sekundárnímu strážci, aby se chytil za horní část desky, když se přesunete k úpatí desky.
 3. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 13

  3 Vyjměte opěradlo a oběť z vody. Jakmile jste na místě, dejte pokyn sekundárnímu strážci, aby při tlačení přitáhl opěradlo k sobě a pryč od vody. Zajistěte, aby váš sekundární stráž udržel prkno nízko u země, aby nedošlo k jeho pádu a dalšímu poškození oběti. reklama

Část 5 z 5: Utěšení a péče o oběť, dokud nedorazí EMS

 1. Obrázek s názvem Backboard a Spinal Injury Victim in the Water Step 14

  1 Ošetřete všechna další zranění. Pokud má oběť další zranění, jako je poranění nebo náraz, zacházejte podle toho. To může zahrnovat aplikaci náplasti, icepacku nebo gázy.
 2. Obrázek s názvem Opěradlo oběti poranění páteře ve vodě Krok 15

  2 Zajistěte, aby se oběť cítila pohodlně. Při čekání na příjezd EMS se ujistěte, že se oběť cítí dobře. Pokud jsou například studené, přikryjte je ručníkem/ nouzovou dekou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Jedna opěradlo (s opěrkami hlavy a popruhy)
 • Minimálně dvě záchranné trubice

Tipy

 • Během celého procesu si promluvte s obětí, abyste zjistili důležité informace, jako je její anamnéza, alergie a jakékoli léky, na kterých může být. Kromě toho vám to pomůže změřit úroveň jejich svědomí a to, zda budete možná muset podniknout další kroky.reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

3. týden „Bakalář v ráji“ 2019 je tady. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody řady 6 BIP online, v přímém přenosu, prostřednictvím streamování bez kabelů.

Kempování na vašem dvorku může být spousta zábavy, bez ohledu na to, kolik vám je let. Je to skvělé pro zábavu dětí, nabízí příležitosti ke kontrole noční oblohy a umožňuje vám i vašim hostům být hlučnější než obvykle. Kempování ve vašem ...

Jak složit košili pro služební cesty. Služební cesty sází na profesionální vzhled a chování. Správné skládání košil před zabalením minimalizuje množství vrásek, které se na cestě vytvoří. Jedna z mnoha technik ...

Jak nosit dodávky. Ať už jste bruslař, který hledá boty, které vyhovují vašemu aktivnímu životnímu stylu, nebo jen někdo, kdo chce vypadat dobře v běžném oblečení, boty Vans mohou být pro vás. S obrovskou škálou tenisek, topů a dalšího v ...

Djokovič na svém vrcholu ve Wimbledonu měl štěstí

Jak vyrobit skákací míč (bez Boraxu). Skákací míče jsou zábavné řemeslo, které s ingrediencemi, které máte doma, zvládne téměř každý. Většina skákacích míčků je vyrobena z boraxu, ale jeho požití je nebezpečné a může dráždit vaši pokožku. Na...