Jak upéct jednoduchý tvarohový koláč

Kombinace krupice grahamové krekry a lehké krémové sýrové polevy je božská. Není divu, že tento dezert je na vrcholu mnoha restauračních dezertních menu. Místo toho, abyste čekali na další fantastické jídlo ve městě a užili si kousek tvarohového koláče, zkuste si ho uvařit doma. Tento recept je na elegantní tvarohový koláč s malinovou polevou vyrobený od nuly.

Ingredience

Kůra

 • 2 šálky drobky grahamové krekry
 • 2 lžíce cukru
 • 5 lžic rozpuštěného másla


Plnicí

 • 2 libry smetanového sýra, pokojová teplota
 • 1 1/3 šálku cukru
 • Špetka soli
 • 1 1/2 lžičky vanilky
 • 4 vejce
 • 2/3 šálku zakysané smetany
 • 2/3 šálku těžké smetany ke šlehání

Poleva

 • 12 uncí čerstvých malin
 • 1/2 hrnku cukru
 • 1/2 šálku vody

Metoda 1 ze 3: Výroba kůry

 1. 1 Připravte si pánev. Cheesecake se vaří v jarní formě v lázni s vodou, která zabraňuje vyschnutí a popraskání tvarohové náplně. Aby se voda nedostala do pánve, obalte několik vrstev alobalu kolem dna a boků pánve. Zalisujte jej kolem okraje pánve a ujistěte se, že je bezpečně připevněn.
  • Dbejte na to, abyste ve fólii neutrhli žádné otvory, aby dovnitř nepronikla voda a nenamočila kůru. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 2

  • Pokud dáváte přednost nepečení tvarohového koláče ve vodní lázni, můžete tento krok přeskočit; tvarohový koláč však bude mít pravděpodobně jednu nebo dvě praskliny. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 3

 2. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 4

  2 Smíchejte přísady do kůry. Drobky grahamové krekry, máslo a cukr dejte do mixéru nebo kuchyňského robotu a pulzujte, dokud se důkladně nespojí.
 3. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 5

  3 Stiskněte kůru do pánve. Umístěte směs na krustu do pánve a zadní stranou lžíce nebo prsty ji rovnoměrně vyrovnejte po dně pánve. Mělo by se zvednout po stranách pánve 1/4 na 1/2 palce (0,6 až 1,3 cm).
 4. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 6

  4 Upečeme kůrku. Kůru vložte do trouby předehřáté na 350 stupňů. Pečte asi 10 minut, dokud nezačne vonět a neztmavne.
 5. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 7

  5 Snižte teplotu trouby. Náplň by se měla péct při mírně nižší teplotě; během přípravy zbývajících ingrediencí stáhněte na 325 stupňů. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Plnění

 1. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 8

  1 Vyšlehejte smetanový sýr. Umístěte jej do mísy a pomocí stojanu nebo ručního mixéru ho rozšlehejte, dokud nebude lehký, nadýchaný a poddajný.
 2. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 9

  2 Smíchejte zbývající přísady. Do mísy vložte cukr, sůl, vejce, zakysanou smetanu a tučnou smetanu a pokračujte v šlehání, dokud není vše zcela zapracováno a směs není lehká a nadýchaná.
 3. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 10

  3 Zahřejte hrnec vody. Pokud plánujete svůj tvarohový koláč vařit ve vodní lázni, ohřejte malý hrnec vody k varu. Případně ohřejte nádobu s vodou v mikrovlnné troubě.
 4. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 12

  4 Upečte dort. Plech na pečení (stále pokrytý vodotěsnou hliníkovou fólií) vložte do větší pekáče. Nalijte dortovou náplň do formy na krekru přes grahamovou krekru. Pomocí špachtle rovnoměrně rozetřete. Nakonec nalijte horkou vodu do pekáče tak, aby stoupala po straně formy o palec nebo dva. Pečicí pánev opatrně zvedněte a vložte do trouby. Koláč pečte 1 1/2 hodiny.
  • Pokud byste chtěli po vložení do trouby nalít vodu do pekáče, je to také v pořádku. Obrázek s názvem Upečte si jednoduchý tvarohový koláč, krok 13

  • Pokud na pečení dortu nepoužíváte vodu, vložte formu s pružinou do trouby. Bez vody se doba pečení zkrátí; zhruba po 45 minutách zkontrolujeme, zda koláč ztuhl. 5. 5 Nechte koláč vychladnout. Když je koláč upečený, vypněte troubu a otevřete dvířka na několik centimetrů. Nechte koláč a troubu vychladnout současně; tím se snižuje šance, že vršek dortu praskne. Asi po hodině vyjměte koláč z trouby, přikryjte ho hliníkovou fólií a vložte do chladničky na 4 hodiny nebo přes noc. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Dokončení a přidání polevy

 1. 1 Udělejte malinovou polevu. Do malého kastrůlku dejte maliny, cukr a vodu. Ingredience zahřívejte na středním plameni, často šlehejte, dokud směs nezhoustne do omáčky. Odstraňte z tepla a odložte stranou.


 2. 2 Vyjměte dort z pánve. Vyndejte dort z lednice a položte ho na servírovací talíř. Odstraňte hliníkovou fólii po stranách pánve. Přejeďte nožem po okraji dortu, aby se uvolnil ze stran, poté pánev uvolněte a rozbalte.
  • Pokud máte potíže s vyjímáním boků formy, aniž byste rozbíjeli dort, zkuste nůž zahřát v horké vodě, než jej spustíte po stranách.


 3. 3 Podávejte dort. Dort nakrájejte na plátky a poté pokapejte malinovou polevou. Dort podávejte s bočním malinovým přelivem. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik šálků je 1 libra? Jedna libra se rovná asi 16 šálkům. Hmotnost je nejpřesnější způsob pečení, ale pokud nemáte váhu, ujistěte se při měření, aby byla rovná (pokud používáte mouku nebo jiné suché přísady), nebo pokud používáte tekutou míru, určitě ji proveďte jako co nejpřesnější.
 • Otázka Mohu kůru nahradit drcenými tenisovými sušenkami? Jemně rozdrcené tenisové sušenky smíchané s rozpuštěným máslem můžete použít k výrobě krust nebo koláčů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud chcete, zkuste místo ovoce čokoládovou omáčku.
 • Maliny můžete nahradit borůvkami, jahodami, broskvemi nebo meruňkami, abyste vytvořili jinou ochucenou ovocnou polevu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Plechová forma
 • Hliníková fólie
 • Stojan nebo ruční mixér

Populární Problémy

Jak hrát značku svítilny. Přehrávání tagu bylo vždy o tom, předběhnout toho, kdo je 'to'. Nyní však můžete přidat zábavnou vychytávku, díky níž bude hra více o nenápadnosti a taktu pomocí baterek k transformaci hry. Podle toho, kolik ...

Jak cestovat do Osvětimi. Pokud se chcete dozvědět více o holocaustu a vzdát úctu jeho obětem, zvažte návštěvu památníku a muzea Auschwitz-Birkenau. Auschwitz je bývalá německá nacistická koncentrace a vyhlazování ...

Náboženský fanatismus je jedním z nejnaléhavějších problémů moderní společnosti a Sania Mirza je poslední obětí.

Simona Halepová v úterý porazila Magdu Linetteovou 6: 4, 3: 6, 6: 1 v prvním kole turnaje Western & Southern Open 2021, aby zaregistrovala své první vítězství od května.