Jak čistit bílé boty Vans

Bílé boty Vans vypadají stylově, ale také se snadno barví. Naštěstí můžete své bílé dodávky snadno vyčistit doma pomocí produktů, které najdete po celém domě.

Metoda 1 ze 3: Ruční čištění vašich dodávek

 1. Obrázek s názvem Clean White Vans Shoes Krok 1

  1 Smíchejte čisticí roztok. Použití směsi pracího prostředku a teplé vody je snadný způsob čištění Vans. Do velké mísy smíchejte 1/4 šálku pracího prostředku a 2 šálky teplé vody. Pokud jsou vaše dodávky extrémně špinavé, možná budete muset pro druhou botu namíchat čistou dávku. Pokud máte málo pracího prostředku, zde jsou další čisticí řešení, která můžete vyzkoušet.
  • Smíchejte 1/4 šálku mýdla s 2 šálky teplé vody
  • Smíchejte 1/4 šálku čističe oken se 2 šálky teplé vody
  • Smíchejte 1/4 šálku šamponu se 2 šálky teplé vody
  • Použijte čisticí roztok Vans, prodávaný u prodejců Vans nebo online.


 2. Obrázek s názvem Clean White Vans Shoes Krok 2

  2 Připravte si druhou misku čisté vody. To použijete na opláchnutí utěrky při čištění obuvi.
 3. 3 Namočte žínku nebo kartáč do roztoku a vydrhněte si boty. Pracujte na jedné sekci najednou, namočte hadřík/kartáč do vody a krouživými pohyby drhněte boty. Utěrku opláchněte v čisté vodě, poté ji ponořte do čisticího roztoku a pokračujte, dokud nevyčistíte plátěnou část obou bot.
  • Stejnou metodou můžete vyčistit i vnitřek obuvi.
  • Pokud chcete tkaničky prát samostatně, nalijte část čisticího roztoku do samostatné malé misky a namočte do ní tkaničky. Když skončíte s čištěním bot, opláchněte tkaničky v čisté teplé vodě.
 4. 4 Vyčistěte gumové části starým zubním kartáčkem nebo podobným menším kartáčkem. Nečistota a špína se mohou brousit do gumových částí obuvi Vans, takže pro řešení těchto částí budete možná potřebovat něco tužšího než žínku. Namočte starý zubní kartáček do čisticího roztoku a vydrhněte boky podrážky a všechny ostatní gumové části obuvi.
  • Pokud nemáte po ruce zubní kartáček, použijte brusnou stranu kuchyňské houbičky nebo malý kartáček na čištění.
  • Pokud nejsou gumové části vašich bot tak špinavé, můžete je vyčistit vlhkými ubrousky a odstranit tak oděrky a jiné světelné stopy.
 5. 5 Vraťte se přes boty s čistým mokrým hadříkem. Pomocí něj setřete veškeré nečistoty a zbytky mýdla, které vám zůstaly na botách. Když skončíte, podívejte se na své boty, abyste zjistili, zda jste s jejich barvou spokojeni. Pokud vidíte místa, kde čisticí roztok nefungoval, možná budete muset přejít k technikám odstraňování skvrn.
 6. Obrázek s názvem Clean White Vans Shoes Krok 6

  6 Boty naplňte novinami a nechte je uschnout na vzduchu. Používání novin pomůže vašim botám udržet si tvar, když schnou. Před výměnou tkaniček a obutím je postavte na slunné místo a nechte je úplně vyschnout. reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění dodávek v pračce

 1. Obrázek s názvem Clean White Vans Shoes Krok 7

  1 Sundejte tkaničky a vložky do bot. Tato snadná metoda je skvělá pro plátěné dodávky, které jsou pokryté blátem (nepoužívejte je na semišové nebo kožené boty). Neváhejte a vyjměte tkaničky a vložky, aby vše vyšlo pěkně a čistě.
 2. 2 Umístěte boty a všechny jejich části do polštáře nebo sáčku na jemné prádlo. Obsah všeho v sáčku ochrání boty i vaši pračku před zmlácením během pracího cyklu. Ujistěte se, že povlak na polštář nebo tašku je pevně svázán, aby se při praní nerozebral.
 3. 3 Omyjte boty v jemném cyklu teplou vodou. To bude stačit k vyčištění bot, aniž by došlo k jejich poškození. Nenechte se zlákat k použití horké vody, bez ohledu na to, jak jsou vaše boty špinavé. Horká voda může způsobit uvolnění lepidla, které je drží pohromadě.
  • Nezapomeňte přidat stejné množství pracího prostředku, jaké byste přidali na malé množství prádla.
  • Neumývejte si boty jinými oděvy, zvláště jemnými. Vaše boty by mohly poškodit vaše ostatní oblečení.
 4. Obrázek s názvem Clean White Vans Shoes Krok 10

  4 Boty naplňte novinami a nechte je uschnout na vzduchu. Nesušte je v sušičce, a to ani na nízké teplotě, protože teplo poškodí lepidlo ve vašich botách. Naplňte je novinami, aby si udržely tvar, a poté je usušte na slunném místě.
  • Podívejte se na boty, abyste zjistili, zda jste spokojeni s tím, jak jsou čisté. Pokud stále vidíte skvrny a skvrny, použijte metodu odstranění skvrn.
  • Když jsou vaše boty suché, můžete vyměnit vložky a tkaničky.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Odstranění skvrn a otřepů

 1. 1 Použijte kouzelnou gumu nebo jiný odstraňovač skvrn. Kouzelná guma obsahuje čisticí prostředky, které účinně odstraní většinu skvrn z bílých Vans, včetně skvrn od trávy a bláta. Můžete jej také použít k odstranění otřepů z podrážek obuvi. Použijte kouzelnou gumu nebo jiný odstraňovač skvrn podle pokynů výrobce.
 2. 2 Zkuste otřít alkohol. Jedná se o účinný čisticí prostředek na oděrky, inkoustové skvrny a další malé skvrny. Namočte vatový tampón do trochu třecího alkoholu a namočte obarvenou oblast. Jemně setřete skvrnu vatou. Opakujte, dokud skvrna nezmizí.
  • Můžete také zkusit použít odlakovač na odstranění otřepů a skvrn od inkoustu.
  • Pokud jsou vaše dodávky znečištěné barvou, zkuste použít kousek ředidla.
 3. 3 Použijte jedlou sodu a peroxid vodíku. Voda, jedlá soda a peroxid vodíku jsou skvělým čističem bílých bot. Pokud nemáte doma peroxid vodíku, můžete použít jednoduchou pastu vyrobenou z jedlé sody a vody. Postupujte takto:
  • Vytvořte pastu s 1 polévkovou lžící (14,8 ml) jedlé sody a po 1/2 lžíci peroxidu vodíku a teplé vody.
  • Vezměte kartáč nebo zubní kartáček, namočte jej do roztoku jedlé sody a skvrny vydrhněte.
  • Roztok sody bikarbony nechte na botě alespoň třicet minut zaschnout.
  • Jakmile jedlá soda zaschne, důkladně opláchněte čistou vodou. Opakujte tolikrát, kolikrát je potřeba.
 4. 4 Použijte citronovou šťávu. Citronová šťáva je dalším domácím prostředkem, který na skvrny dělá zázraky. Zkombinujte jeden díl citronové šťávy a čtyři díly vody. Namočte do směsi houbu a pomocí ní drhněte skvrnu. Když skvrna zmizí, opláchněte místo čistou vodou.
 5. 5 Použijte bělidlo bez barviv. Pokud se potřebujete zbavit ošklivých skvrn na svých bílých dodávkách, je pravděpodobně cestou bělidlo. Bělidlo je nebezpečná látka, proto buďte velmi opatrní, abyste jej nevdechli a nedostali ho na holou kůži. Noste staré oblečení, které vám nevadí, že je obarvené stříkačkami, protože zbarví vše, co zasáhne. Zde je návod, jak efektivně používat bělidlo:
  • Smíchejte jeden díl bělidla a pět dílů vody. Nezředěné bělidlo může z bílých tkanin udělat žlutou barvu. Další možností je použití bělidla bez barviv snížit riziko žloutnutí .
  • Vezměte kartáč nebo zubní kartáček, namočte jej do bělícího roztoku a skvrnu vydrhněte. Všimněte si, že toto řešení byste měli používat pouze na bílé části obuvi Vans; nepoužívejte jej na kostkované části jiné barvy.
  • Opláchněte čistou vodou.
  • Tento postup opakujte, dokud skvrna nezmizí.
 6. 6 K odstranění skvrn použijte zubní pastu. Pokud musíte být někam rychlí a nemůžete se vypořádat s problémy s čištěním bílých bot, rozetřete opatrně do oblasti skvrn trochu bílé zubní pasty. Zapracujte do látky, dokud skvrna již nebude viditelná. Odstraňte skvrnu jinou metodou popsanou výše. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je bezpečné používat Oxiclean na mých dodávkách? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Oxiclean by měl být bezpečný, ale pro jistotu je dobré nejprve vyzkoušet jakýkoli čisticí prostředek v nenápadné oblasti, jako je spodní část jazyka boty.
 • Otázka Mohu vyčistit své bílé dodávky octem? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, bílý ocet může být skvělý na čištění dodávek a odstraňování skvrn. Zkuste jej smíchat se sodou bikarbónou a vytvořte pastu, poté ji po navlhčení studenou vodou vydrhněte do svého Vans starým zubním kartáčkem. Až budete hotovi, znovu své Vany opláchněte. Abyste je extra vyčistili, vhoďte je poté do pračky.
 • Otázka Mohu použít prášek do pečiva místo jedlé sody? Ne, nemůžete. Prášek do pečiva se skládá nejen z jedlé sody, ale může také obsahovat kukuřičný škrob a další působící látky. Při čištění je nejlepší použít čistou jedlou sodu.
 • Otázka Použil jsem jedlou sodu a zubní pastu k umytí mých bílých dodávek, pak jsem je dal vysušit na slunce. Co mám dělat, když jsou všude žluté skvrny? Příště nepoužívejte dvě metody najednou. Zkuste otřít alkohol. Pokud tomu tak není, umyjte je v pračce.
 • Otázka Mám kostkované Vans a jsou krémově bílé barvy a na bocích jsou špinavé šmouhy. Jak s nimi mohu zacházet? Pod faucetem nejprve setřete co nejvíce nečistot a poté je vložte do pračky, jak popisuje část 2. Nepoužívejte bělidla ani žádné bělící prostředky, protože by mohly černé kostky proměnit na světlejší nežádoucí barvu.
 • Otázka Jak vyčistím na svých bílých dodávkách skvrnu od coly? Citronová šťáva funguje dobře, stačí použít 1 díl citronové šťávy na 2 díly vody, aby nedošlo k poškození.
 • Otázka Pokud používám povlak na polštář, musí být také bílý nebo může mít jakoukoli barvu? Použijte bílou barvu, abyste zabránili prosakování barev na boty. Můžete také použít pytel na jemné prádlo.
 • Otázka Mohlo by dojít k poškození praní bot v pračce? Pokud právě perete boty samy, není to pravděpodobné. Pro jistotu je nejprve vložte do povlečení na polštář.
 • Otázka Mohou mé dodávky po vybělení znovu zbělat? Ano, ale časté používání bělidla může poškodit plátno.
 • Otázka Mohu použít bělidlo, pokud jsou na mých dodávkách jiná barva? Ne, nemůžeš. Pokud použijete bělidlo, vyblednete z jiné barvy nebo ji změníte na jinou barvu (tj. Růžovou, oranžovou, žlutou atd.). Bělidlo je také riskantní, a to i při čištění zcela bílých bot; pokud si nedáte pozor, riskujete zničení látkové části.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nechte své nové dodávky vodotěsné. Až si příště koupíte nový pár Vans, můžete zabránit jejich rychlému zabarvení tím, že je necháte vodotěsně. Kupte si vlastní řešení hydroizolace nebo si ho nechte udělat v obchodě s obuví.
 • Nepoužívejte standardní bělidlo na běžné všechny bílé dodávky, protože to změní barvu látky na nažloutlou. Bělidlo bez barviv by mělo být ve většině případů bezpečné, vyhněte se však příliš častému používání, aby nedošlo k oslabení materiálu obuvi.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Bělidlo může vyblednout na obuvi jakékoli barevné části.
 • Praní ponořením do vody obecně není vhodné pro boty s koženými částmi.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Tommy Haas zněl optimisticky ohledně Rogera Federera, který se v roce 2021 vrátil na turné v nejlepší soutěži. Švýcarské eso je po zbytek druhé sezóny mimo provoz poté, co podstoupil druhý chirurgický zákrok na svém obtěžujícím pravém koleni.

Jak dlahu prstu. Lékaři používají dlahy prstů k léčbě vyvrtnutých, zlomených nebo vykloubených prstů. Je důležité vyhledat lékařskou pomoc při poranění prstu, ale možná budete muset použít dočasnou dlahu v některých ...

Pěší turistika je skvělý způsob, jak trávit čas venku a hodně cvičit. I když možná toužíte vyrazit do divočiny, čas věnovaný přípravě na výlet vám pomůže zůstat v bezpečí a pohodlí. I když právě vyrážíte na ...

Pokud jste vlastníkem firmy, víte, že dosažení cílů se někdy snáze řekne, než udělá. Ať už se vaše cíle týkají základních operací nebo dlouhodobého růstu, klíčem je identifikovat jasné a konkrétní požadované výsledky. Stanovte si cíle ...

Jak udržovat abs při cvičení. Pravděpodobně jste někdy viděli radu „utáhnout břišní svaly“ nebo „zapojit jádro“ při provádění nejrůznějších cvičení. Ale co to vlastně znamená? Zpevnění břicha zahrnuje aktivaci ...

Jak bojovat. Boj je konfrontace, ve které dva nebo více lidí soutěží o nadvládu a respekt. Ačkoli couvání z boje je obvykle vaše nejlepší volba, pokud musíte bojovat, musíte vědět, jak se bránit a ...