Jak pálit v kriketu

Jako pálkař v kriketu je vaším úkolem použít pálku k obraně branky před zasažením míčem. Branka se skládá ze 3 svislých kůlů, nazývaných pařezy, zakončených 2 horizontálními bloky dřeva nebo zábradlí. Budete mít také příležitost vyměnit si místo s druhým pálkařem (bez útočníka), abyste získali skóre!

Část 1 ze 3: Příprava na výstřel

 1. Obrázek s názvem Netopýr v kriketu Krok 3

  1 Správně uchopte kriketovou pálku. Pokud jste pravák, položte levou ruku na rukojeť směrem k prstu (zaoblená špička kriketové pálky) a pravou ruku pod ní; leváci kladou ruce opačně. Palec a ukazováček by měly tvořit „V“ mezi vnějším okrajem a středem pálky, která směřuje ke špičce netopýra.
  • V případě úderu míčem byste si měli chránit odpalovací rukavice, abyste si chránili prsty.


 2. Obrázek s názvem Netopýr v kriketu Krok 4

  2 Zaujměte správný postoj. Pokud jste pravák, postavte se bokem v brankovišti („bezpečná“ oblast před brankou) levým ramenem směrem k nadhazovači (který „staví“ míč); levorucí pálkaři dělají opak. Podívejte se přímo přes rameno směrem k nadhazovači; nenaklánějte hlavu. Roztáhněte nohy asi 30,5 cm od sebe a pokrčte kolena rovnoměrně rozloženou hmotností na obě nohy. Opřete špičku netopýra o zem za nohama poblíž branky; vaše horní ruka bude spočívat na vnitřní straně stehna nejblíže nadhazovači. reklama

Část 2 ze 3: Pořízení výstřelu

 1. 1 Přesuňte váhu na zadní nohu pro delší hřiště. Přesunutí váhy mimo nadhazovač vám umožní přizpůsobit se míči, který se odrazí výše od hřiště a trvá déle, než se k vám dostane.
 2. 2 Přesuňte váhu na chodidlo nejblíže nadhazovači, abyste dosáhli plného stoupání (takového, které se odráží blízko vás). Přesuňte se vstříc míči.
 3. 3 Pokuste se trefit míč, než se roztočí. Pokud bowler roztočí bowling, můžete postoupit dopředu a zasáhnout míč, než se otočí. Můžete si zahrát střelu přední nohou pro rotující nadhazovač; to vám dává výhodu plného hodu a šanci čelit míči, než se odrazí a otočí.
 4. 4 Házejte pálkou pořádně. Když je míč postaven, otočte rameno směrem k nadhazovateli dolů a švihněte pálkou dozadu v přímém směru. Při ovládání pálky vpřed se setkávejte s míčem pomocí horní ruky.
  • Zpětný švih poskytuje sílu střely; dobrý švih vyčistí vršek branky.
 5. 5 Rozhodněte se, zda se pokusíte vstřelit běh nebo pokračovat v odpalování. Úspěšný pálkař ví, kdy se má pokusit dát gól a kdy zůstat na svém místě a bránit branku. Pokud není čas na výměnu místa s non-útočníkem a skórování, zůstaňte na místě a připravte se na další výstřel. reklama

Část 3 ze 3: Výběr a příprava kriketové pálky

 1. 1 Vyberte správnou kriketovou pálku. Netopýři se liší délkou, hmotností a typem držadla; správná pálka pro vás závisí částečně na vaší výšce a částečně na osobních preferencích. Existují různé pálky v závislosti na typu míče, který používáte
  • Správná délka závisí na vaší výšce. Vsaďte na svůj odpalovací postoj a držte kriketovou pálku vedle přední nohy. Horní část kriketové pálky by měla být umístěna těsně v horní části pánve hráče (horní část kyčle).
  • Správná váha závisí na osobních preferencích. Těžší netopýři poskytují větší sílu, ale lehčí netopýři rychlejší švih. Provádějte cvičné švihy s kriketovými pálky různých hmotností, dokud se člověk nebude cítit pohodlně a ovladatelně.
  • Správná manipulace závisí na osobních preferencích. Netopýři s oválnými držadly jsou silnější, ale kulaté rukojeti se snadněji uchopí, zejména spodní rukou. Kulaté rukojeti také poskytují dodatečný zdvih, když zasáhnete míč.
 2. 2 Připravte kriketovou pálku tak, že ji srazíte. Netopýři jsou vyráběni z vrby, měkkého dřeva, které je zpočátku tvrzeno mechanickým lisem. Dodatečné kalení zlepšuje jeho výkon a chrání před prasknutím. I když do sebe můžete klepat netopýra, doporučuje se, aby proces zpevnění povrchu promáčknutím a vyrovnáním provedl profesionál.
  • Vetřete 1 lžičku (5 g) surového lněného oleje na netopýra, který rovnoměrně potahuje povrch, aby podporoval pružnost a chránil před praskáním. Olej aplikujte buď prsty nebo hadříkem, pokaždé čistým hadříkem (olej je hořlavý, proto hadříky ihned zlikvidujte). Nechte olej vsáknout přes noc, poté netopýra naolejujte ještě 2krát, než zahájíte vlastní klepání.
  • Prohněte se uprostřed kriketové pálky. Použijte k tomu určenou paličku z tvrdého dřeva (lze použít i kriketový míček). Pokračujte v nárazu na povrch, dokud nebude rovný a promáčknutí nezmizí. To bude trvat asi 10 minut pomocí pálkové paličky a k dokončení procesu je zapotřebí asi 10 až 15 relací.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu tvrdě odpálit míč? Chcete -li tvrdě zasáhnout míč, utáhněte levou ruku (pokud jste pravák). Čím více utáhnete levou ruku, tím více budete moci tvrdě zasáhnout. (Udělejte to naopak, pokud jste levák.)
 • Otázka Jak se mohu soustředit na míč? Posaďte se na klidné místo. Držte tenisový míček pevně v ruce a při pohledu na míč plynule pohybujte rukou v různých směrech. Soustřeďte se na míč a začněte pohybovat rukou rychleji. To způsobí, že vaše oči uvidí míč rychleji a snadněji. Zlepší se vaše oční reflexy a zvýší se vaše soustředění na míč, což bude mít za následek lepší odpaly ze středu vaší pálky.
 • Otázka Jak mohu hrát krátké míče? Chcete -li hrát krátký míč, nejprve přesuňte váhu na pravou nohu v případě, že máte pravou ruku nebo naopak. Poté zkuste zahrát tah nebo hák. Pokud je příliš vysoká, nezkoušejte to. Možná se z toho stal úlovek. Nechte to a podívejte se na rozhodčího, jestli nemá míč nebo široký.
 • Otázka Jak odpálím rotační kouli? Existují dva tipy: 1. Udeřte míč, než dopadne na zem. 2. Zůstaňte na svém místě a ubraňte míč.
 • Otázka Jak mohu švihnout pálkou rychleji? Namísto rychlejšího švihu pálkou zkuste správně načasovat míč. Chcete -li zvýšit sílu výstřelu, můžete provést některá posilovací cvičení, která nakonec povedou k tvrdému úderu.
 • Otázka Kdy mám zaujmout pozici a zasáhnout míč, když jej nadhazovač uvolní? Nejprve se podívejte, kam míček přichází a blíží se blízko, zaujměte pozici.
 • Otázka Jak se mohu naučit lépe se soustředit při odpalování? Pečlivě sledujte zápěstí nadhazovače, jak bude hrávat, čímž zajistíte, jakou linii bude hrávat. Zahrajte si několikrát stejnou nadhazovačku a porozumějte jejímu vzoru. Vyhněte se rozptýlení (zpěvy z opozice). Zkuste hrát neomezeně přes zápas (test). Nakonec jsou klíčové zkušenosti.
 • Otázka Co mám dělat, když mi v kriketu přeletí míč nad hlavu? Kachna a podívej se na rozhodčího. To může způsobit, že rozhodčí usoudí, že to nebyl žádný míč, nebo pokud se cítíte dostatečně sebevědomě, houpejte se na něj, jako byste strkali.
 • Otázka Jak naučím 5letého dítě pálkovat? Nejdůležitější je naučit je správně navazovat kontakt s míčem. Všechny odpaly v repertoáru pálkaře jsou k ničemu, pokud pálkař nemůže dobře navázat kontakt s míčem. Je těžké přimět pětiletého chlapce pochopit nuance odpalování; fyzika, mechanika a výběr střel mohou mladého studenta zmást. Začněte od základů.
 • Otázka Jak poznám, že jsem udělal dobře? Požádejte o radu svého trenéra. Možná požádejte své přátele, aby natočili video z vašeho odpalování, abyste si jej mohli později prostudovat.

Populární Problémy

Roger Federer nedávno hovořil s médii před zahájením Qatar ExxonMobil Open 2021.

Jak se připravit na krevní test. Zdravotníci objednávají krevní testy z různých důvodů. Od monitorování hladin léků po vyhodnocení vašich výsledků v průběhu diagnostiky zdravotního stavu může být krevní práce zásadní ...

Jak vyměnit pásy z praku. Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, ...

Jak používat nit Voodoo. Nit Voodoo je kompresní pás, který můžete použít ke zvýšení pohyblivosti a flexibility ve vašem těle. Můžete jej také použít k přípravě těla na cvičení. Omotejte pásek u boku, abyste zvýšili pohyblivost kyčle a ...