Jak jednat s průměrným koučem

Mít zlého trenéra může ze sportu, který milujete, udělat aktivitu, které se bojíte. Pokud váš trenér neustále křičí nebo vás znevažuje, zesměšňuje a uráží, existují různé způsoby, jak situaci zvládnout. Zkuste nejprve změnit svůj vlastní postoj k tomu, a pokud to nefunguje, promluvte si se svým trenérem a zapojte rodiče.Část 1 ze 3: Mít pozitivní přístup

 1. Obrázek s názvem Jednání s průměrným trenérem Krok 1

  1 Definujte, co znamená „trenér“. 'Když někomu zavoláš, může to být střevní reakce podle toho, jak se díky tobě cítí.' Zjistěte však, jaký typ chování vám vlastně vadí. Někteří mohou překročit čáru, zatímco jiní se musíte prostě pustit.
  • Váš trenér jen hodně křičí? Pokud jste ve středoškolském věku nebo starší, je to docela standardní. Toto by se však nemělo vztahovat na základní a střední školy.
  • Říkají vám nevhodná jména? Urážají vaši inteligenci, vzhled nebo hodnotu člověka? Toto jsou chování, která by měla být hlášena.


 2. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 2

  2 Zhluboka se nadechněte, když je váš trenér na vás zlý. Přichycení nebo rozhovor se svým trenérem situaci jen zhorší, takže se zhluboka nadechněte pokaždé, když váš trenér udělá nebo řekne něco, co vás rozčiluje. Buďte trpěliví a chvíli počkejte, než odpovíte.
  • Pokud necháte svůj vlastní temperament vychladnout, budete lépe připraveni reagovat na náladu svého trenéra.
  • Můžete také zkusit počítat do deseti, abyste trochu uklidnili mysl.
 3. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 3

  3 Podívejte se na jejich práci z jejich perspektivy. I když neexistuje žádný důvod, aby vás váš trenér znevažoval nebo urážel, je užitečné pochopit, proč jednají tak, jak jednají. Trenéři často riskují ztrátu zaměstnání, pokud nemohou soustavně vyhrávat hry. Takže když na vás křičí, jejich frustrace je pravděpodobně založena na jejich stresu a tlaku na úspěch.
 4. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 4

  4 Přiznejte se, když se mýlíte. Je snadné nechat se tak zabalit do toho, že někoho nemáte rádi, že ignorujete své vlastní chyby. Možná k vám byl váš trenér opravdu hrubý, když jste se objevili s pár minutovým zpožděním na trénink, ale měli jste přijít včas, přiznejte tedy svoji chybu.
  • Nesnažte se jednat nonšalantně, vtipně nebo sarkasticky, když uděláte něco špatně. Nabídněte opravdovou, ale rychlou omluvu a pak se vraťte k tomu, co máte dělat.
 5. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 5

  5 Přijeďte brzy a zůstaňte pozdě. I když možná nebudete chtít se svým trenérem trávit více času, vynaložením většího úsilí jim ukážete, že to s tímto sportem myslíte vážně. Ukažte se, že budete cvičit o třicet minut dříve, než se začnete rozcvičovat, a poté zůstaňte a pomozte si vyzvednout vybavení. Trenér si vás může přestat dobírat, pokud vás uvidí pracovat tvrději než někteří vaši spoluhráči. reklama

Část 2 ze 3: Mluvit se svým trenérem

 1. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 6

  1 Pokud uvažujete o ukončení, promluvte si se svým trenérem. Trenéři by měli pěstovat vaši lásku ke sportu, ne ji rozmačkat. Pokud se jejich chování natolik zhoršilo, že vás přimělo přemýšlet o tom, že se sportem úplně skončíte, je čas promluvit si se svým trenérem.
 2. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 7

  2 Naplánujte si čas na rozhovor. Je pravděpodobné, že pokud půjdete bez varování ke svému trenérovi a začnete mluvit o vážných problémech, buď nebudou mít čas, nebo se do toho nebudou chtít pustit s ostatními hráči v okolí. Zeptejte se, zda si můžete naplánovat čas na posezení a rozhovor, ať už po škole nebo po tréninku.
  • Navrhněte schůzku v jejich kanceláři, abyste byli v prostoru na rozdíl od tělocvičny nebo pole, kde se odehrálo mnoho vašich negativních zkušeností s trenérem.
 3. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 8

  3 Řekněte jim konkrétní slova, která použili a která se vám nelíbí. Když mluvíte o určitém typu chování, mějte připravené příklady. Například vás možná označili za hloupého, když jste během hry vynechali výstřel. Vyvolejte tento konkrétní okamžik, místo abyste používali generalizace typu „Vždy mi říkáš hloupý“.
  • Zkuste použít fráze jako: „... když jste mi včera říkali idiot, když jsem ten výstřel minul“, abyste přesně určili okamžik, kdy se něco stalo.
 4. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 9

  4 Řekněte, jak ve vás chování vyvolalo pocit. Je možné, že váš trenér neví, že si jejich slova berete osobně. Buďte upřímní v tom, zda jste se cítili zraněni, poníženi nebo vystrašení. Řekněte jim, jestli vám opakované chování dělá hrůzu, když přemýšlíte o tom, že přijdete cvičit.
  • Zkuste říct něco jako: „Bylo to tak zraňující, když jsi mě v pondělí označil za bezcenného. Po zbytek praxe jsem měl problém se soustředit. '
 5. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 10

  5 Dejte svému trenérovi šanci na změnu. Váš trenér může nebo nemusí upravit své chování, ale je důležité, abyste mu dali příležitost se zlepšit. Vždy si nejprve promluvte s nimi, poté jim dejte týden nebo více, než upraví jejich chování, než budete mluvit s jejich nadřízeným. reklama

Část 3 ze 3: Žádost o pomoc

 1. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 11

  1 Promluvte si s rodiči. Pokud máte pocit, že problém nemůžete vyřešit sami, měli by být vaším nejlepším obhájcem vaši rodiče. Řekněte jim o jakémkoli chování, které si myslíte, že je nevhodné, a buďte upřímní o tom, jak moc vás to tíží. Dejte jasně najevo, že se nevydáváte jen kvůli náročnému postupu - ve skutečnosti potřebujete jejich pomoc.
  • Zkuste říci: „Chvíli jsem o tom přemýšlel“, abyste ukázali, že to myslíte vážně a nejste jen nestálí.
  • Řekněte jim něco jako: „Dostalo se to do bodu, kdy mi bylo špatně, když přemýšlím o tom, že půjdu cvičit.“
 2. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 12

  2 Naplánujte si schůzku se šéfovým trenéra. Vaši rodiče mohou zavolat do školy nebo organizace, aby to nastavili, a v závislosti na tom, jak to chce ředitel nebo koordinátor zvládnout, bude na schůzku pravděpodobně pozván i trenér. Zkuste během této schůzky nenechat rodiče mluvit. Je důležité, abyste měli také hlas.
 3. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 13

  3 Buďte ke svým pocitům upřímní. Ačkoli je to těžší před větší skupinou, nezdržujte se mluvením o svých pocitech během schůzky. Řekněte všem o konkrétním chování nebo jazyce a o tom, jak vás ovlivnili. Uveďte, zda je situace natolik špatná, že s ní chcete přestat.
 4. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 14

  4 Získejte podporu od spoluhráčů. Pokud máte pocit, že se trenérovi nadřízení nestarají o vaše stížnosti, zkuste, zda můžete shromáždit své spoluhráče. Pravděpodobně existují jiní, kteří se cítí zastrašováni, v rozpacích nebo frustrovaní z chování trenéra. Zeptejte se jich, zda by byli ochotni mluvit s rodiči a domluvit si schůzky také s ředitelem.
 5. Obrázek s názvem Deal with a Mean Coach Krok 15

  5 Požádejte rodiče, aby vám našli nový tým nebo program. Pokud se po mnoha schůzkách a stížnostech nic nezlepší, může být načase přejít do jiného týmu. Pokud hrajete za tým vaší školy, podívejte se, jestli existuje tým místního klubu, ke kterému se můžete připojit. Prozkoumejte okolní čtvrti a města, kde najdete klubové týmy a programy.
  • Změna týmu může vyžadovat více cestování nebo více peněz, proto dejte rodičům jasně najevo, že jde o vaše štěstí.
  • Podívejte se, jestli si můžete sednout na trénink nebo rvačku, abyste získali cit pro nový styl trenéra, abyste se nakonec nezaregistrovali s trenérem podobným tomu vašemu starému.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se vypořádáte s toxickým trenérem? Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007. Isaac Hess Baseball Coach & Instructor Expert Odpověď Pamatujte, že váš trenér je osoba. Trenéři jsou lidé a mají špatné dny. Někdy to možná nemyslí vážně, když řeknou něco negativního. Pokuste se vydržet sezónu. I když je váš trenér blbec, pamatujte si, že jste se zavázali odjet sezónu. Neopouštějte tým, pokud trenér neudělá něco opravdu urážlivého, co vám nedá jinou možnost.
 • Otázka Jak řešíte upřednostňování trenéra? Isaac Hess
  Basebalový trenér a instruktor Isaac Hess je baseballový trenér, instruktor a zakladatel programu MADE Baseball Development and Champion Mindset Training Program, baseballového tréninkového programu se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Isaac má více než 14 let zkušeností s koučováním baseballu a specializuje se na soukromé lekce a turnaje. On hrál baseball pro profesionální i vysokoškolské ligy, včetně Washington State University a University of Arizona. Isaac byl zařazen jako jeden z 10 nejlepších vyhlídek Baseball America na roky 2007 a 2008. Získal titul BS v regionálním rozvoji na University of Arizona v roce 2007. Isaac Hess Expertní odpověď trenéra a instruktora baseballu Podívejte se na své vlastní chování. Pokud váš trenér hraje mezi oblíbené, zeptejte se sami sebe, zda je něco, co byste mohli zlepšit. Například se ujistěte, že máte vždy čas na cvičení, a nestěžujte si, omlouvejte se nebo nerozptylujte své spoluhráče.
 • Otázka Jak získám trenéra gymnastiky, aby mi umožnil vyzkoušet si nové dovednosti? Možná se budete chtít zkusit zeptat zdvořile. Pokud to nefunguje, vymyslete opravdu dobrý důvod, proč chcete dělat nové dovednosti, a řekněte mu to.
 • Otázka Co mám dělat, když mě trenér nenechá hrát a je ke mně vždy nezdvořilý? Je v pořádku skončit? Záleží na tom, jak moc ten sport miluješ. Pokud vás to nebaví, ale tento sport nemáte rádi, zvažte své možnosti - můžete přestoupit do jiného týmu? Můžete rok počkat, až se zlepšíte? Dokážete se šklebit a vydržet toho strašného trenéra dostatečně dlouho, abyste se dozvěděli více? Zvažte, že s vámi přijde rodič, aby si promluvil s trenérem a vyřešil, co se děje. Trenéři vás někdy nemají rádi a v tomto případě možná bude lepší najít tým s trenérem, který by vás mohl respektovat.
 • Otázka Co mám dělat, když o mně můj trenér mluví za mými zády? Nejprve se o tom poraďte se svým gaučem, ale udělejte to soukromě, buď telefonicky, e -mailem nebo v jeho kanceláři. Řekněte něco jako: Slyšel jsem, že jste o mně mluvili za mými zády. Je to pravda?' Pokud to váš trenér popírá nebo vás nadále nerespektuje, věnujte pozornost svým rodičům, vedoucímu oddělení nebo řediteli.
 • Otázka Můj trenér je nespravedlivý ohledně hracího času a zavolal mě, abych si promluvil, i když ostatní se také zbláznili. Co bych měl dělat? Donagan Nejlepší odpovídač Omezte své klábosení. Trenér - v dobrém i ve zlém - je šéf. Můžete si s ním zkusit promluvit o době hraní.
 • Otázka Jsem gymnastka a můj trenér na mě neustále křičí. Už mě to unavuje Mám skončit nebo zůstat? Donagan Nejlepší odpovídač Je to na vás. Zkuste se zeptat trenéra, jestli je možné něco udělat, aby přestal křičet.
 • Otázka Můj trenér doslova vzal zábavu ze sportu a teď s ním musím vydržet další rok. Co bych měl dělat? Řekni mu! Zdvořile mu připomeňte, že jste v jeho týmu z nějakého důvodu a že nemůžete hrát dobře, pokud vás to nebaví.
 • Otázka Můj trenér vodního póla mě děsí, ale není na mě zlý. Myslím, že jsem trochu na jeho špatné straně, a před cvičením jsem vyděšený. Co bych měl dělat? Jen zůstaň v klidu. Pokud jste během tréninku nervózní, několikrát se zhluboka nadechněte, abyste se usadili. Pokud děláte vše, co je v vašich silách, nezlobte se atd., Pravděpodobně nejste na jeho špatné straně. Použijte tuto úzkost k podpoře vašeho výkonu. Ukažte svému trenérovi, co máte! Pokud si myslíte, že na vás neudělal dojem, přimějte ho, aby změnil názor!
 • Otázka Můj trenér vždy křičí a já zvažuji ukončení týmu. Co bych měl dělat? Donagan Nejlepší odpovídač Promluvte si s trenérem o svých obavách. Pokud se spoluhráči cítí stejně, přistupte k trenérovi společně. Můžete také požádat dospělého, aby si promluvil s trenérem, nebo hledat jiný tým, ke kterému se můžete připojit.

Populární Problémy

Jste připraveni na dnešní finále Westworld? Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak to sledovat online.Great Ocean Road Open je jedním ze dvou ATP 250, které se konají v Melbourne, spolu s ATP Cupem.Protože dnes začíná finále světového turné ATP, pojďme se podívat na pět zápasů, na které se můžete těšit.

Frances Tiafoe se ve středu utká s Corentinem Moutetem v prvním kole Forte Village Sardegna Open. Půjde o vůbec první setkání turné mezi Tiafoe a Moutetem.Organizátoři boxu jsou zodpovědní za organizaci a marketing boxerského zápasu. Stát se propagátorem boxu je komplikovaná a často nákladná cesta, která zahrnuje dodržování přísných státních zákonů. Pořadatelé jsou zodpovědní za každý ...