Jak být aktivní

Být aktivní z vás může udělat zdravějšího člověka, ale pro mnoho lidí může fyzická aktivita vypadat jako fuška. Rozdíl mezi viděním cvičení jako nudných nebo obtížných a považováním za zábavnou a zábavnou činnost spočívá ve výběru aktivního životního stylu, který je pro vás to pravé. Chcete -li být aktivní, stačí si najít správnou aktivitu, stanovit si rozumné cíle a identifikovat správné zdroje motivace, které vám pomohou pokračovat. Pokud toto všechno zvládnete, budete vzhůru a aktivní za chvilku.

Část 1 ze 3: Provedení prvních kroků

 1. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 1

  1 Začněte chodit . Stát se ve svém životě aktivnějším neznamená, že musíte skočit rovnou do tréninku na půlmaratony a maximálně si vytáhnout benchpress v tělocvičně. Nemusíte se nechat zastrašit efektními cvičebními stroji a žargonem na hubnutí, nemusíte se nechat zavřít do drahého členství v posilovně a závazků. Jediné, co musíte udělat, je začít se pohybovat svým vlastním tempem a naučit se mít radost z toho, že jste aktivní.
  • Začněte chodit 15 nebo 20 minut denně, jen jednu nebo dvě míle ve smyčce kolem vašeho okolí. Kráčejte pohodlným tempem, dostatečně rychlým, aby se vám do chvíle, než se vrátíte domů, mohl trochu zapotit. Udělejte to pohodlně. Pravidelné procházky vás dostanou do formy pro náročnější cvičení.
  • Zvažte více práce při každodenním dojíždění do práce nebo při chůzi do školy s přáteli místo na krátkou jízdu. Měňte trasu, po které jedete, aby byly věci zajímavé.
  • Pokud se při procházkách nudíte nebo vás nic neinspiruje, poslouchejte při tom hudbu, zvukové knihy nebo mluvte do telefonu, abyste maximalizovali čas. Zůstaňte zaneprázdněni a zůstaňte aktivní.


 2. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 2

  2 Vstát v práci. Nedávné studie ukazují, že dlouhodobé sezení může mít negativní vliv na celkové zdraví a životnost. Pokud pracujete někde, kde obvykle sedíte mnoho hodin denně, zvažte práci u stolu nebo jen vstávání a práci, kdykoli je to možné. Pokud nevyžaduje, abyste seděli, postavte se a používejte nohy. Pravděpodobně si všimnete rozdílu ve svých energetických hladinách a budete se cítit lépe na konci dne, než abyste byli unavenější.
  • Stoly na běžeckém pásu jsou také stále běžnější na pracovištích a v domácnosti. Pokud máte ve sklepě starý běžecký pás, který shromažďuje prach, zvažte pořízení nebo zřízení přepínacího stolu, na kterém budete při běžné chůzi pracovat.
 3. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 3

  3 Cvičte při sledování televize. Mnoho z nás má ve zvyku večer odpočívat u obrazovky a pro tréninky je těžké konkurovat vaší oblíbené zábavě. Dobrá zpráva je, že nemusí! Existuje několik jednoduchých změn ve vaší rutině, které mohou vaše Hra o trůny závislost motivace ke cvičení, místo bariéry:
  • Posuňte gauč zpět a postavte se při sledování. Zkuste při sledování dělat dřepy a výpady, protahování nebo zvedání nohou. I opakované stání a sezení je forma cvičení.
  • Během každé komerční přestávky se vyzvěte k určitému počtu kliků nebo sedu.
  • Přesuňte stacionární kolo nebo jiný cvičební stroj tam, kde ho můžete používat při sledování obrazovky.
 4. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 4

  4 Začněte s malým množstvím cvičení. Nepomůže, když se budeš tolik tlačit, abys byl z toho nešťastný. Vyberte si sestavu, která se vám bude zdát proveditelná, ať už je to 30 sekund chůze na místě nebo 20 kliků. Pohodlná a dosažitelná sestava, kterou můžete několikrát opakovat, vám pomůže vybudovat si dobré návyky a vybudovat si namáhavější cvičení.
  • Po každé sérii si krátce odpočiňte a protáhněte svaly. Kromě uvolnění svalů a jejich zahřátí na aktivitu vám strečink také pomůže vyhnout se bolesti, která může začátečníky odvrátit od náhlého cvičení. Pokud půjdete hrát basketbal poprvé za několik let, pravděpodobně vás druhý den bude bolet, takže je nepravděpodobné, že budete nadšení, že se brzy zase vrátíte. Protahování pomůže zmírnit bolest.
 5. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 5

  5 Začněte 20 minutami denní aktivity. Ze začátku to nepřehánějte. Dobrým způsobem, jak se stát aktivnějším, je vyzkoušet novou fyzickou aktivitu alespoň na začátku, ale ne déle než 20 minut denně. Unavování vašich svalů přílišným cvičením vašemu tělu neprospěje, ale musíte v něm zůstat dostatečně dlouho, aby se váš srdeční tep zvýšil, abyste pocítili výhody nového aktivního životního stylu.
 6. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 6

  6 Zkuste každý den dvacet minut dělat něco aktivního. Vyberte si čas, který vám bude vyhovovat, nebo určete čas, který jste obvykle neaktivní, nebo jej využijte ke sledování televize, který můžete nahradit nebo doplnit nějakou malou činností.
  • Jednou z nejčastějších věcí, které lidem brání v aktivitě, je, že nemají čas. Ale pokud se obvykle díváte na televizi nebo se motáte na internetu několik hodin každou noc, 20 minut od rutiny vám na konci dlouhého dne stále poskytne potřebný odpočinek, ale poskytne vám příležitost získat trochu aktivnější zároveň.
 7. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 7

  7 Všimněte si výhod. Pomozte si posílit nové návyky uznáním vylepšení, která vám cvičení přináší do života. I krátkodobě může cvičení zlepšit náladu a zlepšit spánkový režim. Aktivní životní styl vám dlouhodobě poskytne schopnější a pohodlnější tělo. Soustřeďte se na tyto výhody. Pokud vám rutina cvičení nedělá radost, upravte rozvrh nebo typ cvičení, dokud nenajdete cvičení, které ano. Zůstat v kondici je dlouhodobý projekt a je v pořádku chvilku najít správný přístup. reklama

Část 2 ze 3: Nalezení správné aktivity

 1. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 8

  1 Připojte se a hrajte neformální sport. Pokud jste hráč, zvažte upuštění ovládacích prvků Xbox a hraní fyzické hry venku. Nemusíte být odborníkem, abyste mohli neformálně hrát v parku s přáteli, nebo se připojit k lize začátečníků za sport podle vašeho výběru, který vás rozpohybuje a pobaví v lehké konkurenční atmosféře.
  • Pokud máte rádi tradiční a týmové sporty, zvažte:
   • Basketball
   • dotknout se fotbalu
   • fotbal
   • softball
   • tenis
  • Pokud nejste fanouškem tradičních sportů, ale chcete aktivně soutěžit, zvažte:
   • ultimátní frisbee nebo discgolf
   • kickball
   • lidé vs. zombie
   • Parkour
   • zmocni se vlajky
   • paintball
 2. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 9

  2 Vydejte se do lesa a užijte si přírodu na dlouhých túrách. Pokud vám nejde o závodní sporty a dáváte přednost nedotčeným zvukům přírody, vydejte se na turistiku. Zamyslete se nad svým životem v samotě a najeďte co nejvíce kilometrů pěšky. Najděte si skvělé túry ve své oblasti, prozkoumejte státní a národní parky s malebnými výhledy a nádhernými stezkami. Je to jeden z nejlevnějších a nejpřínosnějších způsobů, jak být aktivní a ocenit přírodní krásy.
 3. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 10

  3 Zvažte přihlášení na cvičební kurz. Pokud máte potíže s udržováním rutiny sami, nebo se chcete jen aktivně učit pod vedením instruktora, přihlaste se na pravidelnou hodinu aerobního cvičení, díky které se budete pravidelně pohybovat ve strukturovaném prostředí. Setkání na veřejném místě s cizími lidmi může být dobrým způsobem, jak vás může motivovat, abyste drželi krok, a nestarat se o to, jak vypadáte. Je to přeci jen banda cizích lidí. Rozdíly jsou jemné a nejsou tak složité:
  • Aerobik je kardiovaskulární cvičení s vysokou energií
  • Zumba je taneční aerobik, který je zábavný a energický, a hraje se na hudbu
  • Jóga je prastará série obtížných póz a úseků, které budují sílu a flexibilitu
  • Pilates je jako kombinace tréninku základní síly a aerobní jógy
  • Pokud se chystáte zavázat se k členství v posilovně, můžete také využít výhod posilovny a bazénu, dobrých způsobů, jak se aktivovat a používat efektní vybavení, které doma nemáte. Může to být zábava!
 4. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 11

  4 Pokrok od chůze k běhání . Pokud máte rádi pravidelné procházky, zvažte, jak je trochu vylepšit při běhání a investovat do dobrých bot. Začněte pomalu a postupně budujte, hledejte dobré cesty, po kterých můžete běhat a prozkoumávat. Čím více budete běhat, tím více si to užijete a začnete zvažovat trénink na 5K, nebo dokonce na mini-maraton, jakmile se vrhnete na skok.
 5. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 12

  5 Naskoč na kolo. Města a města nikdy nebyla pro cyklisty přívětivější. Většina měst má pruhy speciálně určené pro jízdní kola a řidiči jsou k lidem na kolech čím dál chytřejší. Navštivte cyklistický obchod a pořiďte si kolo přímo na silnici, nebo zvažte pořízení horského kola a jízdu v terénu, pokud žijete někde s dobrými stezkami.
 6. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 13

  6 Běž ven tancovat. Kdo kdy řekl, že cvičení musí být průšvih? Vydejte se v pátek večer do klubu a spalujte kalorie tancem na své oblíbené melodie, nebo si jen zařaďte své oblíbené a zatančete si v teplákách. Nikdo se nedívá. reklama

Část 3 ze 3: Držet se toho

 1. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 14

  1 Najděte si někoho, s kým budete aktivní. I když se jen snažíte chodit každý den, mít někoho, s kým můžete chodit, může znamenat obrovský rozdíl ve vašem odhodlání a vašem přístupu. Pokud se necítíte na to, abyste se dostali ven a pohybovali se, bude těžší to zrušit, pokud jste si už naplánovali setkání a zahájení chůze. Najděte si pravidelný čas, který funguje, a udělejte z něj nevyslovené pravidlo, se kterým se vždy setkáte na daném místě a čase, abyste byli společně aktivní. Ztěžujte zrušení.
 2. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 15

  2 Najděte si čas být aktivní každý den. Udržet si rutinu u své aktivity je nejlepší způsob, jak si to usnadnit a integrovat to do svého života. Pokud máte ráno volný čas, můžete se věnovat cvičení a aktivitě, probudit se dříve a rozhýbat se. Pokud máte odpoledne spoustu líného času, buďte aktivní. Začněte svou 20minutovou porcí a rozšiřte ji, když se na to budete cítit připraveni.
 3. Obrázek s názvem Buďte aktivní, krok 16

  3 Překonejte třídenní hrb. Někdy, když poprvé začnete cvičit, budete dost bolestiví, i když uděláte správné protahování a uberete se. Druhý den, když vstanete, může být aktivní to poslední, na co myslíte. Prosadit. Bolest svalů obvykle trvá tři dny, než si vaše svaly na novou aktivitu zvyknou. To neznamená, že už vás nikdy nebude bolet, ale zajistěte si své odhodlání tím, že první tři dny projdete.
 4. Obrázek s názvem Buďte aktivní Krok 17

  4 Nastavte si systém odměn za aktivitu. Pokud se budete léčit za úspěšné zavádění činnosti do svého života, pomůže vám to se jí držet. Dejte si něco, na co se můžete těšit. Pokud si budete užívat svůj nový aktivní životní styl, proč si nepořídit nějaké nové cvičební oblečení? Po zdolání dlouhé stezky si pořiďte nové turistické boty, které jste měli na očích, nebo se po cvičení podívejte do nové luxusní restaurace a jezte něco zdravého. Usnadněte si to. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mám problémy s dýcháním a snadno se unavím? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Ujistěte se, že cvičíte v prostředí, kde je dobrý a čistý čerstvý vzduch. Vyhýbejte se procházkám městem nebo procházkám po silnicích. Začněte v malém. Odejděte na pět minut (načasované) z auta nebo z domova a pak se vraťte zpět. Postupně přidávejte čas v krocích po jedné minutě. Zvažte návštěvu svého lékaře, abyste prodiskutovali léčebný plán, který by vám umožnil být aktivnější a pohodlně dýchat.
 • Otázka Jak mohu být aktivní v práci? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Začněte s lepším držením těla a přidávejte pohyb, kdykoli můžete. Změňte svou polohu, vstaňte a projděte se, jděte po schodech atd.
 • Otázka Jaké jsou 3 způsoby, jak můžete být fyzicky aktivní doma? Pete Cerqua
  Certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu Pete Cerqua je certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu. Pete je také pětinásobně nejprodávanějším autorem knih, včetně knih „The 90-Second Fitness Solution“ a „High Intensity Fitness Revolution for Women/Men“ od Simon and Schuster a Skyhorse Publishing. Pete má více než 20 let zkušeností s osobním tréninkem a výživou a provozuje vlajkové studio 90-Second Fitness v New Yorku. Pete Cerqua Certifikovaná osobní trenérka a odbornice na výživu Expertní odpověď Fyzickou aktivitu můžete ke svému dni snadno přidat procházkou po domě (zvláště pokud máte doma schody), krátkou procházkou ven nebo domácími pracemi, které rozpohybují vaše tělo. (jako vysávání nebo uspořádání místnosti.
 • Otázka Co mám pít, abych zůstal aktivní? Hlavně voda. Voda pomáhá s vaším fyzickým výkonem při jakékoli fyzické aktivitě. Pomáhá také při bolestech hlavy a potenciálních kocovinách. Pitná voda má mnoho výhod.
 • Otázka Jak mohu získat více energie? Vaším hlavním zdrojem energie je jídlo. Zdravá jídla, jako je ovoce, zelenina a libové maso, vám dodají dlouhotrvající energii. Abyste se vyhnuli snadné únavě, zajistěte si v noci dostatek spánku. Konečně, pravidelným cvičením si vaše tělo zvykne pracovat tvrději, takže se budete při svých průměrných každodenních aktivitách cítit energičtěji.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem ve škole a nesmím se delší dobu postavit? Cvičení před a/nebo po škole. Nemusíte být aktivní celý den - udělejte to, když to dává smysl. Mezi třídami pravděpodobně budete mít šanci projít se a možná vystoupat po schodech. Možná máte hodinu tělocviku. To by mělo stačit.
 • Otázka Pokud musím přes den zůstat doma, jaké věci mohu cvičit? Můžete cvičit jógu nebo skákací zvedáky a můžete si koupit kardio trampolínu a dát ji do svého domu (jsou malé). Pokud máte chuť sledovat televizi, udělejte při sledování nějaká cvičení. Na YouTube je spousta skvělých cvičení, která můžete sledovat i dělat.
 • Otázka Jak mohu být v práci aktivnější? Postavte se ke svému stolu, během polední pauzy se projděte, do práce jděte pěšky nebo na kole a místo výtahu jděte po schodech.
 • Otázka Jak mám být nadále aktivní, když jsem líný? Začněte jednoduchými úkoly: vyjděte a projděte pár bloků nebo ukliďte konkrétní místnost. Stanovte si cíle a odměňte se za jejich dosažení.
 • Otázka Co mám na zahradě dělat sám, abych byl fit? Dělejte dřepy, zatímco se ohýbáte, abyste odplevelovali svou zahradu. Zahradnictví provádějte co nejvíce ručně (bez pomoci strojů), jako je obdělávání půdy a okopávání.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu být aktivní s onemocněním srdce?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud změníte své návyky příliš rychle, může to být na vás příliš, takže z toho udělejte postupný proces.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Cvičte oblečení a obuv.
 • Různé toaletní potřeby jako deodorant, sprchový gel atd ...
 • Krokoměr (volitelný).

Populární Problémy

Rafael Nadal a Sam Querrey se ve středu setkají ve wimbledonském čtvrtfinále. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online v USA.

Zlomí Nadal Federerovo nedávné škrcení nebo se bude ten druhý nadále zbavovat deficitu.

Ve středu se Juventus a Atalanta střetnou v bitvě Serie A. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA nebo Itálii.

Wilander věří, že Rafael Nadal dokázal, že mnoho pochybovačů se mýlí, když vyhrál Roland Garros v podmínkách, které se podobají jílu. Podle Švéda už Nadala v GOAT debatách nelze oprášit jen kvůli jeho dominanci v antuce.

Pokud chcete být dobrým basketbalistou, měli byste zlepšit střelbu, přihrávky, obranné techniky míče a nechat se trénovat. Umět pracovat se svými spoluhráči a snažit se je poznat tak, aby celý váš ...