Jak být ambiciózní

Elvis Presley kdysi řekl: „Ambice jsou s motorem V8 snem.“ Mít sny je zásadní pro dosažení úspěchu, ale nedostanete se tam pouhým sněním. Být ambiciózní je dovednost, kterou si postupem času rozvíjíte a která vyžaduje tvrdou práci, vytrvalost a hlavně strategii. Postupujte podle těchto kroků, abyste si úspěšně splnili svůj sen.Část 1 ze 2: Správný způsob myšlení

 1. 1 Zjistěte, co vás motivuje. Různí lidé jsou motivováni různými věcmi, jako je strach, láska nebo povinnost. Zjistěte, co vás motivuje, a poté na tyto hodnoty zaměřte svou energii.
 2. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 1

  2 Řekněte si pozitivní afirmace. Pozitivní afirmace jsou prohlášení, která jsou téměř jako vlastní komplimenty. Nejde jen o posílení vaší sebedůvěry; ve stresu mohou ve skutečnosti zvýšit vaše schopnosti řešit problémy.
  • Zamyslete se nad svými nejcennějšími osobnostními rysy. Považujete se za kreativního? Inteligentní? Talentovaný? Nechte své pozitivní afirmace točit kolem vlastností, které vás nejlépe charakterizují jako osobu.
  • Řekněte si každý den desetkrát: „Jsem inteligentní. K dosažení svých cílů mohu použít svoji inteligenci. Jsem kreativní. Svou vynalézavost mohu použít jako nástroj pro řešení problémů. Jsem nadaný jedinec. '
  • Ujistěte se, že říkáte pozitivní afirmace, které jsou realistické a které se točí kolem vás. Neříkejte věci typu „umím se dobře soustředit na daný úkol“, pokud se soustředěním na úkoly skutečně bojujete. To může mít negativní účinek a může to ve skutečnosti snížit vaši úctu. Místo toho řekněte věci jako „Jsem schopen tvrdě pracovat na soustředění“ nebo budoucí prohlášení jako „Dokážu se lépe soustředit“.
 3. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 2

  3 Soustřeďte se na to, co můžete získat, místo toho, co byste mohli ztratit. Posedlost všemi věcmi, které se mohou pokazit, jen zvyšuje úzkost a soustředí se na to, co ne dělat místo toho, co na dělat.
  • Zamyslete se nad tím: „Pokud budu pravidelně cvičit, budu vypadat úžasně.“ Zjistíte, že jste optimističtí a dychtiví cvičit každý den. Pokud si budete neustále myslet: „Pokud dnes neběžím, ztloustnu a nebudu vypadat přitažlivě“, pak se budete příliš starat o to, abyste svůj úkol provedli správně, a bude předurčený uspěchaný a neprofesionálně.
  • Práce z místa pochybností a úzkosti může způsobit, že nebudete dělat vůbec nic. Vzhledem k tomu, že se budete tolik bát, že se pokazíte, nemusíte ve skutečnosti podniknout žádnou akci, jen abyste byli „v bezpečí“. Pokud nepodniknete žádné kroky, nedostanete se tam, kde potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 3

  4 Odstraňte ze svého slovníku „necítím se na to“. Představa, že něco dokážete jen tehdy, když se na to „cítíte“, je pro úspěch toxická. Jistě, inspirace nás často zasáhne v náhodných časech, ale nespoléhejte se na inspiraci, abyste věci zvládli.
  • Když si řekneme: „Nemůžu vstát z postele cvičit“, opravdu říkáme: „Prostě se k tomu nedokážu dostat cítit jako cvičení. ' Nic vás nesvazuje k posteli, fyzicky vám brání ráno běhat. Skutečnou překážkou je myšlenka, že motivace přichází pouze zevnitř, nikoli z rutinního fyzického úsilí.
  • Nejplodnější umělci a spisovatelé jsou plodní, protože se stali závislými na pracovních rutinách, které je nutily vykonávat několik hodin práce denně, bez ohledu na to, jak neinspirovaní se mohli cítit.
  • Motivaci považujte za sloveso, nikoli za podstatné jméno. Motivace je něco, co musíte dělat důsledně, a ne něco, na co čekáte.
 5. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 4

  5 Použijte plánování „kdyby-pak“ k přemýšlení o věcech, které musíte udělat. Dejte si konkrétní parametry, v rámci kterých úkol splníte, jinak budete neustále přistupovat k odkládání úkolu na poslední chvíli.
  • Neříkejte: ‚K psaní toho anglického papíru se dostanu později. ' Říci, Li je 14:00, pak Začnu psát svůj anglický papír. Když se předem rozhodnete, co budete dělat a kdy to uděláte, nebudete v pokušení se nad tím zamyslet, až přijde čas.
  • Protože jste se již rozhodli předem, ve 14 hodin bude méně pravděpodobné, že si položíte otázku: „Opravdu to teď musím udělat?“ nebo: „Může to počkat na později?“
  • Ukázalo se, že plánování tehdy a tehdy zvyšuje dosažení cíle v průměru o 200-300 procent.
 6. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 5

  6 Představte si selhání jako proces eliminace. Nemyslete na to jako na konečný výsledek svého úsilí, ale jako na přeškrtnutou metodu, jak se pokusit dosáhnout cíle.
  • Když Thomas Edison konečně vytvořil žárovku, skvěle řekl: „Nezklamal jsem; Právě jsem našel 2 000 způsobů, jak nevyrobit žárovku. '
  • Michael Jordan i Kobe Bryant vytvořili několik basketbalových rekordů. Co jste možná nevěděli, je, že oba jsou také lídrem v historii všech nejvíce zmeškaných střel v NBA. Když toho hodně vyzkoušíte, přirozeně selžete. Nebojte se dělat chyby nebo zkrátit. Selhání je trvalé, pouze pokud se přestanete snažit.
 7. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 6

  7 Užívejte si svých úspěchů, ale nezdržujte se jimi. Toto je známé jako „spočívající na vavřínech“ a může to vést k tomu, že se budete spíše spokojit s tím, čeho jste již dosáhli, než se soustředit na svůj další úspěch.
  • Je důležité mít radost z věcí, které jste udělali správně, ale vězte, že když se rozzáříte zářmi svých úspěchů, bude méně pravděpodobné, že budete chtít jít za dalším cílem. Jelikož úspěch je jistý, příjemný a obohacující, často se ocitneme zpět v tom, že se bojíme pustit ven a možná znovu neuspět.
  • Basking v úspěchu je obvykle nejpřínosnější, pokud jste si ještě nestanovili konkrétní cíl. Když pracujete na dosažení cíle, příliš dlouhé těšení se ze svého úspěchu může ve skutečnosti zastavit váš pokrok a udržet vás ve stagnaci.
  reklama

Část 2 ze 2: Stanovení cílů

 1. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 7

  1 Stanovte si konkrétní cíle v termínech, které lze měřit. Podobně jako při plánování „pokud-pak“, nastavení fyzicky měřitelných cílů dává vašemu mozku konkrétní místo, kam začít usilovat.
  • Vždy je důležité se ze všech sil snažit, ale „snažit se ze všech sil“ není nejlepší způsob měření úspěchu. Místo toho, abyste řekli: „Budu se dnes snažit uběhnout míli,“ řekněte: „Dnes se pokusím uběhnout tuto míli pod deset minut.“
  • Vzhledem k tomu, že „vaše nejlepší“ je subjektivní výraz, pravděpodobně budete tvrdit, že jste „udělali maximum“, když je pro vás těžké pokračovat v úkolu. Například když se při běhu lehce navíjíte, můžete si říci: „Dobře, skončil jsem. To bylo moje nejlepší. ' Pokud budete mít konkrétní cíl, pomůže vám to posunout se k něčemu, co si ve skutečnosti dokážete představit ve své hlavě.
 2. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 8

  2 Vytvořte konkrétní strategii dosažení cíle. Nyní, když jste si stanovili konkrétní cíl, zmapujte podrobné pokyny, jak toho dosáhnout.
  • Například: „Abych uběhl tuto míli za méně než deset minut, budu běhat dva týdny každý den deset kol kolem tenisového kurtu poblíž mého domu. Poté proběhnu 20 kol kolem místní nádrže, která je mnohem větší. '
  • I lidé, kteří si stanovili konkrétní cíle, mohou skončit tak, že jich nedosáhnou jednoduše proto, že k tomu nemají konkrétní plán. Pokud nemáte přísný plán, jak dosáhnout svého cíle, nebudete vědět, zda děláte dost pro jeho dosažení.
 3. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní, krok 9

  3 Dávejte si těžké, ale realistické cíle. Je rozumné chtít uběhnout míli pod deset minut, pokud jste zdraví a máte mírné zkušenosti s běháním. Snažit se uběhnout míli za méně než deset minut s astmatem nebo během fyzické rehabilitace však nemusí být reálné.
  • Cíle by neměly být tak snadné, abyste na jejich dosažení nemuseli tlačit. Pokud jste předtím uběhli míli za méně než deset minut, zkuste to zaběhnout pod 8:30. Stanovení cílů, které můžete snadno dosáhnout, může být skvělé pro vaše sebevědomí, ale nezvýší váš výkon ani vám nepomůže růst jako běžec.
  • Vaše cíle by také neměly být tak vznešené nebo obtížné, že neexistuje reálná možnost jejich dosažení. Například pokus zaběhnout míli za čtyři minuty je pro mnoho běžců na olympijských tratích proveditelný, ale pravděpodobně je nedosáhne váš průměrný běžec. Stanovení příliš obtížných cílů může ve vás vyvolat frustraci a vztek, nebo vás to může přimět nebrat cíl vážně.
 4. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 10

  4 Mějte krátkodobé i dlouhodobé cíle. Stanovení pouze dlouhodobých cílů může způsobit, že je ztratíte z dohledu na silnici, takže budete méně odhodlaní nebo jednoduše nemotivovaní. Krátkodobé cíle vám pomohou připomenout, proč děláte to, co děláte.
  • Úspěch zvyšuje vaše sebevědomí tím, že se cítíte kompetentnější. Nastavení více krátkodobých cílů a jejich postupné dosažení vám pomůže vidět okamžitá zlepšení vašeho výkonu a zvýší vaši motivaci.
  • Tento měsíc například uběhněte míli za méně než devět minut a příští měsíc pracujte směrem k 8:30. Vaším dlouhodobým cílem by mohlo být uběhnout míli pod sedm minut do konce roku. Úspěchu lze snáze dosáhnout, když si vybudujete dobrou dynamiku.
 5. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní, krok 11

  5 Naplánujte si další cíl ihned poté, co jej dosáhnete. Jednou z pozoruhodných vlastností ambiciózních lidí je, že se nepřestávají snažit být lepšími.
  • Tato strategie je speciálně uzpůsobena pro boj se sebeuspokojením (jak je popsáno v předchozí části). Stanovení dalšího cíle se okamžitě soustředí na práci, nikoli na vyhřívání. I když je důležité mezi cíli odpočívat, zkuste si naplánovat další co nejdříve.
  • Jakmile uběhnete míli za sedm minut, naplánujte si během následujících dvou měsíců krátký maraton. Vezměte zbývající týdny na odpočinek nohou, ale využijte tento čas k vytyčení nové strategie pro splnění vašeho nového cíle.
 6. Obrázek s názvem Buďte ambiciózní Krok 12

  6 Dávejte si konkrétní odměnu pokaždé, když splníte cíl. Například si dejte steak z T-kosti pokaždé, když uběhnete míli pod sedm minut. Odpočinek a odměna jsou pro úspěch stejně důležité jako tvrdá práce a vytrvalost.
  • Stres je zdravý v malých, stálých dávkách, protože pomáhá soustředit se a stimulovat mozek. Příliš mnoho stresu však způsobí, že váš výkon klesne. To negativně ovlivní vaše sebevědomí, což pak může ovlivnit vaši hybnost, což může nakonec vést k tomu, že to vzdáte.
  • Být neustále ve stresu není jen špatné pro vaši morálku, ale může to vážně ovlivnit vaše fyzické zdraví. Chronický stres může zatížit vaše srdce a vést k cukrovce nebo astmatu. Může vás také zvýšit náchylnost k nachlazení.
  • Odměňovat se je něco jiného než vyhřívat se ve svém úspěchu. Poskytování odměn je forma posílení a zvýší se pravděpodobnost, že budete pokračovat v plnění svých cílů. Nepřestáváte obdivovat svůj úspěch, ale spíše uznáváte svou tvrdou práci a dáváte si motivaci pokračovat. Zkuste a stanovte si cíl říci ano, to se může zdát jednoduché, ale může to zvýšit vaši důvěru a inspirovat vás k tomu, abyste byli motivovanější.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu mít ambice? Leah Morrisová
  Life Coach Leah Morris je koučkou pro přechod na život a vztahy a je majitelem celostní služby osobního koučování Life Remade. S více než třemi roky profesionálního kouče se specializuje na vedení lidí při jejich přechodu krátkodobými i dlouhodobými životními přechody. Leah získala bakalářský titul v organizační komunikaci na Kalifornské státní univerzitě v Chico a je certifikovaným koučem transformačního života prostřednictvím Jihozápadního institutu pro léčivá umění. Leah Morrisová Expertní odpověď Life Coach Nejlepší způsob, jak dosáhnout usmíření, je zjistit, co vás motivuje, a poté se na to zaměřit. Pokud jste například motivováni rodinou, můžete přemýšlet o tom, jak jim práce nadčasy pomůže zajistit je.
 • Otázka Co mohu dělat, když nedosahuji svých cílů? Každý, v určitém okamžiku svého života, zažil selhání. Ale to, co vás definuje, není vaše selhání, ale to, jak se dostanete zpět po zásahu. Předně byste se neměli vzdávat. Mnoho z nejúspěšnějších lidí čelilo během své cesty k úspěchu překážkám. Ti, kteří se odmítli vzdát, se nakonec stali úspěšnými. Posuďte, co se stalo, poučte se ze svých chyb, rozhodněte se, jestli potřebujete trochu vylepšit své cíle, a vytvořte si plán, jak se pohnout kupředu. Buďte trpěliví, dostanete se tam.
 • Otázka Jak si udržím motivaci? Daneialwashere Mějte na paměti, proč děláte to, co děláte. Vždy se dívejte na odměnu, nikdy se nedívejte na odvrácenou stranu.
 • Otázka Jaký je nejlepší formát pro plánování mých cílů? Můžete použít jakýkoli formát, který vám nejlépe vyhovuje. Někteří lidé zaznamenávají své cíle, kde je mohou vidět jako první věc ráno. Někteří lidé je dávají do počítače nebo telefonu, kde je k nim navždy přístup. Ostatní je mají rádi v deníku nebo soukromém zápisníku. Neexistuje žádná špatná odpověď.
 • Otázka Obvykle jsem negativní člověk. Jak se zbavím negativních myšlenek a výrazů, jaké teď používám? Pokud se rozhodnete začít myslet pozitivně, ve skutečnosti nejste negativní člověk. Pokaždé, když začnete myslet na negativní myšlenky, chyťte se a proměňte je v pozitivní myšlenky.
 • Otázka Jak si mohu dovolit jít za svými sny, když to bude vyžadovat jediné zdroje, které mám? Žádné riziko, žádná odměna. Vše závisí na tom, jak moc to chcete. Můžete hrát na jistotu a riskovat, že toho budete do konce života litovat, nebo můžete riskovat vše, co máte při honbě za něčím lepším.
 • Otázka Jak se dostanu k práci, když nemám náladu? Nezdržujte se náladou, stačí dělat činnosti/koníčky, které vám dělají radost, je snazší se motivovat, když jste šťastnější.
 • Otázka Používám většinu z těchto tipů, ale stále nefungují, protože trpím depresí. Co bych měl dělat? Deprese je skutečný a oprávněný duševní stav. Je důležité, abyste své problémy okamžitě vyřešili a uznali a získali pomoc. Obraťte se na někoho (nejlépe na svého lékaře) a nezamete to pod koberec. Jakmile začnete vidět, že nejste obětí svých zkušeností nebo okolností, můžete to, čím jste si prošli, použít jako připomínku toho, čeho můžete dosáhnout, pokud se o to opravdu pokusíte.
 • Otázka Proč mě z pozitivních afirmací bolí hlava? Možná proto, že tomu dosud nevěříte! Neustále si říkejte, že z vašeho skvělého vás nakonec bude bolet hlava a snad se začnete cítit skvěle.
 • Otázka Jak si mohu plnit své sny bez peněz? Možná budete muset být ochotni pracovat na denní práci, abyste ušetřili peníze na splnění svých snů.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Udržujte si pořádek. Je nejjednodušší mít na paměti cíle, pokud vám nebrání v tom, aby se věci staly nepořádkem ve vaší místnosti nebo krabicemi knih, které jste ještě neutřídili.
 • Dělejte si seznamy. Přilepte je na rám postele nebo na stěnu koupelny-ať už je zaručeně uvidíte kdekoli!

reklama

Varování

 • Někteří lidé vám mohou říkat workoholik. Nevěřte jim. Držte krok se svým společenským životem, ale pokračujte v honbě za svými sny a setřete se s těmi zlými komentáři.
reklama

Populární Problémy

Státní soupeři Iowa a Iowa State se ve čtvrtek večer setkávají na tvrdém dřevě. Zde je návod, jak sledovat hru bez poskytovatele kabelu.Novak Djokovic hovoří o životních lekcích, které nasával od svých rodičů, když vyrůstal. Srb měl ve válečném Srbsku traumatické dětství, kdy jeho rodina prošla těžkými finančními časy.

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu finále Hry o trůny Season 8 Episode 6 finále v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.Novak Djokovic, Rafael Nadal a Roger Federer - tři muži s nerozhodným výsledkem 20 grandslamových titulů ve dvouhře - jsou všichni zapsáni do seznamu pro Western & Southern Open v Cincinnati.Seznam nejkratších hráčů, kteří v historii zdobili tenis.