Jak se cítit pohodlně na dlouhé cestě autem

Dlouhé cesty autem mohou být velmi zábavné, ale také se mohou velmi rychle stát velmi nepříjemnými. Správné naplánování cesty s předstihem, ujistěte se, že je vaše auto plně zabaleno, a pamatujte na několik věcí během jízdy, jako je například rozptýlení a znalost několika úseků, vám může během cesty zajistit pohodlí.

Metoda 1 ze 4: Plánování cesty

 1. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 1

  1 Plánujte přestávky. Předem si zmapujte trasu, kterou bude vaše cesta trvat, a každých pár hodin určitě zastavte. Pauza vám dává příležitost protáhnout se a projít se. Také vám zabrání křeče v nohách!
  • Měli byste si naplánovat zastávky v místech s koupelnami, abyste nemuseli zoufale hledat, když ji potřebujete.


 2. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 2

  2 Před cestou si hodně odpočiňte. Jak často jste v dětství usnuli v autě? Stejné věci, kvůli kterým jste tehdy usnuli - kymácení auta, stejná krajina blikající u oken - vás mohou ospalého jako dospělého. Zajistěte si dostatek odpočinku v noci před odjezdem - alespoň 8 hodin - abyste se vyhnuli přílišné ospalosti.
 3. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 3

  3 Oblečte se pro pohodlí. Pohodlné oblékání na dlouhou cestu bude pro každého znamenat něco jiného, ​​ale obecně byste měli mít volné kalhoty a pohodlné tričko, ve kterém se můžete snadno pohybovat. Nenoste něco příliš těsného nebo to není snadno nastavitelné v případě musíte provést úpravu, když je auto v pohybu.
  • Je také užitečné oblékat se ve vrstvách. Pokud do auta přichází hodně slunce, můžete se trochu zahřát, ale jakmile slunce zapadne za mrak, možná budete chtít něco víc zakrýt.
  • Noste také boty, které jsou pohodlné. Někteří lidé doporučují nazouvací boty, které můžete snadno sundat a nazout pro případ, že byste chtěli během jedné ze svých zastávek svým nohám vydýchat.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Balení auta

 1. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 4

  1 Zabalte si zdravé občerstvení. Těžké, tučné jídlo - jako druh, který dostanete z restaurací rychlého občerstvení - ve vás může vyvolat pocit ospalosti a přeplnění. Zásobte se věcmi, jako jsou ovocné řezy, rýžové koláče a sýr. Uspokojí vás, aniž byste se cítili nafouklí, což může sedět hodiny v autě v době opravdu nepohodlné.
 2. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 5

  2 Přineste skutečnou mapu. Možná budete mít přístup k GPS ze svého auta - z telefonu, ze svého auta nebo ze systému GPS - ale ne každý k tomu má přístup a signál GPS není vždy spolehlivý. Pokud máte skutečnou mapu, nemůžete se nikdy ztratit.
 3. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 6

  3 Zabalte nouzovou soupravu. Zabalte si do kufru plastovou tašku s párem tenisek navíc, vodou navíc, baterkou s bateriemi, kartou AAA a přikrývkou navíc. Pokud se vám během cesty rozbije auto, budete připraveni.
 4. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 7

  4 Přineste vodu navíc. Je velmi snadné se dehydratovat při dlouhé jízdě autem, pokud nemáte pravidelný přístup k vodě. Pití sody může ve skutečnosti zvýšit vaši dehydrataci, takže se snažte vyhnout balení.
  • Aby byla voda během cesty déle chladnější, zkuste noc předtím zmrazit několik lahví. Měli by se během cesty rozmrazit a poskytnout vám dobrou zásobu studené až studené vody k pití.
 5. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 8

  5 Přineste si věci na spaní. Pokud jste cestující, někdy je nejlepší způsob, jak se zabavit na dlouhé cestě, přespat to! Přinesení polštáře, deky a některých špuntů do uší vám pomůže pohodlně si zdřímnout.
  • Polštář na krk, který vám podepře krk a poskytne hlavě místo k odpočinku, je pravděpodobně nejpohodlnější možností polštáře pro dlouhou jízdu autem. Může být obtížné získat pravidelný polštář, abyste zůstali v pohodlné poloze, zvláště pokud sdílíte zadní sedadlo.
  • Neberte si příliš těžkou deku - nechcete skončit příliš zpocení, což je rozhodně nepříjemné.
 6. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 9

  6 Zabalte si pár rušivých elementů, které jsou šetrné k autu. Dobrým způsobem, jak zůstat v pohodlí během dlouhé jízdy autem, je ujistit se, že máte co dělat. Čím více budete mít pocit, že jste dlouho v autě, tím budete pohodlnější.
  • Pokud jste řidičem, sbalte si několik zvukových knih nebo svá oblíbená CD. Pokud vám auto umožňuje synchronizaci přehrávače se stereem, můžete si také svůj mp3 přehrávač načíst do seznamu skladeb za jízdy.
  • Pokud jste cestující, můžete si předinstalovat svůj vlastní mp3 přehrávač s oblíbenou hudbou nebo podcasty. Můžete si také sbalit pár knih nebo křížovek.
 7. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 10

  7 Zabalte léky na kinetózu. Pokud se vám snadno stýská po autě, možná budete chtít zabalit nějaké léky, které vám pomohou s vašimi příznaky. reklama

Metoda 3 ze 4: Příprava sedadla

 1. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 11

  1 Posaďte se do pohodlné polohy. Než vyrazíte na silnici, ujistěte se, že sedíte způsobem, který vám bude na několik hodin pohodlný. Nebudete mít nutně šanci hned si odpočinout a tolik úprav můžete provádět pouze za jízdy.
  • Pokud jste řidičem, znamená to správné umístění zrcátek, sedadla a volantu.
  • Sedadlo řidiče by mělo být dostatečně vysoké, aby vaše boky byly na stejné úrovni jako kolena a posunuty dostatečně dopředu, abyste mohli sešlápnout brzdový a plynový pedál, aniž byste museli zvedat záda. Volant by měl být dostatečně blízko, abyste na něj nemuseli úplně natáhnout ruce.
  • Pokud trpíte pohybovou nemocí, zkuste si vybrat sedadlo, které zažije nejmenší pohyb. Obvykle se jedná o přední sedadlo.
 2. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 12

  2 Upravte si bezpečnostní pás. Velkým zdrojem nepohodlí při dlouhých jízdách autem je způsob, jakým vám bezpečnostní pás může zarýt krk a žaludek. Bezpečnostní pás by měl přiléhat k tělu, ale ne tak pevně, aby vám způsoboval bolest.
  • Některá auta jsou vybavena bezpečnostními pásy s nastavitelnou výškou. Upravte výšku bezpečnostního pásu tak, aby procházel přes rameno, mezi okrajem ramene a spodní částí krku.
  • Pokud zjistíte, že se vám bezpečnostní pás zařezává do krku, zkuste použít kryt nebo podložku bezpečnostního pásu. Přicházejí z různých materiálů, od ovčí kůže po paměťovou pěnu, a opravdu vám mohou pomoci cítit se pohodlněji při jízdě.
 3. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 13

  3 Ujistěte se, že máte dostatek místa na nohy. To je zvláště důležité pro cestující. Možná budete muset udělat kompromis v prostoru pro nohy, zvláště pokud sedíte na zadním sedadle a někdo je před vámi.
  • Pokud sedíte na zadním sedadle, počkejte, až se dostanete dovnitř, dokud si osoba, která sedí před vámi, upraví své sedadlo. Tímto způsobem můžete vidět, s jak velkým prostorem pro nohy začínáte, a rozhodnout se, zda potřebujete požádat svého spolucestujícího, aby posunul své sedadlo nahoru. Tímto způsobem také zabráníte tomu, aby se židle před vámi bouchla do kolen, jakmile se váš spolujezdec dostane dovnitř.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Protahování během jízdy

 1. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem Krok 14

  1 Převalte krk a ramena. Je snadné, aby se vám při dlouhé jízdě stáhla ramena a krk, zvláště pokud uvíznete uprostřed zadního sedadla bez opěrky hlavy!
  • Chcete -li převrátit krk, nadechněte se a prodlužte páteř pohybem pravého ucha dolů směrem k pravému rameni. S výdechem sklopte bradu k hrudi. Při prodlužování páteře a pohybu levého ucha dolů k levému rameni se znovu nadechněte.
  • Chcete -li převrátit ramena, nadechněte se a sklopte ramena dopředu až k uším. Vydechnout Poté se nadechněte a sviňte ramena dozadu a až k uším.
  • Když budete mít při válení ramen a krku zavřené oči, pomůže vám to také uklidnit a uvolnit!
 2. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 15

  2 Otočte se na svém místě. Chcete -li se otočit na sedadle, vydechněte a zkroťte tělo tak, aby se vaše levá ruka přesunula ven z pravé nohy. Ujistěte se, že vaše hlava sleduje pohyb vašeho těla. S výdechem se vraťte zpět do středu a poté opakujte na levé straně.
 3. Obrázek s názvem Buďte pohodlní na dlouhé cestě autem, krok 16

  3 Otočte zápěstí a kotníky. Protahování kotníků a zápěstí je zvláště důležité při dlouhé jízdě autem, pokud jste se příliš dlouho opírali o jednu ruku nebo seděli s nohama ve stejné poloze.
  • Ujistěte se, že několikrát otočíte zápěstí v pohybu zpět i dopředu.
  • Pokud máte místo, položte kotník na protilehlé koleno, abyste jej mohli válet. To také pomůže protáhnout boky. Pokud nemáte místo, jednoduše zvedněte nohu trochu z podlahy a otočte se v obou směrech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co když mám zlomenou nohu? Pokud jste cestující se zlomenou nohou, je důležité mít spoustu místa na nohy. Vezměte si invalidní vozík nebo rám Zimmer, podložte si nohu, vezměte si polštář a ujistěte se, že je pohodlný. Možná budete muset požádat řidiče, aby udělal přestávky, abyste se mohli trochu protáhnout a dostat se do pohody.
 • Otázka Jaké potraviny mohou pomoci při pohybové nemoci? Banány, jablečná omáčka, čisté vývary a nějaké studené jídlo vám mohou pomoci s pohybovou nemocí. Bude se to lišit od člověka k člověku.
 • Otázka Co si mám zabalit na dlouhou cestu autem? Cokoli byste pravidelně dělali pro zábavu, například telefon pro hraní her a sledování filmů, papír a pero pro skicování a psaní a knihy/časopisy/komiksy/atd. Můžete si také přinést polštář, abyste si mohli zdřímnout, spolu s jakýmkoli občerstvením a nápoji, které máte rádi.
 • Otázka Jak se cítím dobře na dlouhé cestě, když jsem na prostředním sedadle se 2 lidmi? Norah Lynn Zkuste použít polštář na krk, sundejte si boty (jen se ujistěte, že vám nohy nezapáchají) a zkuste zavěsit něco, za co by mohl viset telefon. A vezměte si nabíječku, sluchátka atd. Posaďte se a odpočiňte si.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak se připravit na první lekci jízdy na koni. Pokud jste se rozhodli začít chodit na lekce jízdy na koni, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste si pomohli připravit se na tento nový zážitek. Shromážděte správný druh vybavení pro ...

Jak udržet skóre v ping pongu nebo stolním tenise. Ping Pong může být zábavná a soutěžní hra, ale ne každý ví, jak vytvářet tabulky. Pravidla pro bodování soutěží ve stolním tenise jsou poměrně jednoduchá. Stačí mít kousek papíru a ...

Každý z nás má v sobě trochu průzkumníka. Ať už chcete prozkoumat své okolí nebo si z něj udělat kariéru, wikiHow vám to vysvětlí. Od zabalení batohu až po financování dalšího projektu vám svět leží u nohou. Pojďme...

Jak nosit ortézu na tenisový loket. Tenisový loket je bolestivý stav, ke kterému dochází, když jsou šlachy v lokti namáhány opakujícími se pohyby, jako je hraní tenisu nebo malování. Ortéza pomáhá podporovat vaše přepracované šlachy ...

Jak formovat jíl. Jíl je materiál, který se už od starověku používá k výrobě funkčních i estetických předmětů. Základní techniky tvarování hlíny vyžadují o něco více než vaše holé ruce. Pokročilejší techniky mohou využívat ...