Jak si být jistý

Důvěra je velmi ošemetná maličkost. Dobrý pocit ze sebe je tak snadné dát na vůli ostatních, když by to mělo být jen na vás. Dobrou zprávou je, že řídíte tento sebevědomý vlak a je připraven vyrazit ze stanice.

Část 1 ze 3: Vypadá sebevědomě

 1. Obrázek s názvem Buďte si jisti Krok 1

  1 Podívejte se na část. Pokud víte, že vypadáte jako sebevědomý a schopný člověk, nakonec začnete cítit se jako vítěz , také. Měli byste se oblékat tak, jak se cítíte nejlépe - ne to, co si myslíte, že je sebevědomé. Zkuste tyto triky:
  • Věnujte každý den trochu času osobní hygieně a ujistěte se, že se dobře prezentujete. Sprcha denně, kartáč a vyčistit si zuby dentální nití a upravte si kůži a vlasy.
  • Oblečte se pro sebevědomí. Abyste se ve svém oblečení cítili lépe, nemusíte si kupovat úplně nový šatník. Dokud jste čistí, pohodlní a cítíte se dobře, máte jistotu! Pamatujte si, že vypadáte sebevědoměji, když si užíváte to, co nosíte!
  • Dávejte pozor, abyste svou důvěru nezakládali na vnějším vzhledu. Procvičte si oblečení, ve kterém se budete celý den cítit sebevědomě, a snažte se cítit sebevědomí, aniž byste to zakládali na vzhledu.
  • Přece byste si na rozvoz pizzy nevzali třídílný oblek. Pokud si myslíte, že vypadáte dobře, je pravděpodobné, že pravděpodobně ano.


 2. Obrázek s názvem Buďte si jisti Krok 2

  2 Zdokonalte držení těla. To, jak se sebou neseš, hodně sděluje ostatním lidem, takže se ujisti, že jim říkáš, že jsi sebevědomý a zodpovědný. Ramena držte dozadu, páteř rovně a bradu vysoko. Místo přetahování nohou choďte účelně a posaďte se. Když navenek vypadáte jako sebevědomý člověk, svět kolem vás k němu bude přistupovat.
  • Neoklamete jen všechny ostatní - také sebe. Nedávný výzkum ukazuje, že poloha vašeho těla podněcuje vaši mysl, aby se cítila určitým způsobem - takže sebevědomá poloha vám způsobí, že se budete skutečně cítit zodpovědní. A aby toho nebylo málo, sebevědomá řeč těla byla spojena i s nižší úrovní stresu.
 3. Obrázek s názvem Buďte si jisti Krok 3

  3 Úsměv . Mějte svůj úsměv na dosah - budete překvapeni, jak i ten nejmenší úsměv může odzbrojit nejednu sociální situaci a každý se bude cítit pohodlněji. Výzkum ve skutečnosti ukazuje, že úsměv snižuje stresové hormony v mozku. Dokážete si představit, že byste se přiblížili k někomu, kdo se mračí? Ne, děkuji.
  • Pokud se obáváte, že váš úsměv je falešný, nechte ho malý. Falešný úsměv lze spatřit na míle daleko. Na druhou stranu, pokud jste opravdu rádi, že je vidíte - nebo jen rádi za příležitost procvičit si své nové sebevědomé schopnosti - probleskněte ty perleťově bílé zuby.
 4. Obrázek s názvem Buďte si jisti, krok 4

  4 Navažte oční kontakt . Je to jemná změna, ale dokáže zázraky s tím, jak vás vnímají ostatní lidé. Nebojte se setkat s pohledem někoho jiného; ukazuje to nejen to, že jste osobou hodnou komunikace, ale také jim to říká, že je respektujete, uznáváte jejich přítomnost a máte zájem o konverzaci. Nechtěli byste být hrubý nebo neuctivý.
  • Naše oči jsou jedinečně lidské. Jsou to okna do duše, chcete -li, a předvádějí naši pozornost a pocity. Navázáním očního kontaktu zlepšíte kvalitu svých interakcí a budete vypadat sebevědoměji. Ve skutečnosti se budete zdát sympatičtější a důvěryhodnější a ti, kteří s vámi hovoří, se budou cítit oceněnější. Pokud to nemůžete udělat pro vás, udělejte to pro ně!
 5. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 5

  5 Mít přístupnou řeč těla. Pokud uvidíte v rohu schoulenou osobu, která předstírá, že hraje hry na svém mobilním telefonu, opravdu přijdete a pozdravíte? Asi ne. Pokud chcete, aby se k vám ostatní přibližovali, ujistěte se, že jste přístupní!
  • Mějte tělo otevřené. Pokud máte zkřížené ruce a nohy, říkáte světu, že nemáte zájem je vítat. Totéž platí pro vaši tvář a ruce - pokud je jasné, že vás zaměstnává něco jiného (ať už je to myšlenka) nebo váš iPhone), lidé budou mít nápovědu.
  • Nebuďte příliš vědomi své řeči těla. Když začnete cítit jistotu, přirozeně začnete zlepšovat držení těla.
 6. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 6

  6 Držte svůj pohled. Nyní, když máte věc očního kontaktu dolů, je na čase ji uvést do praxe. Věděli jste, že ostatní lidé se stydí oční kontakt stejně jako vy? Zkuste to: navažte oční kontakt s někým a zjistěte, kdo vydrží déle. Odvracejí svůj pohled před vámi? Vidět?! Jsou také nepříjemné!
  • wikiHow neobhajuje zírání někoho dolů. Intenzivně zírat na někoho, dokud necítí váš pohled a podle citelné trapnosti se podle toho zmenší, není cílem. Cílem je však rozpoznat, že ostatní lidé jsou stejně nervózní z toho, že se na ně díváte, stejně jako vy z nich, když se dívají na vás. Pokud vás chytí, jen se usmějte. Jste mimo.
  reklama

Část 2 ze 3: Myslet sebevědomě

 1. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 7

  1 Rozpoznejte svůj talent a dobré vlastnosti a zapište si je. Bez ohledu na to, jak se cítíte dolů, zkuste se trochu poplácat po zádech a zapamatovat si věci, ve kterých vynikáte. Zaměření na vaše lepší vlastnosti vás odvrátí od vnímaných nedostatků a posílí váš pocit hodnoty. Myslete na své dobré vlastnosti v oblasti vzhledu, přátelství, talentu a hlavně osobnosti.
  • Vzpomeňte si na komplimenty od ostatních lidí. Co vám o vás řekli, čeho jste si jinak nevšimli nebo neuznávali? Možná si všimli vašeho úsměvu nebo vaší schopnosti zůstat v pohodě a sebejistí ve stresových situacích.
  • Pamatujte si minulé úspěchy. Může to být něco, co ostatní lidé uznávají, například být ve špičce vaší třídy, nebo něco, o čem víte jen vy, jako tichý akt služby, který má usnadnit život někomu jinému. Uvědomte si, jak skvělé to bylo. Jdete!
  • Zamyslete se nad vlastnostmi, které se snažíte pěstovat. Nikdo není dokonalý, ale pokud se aktivně snažíte být čestným a dobrým člověkem, udělejte si chválu za snahu. Skutečnost, že vůbec přemýšlíš o zlepšení, říká, že jsi pokorný a dobrosrdečný, a to jsou pozitivní vlastnosti.
   • Nyní si zapište vše, na co si vzpomenete, a příště se budete cítit sklesle. Přidejte si to, když si vzpomenete na další věci, na které můžete být hrdí.
 2. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 8

  2 Myslete na překážky, které vám brání v sebevědomí. Vezměte si kousek papíru a napište všechny věci, o kterých si myslíte, že vám brání v sebevědomí, např. Špatné známky, introverze, málo přátel atd. Nyní si položte otázku: Je to platné nebo logické? Nebo jsou to z mé strany jen domněnky? FYI, odpovědi jsou „ne“ a „ano“. Jak ve světě dává smysl, že jedna věc určuje vaši vlastní hodnotu? To ne!
  • Zde je příklad: V posledním testu z matematiky jste nedostali dobré známky, takže ve výsledku si nejste jisti, co se týče dalšího testu. Ale zeptejte se sami sebe: Pokud byste opravdu tvrdě studovali, pracovali s učitelem a připravovali se na test, udělali byste lépe ?! ANO. To bylo prostě jedna událost a má nic dělat s tebou. Máte naprosto NULOVÉ důvody, proč si nevěřit.
 3. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 9

  3 Pamatujte, že každý zápasí s důvěrou. Někteří lidé to dobře skrývají, ale téměř každý člověk v jednu chvíli bojoval se svým sebevědomím. Nejsi sám! A pokud si vzpomenete na někoho sebevědomého, je pravděpodobné, že existuje situace, ve které si nejsou jisti. Důvěra je jen zřídka univerzální.
  • Toto je pro vás skutečný fakt: Většina lidí se příliš zabývá tím, jak vypadá, že vás neustále soudí. Všimli jste si někdy, jak lidé rádi mluví a hledají věci, které jsou jen stěží reflexní? 99% lidí je vnitřně zaměřených. Vydechněte si úlevou a uvědomte si, že nemusíte být stále dokonalí.
  • Přestaňte se srovnávat se všemi ostatními. Ne všechno je soutěž a dívat se na život tímto způsobem vás unaví. Abyste byli šťastní, nemusíte být nejchytřejší, nejhezčí a nejoblíbenější. Pokud máte silnou soutěžní sérii, kterou nemůžete zcela ignorovat, zkuste místo toho soutěžit sami se sebou a snažte se stále zlepšovat.
 4. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 10

  4 Považujte důvěru za proces, nikoli za jedinečný úspěch. Sebevědomí není cílová čára, kterou jednou překročíte, a proces se nepohne vždy vpřed - budou dny, kdy budete mít pocit, že začínáte úplně od začátku. Zhluboka se nadechněte, vzpomeňte si na překážky v sebevědomí, které jste již odstranili, a rozhodněte se pokračovat. V nejtěžších chvílích je dobré si dát povinnost poplácávat se po zádech, i když jsi nic neudělal.
  • Je pravděpodobné, že si opravdu neuvědomíte, že jste si jisti, dokud už nejste. Byl den, kdy jste si uvědomili, že jste chytří, zábavní, vynalézaví nebo přesní? Asi ne. Pokud tedy nevidíte okamžité změny, vězte, že je to jen proto, že jste k obrazu příliš blízko. Nevidím les mezi stromy, typ věci. Chápeš to.
 5. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 11

  5 Pamatujte, že jste se s tím narodili. Ne, to není Maybelline. Když jste vyskočili z lůna své matky, bylo vám úplně jedno, kdo vás slyšel plakat nebo jak měkká byla vaše hlava. Prostě jsi byl. Byla to společnost, která na vás ukázala prstem a cítila jste se, jako byste se museli měřit. to bylo naučil se . Víte, co říkají o naučených věcech? Oni mohou být A naučil se.
  • Využijte důvěru, se kterou jste se narodili. Je to tam, je to jen pohřbeno za roky vystavování chvály, výhrůžek a vnímaných soudů. Vyjmout všechny ostatní z obrázku. Na tom nezáleží. Nemají s tebou nic společného. 'Ty' je dobrý. „Ty“ existuje nezávisle na jakémkoli jiném soudu.
 6. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 12

  6 Vypadni z hlavy. Nedostatek důvěry nemá nic společného s vnějším světem, takže se musíte dostat z hlavy. Pokud se přistihnete při vnitřním dialogu, jen přestaň . Svět se točí kolem vás - vířte s ním. Jediný okamžik, který existuje, je nyní. Nechcete být jeho součástí?
  • Tolik světa existuje mimo vaši hlavu (pokud půjdeme s předpokladem, že realita je taková, jaká se zdá). Neustálé přemýšlení o tom, jak se cítíte nebo jak vypadáte, vás vytrhne z okamžiku. Nacvičujte si nepřemýšlení o minulosti nebo budoucnosti. Soustřeďte se na to, co máte před sebou - pravděpodobně je na tom něco vzrušujícího.
  reklama

Část 3 ze 3: Cvičení důvěry

 1. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 13

  1 Přijměte své zájmy. Pokud existuje sport nebo koníček, ve kterém jste vždy chtěli být dobří, teď je ta správná doba! Zlepšení vašich dovedností vás posílí jsou talentovaný a následně posílit vaši důvěru. Naučte se hudební nástroj nebo cizí jazyk, zapojte se do umělecké formy, jako je malování, začněte stavět projekty - ať už vás zaujme cokoli.
  • Nenechte se odradit, pokud nejste hned úžasní. Pamatujte, že učení je proces a jste v něm pro malá vítězství a odpočinkovou rekreaci, abyste nebyli nejlepší ze všech.
  • Věnujte se koníčku, kterému se můžete věnovat ve skupině. Nalezení podobně smýšlejících lidí, kteří sdílejí vaše zájmy, může být snadný způsob, jak si najít přátele a vybudovat si sebevědomí. Podívejte se ve své komunitě na skupiny, ke kterým se můžete připojit, nebo najděte příbuznost s ostatními fandy.
 2. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 14

  2 Mluvit s cizinci. Přímo vzato, důvěra je víc než jen stav mysli - je to zvyk. To je všechno, čím lidé ve skutečnosti jsou. Abyste si byli jistí, musíte dělat sebevědomé věci. Jedním z nich je konverzace s cizími lidmi. Zpočátku je to zastrašující, ale pokaždé budete čím dál tím více nezaujatí.
  • Ne, to nevyleze cizí lidi, pokud nejste páchnoucí, agresivní člen KKK vypadající Quasimodo. Pokud někdo řekne: „Hej!“, Usměje se na vás a zeptá se vás, zda by měl jít do Starbucks nebo Coffee Bean, jak se budete cítit? Asi dobře. Každý je rád hrdinou, mluví s ostatními lidmi a je spontánní. Právě jim rozjasňujete jinak nudný den.
  • Nemáte příležitosti, co? Co říkáte na baristu ve vaší kavárně? Dívka u pokladny vašeho obchodu s potravinami? Náhodné cizince, které míjíte na ulici?
 3. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 15

  3 Neomlouvejte se. Umět říci, že vás to mrzí, je dobrá vlastnost (a s čím bojuje příliš mnoho lidí). Dávejte si však pozor, abyste to řekli jen v případě potřeby. Omlouvat se, když jste někomu opovrhovali nebo ho obtěžovali, je zdvořilé; omluva, když jste neudělali nic špatného, ​​ve vás může vyvolat pocit podřízenosti a sympatie k vám by měl být líto. Než vám vyklouzne z úst, na chvíli se ujistěte, že se jedná o situaci, která od vás skutečně potřebuje omluvu.
  • Použijte zástupná řešení. Můžete vyjádřit svou soustrast nebo lítost, aniž byste se vlastně omluvili. Pokud se například obáváte, že někomu způsobíte nepříjemnosti, můžete místo automatického přepnutí na „omlouvám se“ říci „doufám, že to nebyl příliš velký problém“.
  • Když se zbytečně omlouváte, vypadáte nejistě. To nedává smysl, protože jste vůči nikomu nižší. Proč se omlouvat, když jste neudělali nic špatného? Nakonec to myslíš vážně? A pokud se neustále omlouváte, ztrácí to na hodnotě. Litovat všeho znamená, že se omlouváš za nic. Přemýšlejte o „omlouvám se“ jako „miluji tě“. Mělo by se to říkat jen opatrně.
 4. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 16

  4 Přijímejte komplimenty elegantně. Nevracejte jen oči v sloup a pokrčte rameny - vlastněte to! Zasloužil sis to! Navažte oční kontakt, usmějte se a řekněte „děkuji“. Když se k tomu chováš hezky, když tě chce někdo jiný pochválit, neohrozí to tvoji pokoru; ukazuje, že jste zdvořilí a máte jistý pocit vlastní hodnoty.
  • Zaplaťte na oplátku kompliment. Pokud vám stále není příjemné přijímat komplimenty, zkuste je po přijetí přijmout. To vám může pomoci cítit se jako „vyrovnané“ a nebyli jste příliš pyšní.
 5. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 17

  5 Budujte si sebevědomí tím, že budete pomáhat druhým. Udělejte si čas na zaplacení někoho jiného komplimentem nebo udělejte neohlášený dobrý skutek. Rozjasníte jim den a budete mít ze sebe lepší pocit. Když se stanete zdrojem pozitivity, ostatní se budou snažit být kolem vás a posílit dobré vibrace.
  • Spousta lidí není schopna přijímat komplimenty. Je pravděpodobné, že když někomu dáte, odpoví vám postupně. Jen se ujistěte, že to myslíte vážně, nebo budou reagovat skepticky - „Hej, to tričko, které máš na sobě, se mi moc líbí. Bylo vyrobeno v Číně? ' nemusí dostat nejlepší odpověď.
 6. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 18

  6 Pusťte ty, kteří vás svrhli . Je těžké být si jistý ve skupině lidí, o kterých máte pocit, že vás neustále soudí. Přirozeně byste mohli být tím nej extrovertnějším, nejhlasitějším a nejjistějším člověkem, ale s těmito lidmi se stanete štěněcím psem, o kterého nebylo dostatečně postaráno. Tito lidé musí být vyhozeni jako zlozvyk. A teď.
  • Je důležité, abyste se obklopili ostatními, u kterých cítíte, že máte pocit, že jste tou nejlepší verzí, jaká může být. Pouze kolem těchto lidí budete schopni dosáhnout růstu, který chcete (a můžete!).
 7. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 19

  7 Zpomal. Spousta lidí nedělá davy. Ještě více lidí nemluví na veřejnosti. Pokud se ocitnete v jedné z těchto arén, je důležité zpomalit. Když jsme nervózní, máme tendenci zrychlovat, abychom měli všechno za sebou. Nedělej to. Je jasné, že jste nervózní. A také si říkáte, že jste nervózní!
  • Bod číslo jedna je dýchat . Když se krátce a prudce nadechneme, vrhneme se do boje nebo na útěk. Vyřízněte to a automaticky uklidníte zářez. Lidé naštěstí nejsou raketová věda.
  • Bod číslo dvě je vědomě zpomalit své činy. Vzpomeňte si na šestileté dítě s vysokým obsahem cukru-to jste právě teď. Přizpůsobte své akce svému dechu. Bingo. Klid.
 8. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 20

  8 Očekávejte úspěch. Hodně života je sebenaplňující se proroctví. Když si myslíme, že neuspějeme, ve skutečnosti se tolik nesnažíme. Když si myslíme, že nejsme dost dobří, často se chováme dost špatně. Pokud očekáváte úspěch, můžete ho prostě vytáhnout. Pesimismus může ve skutečnosti podkopat vaše schopnosti.
  • Právě teď si pravděpodobně říkáte: „Nejsem přesný prediktor budoucnosti! Očekávat úspěch není logické - netlačili jste před chvílí logiku ?! ' Ano, ale přemýšlejte o tom takto: často očekáváte neúspěch, tak proč neočekávat úspěch? Jsou to oba možné okolnosti a ve většině případů není jedno pravděpodobnější než druhé.
  • Soustřeďte se raději na to, co chcete, než na to, co nechcete.
 9. Obrázek s názvem Buď si jistý, krok 21

  9 Riskovat. Někdy je jediným východiskem cesta skrz. Abyste byli v životě dobří, musíte se setkat se zkušenostmi, které vás nutí se učit. Hned na to nemůžete být úžasní. Pokud budete pokračovat v tom, co jste vždy dělali, nikdy se nezlepšíte v ... ničem. Musíte riskovat, abyste rostli.
  • Neúspěch je nevyhnutelný. Vždy se to stane. A na tom nezáleží. Jediné, na čem záleží, je, že se dostanete zpět. Každý prožívá nezdary, ale ne každý se vrátí. Je to právě probuzení, které buduje sebevědomí, a musíte v první řadě selhat.
  • Vyjděte ze své komfortní zóny, abyste se mohli učit ze zkušeností a stali se sebevědomějšími.
  reklama

Pomáhá budovat důvěruUkázkové způsoby, jak překonat ostych


Ukázkové způsoby, jak budovat důvěru

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu zvýšit sebevědomí? Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy s oborem Psychologie a všímavost, certifikovaná odbornice na nápravná cvičení Národní akademie sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU. Nicolette Tura, MA Expert na životní kouče Odpověď Nesrovnávejte se s ostatními. Zkuste milovat své tělo a obklopte se lidmi, se kterými můžete být opravdoví, a pokud vám z nich bude špatně, opravdu bych ten vztah zpochybnila nebo jim řekla, jak se cítíte. Do svého plánu můžete také začlenit činnosti, díky kterým se budete cítit lépe, jako je sledování televizních pořadů, čtení knih a vstup do klubů.
 • Otázka Jak se držíte sami sebe? Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy se specializací na psychologii a všímavost, odbornice na nápravná cvičení certifikovaná Národní akademií sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU. Nicolette Tura, MA Expertní odpověď Life Coach Když nastane situace, kdy na vás člověk buď tlačí, nebo vás nutí dělat něco, co vám není příjemné, několikrát se nadechněte a snažte se nebrat si věci osobně. Zeptejte se sami sebe, co v tu chvíli potřebujete, a pak se zastávejte. Mohlo by to vypadat jako požádat o nějaký prostor nebo dát této osobě najevo, že jí v tu chvíli nemůžete pomoci.
 • Otázka Jak mohu zlepšit svůj vlastní obraz? Nicolette Tura, MA
  Life Coach Nicolette Tura je odbornice na wellness a zakladatelka The Illuminated Body, její poradenské služby v oblasti wellness a vztahů se sídlem v San Francisco Bay Area. Nicolette je 500hodinová registrovaná učitelka jógy s oborem Psychologie a všímavost, certifikovaná odbornice na nápravná cvičení Národní akademie sportovního lékařství (NASM) a je odbornicí na holistický život. Je držitelkou bakalářského titulu ze sociologie na Kalifornské univerzitě v Berkeley a magisterský titul ze sociologie získala na SJSU. Nicolette Tura, MA Expert na životní kouče Odpověď Pokuste se opravdu oslavit svou jedinečnost. Namísto hledání externího ověřování zaměřte svou pozornost dovnitř na vlastnosti, které se vám na sobě líbí. Čím více poznáte svou hodnotu, tím více začne sebevědomí vyzařovat ven.
 • Otázka Jak si mohu být jistý váhou? Paul Chernyak, LPC
  Licencovaný profesionální poradce Paul Chernyak je licencovaný profesionální poradce v Chicagu. V roce 2011 absolvoval Americkou školu profesionální psychologie. Paul Chernyak, LPC Licencovaný profesionální poradce Odborná odpověď Pokuste se svoji váhu přijmout, než ji zanedbávat. Nemůžeš se oklamat. Místo toho si zkuste zapsat věci, které se vám na sobě líbí, a zaměřte se na ně a zároveň přijměte svoji aktuální váhu.
 • Otázka Jak se mám přestat tolik pokládat, abych si mohl být jistý? Sledujte svůj vnitřní dialog. Mluvte k sobě tak, jak byste mluvili s přítelem nebo členem rodiny. Jinými slovy, dávejte si respekt.
 • Otázka Jak se cítím lépe, když mám pocit, že všichni kolem mě jsou hezčí, rychlejší, chytřejší nebo cokoli jiného než já? Pamatujte, že každý má nedostatky. I když je někdo hezký, rychlý nebo chytrý, tato osoba to může mít také těžké, i když navenek to vypadá, že život je hračka.
 • Otázka Jak mohu zůstat sebevědomý před žárlivými nebo zlými lidmi? Žárlivci sami postrádají sebevědomí a snaží se z vás dostat reakci, která vás dostane na jejich úroveň. Pokud je to možné, vystřihněte je ze svého života, a pokud je nemůžete, ‚zabijte je laskavostí‘.
 • Otázka Jak mohu ohromit lidi svou nově nalezenou důvěrou? Kráčejte hrdě a usmívejte se, jako by byli všichni šťastní a nadšení, že vidí vaše změny. Ale vždy pamatujte na pokoru.
 • Otázka Co když mě můj přítel zklamal? Promluvte si s nimi o tom, jak se cítíte. Pokud vás stále zklamávají, nechte je jít a najít si nové přátele. Nyní to může být těžké, ale z dlouhodobého hlediska budete mnohem šťastnější, aniž by vás srazili dolů.
 • Otázka Jak se mohu stát natolik sebevědomým, že si nedělám starosti s tím, že by o mně lidé mluvili za mými zády? Jen buď sebevědomý. Nedělejte si starosti s tím, co říkají ostatní lidé - nechte je mluvit, protože přesně víte, co děláte a neděláte.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Mluvte pozitivně. Když uslyšíte, že o sobě říkáte něco negativního, okamžitě to nahraďte pozitivním komentářem.
 • Jste jediný, kdo vás opravdu zná. Milujte sebe a ostatní mohou následovat.
 • Při chůzi se soustřeďte na to, kam jdete. Ujistěte se, že sedíte vzpřímeně.
 • Dávejte si cíle pro sebe, ne očekávání.
 • Každý den si v hlavě vytvořte seznam všeho dobrého o sobě. Poděkujte tiše v hlavě za každou věc na vašem seznamu.
 • Nezapomeňte žít každý den, jako by byl váš poslední. Kdo ví, kdy to může skončit? Koho zajímá, co si ostatní myslí, pokud myslíte pozitivně a cítíte se dobře?
 • Buďte vděční za to, co máte. Mnohokrát je kořenem nejistoty a nedostatku důvěry pocit, že něčeho nemáte dost, ať už jde o emocionální ověření, štěstí, peníze atd. Tím, že uznáte a oceníte to, co máte, můžete bojovat proti pocit neúplnosti a nespokojenosti. Zjistit, že vnitřní mír udělá s vaší důvěrou zázraky.
 • Přestaňte být perfekcionista. Nic a nikdo není dokonalý. Své místo mají vysoké standardy, ale váš každodenní život bude mít nástrahy a nedostatky. Přijměte je jako zkušenosti s učením a pokračujte.
 • Posílejte si pozitivní textové zprávy. Zkuste věřit, že vám tyto texty posílá někdo jiný; okamžitě vám to zvýší úroveň sebevědomí.
 • Pokaždé, když minete zrcadlo nebo svůj odraz, dejte si kompliment ve své mysli. Pokračujte, dokud neuvidíte kompliment jako fakt o sobě.
 • Někdy lidé řeknou zlověstné věci, protože na vás žárlí! Nezapomeňte se usmívat a užívat si života.
 • Zvažte účast vedení lidí třídy. Naučte se převzít kontrolu nad věcmi. Pokud jste ve škole, zvažte běh na sociální pozici, například jako prezident klubu. Schopnost vést ostatní a reagovat na chování ostatních pod vaším vedením vám pomůže přivést vás sebevědomí .
 • Když se ráno probudíte, podívejte se do zrcadla a řekněte si, že jste to v životě dotáhli tak daleko a nenecháte se ničím a nikým položit.
 • Rekvalifikujte svůj vnitřní hlas. V situacích, kdy si myslíte, že vám chybí sebevědomí, si uvědomte, že vám váš vnitřní hlas říká negativní věci. Musíte ten vnitřní hlas přeškolit buď pozitivní v té době.
 • Představte si sebe v různých situacích, kde projevujete sebevědomí, důvtip nebo vedení. Když si jednoduše představíte, jak takové věci děláte, sebevědomí se stane méně cizím pojmem a začnete věřit, že to dokážete.
 • Když vám je ze sebe špatně, představte si, jak se jeden z vašich přátel cítí takový, jaký jste. Vezměte si papír a napište, co byste dotyčnému řekli, aby se cítil lépe. Odložte ten kousek papíru na bezpečné místo, pak když se budete cítit na dně, můžete ho popadnout a přečíst si ho sami.
 • Oční kontakt je velmi důležitý, protože ukazuje vaši důvěru.
 • Snažte se nehrbit, budete působit uzavřeně a velmi nejistě. Představuje také zranitelnost. Vypadáte velmi nevábně a nešťastně a to nechcete, pokud chcete lidem ukázat, že jste si jistí.
 • Mysli pozitivně. Zamyslete se nad všemi dobrými věcmi o sobě a nad tím, jaké máte štěstí ve srovnání s ostatními. Přijměte své odlišnosti a naučte se přijímat, že jste jiní, a díky tomu jste jedineční.
 • Pokud chcete být sebevědomí, nenechte se ničím rušit; utopit vše, co se ti dostane pod kůži, a jít dál.
 • Nebojte se, že budete souzeni. Někdy vás to může opravdu zdržet.
 • Mluvte s lidmi, které moc neznáte. To vám může pomoci více navázat kontakt s vnějším světem.
 • Můžete se naučit být silní, prosazovat neúspěchy. Můžete se postavit do výšky, zhluboka dýchat a pamatovat si, že máte na starosti to, co cítíte. Pokud se snažíte něco zvednout, můžete zpomalit, zhluboka se nadechnout a pamatovat si, že vaše boje brzy pominou. Poté se soustředíte, zhluboka dýcháte a tlačíte a tlačíte a tlačíte a tlačíte znovu a znovu a znovu, dokud to nakonec neuděláte.
 • Pokud někdy slyšíte svůj vnitřní hlas, který vám říká něco negativního, předstírejte, že vám to říká starý muž.
 • Pokud začnete myslet negativně, vypněte hlas a připravte si pozitivní prohlášení, které si budete v hlavě opakovat, dokud se z toho nedostanete.
 • Chovejte se k sobě tak, jak chcete, aby se k vám chovali ostatní. Takže vidíte, vyplatí se být o sobě pozitivní, aby se k vám lidé chovali stejně.

reklama

Varování

 • Být namyšlený a sebevědomý jsou dvě velmi odlišné věci. Být namyšlený není dobré; být sebevědomý je. Znát linku.
 • Nevěnujte své životní poslání sebevědomí. Musíte dělat věci, které vás dělají šťastnými. Ve štěstí najdete důvěru.
 • Být si jistý neznamená být dokonalý. Perfekcionisté bývají spíše sebekritičtí než sebevědomí.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Navzdory své nedávné špatné formě je Muguruza osvědčenou hráčkou velkého zápasu a rozhodně má na to, aby způsobila rozrušení.

Jak si vlnit vlasy. Třepení vlasů může být skvělou součástí kostýmu na Halloween nebo jakoukoli kostýmní příležitost. Tento účes je velmi levný, ale je trochu pracný a časově náročný. Pro tento styl budete potřebovat ...

Jak vyhodnotit řeč. Vyhodnocení řeči někoho jiného a poskytnutí zpětné vazby je skvělý způsob, jak zlepšit své vlastní řečnické dovednosti, ale na co byste se měli zaměřit? Tento wikiHow vás naučí, jak aktivně poslouchat řeč, ...

Sezóna CFL 2019 začíná ve čtvrtek zápasem mezi Roughriders a Tiger-Cats. Zde je návod, jak to sledovat ve Spojených státech.

Příběh zabití teenagera Laquana McDonalda je prozkoumán v novém dokumentu „16 výstřelů“. Zde je návod, jak sledovat film online bez kabelu.

Chcete sledovat CuriosityStream na svém zařízení Roku? Zde je snadný průvodce krok za krokem, který vám ukáže, jak začít streamovat CuriosityStream na Roku hned teď.