Jak být dobrým gymnastou

Někdy je těžké zůstat oddaný sportu, abyste v něm mohli být dobří. Nechání vaší vášně řídit vaši oddanost vám však může skutečně pomoci zlepšit vaše dovednosti. Udržování cílů v nedohlednu je zásadní pro dlouhodobý úspěch. Chcete -li opravdu vyniknout jako gymnastka, musíte být oddaní a tento článek vysvětluje některé věci, které je třeba vzít v úvahu.

Část 1 z 5: Vstup do třídy

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 1

  1 Najděte si dobrou třídu nebo tým. Pokud jste na střední škole, přihlaste se do gymnastického týmu vaší školy. Pokud jste mladší, budete muset vstoupit do tříd. Pokud jste pokročilejší, možná se budete moci připojit k soutěžnímu gymnastickému týmu.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 2

  2 Být včas. Uspořádejte si dobrý rozvrh a ujistěte se, že necháte dostatek času, abyste se dostali do své třídy.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 3

  3 Tvrdě pracovat. Nejen klenba, podlaha, trám, mříže. Také tvrdě pracujte v kondici a protahování. Ale nechoďte příliš daleko, zejména s protahováním.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 4

  4 Zeptejte se svého trenéra nebo instruktora na tipy. Pokud jste ve skupině jako většina gymnastek, požádá vás o tipy, které jsou pro vás nejdůležitější. Pokud ale máte soukromého instruktora/kouče, požádejte ho o pomoc se všemi dovednostmi, naučte se čelit kritice, protože většina koučů vás nechce urazit.
  • Použijte tipy. Pokud váš trenér není jen rodič přítele nebo P.E. učiteli, měli byste jejich tipům důvěřovat. Trenéři v gymnastických tělocvičnách, kvalifikovaní a nejkonkurenceschopnější, prošli 10 úrovněmi gymnastiky, někteří jsou dokonce elitními gymnastkami.


  reklama

Část 2 z 5: Stanovení cílů

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 5

  1 Buď pozitivní. Myslete na to, že dokážete dovednost, které se bojíte. Snažte se být pozitivní při každém tréninku!
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 6

  2 Stanovte si cíle, kterých chcete dosáhnout. Možná je to něco jako zlepšování se ve dvojitých zádech, nebo něco jako zvednutí nohy výše ve štíru. Ať už je to cokoli, pokud máte na mysli cíl, je snazší jej dosáhnout.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 7

  3 Věnujte se gymnastice. Obvykle někteří lidé cvičí gymnastiku i čtyři nebo pět hodin denně, aniž by měli lekce. Typické gymnastky obvykle cvičí tři až čtyři hodiny, třikrát týdně. Pokud si přejete být závodní gymnastkou, tréninkové hodiny se před akcí prodlouží. Musíte se ujistit, že jste připraveni absolvovat mnoho školení, která mohou ovlivnit vaši každodenní rutinu. reklama

Část 3 z 5: Přijetí rutiny denního cvičení

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 8

  1 Přizpůsobte svou rutinu své úrovni energie. Pokud nemáte mnoho energie, cvičte 2–3 dny v týdnu nebo ve dny, kdy nemáte gymnastiku. Pokud se cítíte silnější, udělejte to 6-7 dní v týdnu.
  • Dopřejte si čas na odpočinek a uzdravení, když to potřebujete. Pamatujte, že pokud jste nemocní, přeskočte tuto rutinu alespoň na týden, pokud nejde jen o nachlazení.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 9

  2 Zahřát se. Zahřejte se cvičením, jako je běh 1/2 míle, nebo jen pár kol, skákací zvedáky, vysoká kolena a kopance do zadku nebo výpady. Procvičte si protahování a rozcvičení doma, než začnete. Váš trenér obvykle předem zjistí, kdo je nejlepší v roztahování, a získá si jeho respekt. Zúčastněte se všech cvičení vedených trenérem, abyste ukázali, že se věnujete gymnastice.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 10

  3 Cvičte horní část těla. Dělejte různé druhy kliků, jako jsou základní kliky, kliky v pěst, kliky s lokty směřujícími dovnitř, kliky na kolena, když jste unavení, kliky s nohama výše, kliky na stojky a kliky na zeď, pokud jste začátečník. Ke svým klikům můžete dokonce přidat závaží na zápěstí o hmotnosti 1 až 5 liber. Vyzkoušejte také držení prken.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 11

  4 Cvičte spodní část těla. Pomoci by mohly skoky, skoky na svícnech, opět výpady, držení v oblouku, držení oblouku, zastrčení nahoru/v, a/nebo držení svícnu. Existuje mnoho zdravých variací.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 12

  5 Cvičte celé tělo. Vyzkoušejte burpees, skákání se žáby a v podstatě všechny cviky, kdy jdete na zem a vstanete a poté skočíte.
 6. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 13

  6 Dokončete některá další cvičení. Pokrčte/posaďte se a sedněte si na zeď. reklama

Část 4 z 5: Zůstat motivován

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 14

  1 Po cestě si stanovte cíle. Jediný způsob, jak se dopracovat ke zvládnutí všech svých dovedností, je zkoušet, cvičit a zkoušet znovu. V každé nové dovednosti, kterou se naučíte, ji musíte vyzkoušet, a proto si stanovte cíle, jaké dovednosti chcete při každé praxi vyzkoušet.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 15

  2 Vytvořte si kontrolní seznam svých cílů. Zaškrtněte to, pokud si myslíte, že jste tuto dovednost snížili. Příklad:
  • zadní handpring ()
  • přední zastrčení ()
  • dělený skok ()
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 16

  3 Buďte ochotní cvičit na sto procent. Pokud se budete snažit a cvičit to pořád, budete za chvilku oddanou gymnastkou! Pokud chcete být dobrým gymnastou, musíte se tomuto sportu věnovat. Někdy si musíte uvědomit, že se nemůžete pořád potloukat se svými přáteli.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 17

  4 Nezapomeňte zůstat fit a zdraví. Tohle je velmi důležité. Vždy mějte zdravou výživu. To neznamená přestat jíst, znamená to jíst méně nezdravého nezdravého jídla. Ujistěte se, že před dlouhým tréninkem sníte malou energetickou svačinu, jinak zjistíte, že vám docházejí síly před koncem tréninku. reklama

Část 5 z 5: Být součástí týmu

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 18

  1 Podpořte ostatní. Na hodinách buďte laskaví ke svým kolegům gymnastkám. Být laskavý k ostatním z vás také udělá lepšího gymnastu a člověka. Nehádejte se se svými trenéry. Měli byste respektovat pozici svého trenéra.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 19

  2 Nereagujte přehnaně na kritiku. Je to jen něco, co je třeba zlepšit, maličkost, na které byste mohli zapracovat, abyste si zdokonalili gymnastické dovednosti. Přehnaná reakce přiměje lidi, aby o vás mysleli negativně. Vezměte všechny body kritiky a použijte je ke zlepšení.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým gymnastou Krok 20

  3 Ukažte se včas na hodinách. Pokud se dostavíte včas, pomůže to vašemu trenérovi vědět, že jste spolehliví a že v budoucích turnajích tam budete určitě soutěžit. Nezapomeňte také na svůj trikot a další vybavení. To prokáže, že jste oddaný a seriózní student. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám si přinést láhev s vodou pokaždé, nebo jen ve dny, kdy mám pocit, že ji budu potřebovat? Měli byste si vzít jednu na každou lekci, protože musíte zajistit, abyste zůstali neustále hydratovaní.
 • Otázka Co mám dělat, když zpackám? Pokračuj ve cvičení. Pokud jste na schůzce a pokazíte si starosti, příliš se tím netrapte. Nikdo není dokonalý a všichni děláme chyby. Procvičte si dovednosti, které jste pokazili, abyste je příště vylepšili, a ukažte, jak moc vám záleží na tom, abyste se zlepšovali.
 • Otázka Co mám dělat, když se bojím udělat novou dovednost a nepotřebuji k této dovednosti pozorovatele? Osobně se mi to stalo. Moje rada je pořídit si pozorovatele, aby tam stál, abyste se cítili pohodlně. Pokud to nepůjde, zkuste vrtačky a poté zkuste měkkou podložku. Pokud se bojíte dělat to na podlaze/trámu bez podložky, vězte, že vám trenér nedovolí dělat něco, na co nejste připraveni.
 • Otázka Co mohu dělat, když nemohu chodit na lekce? Cvičte a protahujte se každý den; i 5 až 10 minut cvičení před spaním je lepší než necvičit vůbec.
 • Otázka Mohli byste přidat, jak se protáhnout/jaké úseky jsou nejlepší? Některé základní úseky pro gymnastiku jsou štiky, rozkoly a můstky. Časem zjistíte, jaké úseky vám nejlépe vyhovují.
 • Otázka Jak se zbavím strachu z pohybu v posilovně? Postavte se strachům vstřícně. Položte měkké podložky, získejte dobrého pozorovatele a začněte v malém a postupně rozvíjejte své dovednosti.
 • Otázka Co mám dělat, když se bojím, že si ublížím? Vyzkoušejte si dovednosti na měkké, polstrované podložce. Pokud máte stále strach, že si ublížíte, zvažte pozorovatele. Vždy jsou tu, aby vám pomohli. Také nezkoušejte dovednost, pokud nejste připraveni a nevycvičili jste ji.
 • Otázka Co když je můj trenér zlý a přiměje mě chtít skončit? Váš trenér se pravděpodobně jen snaží přimět vás, abyste udělali maximum. Opravdu se snažte neustále zlepšovat. Pokud opravdu nemůžete pracovat s tímto konkrétním trenérem, změňte tělocvičny a pořiďte si nový.
 • Otázka Co je to kondicionování a jak bych to měl dělat? Kondicionování je posilování a příprava těla na to, aby fungovalo co nejlépe. Zkuste kliky, kliky, prkna, skákací zvedáky, burpy a sprinty.
 • Otázka Co si mám zabalit do gymnastické tašky? Svačina a pití na později. Také pár oblečení navíc, parfém, deodorant, voda po holení a nějaké špendlíky Bobby. To jsou jen základy; do tašky do posilovny si můžete dát, co chcete.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat nový Hallmarkův film „Vánoce v Gracelandu“ online, i když nemáte kabel.

Roger Federer se stahuje z Gerry Weber Open

Petra Kvitová nebyla jedinou tenistkou, která byla vystavena násilí, zde je několik dalších hráčů, kteří byli vystaveni tomu samému.

Tiger Woods tento týden vydává titulky do pole Otevřené pojištění zemědělců v Torrey Pines. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy z turnaje online bez kabelu.

Jak získat HM Rock Smash v Pokémon Emerald. Rock Smash je klíčovou schopností hry Pokémon Emerald a je vyžadován pro postup v několika částech příběhu. Rock Smash najdete od muže z Mauville City, ale nebudete ho moci použít ...

Tento wikiHow vás naučí, jak nainstalovat kartu SD na Nintendo Switch. Jedním z největších problémů Nintendo Switch je, že má pouze 32 gigabajtů interního úložného prostoru. Toto není mnoho úložného prostoru, zvláště pokud ...