Jak Putt

Potopení puttu je posledním krokem k dokončení jamky v golfu. Říká se jim také „krátká hra“ a základy uvádění se liší od ostatních houpaček, které si vezmete s holemi, ale snadno se je naučíte. Naučit se číst zelenou a přidání některých triků do vaší cvičné rutiny může přispět ke konzistentnějšímu a spolehlivějšímu úsilí. I když je to jednoduché, uvedení do hry je obtížné zvládnout a naučit se důsledně potopit své putty může být rozdíl mezi dobrým kolem a velkým kolem.

jak vyléčit tenisový loket

Metoda 1 ze 3: Swinging Your Club

 1. Obrázek s názvem Putt Krok 1

  1 Uchopte putter. Prsty uchopte držadlo putteru, silnou rukou položte dolů na hůl. To znamená, že pokud hrajete pravou rukou, vaše levá ruka by měla být v horní části klubu. Když prsty uchopíte rukojeť, získáte větší cit pro klub a vaše akce, což vytvoří lepší kontrolu.
 2. Obrázek s názvem Putt Krok 2

  2 Zaujměte svůj postoj. To je způsob, jakým přistupujete (nebo „adresujete“) k míči a stojíte nad ním. Postavte se zpříma s rukama nataženýma dopředu a držte hůl. Nakloňte lokty do hrudního koše a poté se ohněte, dokud se vaše hlava putteru neopře přímo za míčem.
  • Ujistěte se, že kolena mírně pokrčíte. Tuhé nohy vám poskytnou menší volnost pohybu.
  • Dalším způsobem, jak si při tréninku usnadnit držení těla, je najít ideální vzdálenost k postavení od míče. Profesionální hráči golfu stojí na špičkách, v průměru 2,5 míle hlavy putteru od míče. Zkuste kdekoli od 2 do 2,75 délky, když cvičíte, abyste našli tu nejpohodlnější vzdálenost.


 3. Obrázek s názvem Putt Krok 3

  3 Držte hlavu nad míčem. Vaše držení těla a šířka postoje se mohou měnit v závislosti na zeleném svahu, vašem cíli nebo různých dalších faktorech. Důležitou součástí vašeho polohování by mělo být, že hlavu máte přímo nad míčem.
  • Pokud si nejste jisti svým držením těla, představte si, že upustíte míč z očí přímo dolů. Měla by dopadnout přímo na míč, který chcete dát. Samozřejmě to ve skutečnosti nedělejte během kola.
 4. Obrázek s názvem Putt Krok 4

  4 Otočte kyjem. Váš švih by měl být plynulý a neuspěchaný. Soustřeďte se méně na odpalování míče a místo toho jej zatlačte směrem k jamce, abyste získali dobrou roli. Putování není o síle stejným způsobem jako o střelbě z jiných částí hřiště.
  • Udržujte ramena v rovině a zápěstí pevná. Při švihu se ujistěte, že veškerý pohyb je ve vašich rukou. Zabránění pohybu ramen a zápěstí vám poskytne větší kontrolu a přesnost.
  • Rychlost a vzdálenost vašeho zpětného švihu a následného průchodu by měly být stejné. Zatáhnutí za krátké nebo dlouhé způsobí, že ztratíte kontrolu nad puttem.
  • Širší postoj vám poskytne delší zpětný pohyb. Čím dále jste od díry, tím širší by měl být váš švih.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Čtení zeleně

 1. Obrázek s názvem Putt Krok 5

  1 Postavte se za míč. Číst green znamená pokusit se zjistit, co vaše koule udělá, když cestuje po greenu směrem k jamce. Začněte číst přikrčením 3 stopy za míčem. Podívejte se na povrch zeleně a sledujte, kde klesá a stoupá.
 2. Obrázek s názvem Putt Krok 6

  2 Podívejte se na zelenou. Pokud stojíte tváří v tvář puttům, které půjdou z kopce, může být užitečné přečíst si green tak, že se podíváte „nahoru“ směrem ke svému míči. Při pohledu dolů na green může jamka vypadat dále, než je, což povede k příliš silnému odpálení míče. Postavte se za díru a dívejte se směrem k míči, abyste získali pocit svahu.
 3. Obrázek s názvem Putt Krok 7

  3 Zaměřte se na oblast nejblíže otvoru. Zatímco chcete, aby vaše čtení prozkoumalo co nejvíce z puttingové linie, chcete věnovat zvláštní pozornost poslední části puttu. Když poprvé trefíte míč, přestávka greenu je méně důležitá, protože se váš míč pohybuje nejrychleji. Při zpomalení bude mít svah větší vliv.
  • Jedním ze způsobů, jak se na tuto část greenu podívat blíže, je stát mezi míčkem a jamkou, abyste se mohli přiblížit oblasti, kterou chcete prozkoumat.
 4. Obrázek s názvem Putt Krok 8

  4 Najděte horizont. Když se podíváte přes zelenou, zkuste najít na pozadí rovnou čáru, abyste posoudili sklon zeleně. Může to být cokoli, co vidíte na hřišti, včetně okapů a oken na klubovně, lavičkách nebo vodních plochách. Tato vodorovná čára vám poskytne referenční bod při sledování přerušení zeleně, zejména zleva doprava.
  • Pokud nemůžete v dálce najít přirozený horizont, použijte okraj čepice nebo hledí. Ještě efektivnější může být kroucení rukou kolem obličeje, prsty nad obočím, což pomůže zablokovat vaše periferní vidění.
 5. Obrázek s názvem Putt Krok 9

  5 Zaměřte se na okraj šálku. Když si začnete představovat přestávku na greenu, představte si, jak vidíte kouli, která se valí do jamky. Dírku považujte za ciferník, přičemž „12“ je zadní část šálku a „6“ vpředu. Když začnete řešit míč, otočte své tělo tak, aby váš putt mířil tímto směrem.
  • Způsob, jakým se míč bude vracet, závisí na řadě faktorů, zejména na položení greenu. Pomocí sklonu greenu informujte svou předpověď o tom, jak by měl míč spadnout do šálku.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vylepšení vašeho puttu

 1. Obrázek s názvem Putt Step 10

  1 Vyhněte se zírání na míč. Při vkládání bude vaším instinktem podívat se na míč, abyste se ujistili, že při houpání nezmeškáte. Namísto zamknutí míče se zaměřte na místo o palec nebo dva před míčem na čáře, kterou chcete dát. To vám pomůže zamyslet se nad směrem, kterým se snažíte vydat, což by vám mělo dát lepší soustředění na samotný putt, než jen trefovat míč.
 2. Obrázek s názvem Putt Step 11

  2 Použijte cvičební pomůcku, aby vaše putty byly rovné. Chcete, aby váš pohyb byl co nejpřímější. Při cvičení si dejte průvodce, který vám pomůže vycvičit si správný pohyb. Položte klacek kolmo na kyj a za hlavu. Procvičte si svůj houpavý pohyb po této přímce, abyste získali ten správný pocit.
  • Toto je dobrý tip na pomoc při základním pohybu putování, ale ve skutečnosti by to mělo být pouze užitečné připomenutí.
 3. Obrázek s názvem Putt Step 12

  3 Cvičte z různých vzdáleností. Vzhledem k velikosti zelených budete pravděpodobně dávat z mnoha vzdáleností, včetně rozmezí 30 až 40 stop. Až budete mít čas na cvičný green, ujistěte se, že se pokusíte potopit putty z různých rozsahů. To vám pomůže lépe se seznámit s tím, kolik energie potřebujete na putty různých délek.
 4. Obrázek s názvem Putt Krok 13

  4 Při vkládání buďte agresivní. Když jste na kurzu, měli byste se pokusit potopit každý svůj putt, bez ohledu na to, jak daleko je. Pokusit se položit jeden blízko nebo krátce k otvoru je jen nastavení, abyste to udělali znovu, a putt vlevo krátký je ztracený úder. Agresivita vám může pomoci být sebevědomější, zvláště pokud do toho začnou chodit ty delší putty.
  • Pokud jdete příliš daleko, můžete vždy sledovat roli poté, abyste se rychle podívali na svah zeleně za dírou. Pokud vám to přijde krátké, budete muset znovu zkontrolovat poslední kousek greenu, aniž byste museli sledovat, jak se míč po něm pohybuje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak poznám, jakou sílu mám do puttu vložit? Záleží na vzdálenosti, kterou jste od díry; čím jste dál, tím hůře musíte odpalovat míč.
 • Otázka Jsem golfista a můj otec je opravdu dobrý. Říká, že bych měl jemně tmelit, protože to nechci dostat za díru. Je to pravda? Ne, krátké putty nemají šanci spadnout. Vždy mířte 6 palců za otvor.
 • Otázka Proč si někteří golfisté sundávají rukavice při pokládání? Umístění závisí na vaší schopnosti mít z klubu dobrý pocit a někteří golfisté věří, že se budou cítit lépe bez rukavic. To je založeno na osobních preferencích, a pokud vám více vyhovuje nosit rukavice, pokračujte.
 • Otázka Četl jsem, že úder je kolébání ramen, ale tento článek obhajuje houpání paží. Mohl by někdo prosím upřesnit? Umístění závisí na krátkém, ale pevném švihu, takže kolébání ramen na sílu, která se očekává, že dosáhne díry, dostane paže použité na potřebnou sílu. Stále používáte ruce, ale ramena generují sílu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pamatujte na to, abyste se míče nedotkli, kromě případů, kdy skutečně provádíte putt. Jakýkoli dotyk, i když nevede k výraznému pohybu, se počítá jako úder, čímž se zvýší vaše skóre.
 • Dalším dobrým způsobem, jak číst greeny, je sledovat ostatní hráče golfu. Všimněte si, jak přistupují k míči a co hledají. Sledujte také jejich míč poté, co do něj narazí, abyste zjistili, co dělá na povrchu.
 • Umístění je obtížné a občas s ním bojují i ​​profesionálové. Naučit se být konzistentním hráčem vyžaduje čas a může být jednou z klíčových věcí, které oddělují průměrné golfové skóre od dobrého.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Kronika vítězů zlatých medailí mužů a žen ve dvouhře na olympijských hrách.

Plánujete navštívit Dubaj? V Dubaji existují kodexy oblékání, které byste měli rozumně dodržovat. Pokud tak neučiníte, můžete dokonce skončit návštěvou policie. Pravidla vyžadují skromnost a vycházejí z kulturních norem Dubaje. Vědět, kdy ...

Jak vyzkoušet fitness pro děti inspirované olympijskými hrami. Sledování olympijských her může lidi inspirovat k tomu, aby se chtěli stát více fit a aktivní. Děti, které sledují olympijské hry, mohou být nadšené a inspirované k běhání, skákání, plavání nebo hraní. Nemusíte být ...

Tkaničkový pásek je velmi jednoduchý způsob, jak dodat vašemu outfitu trochu barvy a poddajnosti. Je to levná položka a možná budete mít kolem domu i vhodné tkaničky. Vybírejte z jednoho pásku na tkaničku, stočeného pásku nebo ...

Tai Chi Chuan (Taijiquan) je starověké čínské „vnitřní“ nebo „měkké“ bojové umění, které se často praktikuje pro své zdraví prospěšné a duchovní výhody; je nekonkurenceschopný, mírný a obecně pomalý. [v161421_b01]. 19. května 2020. Jedna hodina ...

Dva bývalí šampioni, Serena Williamsová a Sloane Stephensová, se v sobotu střetli v bitvě US Open o vysoké sázky. Obě ženy se snažily produkovat svůj nejlepší letošní tenis a budou se snažit to změnit.