Jak se stát dobrým plavcem

Bez ohledu na vaši úroveň můžete vždy najít způsoby, jak zlepšit své dovednosti ve vodě. Ať už plavete pro radost, pro cvičení nebo jen v případě potřeby, naučíte se lépe plavat, pomůže vám to maximalizovat vaše pohyby zefektivněním těla, posílením svalů a využitím plaveckého vybavení. Je důležité vědět, jak plavat na maximum, pro případ nouze a pro to, abyste letos v létě nemuseli před přáteli u bazénu dělat nepříjemné psí pádlo.

Metoda 1 z 5: Stát se lepším plavcem (začátečník)

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 1

  1 Získejte pomoc od přítele. Mít s sebou přítele ve vodě je uklidňující. Mohou vám připomenout, co musíte dělat. Mohou vás držet na konkrétních pozicích, zatímco pro ně budete cítit.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 2

  2 Absolvujte kurzy plavání. Ať už jste dítě nebo dospělý, je tu pro vás plavecký kurz. Když budete poblíž lidí, kteří vás tam budou učit, zmírní jakékoli napětí nebo obavy, které byste mohli cítit. Týdenní „rande“ u bazénu vám pomůže nést odpovědnost za proces učení.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 3

  3 Získejte „cit“ pro vodu. Naučit se, jak se vaše tělo ve vodě pohybuje a jak se cítí, je velmi důležité. Je to něco, na co nejsme zvyklí, ale jakmile se dostanete do pohody, voda může být velmi příjemná a uklidňující.
  • Začněte na mělkém konci a začněte pohybovat rukama a pažemi.
  • Zatlačte ruce proti vodě, abyste ucítili odpor. Uchopte ruce a protáhněte je vodou (lezení). Tlak, který cítíte, vám nakonec pomůže bez námahy protáhnout vodu.
  • Pokrčte nohy a nechte vodu vytéct až k bradě. Pokračujte v pohybu rukama a pažemi. I když se začínáte učit tahy, začněte každou relaci takto.


 4. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 4

  4 Foukat bubliny. Nejdůležitější (a nejděsivější) součástí plavání je naučit se dýchat. Jakmile se ale naučíte vydechovat do vody, budete na cestě k efektivnějšímu a ladnějšímu plavání.
  • Natáhněte se dopředu a držte se okraje bazénu na mělkém konci.
  • Vložte obličej do vody a sfoukněte ho. Až budete hotovi, otočte hlavu na stranu a nadechněte se.
  • Zatlačte obličej zpět do vody a vydechněte. Pokuste se vytvořit dlouhý, stálý proud bublin.
  • Opakujte, dokud vám to nebude příjemné. Výdech do vody a načasování vašeho dýchání může být zpočátku děsivé, ale s praxí budete brzy připraveni naučit se některé základní tahy.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 5

  5 Cvičte plovoucí. Zní to zjevně, ale vznášet se je obtížná dovednost a hůře se ovládá. V nouzi vám znalost plavby může ušetřit drahocennou energii a možná i život. Věnujte čas práci na poloze těla. Naučte se plavat na břiše a zádech.
  • Relaxovat. Musíš se uvolnit. Zatímco se učíte plavat na zádech, podívejte se na oblohu nebo strop a zhluboka dýchejte. Při každém nádechu naplňte plíce vzduchem. Na chvíli zadržte dech a nechte se uklidnit pocitem beztíže na vodě.
  • Pokud se vaše nohy potopí, natáhněte ruce. Bude to působit jako protiváha, zvedající nohy.
  • Pomoc přítele. Když vedle vás někdo umístí uklidňující ruku na záda, může vaše napětí nezměrně zmírnit.
  • Napněte břišní svaly. Zapojení břišních svalů vám pomůže udržet přívěsky nad vodou snadněji.
  • Plavte na břiše. Nechte své ruce ochabnout a uvolnit se. Když potřebujete dech, zvedněte hlavu nebo ji nakloňte na stranu.
 6. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 6

  6 Šlapat vodu. Šlapání vody vám může pomoci popadnout dech a udržet hlavu vzhůru, aniž byste ve skutečnosti plavali. Procvičte si to na konci s přítelem.
  • Pohybujte nohama způsobem „vajíčka“. Začněte s pokrčenými koleny a nohama o něco širší než na šířku boků. Pak šlapejte nohama v opačných směrech. Nechte své kopy být uvolněné a snadné.
  • Uchopte ruce a zakroužkujte je ve středně velkých (zhruba dvou stopách) nekonečných znacích. Pokud potřebujete přijít dále, kopejte silněji nohama a rukama, abyste se dostali nad hladinu vody.
 7. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 7

  7 Nácvik kopání. Je to skvělý způsob, jak oddělit části tahů, než je všechny spojíte dohromady.
  • Držte se na straně bazénu. Položte obličej dolů a natáhněte tělo rovně ven.
  • Mírně otočte nohy. Začněte malými kopy. Snažte se je udržovat malé a účinné, jen zřídka lámou vodní hladinu. Vaše nohy by se měly ohnout, ale jen mírně. Jedná se o trefný kop.
  • Procvičte si přední zdvih. Toto je také známé jako freestyle. Vytáhněte jednu ruku z vody tak, aby sahala dopředu. Ponořte ji mírně do dlaně zpět do vody a poté rukou protáhněte vodu. Když budete tahat vodu dolů, váš tah přirozeně skončí u boku. Alternativní zbraně.
 8. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 8

  8 Naučte se další tahy. Jak vaše dovednosti rostou, sledujte ostatní lidi a napodobujte, co dělají. Hlavně se ve vodě bavte a nechte její odpor, aby z vás udělal silnějšího a ladnějšího plavce. reklama

Metoda 2 z 5: Stát se lepším plavcem (středně pokročilí)

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 9

  1 Plavat celoročně. Připojte se k posilovně s bazénem (minimálně 25 yardů/metr). Plavání po celý rok zvýší vaši sílu, vytrvalost a vytrvalost. Rovněž vás udrží v kontaktu s kolegy z celého roku, kteří mohou vaše úsilí podpořit.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 10

  2 Připojte se k plaveckému klubu. Když si u bazénu nemáte s kým popovídat, může vám plavání připadat jako fuška, a navíc osamělost. Cvičit s jinými plavci vám může zdarma poskytnout rady ohledně tréninku. Přinejmenším získáte přátele, kteří sdílejí vaši touhu stát se lepším plavcem. To povede k pocitu odpovědnosti, což je něco, co opravdu pomáhá při vytahování z postele v pět ráno.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 11

  3 Připojte se k plaveckému týmu nebo navštivte kliniky mrtvice. Oba jsou skvělou příležitostí pro všechny plavce získat technickou pomoc při každém plavání. Jsou to také skvělé způsoby, jak se setkat s kolegy plavci, kteří vám pomohou posílit váš cíl stát se lepším plavcem.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 12

  4 Naučte se tahy. Existují čtyři základní tahy (motýl, znak, prsa a volný způsob) a měli byste se je pokusit naučit všechny. I když budete mít vždy svého oblíbence, být zkušeným plavcem pomůže udržet plavání náročné a zajímavé.
  • Když plavete všechny údery, používáte více svalů. Vaše tělo bude mít také mnohem lepší trénink. Výsledky uvidíte a ucítíte rychleji, když využijete všechny čtyři tahy.
  • Riziko zranění při plavání se snižuje, protože nestresujete vždy stejné svaly stejnými pohyby. Svalstvo je vyváženější.
  • Dovednosti, které se naučíte z jednoho úderu, se přenesou do dovedností do jiného úderu. Například zvlnění pod vodou, které používáte při odhozu zdi na prsa, je přenosné na zvlnění pod vodou, které použijete při startu zpětným zdvihem.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 13

  5 Naučte se převracet zatáčky. Přidání otočení otočí eliminuje přestávky typu stop-and-start na konci každého kola. Při používání těchto manévrů se stanete lepším plavcem na dálku. Rovněž ušetříte energii, když se odtlačíte od zdi, čímž se dostanete do dobré polohy pro zahájení úderu. Je to také skvělý způsob, jak zjistit, kde jsou vaši protivníci.
  • Cvičení jádra při učení vám pomůže zvládnout technické aspekty překlopení. Vyžadují úplné salto, flexi kufru a rychlé prodloužení kufru.-
  • Při používání flipturn ve volném stylu držte bradu dolů. Začněte obrat asi na délku paže od zdi. Začnete dělat salto nebo „flip“. Brada by se měla přibližovat k hrudníku. Vaše kolena by se měla také přiblížit k hrudníku. Přiložte nohy ke zdi a zkroťte trup. Dejte ruce dohromady a zefektivněte své tělo, když se odtlačíte od zdi.
  • Když provádíte let zpětným zdvihem. Asi jeden yard nebo metr od zdi se otočte dopředu tím, že se natáhnete přední rukou. Rozhlédněte se hlavou, aby vás tělo přirozeně následovalo. Přední rameno mějte natažené dopředu a otočte se. Odrazit od zdi.
 6. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 14

  6 Najděte si a zaregistrujte se na lekce plavání, kurzy, kliniky a závody ve vašem okolí. Zkontrolujte online, abyste zjistili, co je k dispozici. Hledejte pokyny, které jsou nad vaší úrovní. Vyzvěte se!
 7. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 15

  7 Plavte cvičení a mějte čas. Vrtáky vám pomohou věnovat pozornost hodinám a vašemu času. Umožňují vám vzít si to, na čem jste pracovali (například tahy), a okamžitě to aplikovat na své pravidelné plavecké návyky.
  • Hrajte „catch-up“ při plavání volným způsobem. Catch up drills jsou klasickým způsobem, jak zlepšit svůj freestylový úder. Jejich cílem je vyhladit a prodloužit mrtvici tím, že budete dávat pozor na své tahy. Po celou dobu plavání držte jednu ruku před sebou a počkejte, až paže s úderem „dohoní“ druhou.
  • Chcete -li získat zajímavější cvičení, zeptejte se ostatních plavců nebo přejděte online. Existuje spousta zábavných návrhů, díky nimž bude vaše cvičení zajímavé.
  • Postavte se výzvě stanovením metráže, kterou budete každý týden plnit. Dobrým začátkem je trénink na 2 000 yardů nebo metrů (čtyřicet délek). Vaším cílem je stát se lepším plavcem a nic nepřekvapí v plavání tak, jako více plavání.
 8. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 16

  8 Naučte se, jak načasovat sebe. Sledování hodin vám pomůže zjistit, jak efektivní jste ve vodě. Pokud děláte sady, ujistěte se, že jsou načasované (tj. Čtyři padesátiny za minutu s desetisekundovou přestávkou mezi dalším kolem).
 9. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 17

  9 Plavte co nejčastěji. S nárůstem vzdálenosti a rychlosti se vaše technika dramaticky zlepší. Stanovte si nové cíle, zatímco staré necháte za sebou!
 10. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 18

  10 Zúčastněte se místních plaveckých setkání. Prostřednictvím plavecké komunity existuje spousta příležitostí soutěžit v plavání, a to i v dospělosti. Soutěž je způsob, jak zlepšit vaše plavání poskytnutím nového, odhodlaného, ​​zaměření. reklama

Metoda 3 z 5: Stát se lepším plavcem (pokročilý)

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 19

  1 Získejte trenéra. Když někdo sleduje vaše údery, dech a techniku, je to skvělý způsob, jak získat nový pohled na to, jak přistupujete ke svému plaveckému stylu. Dobrý trenér stojící na palubě bazénu pracující se skupinou plavců je nejlepší způsob, jak zlepšit svůj celkový plavecký výkon.
  • Pokud nemůžete najít trenéra, dejte si na trénink kamaráda na plavání, jehož techniku ​​obdivujete.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 20

  2 Nahrajte si. Kromě trenéra je nahrávání sebe sama skvělým způsobem, jak získat pohled na to, jak se pohybujete po vodě. Uvidíte špatné návyky, o kterých jste možná nevěděli, a také silné stránky, ve kterých se můžete zlepšit.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 21

  3 Najděte rovnováhu mezi dlouhým a krátkým úderem. Dlouhý úder je skvělý; používáte dobrý pohon, nízký odpor a klouzání. Krátký úder je také skvělý, ale můžete ztrácet energii příliš krátkými a skoupými údery.
  • Znát vaši frekvenci úderů. Je to důležitý aspekt, protože vám to umožní provést potřebné změny tahů, abyste vylepšili svůj styl.
  • Požádejte přítele nebo trenéra, aby vás načasoval na deset úderů stopkami, nepočítaje v to ponory nebo odpaly, jen pravidelné plavání. Spočítejte počet úderů, které provedete za deset sekund. Toto je vaše frekvence úderů. Upravte si tah podle potřeby.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 22

  4 Vyhledejte dálkové plavání ve vaší oblasti. Dálková událost je jakákoli plavecká událost založená na vzdálenosti více než 1650 yardů nebo 1508,8 metrů. Může to být také jakýkoli čas, dokonce rovný nebo delší než jedna hodina, a může být v bazénu nebo v jakékoli vodní ploše.
  • Plavání na dlouhé vzdálenosti je skvělý způsob, jak soustředit své znalosti v tréninku na zábavnou událost. Zaregistrujte se s přáteli a udělejte si z toho víkendový útěk!
  reklama

Metoda 4 z 5: Pořízení vybavení, aby se stal lepším plavcem

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 23

  1 Pořiďte si pohodlné brýle. Ochrání vaše oči před bodnutím chloru. Jakmile si na ně zvyknete, objevíte zcela nový způsob pohledu na svět.
  • Kupte si pár, který se neštípe v nose. Dobré brýle by měly být přiléhavé, ale ne štípavé.
  • Přitiskněte si je k obličeji. Pokud se vám budou lepit kolem očí, je to dobré znamení, že vám nevytékají, když jste ve vodě.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 24

  2 Kupte si koupací čepici. Ochrání vaše vlasy před poškozením chlórem a při plavání vám zabrání vniknout do obličeje. A co je nejdůležitější, plavecké čepice vám dodají ve vodě větší hydrodynamiku.
  • Latexové čepice dobře chrání před chlorem, ale je obtížné je nasadit a odstranit. Pomůže to, když do uzávěru dáte trochu prášku z mastku, než ho nasadíte a dokud bude suchý. Nepoužívejte, pokud máte alergii na latex.
  • Silikonové plavecké čepice jsou nejoblíbenější, i když jsou o něco dražší. Běžně je používají lidé se středními až dlouhými vlasy. Dobře chrání vlasy před vodou a jsou stále dostatečně pružné, aby se daly nasadit i sundat, ale snáze vám sklouznou z hlavy ...
  • Plavky Lycra jsou pohodlnější a odolnější než silikon nebo latex. Nejsou však vodotěsné a při plavání mají tendenci nejvíce klouzat.
  • Neoprenové plavecké čepice jsou skvělé pro udržení hlavy v teple ve studené vodě. Jsou silnější, mají švy a často mají určitý zápach. Jsou skvělé, pokud plavete venku v řekách, jezerech nebo nádržích.
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 25

  3 Kupte si ploutve. Použití ploutví zlepší polohu těla plavce a jeho techniku. A co je nejdůležitější, mohou být použity k posílení vašeho kopu, aby se lépe pohybovali vodou. Tento pohon vám poskytne čas soustředit se na techniku ​​úderu.
  • Použitím ploutví získáte pocit rychlého prořezání vodou. Zapamatujte si tento pocit a zkuste jej napodobit, až si sundáte ploutve.
  • Efektivní kopání je zvýrazněno pomocí ploutví, zvláště pokud máte křížový kop. Budou vás nutit držet nohy ve správné vzdálenosti. Pomohou také zvýšit flexibilitu kotníků zefektivněním polohy chodidel.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 26

  4 Kupte si pořádný oblek. To je známka odhodlání plavat číslo jedna. Bikiny a volánky jsou pryč; to, co zbylo, je konzistentní a efektivní. Nejlepší je přemýšlet o svých cílech. Budete se denně přihlašovat na dlouhou zastávku v bazénu nebo jen několikrát týdně?
  • Pokud budete trávit hodně času ve vodě, kupte si směs polyesteru. Pokud se o ně správně staráme, mohou trvat roky.
  • Pokud nebudete v bazénu denně, kupte si lycra plavky. Je měkký, pohodlný a je známý svou rozsáhlou roztažností. Mějte však na paměti, že žádný materiál nepropouští chlor, proto vždy věnujte pozornost pokynům výrobce.
 5. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 27

  5 Kupte si tahací bóje a kickboardy. Oba jsou navrženy tak, aby izolovaly vaše ruce nebo nohy, aby lépe posílily vaše techniky. I když nejsou nezbytně nutné (stejného účinku můžete dosáhnout držením rukou a soustředěním se pouze na kopy nebo sražením nohou k sobě a soustředěním se pouze na tahy), skvěle podporují vaše ruce a nohy jako vy pohybovat se po vodě.
  • Tahové bóje a kickboardy jsou skvělým zdrojem, pokud máte zranění. Můžete držet krok s cvičením a odpočívat část těla, která je zraněná, ve stejnou dobu.
  reklama

Metoda 5 z 5: Trénink na suché zemi

 1. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 28

  1 Zaměřte se na svalovou vytrvalost potřebnou k plavání. Je třeba zdůraznit zádové svaly, bicepsy, ramena, tricepsy pro cvičení horní části těla, které posílí vytrvalost. Pro nohy je však nutná vysoká opakovací vytrvalost. Kombinace maximálního opakování přítahů a odpočinku s flutterovými kopy může zlepšit vytrvalost.
 2. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 29

  2 Použijte posilovnu. Přehnuté řady a bicepsové kadeře a izolace tricepsů, břicha a spodní části zad jsou skvělým cvičením pro vaše plavecké svaly.
  • Měly by být prováděny s mírnou hmotností a vysokými opakováními (15-20 za sadu).
 3. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem, krok 30

  3 Použijte gumičky. Zajistěte je na strom nebo kliku dveří. Nechejte přirozený odpor, aby vás vypracoval stejným způsobem jako voda.
  • Ujistěte se, že jste pás zajistili něčím opravdu stabilním. Náhlé otřesy způsobené zlomením mohou vést ke zranění.
 4. Obrázek s názvem Buď dobrým plavcem Krok 31

  4 Běhejte, jezdte na kole, veslujte, tancujte, použijte eliptický trenažér nebo schodišťový stroj. Zapojení do kardiovaskulárních aktivit vždy pomůže vašemu celkovému zdraví a aktivní udržování kondice pomůže vašemu tělu zůstat připravené, když znovu vyrazíte do vody. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem 12letý chlapec, ale stydím se nosit plavky. Vyrábějí plavky, které pokrývají celé tělo jako obleky, které nosí dívky? Rey Starchaser Nejlepší odpověď Pokud se cítíte sebevědomě v plavkách, zvažte pořízení sluneční košilky speciálně určené pro plavání. Oblečete si plavky a sluneční košile bude fungovat jako normální tričko. Uchrání vás a ochrání před sluncem.
 • Otázka Jak mohu pustit nos pod vodou? Vydechněte, abyste odstřelili vodu. Může to znít hrubě, ale zkuste si o sobě myslet, že voda je tkáň a vy nad ní smrkáte.
 • Otázka Jediný problém, který mám, je kopání, jak kopu rychleji? Zkuste více ukazovat prsty na nohou. Rychleji vám pomohou i ploutve.
 • Otázka V mém klubu jsou úrovně. Nemohu se dostat přes jednu úroveň - jak to mohu udělat? Trénujte co nejvíce a vyzkoušejte silové cviky na paže a jádro a protahování pro flexibilitu. Čím tvrději na tom budete pracovat, tím lépe budete. Můžete také požádat někoho ve vyšších úrovních o nějaké tipy.
 • Otázka Je možné zlepšit svůj čas plaváním, aniž bych chodil do posilovny? Ano, pokud nechcete chodit do posilovny, cvičte každý den a cvičte extrémně tvrdě.
 • Otázka Jsem závodní plavec a bez ohledu na to, jak moc se snažím, nemohu se nikdy na nic kvalifikovat. Zkusil jsem téměř všechno, abych se zlepšil. Co mám dělat? Pamatujte si, že při plavání držte prsty pohromadě a hrňte si ruce. Držte nohy pod vodou a dělejte dlouhé tahy rukama. Nenamáhejte svaly, způsobí to, že se potopíte.
 • Otázka Jak zadržím dech pod vodou? Sevřete nos palcem a prvním prstem a zavřete ústa; pak jdi dolů. Můžete si také pořídit sponu do nosu, která zabrání vniknutí vody, když zavřete ústa. Až vám to bude příjemné, zkuste foukat bubliny, které vás drží za nos. Poté zkuste foukat bubliny, aniž byste se drželi za nos. Foukejte bubliny, dokud nevytáhnete obličej z vody.
 • Otázka Který cvičební materiál je užitečný doma a také se snadno používá? Váha můžete cvičit doma s ručními závažími.
 • Otázka Vytvořil jsem si zvyk hučet, když vydechuji pod vodou. Jak se toho mohu zbavit? Měl jsem stejný problém. Udělejte 500 a nedělejte si hučení jedinou věc, na kterou myslíte.
 • Otázka Nevím, jak se dělají otočky, a budu v plaveckém týmu. Co bych měl dělat? Požádejte trenéra plaveckého týmu o pomoc. Budou vědět.

Populární Problémy

Ať už se oblékáte na Halloween, cosplay, divadelní představení nebo jen tak pro zábavu, dámská móda v 19. století je skvělou volbou. Klasický viktoriánský vzhled kombinuje dlouhé, volně šité sukně s ozdobnými klobouky a složité, zvlněné ...

V polovině sezóny 2018-19 HSBC World Rugby Sevens Series míříme do Vancouveru na Canada Sevens. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z každého zápasu.

Vasek Pospisil otevřel ve středu na Miami Open velkou plechovku červů během svého zápasu proti Mackenzie McDonaldové.

Ledová podrážka je specializovaná modře zbarvená podrážka boty, která je časem odolnější vůči žloutnutí. Normální, čiré podrážky tenisek mohou rychle zežloutnout a stát se nevzhlednými, ale ledová podrážka může prodloužit životnost vašich tenisek a zachovat ...

Zde je návod, jak sledovat nový televizní seriál „Co děláme ve stínech“ online. Obsahuje možnosti streamování pořadu, pokud nemáte kabel.

Alex Corretja ve svém nejnovějším sloupku zaslal bohatou chválu na Rafaela Nadala. Corretja také nazvala Nadala největším španělským sportovcem všech dob.