Jak být šťastný v nešťastném manželství

Lidé z mnoha důvodů zůstávají v nešťastných manželstvích. Pokud jste jedním z těchto lidí, můžete mít pocit, že nemůžete být šťastní. Přesto si můžete najít vlastní cestu ke štěstí, a to i ve špatné situaci, praktikováním návyků, které ke štěstí vedou, a dokonce můžete být schopni zapracovat na svém manželství, abyste se posunuli ke štěstí jako pár.

nejlepší loketní ortéza na zánět šlach

Metoda 1 ze 3: Naučit se být šťastný

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 1

  1 Najděte způsoby, jak být vděční. Není vždy snadné být vděčný, zvláště uprostřed špatného vztahu. Vděčnost vám však může pomoci vyrovnat se se špatným vztahem a může vést k tomu, že budete šťastnější.
  • Každý den si udělejte čas na to, abyste zjistili, za co jste vděční. Zkuste si každý den napsat do deníku pár věcí, za které jste vděční. K tomuto účelu můžete také použít příspěvky na sociálních médiích. Obvykle, i když je situace špatná, můžete najít něco, za co budete vděční.
  • Například se vám nemusí líbit, jak se s vámi zachází ve vztahu, ve kterém jste, ale můžete být vděční za to, že v tuto chvíli máte ve svém životě finanční stabilitu. Případně jste možná vděční za to, že druhá osoba ve vztahu zůstává dobrým rodičem vašich dětí.


 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 2

  2 Zapojte se do zážitků z toku. Okamžiky toku jsou, když se ztratíte zážitku tím, že jste úplně pohlceni tím, co děláte. Pokud jste umělec, spisovatel nebo dokonce běžec, možná už tento typ zkušeností chápete. Je to ten okamžik, kdy svět odpadne a vy jen prožíváte nebo si užíváte to, co děláte. Studie ukázaly, že čím více okamžiků toku máte, tím jste obecně šťastnější.
  • Vyberte si aktivitu, která vás trochu vyzve, ale přesto je známá, abyste se v ní mohli ztratit. Pokud vás například baví malování krajiny, můžete zkusit namalovat nový předmět, například portrét nebo košík ovoce.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 3

  3 Přestaňte bojovat stejné boje. To znamená, že pokud se vždy přistihnete, že se hádáte o stejné věci, možná je na čase toto téma odložit. Musíte se rozhodnout, že o tom nebudete diskutovat, protože nemůžete souhlasit nebo se pokusit najít kompromis, který bude fungovat pro vás oba.
  • Pokud například máte tendenci bojovat kvůli politice, pak možná budete chtít z politiky udělat téma, které není omezeno. Nebo pokud často bojujete o to, na jaký film se budete v pátek večer dívat, možná budete chtít při výběru filmu střídat.
 4. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 4

  4 Rozvíjejte své vlastní zájmy. Pokud vaše manželství není takové, jaké byste ho chtěli mít, možná je na čase najít nějaké naplnění mimo vaše manželství, a ne formou aféry. Mít vlastní koníčky a zájmy vám pomůže zůstat nezávislí a budete šťastní a zaujatí světem. Ve skutečnosti je rozvíjení vlastních zájmů dobrý nápad, i když máte skvělé manželství.
  • Zvažte prozkoumání zájmů v knihovně, zapojení se do místních zájmových klubů nebo kurzů vaření nebo absolvování odborné třídy na nedaleké komunitní škole.
 5. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 5

  5 Zkuste dobrovolnictví. Mít smysl pro účel a dobré sociální spojení s ostatními lidmi je také dobrý způsob, jak se cítit šťastný. Dobrovolnictví vám může poskytnout smysl života a také vám umožní komunikovat s jinými podobně smýšlejícími lidmi, může vám pomoci cítit se šťastnější.
  • Zkuste najít organizaci, do které byste chtěli přispět, například útulky pro zvířata nebo potravinovou banku, a přihlaste se, abyste se stali dobrovolníky. Můžete se dokonce zeptat svého manžela / manželky, zda by s vámi nechtěl být dobrovolníkem a mohla by to být pro vás dvě dobrá vazba.
 6. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 6

  6 Rozvíjejte svůj společenský život. Mnoho studií uvádí, že vztahy jsou klíčem ke štěstí. Pokud je váš hlavní vztah nešťastný, pak možná nevidíte, jak můžete svou situaci změnit. Váš manžel nemusí být vaším hlavním zdrojem sociálních interakcí. Můžete mít naplňující vztahy s přáteli i s ostatními členy vaší rodiny.
  • Zkuste si zajít na večeři s přáteli jednu noc v týdnu nebo se dát dohromady se sourozencem nebo bratrancem na den nakupování nebo aktivit, jako je tenis nebo plavání.
  • Pokud nemáte mnoho přátel, zkuste potkat více lidí, kteří sdílejí vaše zájmy. Můžete se například připojit k bowlingové lize, jít na hodinu výtvarné výchovy nebo najít sbor nebo kapelu, která potřebuje nové členy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Práce na cestě k lepšímu manželství

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 7

  1 Udělejte si čas být spolu. Udělání si času jeden pro druhého je způsob, jak říci, že jste si navzájem oddaní. Řekněme, že spolu každý týden strávíte určitý čas, a budete se toho držet. Také vám to dá šanci znovu se navzájem poznat.
 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 8

  2 Pamatujte si, čeho jste si vážili. Když jste se poprvé dali dohromady, pravděpodobně vás částečně přitahovaly rozdíly, které druhá osoba vystavovala. Možná vás například vzrušovalo, že byl impulzivní a miloval spontánnost. Nyní můžete zjistit, že nenávidíte kvalitu. Klíčem je pokusit se zapamatovat si, proč jste tu vlastnost milovali, a přejít k tomu, abyste si ji znovu užili.
  • Může vás například přivádět k šílenství, když váš manžel chce všechno zahodit a jet do hor. Na druhou stranu vám to brání v životě začíná být příliš nudný . Zkuste najít rovnováhu a užijte si, co můžete.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 9

  3 Mluvte o silných stránkách a potížích. Je důležité si uvědomit, co se ve vašem vztahu daří, a také to, co se stalo bojem. Možná si dokonce budete chtít udělat seznam silných stránek a potíží společně. Ujistěte se, že do seznamu zahrnete věci, o kterých se vyhnete mluvení, kvůli obavám, že o ně nakonec budete bojovat.
  • Zkuste si najít čas na rozhovor o svých silných stránkách a potížích, když se oba budete cítit klidně a soustředěně. Vyhněte se povídání na konci dlouhého dne nebo v jiných stresových chvílích.
  • Používejte spíše prohlášení „já“ než prohlášení „vy“. Jinými slovy, zkuste mluvit o tom, co cítíte a co si myslíte, že je špatně, aniž byste toho druhého obviňovali. Například říkat „rozčiluji se, když spolu netrávíme dostatek času“ je lepší než „Nikdy nejsi poblíž“. Druhé prohlášení staví vašeho manžela na stráži, zatímco první pomáhá otevřené diskusi.
  • Věnujte čas povídání a poslechu. To znamená, že nemůžete jen popsat, co si myslíte, že je špatně. Musíte také trávit čas aktivním nasloucháním tomu, co vám váš manžel říká. Ukažte, že jste angažovaní, nabídnutím krátkých shrnutí toho, co řekl, nebo položením otázek, které jsou relevantní pro konverzaci.
 4. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 10

  4 Vypracujte řešení. Jakmile společně zjistíte, jaké problémy máte v manželství, je na čase zkusit přijít s nějakým řešením. Možná dokonce budete moci čerpat ze svých silných stránek, které vám pomohou vyvinout řešení problémů ve vašich vztazích.
  • Chcete -li dosáhnout kompromisu, musíte mluvit o svých přáních a potřebách a pomoci vám oběma rozhodnout, co je pro každého z vás nejdůležitější. Jinými slovy, abyste dosáhli kompromisu, musíte být ochotni nechat toho druhého vyhrát, pokud jde o jeho potřeby. Totéž musí platit o druhé osobě.
 5. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 11

  5 Přemýšlejte o poradně. Někdy potřebujete pomoc profesionála, abyste se dostali přes vaše problémy. Manželský poradce vám může pomoci vyřešit více problémů, než byste čekali, a ve skutečnosti asi polovina lidí, kteří používají manželské poradce, říká, že jim poradce pomohl vyřešit všechny hlavní problémy v jejich manželství. reklama

Metoda 3 ze 3: Vzhledem k alternativě

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 12

  1 Zkuste rozluku. Právní odluka vám poskytne čas mimo manžela, abyste mohli vyřešit problémy. Je to jiné než rozvod, protože zůstanete vdaní. Výhodou odloučení je, že vám poskytuje legální způsob, jak zajistit péči o dítě a výživné, když žijete odděleně, a také to, jak by měl být váš majetek rozdělen. Pokud však své problémy vyřešíte, můžete se vrátit do normálního manželství.
 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 13

  2 Vědět, že rozvod může být lepší volbou. Rozvod je sice životní převrat, ale pobyt v nezdravém manželství může poškodit sebevědomí a duševní zdraví. Některé studie ukázaly, že je lepší se dostat ze žíravého vztahu a pracovat na zlepšení vlastního duševního zdraví, než zůstat.
  • Pochopení nešťastného manželství může vést k depresi. Jedna studie, která zahrnovala údaje od 5 000 dospělých, ukázala, že kvalita vašeho nejdůležitějšího vztahu je dobrým prediktorem rozvoje deprese. To znamená, že pokud je jeden z vašich nejbližších vztahů, včetně vašeho manželského, ve špatném stavu, vystavuje vás to riziku rozvoje deprese.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní v nešťastném manželství, krok 14

  3 Zvažte důvody rozvodu. Možná zjistíte, že máte dobrý důvod k rozvodu. Pokud jste v manželství nešťastní, pravděpodobně zjistíte, že jste šťastnějším člověkem, jakmile se dostanete ven.
  • Pokud váš manžel měl poměr, můžete uvažovat o rozvodu. Zatímco některé páry nevěru překonávají, jiné se z ní nikdy nevzpamatují. Pokud zjistíte, že ani po měsících či letech nemůžete svému manželovi odpustit, co udělal, možná budete chtít zvážit rozvod.
  • Vyrostli jste různými způsoby. Někdy, když z vás společně vyrostou plnohodnotní dospělí, vydáte se různými směry. Pokud zjistíte, že se s manželem už nemůžete na ničem dohodnout, protože jste příliš odlišní, může být nejlepší se rozvést.
  • Váš partner je špatný ve financích a nezmění se. Každý si samozřejmě někdy vybere špatné peníze. Pokud je však váš partner tak špatný, že to způsobuje stres ve vašem manželství nebo bankrot vaší rodiny, možná budete muset z manželství vystoupit, zvláště pokud jste vyjádřili obavy, ale váš manžel není ochoten se změnit.
  • Myslete na děti. Mnoho nešťastně manželských párů zůstává společně pro děti. Rozvod je pro děti těžký, ale je také pravda, že být nešťastně ženatý může být těžké i pro vaše děti. Vaše děti vědí, že jste nešťastní, a pokud neustále bojujete, vyvíjíte na ně stres.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Máme čtyřletého a dvouletého, ale můj manžel neustále chodí o víkendech a v noci se svými přáteli. Co bych měl dělat? Mluvte s ním upřímně a dejte mu svůj díl odpovědnosti za děti a za jakékoli domácí práce. To mu může pomoci spojit se s dětmi a cítit se jako větší část domova. Buďte pevní a naučte se mu občas říkat ne. Pokud se například zeptá, zda může jít v pátek ven s přáteli poté, co jste měli dlouhý týden bez přestávky v péči o děti, nebojte se ho požádat, aby zůstal doma a pomohl vám. Oba sdílíte 50% odpovědnosti za svůj domov a děti, takže i on musí udělat svůj díl.
 • Otázka Mám zůstat u muže, který mi klade překážky, abych mohl vidět své dospělé děti a vnoučata? Ne. Pokud to dělá, nestojí to za to. Vaše dospělé děti a vnoučata jsou vaše krev, a pokud to dělá záměrně, pak se to pravděpodobně stane více zneužívajícím vztahem.
 • Otázka Jak mám svému manželovi říct, že jsem v našem manželství nešťastný, když se snadno rozzlobí? Pokud máte pocit, že tyto pocity nemůžete svému manželovi snadno vyjádřit, možná byste měli zvážit manželské poradenství. Poskytne vám oběma bezpečný, strukturovaný prostor pro sdílení vašich pocitů. Pokud se rozzlobí, když se zmíníte o manželské poradně, můžete mu to ukázat jako symptom základního problému.
 • Otázka Můj syn je ve čtyřletém manželství nešťastný, neustále se hádají. Je po celou dobu velmi vystresovaný a unavený. Nemají děti. Zapojím se? Tom de backer Nejlepší odpověď Ne, samozřejmě, že ne. Nejste ženatý ani s jedním z nich, takže v tomto manželství nemáte žádné slovo. Rozhodl se oženit, bude to jeho rozhodnutí a jeho jediné, co s tím udělá. Pokud je nešťastný, je načase, aby se staral o sebe, o své vlastní štěstí. Musí buď odstranit důvody, proč je nešťastný (promluvit si s manželkou), vymyslet jiný plán, nebo se s ní v případě potřeby rozvést. Ale od toho všeho musíte zůstat hodně daleko, aby to nebyla vaše chyba a on se nikdy nenaučil být nezávislý. Příchod do jejich vztahu s tím, že jim řeknete, co mají nebo nemají dělat, bude oba znepřátelit proti vám.
 • Otázka Procházím emocionálním stresem. Můj manžel mě kolem své rodiny nevidí, jako bych neexistoval. Pokaždé dá našeho syna na druhé místo a zvýhodňuje svého synovce. Jak ho přimím, aby mě viděl? Tom de backer Nejlepší odpovědný pracovník Investujte do sebe. Pokud už o vás nemá romantický zájem, kupte si nové šaty. Nekupujte to, aby se do vás znovu zamiloval; kupte si ho, abyste se do sebe znovu zamilovali. Sledujte své zájmy, koníčky, aktivity, přátelství atd. Je jisté, že jste zajímavý člověk, dělejte tedy to, co vás zajímá, a očekávejte, že si toho všimne. Ale nedělejte to, aby si toho všiml, udělejte to sami. Pokud ne, je to jeho chyba; to rozhodně neznamená, že nejsi zajímavý.
 • Otázka Můj manžel nenávidí mého autistického syna a vnucuje mu dvojí metr. Je čas odejít? TheUglyTruth2017 Pokud váš manžel nedokáže milovat a přijmout svého syna, co s ním ještě proboha děláte? Vaše děti by měly být bezpochyby na prvním místě před jakýmkoli mužem. Nejen to, ale zasloužíte si být ve šťastném vztahu s někým, kdo miluje a přijímá nejen vašeho syna, ale i vás a váš životní styl.
 • Otázka: Už se necítím milován. Řekl jsem mu to několikrát, ale on se nezměnil. Skoro mě políbí ani mě nedrží. Když máme sex, jde rovnou na to. Co mám dělat? Pokud místo toho, aby skutečně projevoval lásku a náklonnost, přejde přímo k sexu, pak je vám bez něj lépe, zvláště pokud jste o tom vyjádřili své pocity a žádná reakce. Pokud mu chcete dát ještě jednu šanci, zkuste párové poradenství. Možná, že pokud uslyší, jak někdo potvrzuje vaše pocity, začne poslouchat.
 • Otázka Cítím se se svým partnerem velmi nebezpečně. Jen dává svou přítomnost spíše než podporu, kterou od něj potřebuji. Co bych měl dělat? Skooter1504 Postavte se mu čelem. Řekněte mu, co dělá, a uvidíte, jestli to chce zkusit napravit. Pokud ne, je ztracen.
 • Otázka Můj manžel a já jsme v hrubé zápletce. Šel jsem ven s několika přáteli a přivedl je do domu na pití. Nemůže se z toho dostat, chce jen sex. Nemyslím si, že sex je odpověď. Co můžu dělat? Sex není odpověď, pokud jste vy dva v drsné zápletce. Zapracujte na své komunikaci a zvažte, zda se poradce nezabývat čímkoli, co vás dva trápí.
 • Otázka S manželem se už nemáme rádi. Nejsme přátelé a obecně nesnášíme tendence toho druhého. Naše děti jsou úžasné a jsme dobří rodiče. Debata o rozvodu - je to fáze? Tom de backer Nejlepší odpověď Děti potřebují šťastné rodiče. Pokud nemůžete být šťastní společně, pak potřebují, abyste byli šťastní i samostatně. Pokud chcete být šťastní, potřebujete rozvod, pak ano. Přepsat štěstí svých dětí je však samozřejmě vaše vlastní štěstí. Je to složité, ale zkuste se nechat svými přáními a potřebami provést tímto komplikovaným nepořádkem. Je také normální, že se to stává, že se mu nelíbí věci, které ten druhý dělá stále více. Ale být normální neznamená, že se vám to musí líbit nebo to přijmout.

Populární Problémy

Semišová kůže, na rozdíl od semišové tkaniny, je vyrobena z měkké vnitřní vrstvy kravské, jelení nebo vepřové kůže. Semišové oděvy, boty, kabelky a další doplňky jsou jemné a krásné, ale velmi snadno se odírají a špiní. Tento článek...

Zvedání nohou je jedním z nejlepších cviků, které můžete udělat pro vypracování břicha a nohou. Existuje řada zdvihů nohou, které můžete provádět, v závislosti na vaší fyzické kondici a úrovni intenzity, kterou při cvičení hledáte ....

V úterý večer má premiéru sezóna 8 seriálu „7 malých Johnstonů“. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat online streamování nových epizod.

Sportovní a kulturní fenomén, který byl The Fab Five, je prozkoumán v dokumentu 30 na 30. Zde je návod, jak to sledovat online.

Gilles Simon otevřeně hovořil o relativním nedostatku popularity Novaka Djokoviče na turné v nedávném rozhovoru. Podle Francouze není světová jednička tak diplomatická jako Roger Federer nebo Rafael Nadal.

Rafael Nadal je zpět na kurtu, protože ve Španělsku se nadále uvolňují restrikce. Nadal se zúčastnil několika vyčerpávajících tréninků, když se chtěl dostat zpět do kondice před obnovením tenisu.