Jak být v bezpečí u koní

Manipulace a jízda na koni může být jednou z největších radostí života. To znamená, že jsou to silná, často skličující zvířata, se kterými je třeba zacházet správně. Chraňte sebe i koně před zraněním po celou dobu dodržováním bezpečných postupů na zemi a v sedle.

Část 1 ze 3: Bezpečnostní vybavení a nastavení

 1. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní Krok 1

  1 Noste krátké boty na zip, které nejsou ocelovou špičkou. Pokud kůň stoupne na botu s ocelovou špičkou, kov vpředu by se vám mohl rozseknout na prsty u nohou. Abyste ochránili své nohy před koněm, který by na vás mohl šlápnout, zvolte boty z pevné kůže. Měkké kožené boty nebo tenisky vaše nohy vůbec neochrání. Pokud jedete, ujistěte se, že vaše boty mají podpatek (obvykle asi 2 'vysoký). Nenoste šněrovací boty. Háčky se zaseknou ve třmenech.
  • Hmotnost se velmi liší v závislosti na velikosti a plemeni vašeho koně, ale obvykle se pohybuje mezi 400 až 850 kg (880 až 1870 liber). Mít čtvrtinu z toho na prstech je stále dost těžké, proto dávejte pozor při výběru bezpečných bot.


 2. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní Krok 2

  2 Při jízdě noste přilbu. Vyberte si jezdeckou přilbu se záchytným postrojem a důkazem, že splňuje bezpečnostní požadavky, které nebyly vytvořeny před více než deseti lety. Podívejte se na štítky od SEI (Safety Equipment Institute), American Society for Testing & Materials (ASTM) nebo Kitemark.
  • Některé helmy schválené SEI obsahují velké větrací otvory, které by neprošly jinými testy, kvůli možnému zvýšení poškození pronikajícími zraněními.
  • Přilbu vyměňte alespoň jednou za pět let a kdykoli dojde k silnému nárazu nebo vykazuje známky opotřebení.
 3. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní Krok 3

  3 Noste bezpečné, viditelné oblečení. Vyhněte se volnému oblečení, které se může zamotat do výbavy koně. Před jízdou poblíž silnic se hlavně ujistěte, že jste dobře viditelní. Doporučují se zářivkové vesty, zejména za silného deště, mlhy nebo špatných světelných podmínek.
  • Pokud jste začínající jezdec, učíte se skákat nebo se účastníte soutěží, noste chránič těla. Chránič by měl pohodlně sedět, být mladší než pět let a měl by být schválen organizací zabývající se bezpečnostními normami.
  • Pohodlné rukavice a spodní prádlo a spodní prádlo bez švů mohou zabránit vředům a nepříjemným pocitům.
 4. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní Krok 4

  4 Odstraňte uvolněné příslušenství. Cokoli visící nebo odnímatelné může koně vyděsit nebo zachytit o jeho vybavení. Proveďte následující opatření:
  • Používejte bezpečnostní třmeny Peacock Iron. Bezpečnostní třmeny zabrání poranění nohou a vlečení. Součástí třmínků je odlamovací pás. Ujistěte se, že máte další pásy, protože se snadno lámou. Vložte nohu do třmenu s páskem na vnější straně.
  • Odstraňte všechny šperky. Dokonce i těsné prsteny a náramky se mohou zachytit.
  • Svažte volné vlasy.
  • Mějte protiskluzové třmenové podložky, neklouzavý obvod a protiskluzovou sedlovou podložku. Protiskluzový obvod a neklouzavá podložka pod sedlo zabrání uklouznutí. Protiskluzové třmenové podložky jsou navrženy tak, aby vám při jízdě neklouzaly nohy.
  • Noste skákací vestu. Skákací vesta ochrání vaše žebra a orgány, pokud spadnete.
  • Noste vzduchovou vestu. Vzduchovou vestu lze nosit přes skákací vestu. Vzduchová vesta ochrání váš krk, hrudník, záda, boky a boky.
  • Použijte chránič krku Pro Buck. Pokud máte vzduchovou vestu, můžete ji nosit na přední straně krku. To vám umožní vyhnout se zlomení vazu.
  • Pořiďte si Booma Rein. Booma Rein je navržen tak, aby vám nepřišel o otěže. To vám i vašemu koni umožní vyhnout se zamotání otěží.
  • Kupte si rukojeť bezpečnostní pomoci RS-Tor Rider. RS-Tor je navržen tak, aby vypadal jako plodina. RS-Tor dokáže zastavit vzpínajícího se koně a zabránit smrtelné nehodě. RS-Tor vám pomůže dostat vašeho koně pod kontrolu, pokud s vámi uteče. Pokud se nemůžete vyhnout pádu RS-Tor vám umožní kontrolovaný pád.
  • Bezpečnostní křížové kravaty a odlamovací ohlávka jsou nutností. Je stejně důležité, aby byl váš kůň v bezpečí, stejně jako vy. K připevnění bezpečnostních křížových vazeb ke stodole můžete použít balící provázek. Balící motouz vydrží déle než řetězy.
  • Kupte svému koni nějaké kozačky. Ujistěte se, že máte pro své koně přední a zadní nohy boty. Boty musí nabízet úplnou ochranu nohou a musí mít savost ponožek. Tím zabráníte tomu, aby váš kůň dostal zlomenou nohu.
  • Vždy jezdte na výpadové linii s jezdeckým kamarádem, který drží výpadovou linii. Výpadová čára vám umožní mít extra kontrolu. Tímto způsobem, pokud se něco pokazí, budete moci okamžitě vystoupit. Vždy jeďte s bočními chodci a požádejte je, aby se drželi za kotník. Tím zabráníte pádu. Boční chodci vás budou moci zachytit, pokud spadnete.
  • Nikdy nejezděte sami. Jízda osamoceně vystaví vás a vašeho koně riziku zabití.
  • Nejezděte v noci. Je pro vás těžší vidět ve tmě.
  • Žádné ježdění na silnici. Vy nebo váš kůň by vás mohlo srazit auto.
  • Před jízdou zkontrolujte počasí. Nechcete, aby vás chytila ​​bouře. Je příliš riskantní jezdit, pokud je příliš horko nebo příliš zima.
  • Před jízdou jděte na záchod.
 5. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní Krok 5

  5 Pravidelně kontrolujte připnutí. Zkontrolujte, zda má veškerá připínáček správnou velikost a tvar pro koně. Zkontrolujte opotřebení všech lepidel. To zahrnuje jakékoli popraskání kůže a kvalitu prošití. Cokoli, co je blízko rozbití nebo prasknutí, představuje bezpečnostní riziko. Před jízdou zkontrolujte a poté znovu po krátké vzdálenosti.
  • Cinch by měl být dostatečně těsný, aby zabránil koni chytit se za nohu, ale ne nepříjemně těsný. Zkontrolujte znovu po montáži, po několika minutách jízdy a každých několik hodin poté při dlouhé jízdě.
  • Měli byste být schopni držet otěže, aniž byste je přehodili přes krk koně nebo si je omotali kolem ruky.
  • Udržujte veškeré lepidlo čisté.
  • Ujistěte se, že máte třmeny nastavené na správnou délku. Při jízdě byste měli mít možnost nechat svou váhu spadnout na patu.
 6. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 6

  6 Zvažte popruh na krk. Během skoku nebo náhlého pohybu se řemínku na krk lépe drží než hříva koně, zvláště pokud je hříva spletená. Zatímco pro začínající jezdce jsou nejčastěji používány popruhy na krk, další kus bezpečnostního vybavení není na škodu. V dnešní době je dokonce používají někteří profesionálové.
 7. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 7

  7 Uchovávejte lékárničky pro lidi a koně. Uchovejte alespoň jeden z každého ve stájích a jeden navíc v přívěsu, pokud je váš kůň často na silnici. Přidejte pevný list papíru s kontaktními údaji na blízkého veterináře, lidskou nemocnici a (pokud je to možné) koňskou záchranku.
  • Zajistěte, aby byl v této oblasti někdo proškolen základní lidská první pomoc a první pomoc koní .
 8. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 8

  8 Zavřete za sebou brány a stabilní dveře. Než koně pustíte do pole, zkontrolujte, zda jsou všechny brány zavřené. Nikdy nenechávejte svého koně volně se pohybovat v blízkosti nebezpečných oblastí, jako jsou silnice nebo oblasti zrádné země.
 9. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 9

  9 Nainstalujte západky odolné proti koňům. Mnoho koní se učí, jak uvolnit jednoduché západky a posuvné šrouby. Zvažte šroub s okem a/nebo komerční západku „odolnou proti koni“. U velmi znuděných nebo inteligentních koní přidejte další západky a/nebo dřevěnou polici, která zabrání přístupu koně k západce.
  • Pokud se váš kůň neustále snaží uniknout, může potřebovat více společnosti, cvičení nebo čas strávený venku.
  reklama

Část 2 ze 3: Manipulace s koňmi ze země

 1. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 10

  1 Učte se se zkušenou pomocí. Začátečníci by neměli být kolem koní bez pečlivého dohledu. Jak rostete v sebevědomí a dovednosti, zvládnete koně sami, ale stále by měli být dostatečně blízcí lidé, aby slyšeli nebo viděli, jestli se něco pokazí. ODBORNÁ TIP

  Kate Jutagir

  Jezdecká specialistka a trenérka Kate Jutagir je jezdecká specialistka, lovkyně/skokanská trenérka a majitelka Blackhound Equestrian, přední cvičné stodoly na 65 akrech v Castro Valley v Kalifornii. Blackhound Equestrian, původně navržený jako jezdecká škola sloužící jako odrazový můstek pro oddané studenty do sportovních profesí, se rozrostl do tréninkového programu lovců/skokanů pro všechny úrovně se zaměřením na poskytnutí pevného základu potřebného pro osobní rozvoj ve sportu. Kate má více než 25 let zkušeností s výcvikem a výcvikem v jezdectví. Její zaměření na rozvoj partnerství koní a jezdců poskytuje úplné jezdecké vzdělání jak začátečníkům, tak pokročilým jezdcům. Kate Jutagir
  Jezdecký specialista a trenér

  Náš odborník souhlasí: Zkušená pomoc neznamená jen lidské trenéry! Pokud jste schopni komunikovat s koněm, který je starší nebo má více zkušeností s lidmi, bude mnohem snazší a bezpečnější naučit se být kolem toho koně než mladší, méně zkušený kůň.

  pohodlná vycházková tenisová obuv
 2. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 11

  2 Přístup ze strany. Koně mají slepá místa přímo před a přímo za sebou. Přistupte ze strany, aby kůň věděl, že přicházíte.
  • I v malém stánku se snažte přimět koně, aby se otočil. Pokud je kůň přivázaný, přistupujte z úhlu, ne přímo za ním.
  • Mluvte s koněm klidně, když se blížíte, abyste získali pozornost koně.
 3. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 12

  3 Postavte se poblíž koně a držte na něm jednu ruku. Ruce jsou vaším primárním komunikačním nástrojem s koněm. Při upravování nebo zvedání se opřete ruku o rameno nebo zadní koni koně. To řekne koni, že jste tam, i když vás nevidí. Také vám dává nejlepší příležitost odstrčit se, pokud se kůň rozhodne kopat. Kdykoli je to možné, při ošetřování nebo připínání koně se postavte vedle koně s jednou rukou na koni.
  • Dávejte pozor na náhlé zvýšení napětí. To může vést k kopnutí nebo výpadu.
 4. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 13

  4 Před úpravou nebo manipulací koně uvažte. Přivažte lano ve výšce kohoutku koně (základna jeho krku) a natáhněte jej tak, aby nebyl delší než vaše paže. Použijte a rychloupínací uzel takže uzel lze snadno vrátit zpět. Při vázání nikdy nedávejte prst do uzlu, protože kůň by ho mohl zavřít.
  • V ideálním případě byste měli koně připoutat k „panice“, nikoli přímo k kravatovému kruhu. Záchvat paniky je délka provázku nebo provázku, kterou kůň může snadno zlomit silným tahem. Bez panického popruhu může kůň spadnout, pokud se lekne, což může způsobit poranění sebe nebo vás.
  • Nikdy koně nepřivažujte pomocí uzdeckých otěží.
 5. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 14

  5 Při pohybu za koněm buďte opatrní. Pohyb za koněm vás činí zranitelným silným kopem. Pokud není prostor pro chůzi mimo dosah kopání, jděte těsně vedle koně s jednou rukou na zádech a pokračujte v mluvení, aby kůň věděl, kde jste. Na tuto krátkou vzdálenost bude mít kop mnohem menší sílu.
 6. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 15

  6 Vyhněte se skloňování před koněm, pokud na to není vycvičený. Pohyb nebo stání před koněm je bezpečnější, ale stále existují rizika. Nikdy nesahejte pod břicho (hlaveň), krk nebo vázací lano. To je téměř zaručeno, že ho vyděsíte, protože váš pohyb je rychlý, nízký a mimo jeho dohled. Obě akce vás nechají dokořán, aby vás někdo kopl a pošlapal. Zepředu je také schopen couvnout a srazit vás.
 7. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 16

  7 Veďte koně lanem . Nechytejte ohlávku samotnou, jinak by vás mohl kůň strhnout, když se kůň lekne. Nikdy si nenavinujte lano kolem ruky nebo jiné části těla, ani jej nenechte táhnout po zemi, kde by vám mohlo zachytit nohy. Pokud k tomu dojde, kůň by mohl pevně zatáhnout za lano a způsobit vážné zranění.
  • Přeložte lano zpět přes sebe, abyste zmenšili jeho délku. Držte lano uprostřed záhybů, abyste jej mohli snadno upustit.
  • Nikdy smyčku navíc olověné lano kolem vaší ruky –– vaše ruka může být zlomená nebo dokonce sundaná, pokud se kůň vyděsí a pokusí se utáhnout, nebo byste mohli být taženi za koněm.
  • Nepouštějte se do soutěže v tahání s koněm. Kůň je mnohem silnější než vy a mohl by vás snadno stáhnout z nohou.
 8. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 17

  8 Krmte pamlsky ze své ploché dlaně. Pokud je kůň velmi vzrušený, vložte místo toho jídlo do kbelíku. Možná není dobré pravidelně koně krmit rukou, protože to může podporovat štípání.
 9. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 18

  9 Zacházejte s koňskými nohami opatrně. Pokud potřebujete prozkoumat koňské kopyto nebo nohu, nechte koně vidět, co se děje, a přizpůsobte se tomu. Položte ruku na rameno nebo zadní čtvrtinu koně a poté ji pomalu posuňte směrem k noze. Jemně zmáčkněte fetlock, aby kůň zvedl nohu, a současně řekněte „nahoru“, abyste tento příkaz naučili.
  • Když držíte koňskou nohu nebo nohu, neklekejte ani nesedejte. Místo toho si dřepněte, abyste mohli snadno odskočit.
 10. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 19

  10 Dávejte si pozor na více koní. Dávejte pozor na ostatní koně v okolí, nejen na toho, kterého ovládáte. Nechoďte za jinými koňmi ani nestůjte příliš blízko jejich nohou.
  • Zejména se vyhněte nošení jídla uprostřed skupiny koní. Mohou se tlačit kolem a uvěznit vás ve svém vzrušení.
 11. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 20

  jedenáct Bezpečně upoutejte koně . Výcvik koně, aby poprvé vstoupil do přívěsu, může trvat týdny trpělivé komunikace a přesvědčit koně, aby vstoupil nejprve sám. I když zacházíte se zkušeným koněm, nezapomeňte koně uvázat nebo odvázat se zavřenými dveřmi přívěsu. To zabrání koni ve snaze opustit, než skončíte. reklama

Část 3 ze 3: Jízda na koni

 1. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 21

  1 Pokud je to vhodné, jezděte s dozorem. Začínající jezdci by měli vždy jezdit se zkušenějším jezdcem, i když nepotřebují sdílet koně. Jízda ve společnosti je také dobrý nápad, pokud cvičíte skoky.
 2. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 22

  2 Před jízdou vrhněte energického koně . Pokud se kůň chová divoce nebo je plný energie, nechte nejprve koně zkušeným jezdcem vypustit (longe).
 3. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 23

  3 Zůstaň v klidu. Mluvte a chovejte se klidně v přítomnosti koní. Koně fungují nejlépe s trpělivými, tichými lidmi. Nikdy nekřičte kolem koně, protože se může při tom hluku vylekat.
 4. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 24

  4 Buďte vždy ve střehu. Neustále kontrolujte své okolí kvůli možným zdrojům strachu. To může zahrnovat pobíhající děti, blížící se auto nebo dokonce igelitový sáček foukající ve větru. Pokud se oči koně rozšíří a uši směřují přímo vzhůru, může se bát. Pokud k tomu dojde, klidně si s koněm promluvte a zkuste se přesunout někam, kde se kůň může uklidnit.
  • Znecitlivit koně ve známém prostředí, pokud se ho snadno bojí.
 5. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 25

  5 Při zavádění neznámých koní buďte opatrní. Koně nejsou vždy přátelští, když se poprvé setkají. Dotek nosu k sobě může způsobit kousnutí nebo úder.
 6. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 26

  6 Nechte koně projít obtížným terénem. Při jízdě po kluzké zemi, včetně ledu, sněhu a bláta, nechte koně zvolit tempo. Při jízdě do kopce nebo z prudkého kopce udržujte koně v tempu chůze, i když chce jet rychleji.
  • Držet se na procházce je také dobrý nápad v noci nebo za špatného počasí.
 7. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 27

  7 Drž se stranou od ostatních koní. Když jste v blízkosti ostatních jezdců, buď jezděte vepředu, nebo zůstaňte dostatečně daleko od sebe, abyste se vyhnuli kopancům. Při pohledu mezi uši vašeho koně byste měli vidět zadní kopyta koně před sebou. To znamená, že při jízdě se skupinou nedovolte, aby kůň zaostal tak daleko za sebou, aby musel cvalem dohnat.
  • Červená stužka na ocase je v některých oblastech znakem nakopávače. Držte se v dostatečné vzdálenosti od těchto koní.
  • Když stojíte v čele skupiny, zakřičte zpět a informujte ostatní jezdce o možných nebezpečích. Patří sem rozbité sklo, špatná základna a větve ve výšce hlavy.
 8. Obrázek s názvem Buďte v bezpečí kolem koní, krok 28

  8 Naučte se zacházet s uprchlým koněm. Ztráta kontroly nad koněm může být nebezpečná událost, zvláště pokud nevíte, co dělat. Ve většině případů je nejbezpečnějším postupem zůstat na koni a nechat ho běžet, dokud se neuklidní nebo neomrzí. Zatažení za otěže může omezit zrak koně a způsobit jeho ztrátu postavení.
  • Pokud si s koněm předem zacvičíte, můžete jej vycvičit, aby šlápl na jednu stranu a zpomaloval ho. Bez tohoto tréninku může zatažení jedné otěže koně jen omezit ve vidění a rovnováze, nebo způsobit, že se otočí, aniž by zpomalil.
  • Neskákejte z koně, pokud není namířen na silnici, útes nebo větve příliš nízko na to, abyste pod ním mohli bezpečně projít.
 9. Obrázek s názvem Be Safe Around Horses Step 29

  9 Po jízdě zacházejte s koněm bezpečně. Protože vy i kůň jste po jízdě trochu unavenější, je užitečné sledovat kontrolní seznam po jízdě, abyste se ujistili, že je vše hotovo. Zkus tohle:
  • Pomalu na procházku, než se přiblížíte ke stáji.
  • Po sesednutí koně přivažte rychloupínacím uzlem.
  • Dejte koni umýt a ženicha.
  • Odveďte koně zpět na pastvinu nebo stánek. Naučte ho brzy, aby nespěchal, ale aby klidně stál vedle vás se zapnutým ohlávkou.
  • Odstraňte ohlávku. Pat a chválit koně za klidné chování. Měl by být schopen zůstat stát po vašem boku, dokud se neotočíte k odchodu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj kůň na mě rád chodí ve stáji pozpátku a tlačí na mě zadkem, jako by se mě pokusil připíchnout do rohu nebo nahoru k bráně. Hraje, nebo se mě snaží ovládnout? Karin Nejlepší hlasatel Nehraje. Snaží se vás ovládnout a vyhrožuje vám kopnutím. Zatlačte na něj, postavte se mu na zadek a bok a PUSH na něj pusťte zpět. Dejte mu vědět, pokaždé, když jste s ním, nejste tím, kdo by vás někdo tlačil. Nebijte ho, kopejte do něj ani do něj nestrkejte, protože to ho pozve, aby na vás vykopnul. Měl by vám dávat hlavu a ne záda, takže pokud můžete, dejte se na jeho vodítko a přimějte jeho hlavu, aby přišla k vám, a ne od vás.
 • Otázka Jaká jsou některá nebezpečí koní? Mohou vás kousat, kopat, dupat na nohu, srazit vás, ustoupit a spadnout na vás a spadnout dolů, ale jinak jsou v naprostém bezpečí a pomáhá, pokud neděláte náhlé pohyby nebo hlasité zvuky.
 • Otázka Co si mám zabalit na koňský tábor? Měli byste si zabalit opalovací krém, kšiltovku nebo jinou kšiltovku s obroučkami, boty, světlé oblečení z lehkého materiálu a občerstvení.
 • Otázka Jaké jsou pomůcky jezdce? Přírodní a umělé pomůcky jsou 2 druhy, zde je jejich seznam: Přírodní: Nohy, ruce, hlas a sedadlo. Umělé: Ořízněte/bič, ostruhy, bit.
 • Otázka Mám dvouleté dítě, které nikdy nebylo potištěno, takže neexistuje žádná důvěra. Snažím se ji zastavit, nějaké tipy? Zachránil jsem koně s přesným problémem. Trochu zrna jsem ho krmil ve stejném kbelíku asi 2 dny, do 3. dne jsem zrno vysypal a zůstal s ním v kotci. Každý den se posuňte o kousek blíž. Trvalo mi asi týden, než jsem ho zastavil, aniž bych ho vyděsil. Doporučuji provazovou ohlávku, abyste mohli poprvé snadno pracovat kolem uší.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Naučte se bezpečně uvázat koně, aniž byste měli přístup ke kravatám. Někdy možná budete muset při jízdě vědět, jak to udělat, a musíte někde zastavit. Nepřipojujte koně k ničemu, s čím se může hýbat, jako jsou duté předměty, plotová prkna nebo kliky dveří.
 • Pokud předvádíte koně, musíte zvážit řadu dalších bezpečnostních problémů, jako je přizpůsobení se novým stánkům a pobyt kolem velkých hlučných davů. Promluvte si se zkušenými diváky o radu.

reklama

Varování

 • Obzvláště opatrní buďte u zachráněných nebo dříve týraných koní. Mohou mít nechuť k lidem a jsou často nebezpečnější než koně, se kterými se celý život zachází správně.
 • Nikdy nesouhlaste s tím, že budete zavřeni ve stáji s přítomným koněm.
reklama

Populární Problémy

Box je klíčovou součástí basketbalu, protože brání vašemu soupeři v doskakování. Boxování v basketbalu je technika, kterou hráč používá k tomu, aby se po chybě střely co nejlépe odrazil. Je to tak ...

Jak zjistit, zda je vaše zápěstí vyvrtnuto. Vyvrtnutí zápěstí je poměrně častým zraněním, zejména mezi sportovci. K vyvrtnutí dochází, když jsou vazy v zápěstí příliš natažené a potenciálně se roztrhnou, částečně nebo úplně. A...

Bulhar nechal emoce ovládnout a během hry rozbil tři rakety.

Ohlédnutí za jednou z nejlepších rivalit v historii tenisu - Roger Federer vs. Rafael Nadal.

Roger Federer je známý svým jednoduchým herním stylem, který mu pomohl skriptovat do značné míry nepřerušenou kariéru. Ale Švýcar má svůj spravedlivý podíl na neohrabaných zraněních, která zastavila jeho postup - zejména v posledních letech.

Odborníci tvrdí, že každoroční očkování proti chřipce je vaše nejlepší sázka na prevenci chřipky, ale není 100% účinné. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/flu/in-depth/flu-shots/art-20048000 Každoroční očkování proti chřipce vás obvykle ochrání ...