Novak Djokovič se dostal do 45. semifinále grandslamu, když zastavil Karen Chačanov na Roland Garros

Dvaadvacetinásobný major šampion, který si zajistil výhru 4-6, 7-6 (0), 6-2, 6-4, nyní čeká na vítěze Carlose Alcaraze a Stefanose Tsitsipase.PAŘÍŽ – Existuje někdo lepší v nastupování v tie-breakech než Novak Djokovič?V úterý dvojnásobný šampion Roland Garros vystřídal Karena Chačanova v klíčovém tiebreaku druhého setu a poté se stáhl z nasazené jedničky za stavu 4-6, 7-6 (0), 6-2, 6-4. vítězství.jak uzdravíš tenisový loket?

„To byl asi zlomový okamžik zápasu. Vyhrát druhý set nebo prohrát druhý set by byl docela velký rozdíl,“ řekl poté Djokovič v tisku. „Pravděpodobně dva různé zápasy v jednom. Prvních pár setů, asi nejhorší dva sety, které jsem zatím na turnaji odehrál. A pak třetí a čtvrtý byly docela dobré.“

Výsledek působivě viděl, jak Djokovič dosáhl svého 45. velkého semifinále kariéry z 55 čtvrtfinálových vystoupení, čímž se posunul na jednu z nejlepších mužských pozic, kterou držel Roger Federer. Šestatřicetiletý hráč také oslavil své 90. vítězství na Roland Garros, což bylo poprvé, kdy tohoto čísla dosáhl na jednom z grandslamových turnajů (na Australian Open má 89 vítězství a ve Wimbledonu může dosáhnout 90 se čtyřmi výhrami v Londýně). tento rok). Nyní ho dělí dvě vítězství od toho, aby se stal prvním mužem, který vyhrál 23 majorů a držel alespoň tři trofeje z každého grandslamového podniku.Djokovič čeká na vítěze světové jedničky Carlose Alcaraze a muže, kterého ve finále v roce 2021 porazil ze dvou setů, Stefanose Tsitsipase. Španěl a Řek se utkají v úterním nočním zasedání.  Djokovič je nyní v roce 2023 25-4.

Djokovič je nyní v roce 2023 25-4.Hra o trůny sezóna 8 epizoda 5 zdarma

Chačanov byl téměř dvě hodiny konkurentem, který diktoval většinu shromáždění na Court Philippe Chatrier. Rus, který dostal na forhend výrazně více zářezů než Djokovič, proměnil brzký brejk ve vedení o jeden set, aby překonal Djokovičovu sérii 29 po sobě jdoucích setů vyhraných na grandslamové scéně – a přenesl si formu na podání i přes druhý set ve snaze dosáhnout rozšířit jeho výhodu.„Všechno šlo skvělým směrem a pak jsem dnes vyšel na kurt a pravděpodobně část mě zůstala v šatně. Tak jsem se cítil, tak jsem hrál,“ řekl Djokovič.

'Ale také čest Karen za to, že dobře podávala a hrála dobře.' Udělal jsem tolik nevynucených chyb, měl jsem hrozný začátek. To se stává.'

Navzdory tomu, že v jejich výměnách zpočátku neklikal tak, jak chtěl, Djokovič se tlačil dopředu. Moon koule na resetování bodů se vrátily jako jedna taktika, stejně jako typické asertivní kombinace podání +1, když bylo jeho podání pod tlakem.

liv and maddie sezóna 4 plné epizody

Když začal tie-break, Djokovič využil okamžiku. Ječící bekhendový pas po lajně zpečetil jeho první mini break a high looper nastavil forhendový trhač a zvýšil na 3-0. Perfektní breaker završil, když Djokovič završil bod zakončením u sítě.

„Musím říct, že jsem zahrál perfektní tie-break, 7-Love. Každý bod byl pro mě takříkajíc perfektně napsaný,“ hodnotil Djokovič. „Někdy to funguje; někdy ne. Myslím, že jsem měl štěstí, že během své kariéry mám velmi dobré a pozitivní skóre v tie-breakech. Moji soupeři to vědí a já to vím. Takže si myslím, že mi to psychicky dobře slouží.'

Jak soutěž pokračovala, Djokovič otočil scénář v oddělení změny tempa. Větší provedení a efektivita drop shotu se přenesla z Chačanovovy rakety na Djokovičovu stranu kurtu, a tento posun spolu s tím, že 22násobný major šampion našel svůj rytmus v zápasech na základní čáře, pomohl vytvořit oddělení od moskevského rodáka.

S brzkou přestávkou se Djokovič ve čtvrtém setu zkonsolidoval na 3-1 tím, že odvrátil pár brejkbolů a udržel se ve hře s pěti dvojkami. Dvojchyba za stavu 4-3, 30-40 dala soupeři nový život – ale jen dočasně. Djokovič utekl s konečnými osmi body, aby protnul cílovou čáru.

Djokovič, který připsal 57 vítězům (včetně 11 es) ke 42 nevynuceným chybám, vede proti Chačanovovi 9:1 a má za sebou posledních osm střetnutí. Těchto čtrnáct dní vede na tie-breaky 5:0, a jak zdůraznil novinář Ravi Ubha, ještě neudělal nevynucenou chybu v souhrnu 47 bodů hraných v těchto zápasových situacích.

Populární Problémy

S rostoucím počtem leopardích gekonů v obchodu s domácími zvířaty mají někteří smůlu, že se nějakým způsobem zranili nebo zranili. Proto je důležité naučit se starat o malé gekony i poté, co jim nějaká nehoda způsobí zranění. Vezmi si to ...

Top 10 programů Florida a Michigan se setkávají v Peach Bowl 2018 v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru bez kabelu.

Juan Martin del Potro prohrál svůj zápas 3. kola proti Andy Murrayovi, ale byl největší hvězdou show.

OWN debutuje o nové reality show s Love Goals, kde terapeut terapeut Spirit poradí 5 párům celebrit. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Jak vyrobit hvězdicový chléb Nutella. může být tak těžké, protože jste v pokušení sníst to, než produkt skutečně dokončíte. Udělejte si tento test trpělivosti a dovednosti, abyste si mohli užít plátek lahodného chleba Nutella. Je mnohem jednodušší udělat ...