Jak vyrobit dřevěný štít

Žádná zbroj bojovníka není kompletní bez štítu, který by ho chránil. Výroba dřevěného štítu je zábavný způsob, jak přidat detaily kostýmu pro cosplay, kostýmní večírky nebo divadelní představení. Dřevěné štíty jsou odolné a jejich výroba je poměrně snadná, pokud máte vůbec nějaké zkušenosti se zpracováním dřeva. Přidejte zábavné detaily a designy, aby byly vaše vlastní. Tento tutoriál vás provede základním návrhem štítu pro začátečníky, pokročilejším štítem pro ty, kteří chtějí zdokonalit své dovednosti nebo kteří již mají zkušenosti se zpracováním dřeva, a některými radami pro odstraňování problémů s opravou poškozeného štítu.

Část 1 ze 3: Výroba štítu pro začátečníky

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 1

  1 Vytvořte design. Načrtněte svůj design podle velikosti pomocí tužky a velkého listu designového papíru nebo plakátové desky. Zatímco pokročilejší štíty mohou mít různé tvary, začátečnický štít vyrobený v obdélníku je dobrým způsobem, jak se seznámit s potřebnými nástroji a technikami a vyhnout se složitější práci.
  • Pokud máte elektrickou pilu a víte, jak ji používat, dobře funguje i jednoduchý oválný nebo kruhový vzor.
  • Můžete také vytvořit plány pro design nebo logo pro přední část štítu. Můžete prostě namalovat celý štít plnou barvou, ale vzor nebo design dodá charakteru.
  • Velikost autentického štítu se liší v závislosti na jeho zamýšleném použití a velikosti osoby, která jej bude používat. Základní štít by měl být alespoň šířka ramen uživatele a délka jeho trupu.


 2. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 2

  2 Vyberte a zakupte si materiály. Používání jednoduchých materiálů pomůže udržet štít začátečníka efektivnější a snadněji sestavitelný.
  • Nejlepší je lehké dřevo, jako je překližka nebo jemná dřevotříska. Budete chtít nedokončené dřevo, které se snadno řezá a je alespoň půl palce silné a asi dvě stopy široké a čtyři stopy vysoké, standardní velikost dostupná na většině dřevařských yardů.
  • Zatímco pokročilejší (a historicky přesné) štíty mají obecně uvnitř kožené rukojeti, začátečníci mohou použít držadlo zakoupené v železářství. Je snazší vyrobit a připevnit a snadno se držet. Podívejte se na hladkou rukojeť, která vám neublíží ruku, pokud ji pevně uchopíte, jako je vytažení kauce z knoflíkové a držadlové části železářství. K připevnění ke štítu budete potřebovat šrouby nebo krátké hřebíky.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 3

  3 Sledujte design na štítu. Pomocí svých plánů jako vodítka nakreslete design tužkou na dřevo, na to, co bude na zadní straně vašeho štítu.
  • Pokud jste se rozhodli jít se štítem obdélníkového tvaru, můžete použít pravítko nebo jinou rovnou hranu.
  • Pomocí velkého kompasu vytvořte kruh pro zaoblený štít.
  • Pokud nejste se svým designem zcela spokojeni, vystopujte ho znovu. Nestříhejte, dokud si nejste jisti!
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 4

  4 Vystřihněte design. Budete potřebovat pilu, a přestože můžete použít ruční pilu, bude to hodně práce. Ideální je pásová pila.
  • Jděte pomalu pro přesnost a bezpečnost.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 5

  5 Připevněte rukojeť Způsob připevnění rukojeti závisí na tom, jak bezpečně ji budete držet na místě.
  • Pokud nebudete štít používat zhruba, můžete rukojeť zajistit malými hřebíky nebo šrouby. V opačném případě, pokud štít uvidí v bitvě hodně akce, zajistěte jej pomocí šroubů.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 6

  6 Ozdobte přední část štítu. Můžete použít jednobarevnou barvu nebo vytvořit repliku z historického časového období. Pokud jste umělecký, můžete si také vytvořit svůj vlastní znak, který bude zobrazen na přední straně.
  • Před lakováním zbrouste všechny hrubé skvrny nebo hrany, poté naneste tenkou vrstvu základního nátěru, který pomůže barvě přilnout. Po zaschnutí naneste další vrstvu základního nátěru a nechte zaschnout.
  • Naneste tenkou vrstvu barvy ve vámi zvolené barvě. Můžete použít barvu na bázi oleje nebo vody, ale je důležité, abyste použili stejný druh pro základní nátěr i barvu, jinak se barva odlepí.
  • Poté, co první vrstva barvy důkladně zaschne, přidejte další vrstvu, pokud dáváte přednost, pak ji nechte zaschnout před ručním malováním na detaily. Nezapomeňte na detaily použít také barvu na bázi oleje nebo vody, podle toho, co jste použili jako základní a základní barvu.
  • Jakmile vše ostatní zaschne, přidejte vrstvu polyuretanového povlaku a nechte 48 hodin působit, aby vytvrdl. Polyuretan utěsní barvu tak, aby se neštípala.
  reklama

Část 2 ze 3: Vytvoření pokročilejšího štítu

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 7

  1 Navrhněte složitější tvar. Pomocí lepenky a tužky načrtněte tvar, jaký má být váš konečný produkt, a vytvořte si poznámky o délce a výšce.
  • Základem štítu je často kruh nebo elipsa, ale s vaší úrovní dovedností můžete svůj design rozšířit na složitější vzory. Chcete -li získat nějaké nápady, vyhledejte na internetu výraz „tvary štítu“.
  • Historicky velikost a tvar štítu závisely na jeho zamýšleném použití. Šermíř by například použil malý štít, jako je například přezka, který je lehký, ale není těžkopádný. Pěšák by při útoku potřeboval vysoký štít, aby se mohl zaklonit nebo zakrýt nohy. Chcete -li získat historickou autenticitu, prozkoumejte konkrétní typ štítu, který chcete vyrobit, a zjistěte jeho ideální rozměry a tvar.
  • Mnoho historických štítů bylo konvexních a zakřivovalo se kolem těla uživatele, aby uživatele chránilo v bitvě odkloněním mečů a šípů. K ohýbání dřeva byste však potřebovali pokročilé technologické vybavení. Lis na dřevo můžete zakoupit online nebo v některých velkých železářstvích, pokud máte zájem ohýbat dřevo do konvexního tvaru.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 8

  2 Vyberte si materiály. Pokud se chystáte použít štít k zopakování nebo prostě chcete autentičtější kus brnění, budete potřebovat masivní kus dřeva, jako je dub. Můžete použít jiné druhy dřeva, pokud je autentičtější pro typ štítu, který se pokoušíte vytvořit (například anglický, skotský, vikingský atd.).
  • Historicky byly středověké evropské štíty vyrobeny z několika vrstev s jádrem z dubu. K vytvoření dalších vrstev budete potřebovat kus masivního nedokončeného dubu o rozměrech 2 x 4 palce a volitelně tolik kusů překližky stejné překližky. Pamatujte, že masivní dub je těžký a další vrstvy vytvoří velmi těžký štít!
  • Většina autentických štítů má jako rukojeti těžké kožené řemínky. Budete potřebovat dva tlusté kousky kůže asi šest palců široké a stopu dlouhé. Jsou k dispozici v obchodech s řemeslnými potřebami.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 9

  3 Postavte si štít. Pokud si přečtete pokyny pro štít začátečníka, všimnete si, že tyto kroky jsou podobné.
  • Sledujte design na dřevě v tužce tím, že vystřihnete návrh plakátu a použijete jej jako vodítko.
  • Vyřízněte dřevo pomocí pásové nebo ruční pily (pásová pila to velmi usnadní, ale použijte to, co máte). Pokud používáte další vrstvy překližky, vystřihněte je podle stejného vzoru.
  • Pokud používáte překližku, připevněte ji silnou vrstvou lepidla na dřevo na přední (a zadní, pokud používáte dvě vrstvy) dubovou vrstvu. Před pokračováním nechte důkladně zaschnout.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 10

  4 Připevněte popruhy. Přidejte dva kožené řemínky, kterými provlečete paži přes zadní část štítu, což vám umožní držet štít jednou rukou a zbraň druhou.
  • Přirozeným umístěním popruhů určete držením štítu u těla. Držte štít nedominantní rukou, položte dominantní ruku přes zadní část štítu, kam přirozeně padá, když držíte štít na místě a paži pod úhlem devadesáti stupňů.
  • Na zadní straně štítu si tužkou označte obrys předloktí. To vám ukáže, kde zajistit popruhy, asi šest palců od sebe přímo nad a pod, kam půjde vaše paže.
  • Zajistěte kožené řemínky pomocí kovových šroubů.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 11

  5 Ozdobte přední část štítu. Můžete použít jednobarevnou barvu nebo vytvořit repliku z historického časového období. Pokud jste umělecký, můžete si také vytvořit svůj vlastní znak, který bude zobrazen na přední straně.
  • Před lakováním zbrouste všechny hrubé skvrny nebo hrany, poté naneste tenkou vrstvu základního nátěru, který pomůže barvě přilnout. Po zaschnutí naneste další vrstvu základního nátěru a nechte zaschnout.
  • Naneste tenkou vrstvu barvy ve vámi zvolené barvě. Můžete použít barvu na bázi oleje nebo vody, ale je důležité, abyste použili stejný druh pro základní nátěr i barvu, jinak se barva odlepí.
  • Poté, co první vrstva barvy důkladně zaschne, přidejte další vrstvu, pokud dáváte přednost, pak ji nechte zaschnout před ručním malováním na detaily. Nezapomeňte na detaily použít také barvu na bázi oleje nebo vody, podle toho, co jste použili jako základní a základní barvu.
  • Jakmile vše ostatní zaschne, přidejte vrstvu polyuretanového povlaku a nechte 48 hodin působit, aby vytvrdl. Polyuretan utěsní barvu tak, aby se neštípala.
  reklama

Část 3 ze 3: Oprava vašeho štítu

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 12

  1 Posilte štíty ve dřevě. Pokud si všimnete, že se vám rukojeť po bitvě ve dřevě praskla nebo praskla, opravte ji před dalším opětovným uzákoněním. Pokud je oblast dostatečně malá, můžete přidat dřevěné podpěry nebo kožené pásky přišroubované k opravě poškození.
  • Odřízněte dřevěné lamely nebo tlusté kožené pásy o šířce několika centimetrů a délce několika palců (nebo jakkoli dlouhé je třeba zajistit na obou stranách trhliny). Přišroubujte je na místo na obou koncích.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 13

  2 Opravte zlomené kliky. Je důležité mít bezpečnou rukojeť, abyste během bitvy neztratili svůj štít. Pokud se vám rukojeť zlomí, můžete buď chytit štít oběma rukama (což znamená odložit zbraň), nebo odložit štít (což znamená, že vás vystaví blížícím se útokům).
  • Před bitvou se ujistěte, že je rukojeť bezpečně zapnutá.
  • Při prvním náznaku opotřebení vyměňte poškozený, rozštěpený nebo roztřepený kožený řemínek nebo rukojeť. Před opravou nečekejte, až úplně spadne.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 14

  3 Nechte promáčknutí na pokoji. Promáčknutí a škrábance ve vašem štítu dodají charakteru a váš štít bude působit realističtěji.
  • Pokud nesnášíte, když máte na štítu promáčkliny, můžete se pokusit je pomocí brusného papíru vybrousit. Tuto oblast budete muset přemalovat.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si dřevěný štít Krok 15

  4 Postavte nový štít. Pokud je váš štít během rekonstrukce nebo bitvy rozdělen na polovinu, budete si muset postavit nový.
  • Tentokrát zkuste vytvořit pokročilejší štít; už jsi jednou cvičil!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké materiály potřebuji k získání? Potřebujete dřevo, kožené řemínky (pás by byl v pořádku), šrouby nebo šrouby a kličku brány.
 • Otázka Mohou tyto útoky skutečně zastavit útoky s nízkým výkonem, jako jsou řezy nožem, šípy a údery? Záleží na tloušťce a kvalitě dřeva a také na síle útoku. To pravděpodobně dokáže zastavit většinu útoků s nízkou spotřebou.
 • Otázka Jak silná by měla být moje deska? Vaše deska by měla mít tloušťku od půl palce do palce.
 • Otázka Jak mohu udělat štít trojrozměrný? To závisí na tom, co máte na mysli. Furring pásy jsou dobré pro reliéfní/vyvýšené oblasti, např. ohraničení kolem štítu nebo ozdobný kříž. Pokud chcete zakřivit celé tělo, můžete ho namočit do vody (možná budete potřebovat dětský bazén nebo něco vlastního). Jednoduše ponořte dřevo do vody, dokud nebude dostatečně měkké, aby se ohýbalo, a pak použijte nějaké cihly nebo něco takového, abyste ho udrželi ve formě, dokud nevyschne.
 • Otázka Jaký druh dřeva bych měl mít? Viktoriánská růže Tassi Budete muset použít silné dřevo, jako je borovice nebo dub.
 • Otázka Jaké šrouby potřebuji? K tomu budete s největší pravděpodobností potřebovat kovové šrouby.
 • Otázka Lze luky a kuše soutěžit jen s tímto dřevěným štítem? S tím by se dal zvládnout luk, ale většina kuší by byla příliš silná.
 • Otázka Jak dlouhé by měly být kožené pásy? To opravdu závisí na tom, jak velké máte paže. Položte paži přes štít a poté si přes paži položte popruh. Značkovačem označte, kam by měly šrouby směřovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat =

 • Velký kus nedokončeného dřeva (dřevotřísková deska, dub atd., V závislosti na úrovni vašich dovedností)
 • Kůže na popruhy nebo držadlo
 • Malé hřebíky nebo šrouby
 • Pila
 • Malovat

Tipy

 • Přidáním dalšího kusu kůže, za který se vaše ruka může držet, může štít účinněji blokovat a zabránit jeho sražení z paže.
 • Autenticitu štítu můžete zvýšit pokrytím přední strany vrstvou kůže a ozdobením kovovými bradami pro detailní práci a pro větší bezpečnost.
 • Při řezání do dřeva jděte pomalu a plynule, pokud ano, je pravděpodobné, že budete muset začít znovu. Buďte trpěliví a opatrní! Ale nevzdávej to!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při používání nástrojů a jiného vybavení buďte opatrní. Pokud je to nutné, požádejte o pomoc dospělého.
reklama

Populární Problémy

Najít něco lichotivého a přiměřeného věku může být někdy boj. Pokud jste se snažili najít oblečení, ve kterém se cítíte dobře, začněte tím, že se zamyslíte nad tím, co rádi nosíte. Poté vyberte barvy, střihy, ...

Zde je návod, jak sledovat 2. sérii, 6. epizodu Yellowstone online zdarma, i když nemáte kabel.

Jak si užít Feijoas. Feijoas jsou malé, zelené plody, které jsou také známé jako ananasová guava. V mnoha částech světa nejsou dobře známé, ale pokud k nim máte přístup, jsou lahodným doplňkem vašeho příjmu ovoce ....

Zde je návod, jak sledovat soutěž Titans vs Browns 1. týden online bez kabelu, ať už jste v Tennessee, Clevelandu nebo na jiném trhu.

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy LA Galaxy vs Philadelphia Union na počítači, telefonu nebo jiném streamovacím zařízení.

Výchozí nastavení Novaka Djokoviče z US Open rozjelo nerozhodně dvouhru mužů. Hodnotíme uchazeče.