Jak se stát oboustranným

Většina lidí má přirozeně sklon používat jednu ruku jako svoji dominantní. Můžete se však také vycvičit, abyste dokázali obě ruce používat stejně dobře. První věc, kterou musíte udělat, je zvyknout si používat svou nedominantní ruku pro každodenní činnosti. Poté přejděte k procvičování jemné motoriky spojené s psaním a kreslením.

Metoda 1 ze 2: Pohodlné používání druhé ruky

 1. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 1

  1 Cvičte posílit nedominantní ruku a prsty . Vaše nedominantní ruka je s největší pravděpodobností mnohem méně silná než vaše dominantní ruka, což zprvu ztěžuje oboustrannost. Zvedněte několik lehkých činek svou nedominantní rukou každý druhý den se zaměřením na udržení pevného sevření, abyste lépe pracovali s rukama než s pažemi. Při posilování ruky používejte těžší váhy.
  • Zvedání závaží je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit ruku, ale také můžete použít cvičný úchop k vypracování ruky.
  • Můžete také těžit z žonglování nebo jednoduše vyhodit míč nedominantní rukou do vzduchu. Díky tomu budete s touto rukou pohodlnější a zároveň budete rozvíjet lepší koordinaci ruka-oko.


 2. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 2

  2 K ovládání počítačové myši použijte svou nedominantní ruku. Přepnutí ruky myši má mnoho výhod, ale jednou z hlavních výhod je, že zvyšuje obratnost vaší nedominantní ruky. Jednoduše přesuňte svou běžnou myš na opačnou stranu počítače a používejte ji jako obvykle odsud.
  • Můžete se také rozhodnout investovat do „oboustranné“ myši z technologického obchodu, ale je mnohem jednodušší použít obyčejnou myš.

  Spropitné : Mezi další výhody přepínání rukou myši patří to, že vám umožňuje pracovat na klávesnici s vaší dominantní rukou, když je myš v pohybu, snižuje riziko karpálního tunelu a díky tomu vypadáte pro své spolupracovníky zajímavější! 3. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 3

  3 Začněte provádět malé každodenní úkoly svou nedominantní rukou. Pomocí nedominantní ruky můžete dělat věci, jako je čištění zubů, otevírání dveří, oblékání doplňků nebo úklid v domácnosti. Udělejte to tak důsledně, jak můžete, aby se vaše nedominantní ruka cítila méně trapně.
  • Snažte se svou nedominantní rukou dělat co nejvíce, například nanášení mýdla a šamponu při koupání. Možná si to neuvědomujete, ale pravděpodobně většinu těchto drobných úkolů děláte svou dominantní rukou.
  • Ujistěte se vyčisti si zuby správně, když používáte svou nedominantní ruku. Pokud vám kartáčování touto rukou nevyhovuje, můžete nechtěně kartáčovat.
  • Pokud hrajete na nástroj, zkuste místo běžného způsobu hraní hrát nedominantní rukou.
 4. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným krokem 4

  4 Po pár dnech jezte a vařte svou nedominantní rukou. Pomocí nedominantní ruky přesouvejte hrnce a pánve, míchejte jídlo a podávejte ho. Držte své stříbrné nádobí nedominantní rukou a přesuňte jím jídlo do úst. Možná to budete muset zpočátku dělat pomalu, aby vám jídlo nespadlo, ale časem to bude snazší!
  • Nejlepší je strávit pár dní zvyknutím si na provádění malých úkolů nejprve svou nedominantní rukou, protože vaření s vroucí vodou nebo jinými ohřátými materiály může být o něco nebezpečnější.
 5. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 5

  5 Uchopte dominantní ruku za záda, abyste byli ještě pohlcující. Tato metoda vás donutí k tomu, abyste vše dělali výhradně pomocí své nedominantní ruky. Je to skvělý způsob, jak se vaše mysl a tělo rychle přizpůsobit používání této ruky, ale možná to budete chtít udělat nejdříve po několika dnech cvičení.
  • Nejjednodušší způsob, jak to udělat, by byl svázat své dominantní zápěstí lanem potom druhý konec toho lana přivažte za poutko na opasek na zadní části kalhot. To je trochu obtížné udělat sami, takže možná budete muset mít někoho, kdo vám pomůže.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Psaní a kreslení svou nedominantní rukou

 1. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 6

  1 Držte pero nebo tužku nedominantní rukou stejným způsobem jako druhou rukou. Pište dobrou rukou do zrcadla, abyste zjistili, jak by to vypadalo s psaní druhou rukou. To vám poskytne jasný vizuální podnět k této metodě a pomůže vašemu mozku představit si stejnou akci pro vaši nedominantní ruku. Poté si procvičte držení pera nebo tužky nedominantní rukou, aby se cítilo pohodlněji.
  • Neškrábat rukou. Může být lákavé uchopit pero tak pevně, jak je to možné, což způsobí, že se vaše ruka plesne jako dráp, ale to vám pouze zabrání v efektivním psaní a může vás to nakonec zranit.

  Spropitné : Abyste si to usnadnili, použijte pero, které snadno teče a pohodlně se drží (např. Pero s gumovou rukojetí). 2. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krokem 7

  2 Začněte trasováním abecedy nedominantní rukou. Začněte malým písmenem a jakmile se pocit stane přirozeným, měli byste přepnout na velká písmena. To velmi snadno „uvede“ vaši druhou ruku do běžných pohybů spojených s psaním. Snažte se vytvářet rovné linie a čisté křivky, ale nedělejte si starosti, pokud zpočátku uděláte mnoho chyb. Provádějte tuto cvičnou rutinu alespoň 10 minut denně, dokud se nebudete cítit pohodlně při čistých pohybech.
  • Vaše ruka se může ze začátku namáhat, ale udělejte si přestávku a zkuste to znovu později. Napětí nakonec zmizí.
  • Ujistěte se, že abecedu vysledujete pomocí nedominantní ruky s malými, velkými a kurzivními písmeny (pokud znáte kurzivu).
 3. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným Krok 8

  3 Přejděte k psaní písmen bez trasování a kreslení jednoduchých tvarů. Odšpendlete papír a začněte kreslit motýly, vázy, symetrické předměty, písmena, tvary a podobně. Ačkoli si ze začátku můžete myslet, že je vaše psaní hrozné, napište od začátku každý den pár řádků. Cvičením se zlepšíte!
  • Může být užitečné koupit si knihu rukopisu určenou pro děti a sledovat cvičení. Dobré je také použít svou nedominantní ruku k vybarvování omalovánky.
  • Při tom dávejte pozor na to, se kterými písmeny bojujete nejvíce, a věnujte jim nějaký čas navíc.
 4. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným krokem 9

  4 Procvičte si psaní svého jména a celých vět. Vaše jméno bude hnutí psaní, které pravděpodobně znáte nejvíce, takže je to velmi dobrá sada písmen na procvičování. Zkuste si každý den napsat odstavec o 3 až 5 větách, abyste si lépe užili dlouhé psaní nedominantní rukou.
  • Nepište stále stejný odstavec každý den. Každý den napište jiný, aby si vaše nedominantní ruka nezvykla jen na jeden odstavec.
 5. Obrázek s názvem Staňte se oboustranným krokem 10

  5 Určitě si každý den procvičte psaní, abyste zlepšili své dovednosti. Procvičujte tyto techniky denně alespoň měsíc , možná déle. Brzy budete psát mnohem pohodlněji nedominantní rukou, s velmi malým počtem chyb.
  • Zkuste si vést denní deník, do kterého budete psát výhradně nedominantní rukou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je oboustranná genetika? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Málo se ví o tom, proč a jak se lidé stávají oboustrannými, takže je možné, že existuje nějaká genetická složka, které zatím nerozumíme. Součástí obtíží při studiu je to, že být oboustranný je poměrně vzácný, asi 1 ze 100 lidí a lidé, kteří jsou skutečně oboustranní (být tak zdatní s jakoukoli rukou v jakémkoli úkolu.), Jsou ještě vzácnější.
 • Otázka Můžete se stát levou rukou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď zaměstnanců wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Je možné se nakonec naučit používat levou ruku především v případě, že jste pravák, ale bylo by to velmi obtížné a časově náročné. Pravděpodobně byste se o to neměli pokoušet, pokud jste neztratili úplné nebo částečné použití pravé ruky.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než se stane oboustranným? Pokud cvičíte denně, bude trvat asi 2–3 měsíce, než se vaše nedominantní ruka naučí psát stejně dobře jako dominantní ruka.
 • Otázka Je v pořádku donutit někoho, aby byl pravák? Jako dítě jsem byl levák, ale byl jsem nadáván a nucen psát pravou rukou. Teď jsem oboustranný. Pravděpodobně si mysleli, že dělají to, co je pro vás nejlepší, mnoho lidí považuje levou ruku za překážku. Zkuste se nad tím nepozastavovat a vážit si toho, že jste díky této zkušenosti oboustranní, což je skvělá dovednost!
 • Otázka Jaké jsou hlavní výhody oboustrannosti? Hlavní výhody oboustrannosti se točí kolem psaní. Pokud jste si zlomili ruku a poté se pokusili psát „neobvyklou rukou“, bude to pro lidi, kteří jsou spravedliví nebo levicoví, těžké. Pokud jste oboustranní, bude pro vás jednodušší psát oběma rukama, pokud jednu z nich zraníte. Můžete také manipulovat s více nástroji z jakéhokoli úhlu a potenciálně být užitečnější všude tam, kde jsou dvě ruce lepší než jedna.
 • Otázka Mohu dělat všechno levou rukou kromě psaní. Co dělat? Procvičte si psaní. Je to jedna z nejtěžších věcí na zvládnutí, protože zahrnuje více minutových a kontrolovaných pohybů než většina ostatních činností. Pokud budete pravidelně cvičit, nakonec se tam dostanete.
 • Otázka Jsou lidé narození oboustranní nebo se to naučili? Být oboustranný je talent, se kterým se člověk narodil. Je to však také dovednost, kterou se můžete naučit, i když s určitým úsilím, a možná ne tak obratně jako někdo, kdo má tuto schopnost přirozeně. Jen si pamatujte, že to lze udělat a nikdo se nenarodí jako hvězda.
 • Otázka Může být oboustranná pomoc při hře na nástroje? Savvas lelekis Ano, může vám to pomoci lépe hrát na nástroje, jako je klavír.
 • Otázka Jak dlouho tento proces obvykle trvá? Opravdu záleží na tom, jak dlouho a jak tvrdě se snažíte být oboustranní. Pokud cvičíte denně, nemělo by to trvat déle než několik solidních měsíců.
 • Otázka Znamená to, že musím vše dělat levou rukou (svou nedominantní rukou)? Pokud ano, tak na jak dlouho? Podge Chase Svou nedominantní rukou nemusíte dělat VŠECHNO, ale doporučuje se. Nedělejte nebezpečné úkoly nebo úkoly, které by vám mohly ublížit, když začnete. Trvalo mi 7 měsíců, než jsem dostal ruku, abych udělal všechno stejně dobře jako ten druhý.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vyhrát v Halo 3 pro více hráčů. Série Halo je základním kamenem her FPS, a to online i offline. Toto je krátký a sladký průvodce, jak porazit své nepřátele ve hrách pro více hráčů Halo 3. Identifikujte silové zbraně a jejich umístění na ...Když se kriketový míč pohybuje vzduchem, pohybuje se směrem k pálkaři nebo od něj. míč. Nicméně, jak je míček ve hře používán, ...Studie ukazují, že vykloubené kolenní kryty, nazývané také patelární dislokace, jsou běžným zraněním, ke kterému obvykle dochází při sportu nebo epizodách těžké fyzické aktivity. Dislokace. ..

Roger Federer před návratem na turné ATP na Ženevském Open prozradil, že stále má určité pochybnosti o svém těle a celkové úrovni hry.Novak Djokovic vypadá, že je připraven na velký úspěch v roce 2019, a možná dokonce překoná rekord Rogera Federera ve 20 grandslamech.