Jak se stát legendou

Všichni máme v životě role. Co je tvoje? Budou na vás vzpomínat po letech, až budete dávno pryč? Legenda je někdo, kdo po sobě zanechává nezapomenutelný dojem na ostatní. Dotýkají se životů, pamatují si je, jsou si váženi. V tomto světě existují nejrůznější legendy - slavné nebo ne. Stát se jím znamená najít svou konkrétní roli, své povolání, následovat ji a dotýkat se ostatních kolem sebe.

Část 1 ze 3: Hledání volání

 1. Obrázek s názvem Buďte více nadšení Krok 14

  1 Identifikujte svůj talent. Lidé si pamatují legendy o tom, co dělají, a o jejich dopadu na život. Co děláš? V čem jsi dobrý? Pokuste se najít své životní povolání, své „povolání“. Podívejte se dobře na své přirozené talenty.
  • Legendy přicházejí ve všech tvarech a velikostech. Rozesmíváte lidi? Možná máte povolání v komedii. Jste dobří v lakrosu? Možná vaše budoucnost spočívá ve sportu.
  • Neomezujte svou představu o legendě na slavné lidi. Učitelé, lékaři, náboženské osobnosti, dobrovolníci a další žijí také kvůli tomu, jak utvářejí životy ostatních.
  • Můžete zkusit sestavit seznam. Tvrdě přemýšlejte a odložte své schopnosti, ale také osobní vlastnosti. Můžete být například dobří v matematice nebo jazycích, ale také trpěliví nebo schopní zvládat stresové situace.


 2. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 2

  2 Zvažte své hodnoty. Stát se legendou znamená povolání - něco, co děláte nezapomenutelně a jako nikdo jiný. Něco, co děláte, protože vás to naplňuje a naplňuje. Chcete -li zjistit, jaké je vaše povolání, měli byste se také pokusit zhodnotit své životní hodnoty.
  • Hodnoty jsou to, za čím si stojíme a co řídí naše rozhodnutí. Můžete si například více vážit kreativity než vydělávání peněz. Konkurence může být důležitá. Nebo byste chtěli mít pocit, že pomáháte společnosti.
  • Legendy obvykle za něčím stojí. Matka Tereza dala svůj život chudým. Michael Jordan udělal ze soutěže nejvyšší hodnotu a stal se skvělým basketbalistou. Možná máte na mysli osobní legendu, která za něco také stála.
  • Myslete na dva lidi, kterých si vážíte. Proč je obdivuješ? Jaké vlastnosti mají a které chcete? Odpovědi budou odrážet vaše hodnoty.
  • Myslete také na okamžik v životě, kdy jste se cítili opravdu spokojení. Proč jste se tak cítil? I to bude odrážet vaše hodnoty.
  • Můžete to zkusit zapsat vedle svého talentu. Vidíte nějaké spojení mezi těmito dvěma seznamy?
 3. Obrázek s názvem Pomoc paranoidním lidem Krok 1

  3 Hledejte překrývání talentů a hodnot. Volání není práce. Je to něco, co byste dělali ve svém volném čase nebo bez výplaty. Ne vždy se vám to bude líbit, ale vede vás to. Klíčem je najít místo, kde se spojí vaše přirozené nadání a hodnoty.
  • Někteří lidé si myslí, že „následovat svou vášeň“ je špatná rada. Je pravda, že vaše volání nemusí být dobře placené nebo může být stresující. Pokud je však vaším cílem být legendou, skutečné povolání je samoúčelné.
  • Legendy obvykle nejsou „víkendoví válečníci“. Nepamatujeme si lidi, kteří svou vášeň prožívali jako koníček. Vzpomínáme na ty, kteří se věnovali věci a přinášeli oběti za své zvolené povolání.
  reklama

Část 2 ze 3: Po vašem povolání

 1. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 4

  1 Přijměte své místo. Stát se legendou znamená najít své povolání a ovlivnit životy ostatních. Kde skončíte, vás může překvapit. Vaše místo může být v profesi nebo zaměstnání, nebo to může být role, kterou hrajete doma jako matka, otec, sourozenec nebo dítě. Obejmi to! Legendy se snaží být nejlepší ve svém zvoleném oboru.
  • Chcete ve světě něco změnit? Jste trpěliví a dokážete se vyrovnat se stresem? Možná vaše místo v medicíně nebo duševním zdraví. Možná je to válečný korespondent nebo dobrovolník humanitární organizace.
  • Někteří lidé umí dobře vést ostatní. Vaším povoláním může být poradce nebo sociální pracovník.
  • Možná jste se rozhodli, že chcete slávu a bohatství. To je v pořádku. Zaměřte se vysoko, ať už jako sportovec, investiční bankéř nebo manažer hedgeového fondu.
  • Pečovatelé jsou také legendy. Tátové, maminky, prarodiče, tety, strýcové - všichni žijí pro svou oddanost.
 2. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 3

  2 Napodobujte ostatní. Najděte modely, které budete následovat. Mohou to být lidé, které obdivujete, jako zkušený chirurg nebo váš oblíbený profesor. Nebo můžete vyčlenit určité vlastnosti, které byste mohli napodobovat, jako velkorysost vašeho místního kněze nebo nesobeckost vašeho otce. Modely vám pomohou růst do vaší role a růst jako člověk.
  • I legendy mají zdroje inspirace. Steve Jobs zbožňoval například vynálezce jako Thomas Edison a Henry Ford. Tenisová hvězda Eugenie Bouchard vzhlédla k další legendě Marii Šarapovové.
  • Buďte ochotní učit se a růst. Legendy nejsou vždy pokorné, ale jsou ochotné růst a zlepšovat se v tom, co dělají. Buďte otevření ostatním. Učte se od nich, napodobujte jejich přednosti a snažte se je nakonec překonat.
 3. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 6

  3 Vytvořte si pozitivní výhled. Znali jste někdy o legendě s poraženeckým postojem? Ne! Staly se legendami tím, že věřily v jejich povolání a nevzdávaly se, bez ohledu na šance. Dokážete si představit hrdinu sociální spravedlnosti, který by se v budoucnosti vzdával naděje? Dokážete si představit skvělou atletku, která pochybuje o její schopnosti vyhrát velkou hru?
  • Legendy nás naplňují nadějí. Ať už je to váš dětský sportovní hrdina, skvělý vědec nebo duchovní mentor, vzhlížíte k nim s úžasem a inspirací.
  • Kultivujte si postoj „můžete-dělat“. Soustřeďte se na věci, které můžete ovládat, a snažte se nestarat se o to, co nemůžete. Začněte také jednat. Čím více iniciativy podniknete, tím více ve svém životě ovládáte.
  • Zkuste být odolní. Berte neúspěch jako příležitost - příležitost učit se, růst a posílit své povolání. Nejúspěšnější lidé (a legendy) také zažívají neúspěch.
  reklama

Část 3 ze 3: Sloužit většímu dobru

 1. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 5

  1 Přestaňte si dělat starosti s tím, co si ostatní myslí. Část toho, stát se legendou, je v mysli. Legendy jsou sebevědomé, cool a mají určitý postoj „je mi jedno, co si myslíte“. To neznamená, že jsou pohlceni nebo arogantní. Ale to znamená, že věří v jejich povolání.
  • Nebojte se sociálního úsudku za své povolání nebo své přesvědčení. Myslí si vaše rodina, že jste divní, protože chcete pracovat s lékaři bez hranic v Indii? Co je důležitější, jejich názor nebo pomoc lidem v Indii?
  • Pamatujte, že některé z největších legend všech dob dělaly nekonvenční věci. Mnoho lidí odmítlo věřit myšlenkám Alberta Einsteina o prostoru a čase. Buddha se mezitím vzdal všeho svého bohatství a zboží, aby našel osvícení.
 2. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 7

  2 Začněte žít pro druhé. Zkuste dát ve svém životě na první místo ostatní. Buďte velkorysí, přemýšliví a naplňte své volání po nich. Čím více ovlivňujete životy lidí, tím větší je pravděpodobnost, že si je zapamatujete a stanete se legendou.
  • Pokud jste například lékař, můžete žít pro druhé pěstováním skvělého způsobu postele a vyjadřováním empatie k pacientům.
  • Právnička se může stát legendární, protože se rozhodla pracovat jako obhájce jmenovaná soudem a sloužit znevýhodněným.
  • Učitelé se stávají legendárními díky času a úsilí, které věnují tomu, aby zajistili studentům učení a osobní růst.
  • Můžete to dokonce udělat doma. Ať už jde o čtení malému sourozenci, tvrdou práci na podpoře rodiny nebo péči o starší příbuzné, budete žít pro ostatní a budete si pamatovat.
 3. Obrázek s názvem Staň se legendou Krok 8

  3 Vracejte a dávejte svobodně. Ať už je vaše povolání jakékoli, dejte mu to zadarmo. Sdílejte svůj talent, rady, čas nebo znalosti. Lidé si vás budou s větší pravděpodobností pamatovat, protože jste udělali změnu v životech ostatních.
  • Pokud jste komik, dělejte svobodně vtipy a dělejte ostatním radost. Pokud jste hudebník, pořádejte charitativní koncert. Pokud jste vědec, pořádejte veřejné přednášky o své práci.
  • Máte duchovní povolání? Buďte otevřeni pomoci lidem, kteří vás žádají o vedení.
  • Pokud jste se rozhodli jít pro slávu a bohatství, staňte se filantropem. Dělejte charitativní dary a vraťte se komunitě, která vás vychovala.
  • Zvažte také možnost stát se mentorem. Jako mentor můžete věnovat svůj čas a své know -how. To vám umožní předávat vaše volání dál a možná inspirovat novou generaci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se stanu legendou typu „nakrm jaka a on dá gól“? Pokuste se udělat něco, co nikdo nikdy neudělal, nebo se pokuste překonat všechny ostatní v něčem, co nelze udělat.
 • Otázka Dokážete pojmenovat legendu? Freddie Mercury jako zpěvák. John Bonham jako bubeník. Eddie Van Halen jako kytarista.
 • Otázka Mám talent na hraní her. Chci dělat vlastní hry, ale moc toho nevím. Jak se mohu stát legendou? Můžete absolvovat online kurzy o kódování a animaci. Jakmile tyto dvě dovednosti získáte, můžete se stát vývojářem videoher. Další tip: Pokud chcete, aby se lidé zajímali o hry, které vyrábíte, zkuste ve hře skrýt spoustu velikonočních vajíček, která lidem pomáhají poskládat dohromady příběh a tradici.
 • Otázka Mám se více soustředit na kriket nebo šachy? Theolex Záleží na tom, pro co jste vášnivější. Pokud jste šachy vášnivější, zkuste vyzvat ostatní a zjistěte, zda můžete svoji hru zlepšit.
 • Otázka Je Juan Rodriguez legendou? Tato odpověď se liší podle toho, koho se ptáte. Důležité je jen to, zda si myslíte, že je legenda, nebo ne.
 • Otázka Jak se člověk stane rybářskou legendou konkrétního rybářského místa? Určete záznamy o rybolovu v tomto místě, lovte, dokud rekord nepřekonáte, a obraťte se na zpravodajské středisko pro ověření.
 • Otázka Mohu se stát legendou, když jsem mladý? Ano. Legendou se můžete stát v každém věku.
 • Otázka Co mám dělat, když někdo pochybuje o mé schopnosti stát se legendou? Pokud někdo pochybuje o vaší schopnosti stát se legendou, setřete ty hatery! Ještě lépe, dokázat jim, že se ve vás mýlili. Nechte jejich pochybnosti podpořit vaše ambice, abyste dosáhli svých snů.
 • Otázka Mohu se přesto stát legendou, pokud nemám talent? Ano!
 • Otázka Jak se v něčem stanu legendou? Věřte, že jste legenda, ale podpořte to také schopností něčeho, pro co vás lidé chtějí obdivovat. To znamená nejen si to vizualizovat a chlubit se tím, ale znamená to chodit po řeči a vlastně být super dobrý v tom, v čem prohlašujete, že jste legenda.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy mistrovství světa v hokeji 2019 online v USA.Kansas a Oklahoma State se utkají v úterý se zápasem na ESPN Plus. Zde je návod, jak to sledovat.Cincinnati Open 2019 bude hlavní hvězdou obhájce titulu Novak Djokovič, vracející se Andy Murray a stálezelený Roger Federer.

Panthers se v neděli utkají s Jaguary v zápase 5. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Chcete -li zastřihnout nehty svého psa, použijte nůžky na nehty určené speciálně pro psy, protože lidské nůžky mohou způsobit bolest nebo zranění. Pokud váš pes nemá rád, když jsou jeho nehty zastřiženy, jemně jej v poloze vleže omezte a pomocí paže držte loket a paži. Poté zastřihovačem zastřihněte každý nehet zpět do vzdálenosti 2-4 milimetrů od quicku, což je růžová žíla uvnitř nehtu. Pokud nevidíte to rychlé, zastřihněte svému psovi nehty vždy jen o kousek zpět, abyste do toho náhodou neřezali.Světová jednička Novak Djokovič překonal v neděli titul Rogera Federera 6: 3, 6: 7 (5), 6: 2 a zvedl titul ATP v Indian Wells.