Jak se stát kamarádem vašich psů

Nyní, když jste dali psovi navždy domov, je na čase se navzájem poznat a stát se nejlepšími přáteli. Psi jsou přirozeně hravá zvířata a milují interakci s lidmi a pravidelná hra je důležitá pro jejich fyzické a emocionální zdraví a pohodu. Hraní se psem je pro vás také zdravé a zábavné, bojuje proti stresu a nemoci a poskytuje vám skvělé cvičení. Naučte se, jak bezpečně a příjemně komunikovat se svým psem, čímž si vytvoříte pouto, které bude trvat celý život.

Část 1 ze 3: Seznamovat se navzájem

 1. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  1 Pomozte svému psovi cítit se kolem vás v bezpečí. Nejdůležitějším prvním krokem je zajistit, aby se váš pes cítil bezpečně a pohodlně s vámi a ve svém novém domově.
  • Než si psa přivezete domů, kupte svému psovi velkou přepravku, na kterou se bude moci stáhnout, pokud se bude cítit zahlcen. Psi vnímají bednu jako svůj osobní doupě a připadá jim uklidňující mít svůj vlastní osobní prostor, kde je nikdo nebude obtěžovat. Přepravka by měla být dostatečně velká, aby se v ní pes mohl snadno pohybovat.
  • Prvních pár dní doma buďte v klidu a klidu, zvláště pokud máte velkou rodinu nebo ve vašem domě chodí a odchází mnoho lidí. Každý je pravděpodobně nadšený, že vidí nového mazlíčka, ale pes se také přizpůsobuje obrovské změně a potřebuje trochu klidu a klidu k prozkoumání.


 2. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  2 Poznejte osobnost svého psa. Prvních pár dní po přivedení nového psa domů se hodně naučíte tím, že budete sledovat chování svého psa a dáte mu určitý prostor, aby se přizpůsobil svému novému prostředí.
  • Někteří psi jsou bázliví a bojí se, často kvůli předchozímu špatnému zacházení, ale někdy jen kvůli své osobnosti nebo plemenným sklonům. Tyto typy psů mohou potřebovat větší trpělivost a přemlouvání, než se stanou skutečnými spoluhráči.
  • Ostatní psi jsou plní energie a milují hraní hned od začátku. Možná budete muset upravit svůj domov, abyste zabránili těmto vysokoenergetickým špičákům roztrhat věci v jejich dychtivosti, a pravděpodobně budete muset každý den naplánovat více času na hraní.
 3. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  3 Vycvičte a ukázněte svého psa . Psi jsou smečková zvířata a potřebují vědět, kdo je „alfa“ nebo vůdce smečky. Je vaší prací majitele domácího mazlíčka, abyste zjistili, že jste zodpovědní, takže pes se cítí bezpečně a sebevědomě.
  • Při výcviku psa buďte důslední. Použijte pozitivní výztuž a nikdy svého psa nebijte ani netrestejte. Cvičit psa vyžaduje trpělivost. Možná zjistíte, že třída poslušnosti psa se vyplatí investovat, zvláště pro obzvlášť tvrdohlavého psa.
 4. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  4 Začleňte svého psa do rodinného života. Když si adoptujete nového mazlíčka, stane se součástí vaší rodiny. Většina psů si užívá být v centru dění. Plánujte zapojení psa do cvičení, her a výletů, kdykoli je to možné.
  • Ujistěte se, že máte obojek s visačkami a vodítko, abyste mohli vzít svého psa s sebou, když jdete na procházku, do parku nebo kamkoli, kde je to ve vašem městě vhodné pro psy.
  reklama

Část 2 ze 3: Hraní se svým psem

 1. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  1 Naučte svého psa základním povelům. Je to skvělý způsob, jak strávit osobní čas se svým psem a začlenit do něj důležitý trénink, který bude užitečný pro další činnosti. Psi se učí hrou a hrou, aby se učili, takže i když to může vypadat spíše jako škola než hrací doba, stále je to důležitá forma hry.
  • Nejdůležitější základní příkazy jsou sedni, zůstaň a přijď; poté, co je váš pes zvládne, můžete také chtít přidat dolů a patu.
  • Naučte každý příkaz samostatně; před přechodem na jiný příkaz pracujte na jednom opakovaně, dokud nebude zvládnut. Může trvat týdny, než váš pes zvládne jeden jednoduchý povel. Ujistěte se, že to nepřeženete; cvičte povel pouze tehdy, když má váš pes kooperativní náladu, a přestaňte cvičit, když ztratíte jeho pozornost.
  • Pro každé chování, které váš pes provádí správně, použijte pozitivní posílení, takovou malou lahůdku, delší dobu hraní nebo dobré škrábání ucha. Pokud je to možné, zkuste odměnu spojit se samotným chováním. Požádejte například svého psa, aby se posadil a zůstal u dveří, a poté, co vyhoví, ji nechte jako odměnu jít ven dveřmi. Nebo ji nechte sedět a zůstat, zatímco jí připravujete misku na jídlo; pak je její odměnou jídlo.
 2. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  2 Investujte do zábavných a bezpečných hraček. Hračky poskytují vašemu psovi nekonečnou zábavu a plní také praktickou funkci: většina psů vám bude žvýkat boty nebo nábytek, pokud jim nedodáte zábavné a podnětné hračky. Vyzkoušejte několik typů hraček, abyste zjistili, co vašeho psa baví.
  • Když svému psovi nabídnete hračku, předpokládejte, že ho zničí a roztrhá na kousky. Vyhněte se hračkám se strunami, stužkami, očima nebo jinými částmi, které by se mohly uvolnit a ukázat se jako nebezpečí udušení pro vašeho psa.
  • Ujistěte se, že hračka odpovídá velikosti vašeho psa. Malé kuličky fungují dobře u menších psů, ale vyhněte se hračkám, které jsou dostatečně malé na to, aby je spolkly nebo které by se mohly uvíznout v čelistech vašeho psa. Podobně velmi velké hračky může být pro malého psa obtížné vyzvednout.
  • Vyzkoušejte lanovou hračku se zauzlenými konci, tenisový míček nebo hračku z tvrdé gumy. Někteří psi rádi mají malé plyšové zvířátko na hraní, ale ujistěte se, že není dost malé na to, aby se mohlo udusit.
  • Udržujte dětské hračky, boty a sportovní vybavení mimo dosah vašeho psa; je nepravděpodobné, že by poznal rozdíl mezi tím, co je dobré žvýkat, a tím, co není.
 3. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  3 Naučte svého psa hrát aport. Mnoho plemen psů miluje tuto klasickou hru a je to skvělé cvičení, které také učí trpělivosti a hbitosti.
  • Nejprve musíte naučit psa honit míč. Položte míč na zem a podpořte psa, aby ho dostal. Pokud to zvedne, povzbuďte ho tím, že mu dáte malou lahůdku a dobré mazlení spolu se slovním povzbuzením (řekněte „Hodný chlapče!“). Potom pokaždé hodte hračku o kousek dál, až nakonec pes bude muset ujet dost daleko, aby ji získal.
  • Chcete -li psa povzbudit, aby vám hračku přinesl zpět, zavolejte ho k sobě a poté ho požádejte, aby vám hračku upustil. Můžete mu zkusit nabídnout druhou hračku nebo pochoutku a povzbudit ho, aby první hračku odložil.
 4. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  4 Cvičte agility. Trénink agility zahrnuje naučení vašeho psa běhat přes překážky a překážky, kolem nich a přes ně. Svého psa můžete vycvičit na závody agility nebo to prostě dělat pro zábavu a cvičení. Použijte jeho oblíbené pamlsky jako pobídku.
  • Trénink agility je nejlepší pro mladší, zdravé psy, kteří nemají žádné společné problémy (jako je artritida) a také energickou a poslušnou osobnost. Pastierská plemena jsou pro tento druh činnosti ideální, ale lze na ni vycvičit mnoho dalších typů. Před tréninkem agility se ujistěte, že je váš pes obeznámen se základními povely, jako je sedni, zůstaň, přijď a lehni si.
  • Začněte tím, že si na dvorku postavíte jednoduchý kurz agility. Pravděpodobně již máte materiály, abyste si sami vyrobili nějaké překážky, a zbytek lze zakoupit v místním železářství. Vyrobte si tyče z lyžařských hůlek nebo PVC potrubí, procházku se psem z piknikové lavičky nebo malého stolu (například dětský piknikový stůl), standardní skoky vyrobené ze škvárových bloků, tunel ze skládací dětské tunelové hračky, skok na pneumatiku vyrobený z na robustní větvi stromu visela stará pneumatika na jízdní kolo nebo auto a balanční desky vyrobené z překližky a PVC potrubí.
  • Ukažte svému psovi kurz a poté ho na vodítku proveďte. Ujistěte se, že ji projdete několikrát poprvé a odměníte ho, když ji dokončí. Potom běhejte po kurzu a zvyšujte rychlost pokaždé, když ho jím provedete.
  reklama

Část 3 ze 3: Zkoušení nových věcí

 1. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  1 Dej mu trochu času. Zatímco hra se psem je důležitým obdobím pro svazování a cvičení, někdy si psi potřebují odpočinout od interakce s vámi nebo jinými psy a raději jsou sami. Investujte do pár hraček na žvýkání, aby si je váš pes užil sám.
  • Většina psů má dost času o samotě, zatímco jejich majitelé jsou pryč v práci nebo ve škole, ale pokud máte velkou rodinu nebo pracujete z domova, je možné, že váš pes bude nadměrně stimulován.
  • Váš pes bude pravděpodobně chtít soukromí, když bude jíst, používat koupelnu a až hodinu denně, stejně jako během odpočinku.
 2. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  2 Vypadni z domu! Většina psů miluje změnu tempa a má velkou radost z jakéhokoli průzkumu. Naplánujte si dobrodružství, které bude pro vás oba podnětné a poskytne také skvělý čas na spojení.
  • Zkuste svého psa vyrazit na túru nebo na batoh. Je to zábavný způsob, jak prozkoumávat přírodu se společníkem. Určitě si naplánujte dopředu, pokud vezmete svého psa na výlet, který vyžaduje hodně námahy. Váš pes bude muset trénovat několik týdnů až několik měsíců předem, aby byl na výlet v dobré kondici, zvláště pokud je starší nebo má nadváhu.
  • Zjistěte, zda má vaše město psí park. Zatímco psí parky nejsou ideální pro agresivní nebo teritoriální psy, jsou zábavné pro psy, kteří milují jiné psy a lze jim důvěřovat, že budou dodržovat základní povely jako sedni, zůstaň a přijď. Dávejte pozor na svého psa v parku pro psy, zvláště pokud je malý, protože by se váš pes mohl zranit při hraní s ostatními.
  • Vydejte se na jednodenní výlet. Pokud má váš pes rád projížďky autem, vyhledejte psí parky nebo venkovní aktivity v dosahu vašeho domova a vyrazte. Můžete se plánovat zastavit ve zverimexu, který umožňuje domácí zvířata, pokud je váš pes společenský a přátelský.
 3. Obrázek s názvem Staňte se svými psy

  3 Poslouchejte s ním hudbu nebo sledujte televizi. Může se to zdát divné, ale psi mají rádi hudbu a stejně jako vy si užívají klidný čas na odpočinek a relaxaci.
  • Zatímco mnoho psů si při sledování svých oblíbených pořadů jen tak lehne na klín, někteří psi rádi sledují přírodní programy nebo výstavy s jinými psy nebo zvířaty. Vyzkoušejte různé výstavy, abyste zjistili, o co váš pes jde.
  • Pokud vás čeká výzva, vyzkoušejte nový sport freestylového hudebního tance- je to druh choreografického tance zahrnující psy a jejich majitele. Pokud se váš pes snadno naučil jeho základním povelům a baví ho práce s agility, může také milovat tanec!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak si mohu hrát se svým psem bez používání hraček? David levin
  Profesionální trenér psů David Levin je majitelem Citizen Hound, profesionálního podniku venčení psů se sídlem v San Francisco Bay Area. S více než 9 lety profesionálních zkušeností s venčením a výcvikem psů byl Davidův podnik od Beast of the Bay pro roky 2019, 2018 a 2017 zvolen „nejlepším psím chodcem SF“. Examiner and A-List in 2017, 2016, 2015. Citizen Hound se pyšní svými zákaznickými službami, péčí, dovedností a pověstí. David levin Profesionální trenér psů Odborná odpověď Se svým psem se můžete spojit tak, že ho budete chodit na procházky a trávit s ním jen čas doma. I když nemáte hračky, začnou se kolem vás cítit pohodlně, čím více času s nimi strávíte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Použijte lahůdky během agility, abyste ho nalákali na skok.
 • Nezapomeňte sledovat reakce svého psa na nové hry a hračky. Pokud se nezdá, že by ho to zajímalo, netlačte na to; psi jsou jednotlivci a každý má rád jiné věci.

reklama

Varování

 • Dávejte pozor na známky námahy a nepřecvičujte svého psa.
 • Hrubý dům omezte na minimum; nebuďte na sebe ani na svého psa příliš tvrdí.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Manny Pacquiao se vrací do ringu, aby v sobotu večer nastoupil proti Yordenis Ugas. Zde si můžete koupit boj.

Nadměrné krvácení může být život nebo smrt. Pokud pomáháte někomu s nekontrolovatelným krvácením, možná budete muset udělat končetinu pro končetinu. Škrtidlo je kompresní zařízení, obvykle měkký a pružný pás materiálu, ...

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat Historii hrůzy Eli 2 Roth ve svém Roku, Firesticku nebo jiném streamovacím zařízení.

Hledáte v sobotu večer živý přenos ze hry TCU vs. Arkansas? Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat online nebo na jiných zařízeních zdarma.

Pokaždé, když jdete na golf, pot a špína ve vašich rukou se mohou dostat do sevření. I když máte rukavice, pot může proklouznout skrz látku a znečistit a namočit vaši rukojeť. Z těchto důvodů je obecně dobré ...

Shinsplints nebo syndrom mediálního tibiálního stresu se týká bolesti a zánětu způsobeného buď nadměrným používáním nebo opakovaným namáháním svalů, které jsou připevněny k holenní kosti (holenní kosti) vaší dolní končetiny. Http://www.mayoclinic.org/disease-con .. .