Jak spát po operaci ramene

Operace ramen jsou hlavní lékařské postupy, které obvykle vedou k bolesti, otokům a výrazně snížené pohyblivosti, zatímco se tělo během několika měsíců uzdravuje. Bez ohledu na typ operace ramene - operace rotátorové manžety, opravy labra nebo artroskopické postupy - je velmi obtížné se v noci pohodlně vyspat a během fáze zotavení se pořádně vyspat. Existuje však několik pokynů a tipů, které vám po operaci ramene umožní pohodlnější spánek.

Část 1 ze 2: Zvládnutí bolesti ramen před spaním

 1. Obrázek s názvem Opravit vykloubené rameno Krok 3

  1 Před spaním naneste ledové obklady. Zvládnutí bolesti nebo bolesti ramene před spaním usnadňuje usínání a usínání, což je důležité, aby proces hojení vašeho těla fungoval na nejvyšší efektivitě. Přiložení balíčku ledu na bolavé rameno asi 30 minut před ulehnutím do postele může snížit zánět, otupit bolest a poskytnout dočasnou úlevu, což jsou všechny důležité faktory pro zdravé usínání.
  • Neaplikujte na bolavé rameno nic studeného, ​​aniž byste jej zabalili do tenké látky nebo ručníku, abyste předešli omrzlinám nebo podráždění.
  • Drcený led nebo kostky ledu držte na rameni asi 15 minut nebo dokud oblast necitne a bolest už tolik necítíte.
  • Pokud nemáte led, použijte sáček mražené zeleniny nebo ovoce z mrazničky.
  • Přínosy terapie chladem mohou trvat 15 až 60 minut, což je obvykle dost času na to, abyste usnuli.


 2. Obrázek s názvem Spravovat obecnou anestezii Krok 2

  2 Užívejte léky podle doporučení. Dalším důležitým aspektem zvládání pooperační bolesti ramen před spaním je užívání léků bez předpisu nebo léků na předpis podle doporučení chirurga nebo rodinného lékaře. Bez ohledu na to, zda je to lék proti bolesti nebo protizánětlivý, vezměte doporučené dávkování asi 30 minut před spaním, protože to by mělo být dost času, abyste pocítili výhody a pohodlně se v posteli usadili.
  • Vezměte si léky s trochou jídla před spaním, abyste předešli podráždění žaludku. Dobré je nějaké ovoce, toast, cereálie nebo jogurt.
  • Nikdy neužívejte léky s alkoholickými nápoji, jako je pivo, víno nebo likéry, kvůli zvýšenému riziku toxické reakce ve vašem těle. Místo toho použijte vodu nebo džus, ale ne grapefruitový džus. Grapefruitová šťáva interaguje s mnoha různými léky a může výrazně zvýšit hladinu léků ve vašem systému, což může být smrtelné.
  • Většina pacientů podstupujících operaci ramene vyžaduje silné narkotika na předpis po dobu alespoň několika dnů a někdy i 2 týdny.
 3. Obrázek s názvem Heal a Bolest Arm Krok 10

  3 Během dne noste popruh. Po chirurgickém zákroku na rameni vám chirurg nebo rodinný lékař doporučí a pravděpodobně vám dá ramenní popruh, který budete během dne nosit několik týdnů. Ramenní popruhy podporují rameno a bojují s přitažlivými účinky gravitace, které zhoršují pooperační bolesti ramen. Když budete v bdělých hodinách nosit ramenní popruh, snížíte na konci dne otoky a bolestivost v rameni, což usnadní usínání v noci.
  • Noste popruh na paži kolem krku v nejpohodlnější poloze pro bolavé rameno.
  • Ramenní popruh lze v případě potřeby na krátkou dobu sejmout, pokud je vaše paže dobře podepřena. Při odstraňování závěsu si dejte pozor, abyste si lehli na záda.
  • Pokud váš chirurg trvá na tom, že po celou dobu necháte svůj popruh, možná budete muset jít několik dní bez sprchy. Nebo mějte po ruce další popruh, který můžete nosit ve sprše, a poté si suchý nasaďte.
 4. Obrázek s názvem Fix a Dislocated Shoulder Krok 2

  4 Přes den to nepřehánějte. Usnadnění během dne, zatímco se vaše rameno zotavuje, je také užitečné při prevenci nadměrné bolesti v noci před spaním. Nošení popruhu ztěžuje přílišné hýbání ramenem, ale vyhněte se aktivitám, které by vám mohly popraskat rameno, jako je běh, cvičení na schodišti a drsné bydlení s přáteli. Zaměřte se na skutečnou ochranu ramene alespoň několik měsíců, ne -li několik měsíců - v závislosti na typu operace, kterou jste absolvovali.
  • Chůze ve dne a v podvečer je dobrá pro vaše celkové zdraví a krevní oběh, ale vezměte ji pomalu a snadněji.
  • Pamatujte, že když máte zapnutý popruh, bude ovlivněna vaše rovnováha, takže si dejte pozor na pády a nehody, které mohou dále zanícovat vaše rameno a ztěžovat spánek.
  reklama

Část 2 ze 2: Snížení bolesti ramen v posteli

 1. Obrázek s názvem Použít kompresní zábaly na poranění ramene Krok 16

  1 V posteli noste popruh. Kromě toho, že budete svůj popruh nosit přes den, zvažte také nošení v noci, alespoň na několik týdnů. Udržování paže v závěsu v posteli může pomoci vašemu rameni zůstat stabilní, když spíte. S ramenním popruhem, který vám pevně drží rameno na místě a podepírá jej, si nebudete muset dělat starosti s tím, že se vám paže bude pohybovat a způsobovat bolest, když spíte.
  • I když máte v posteli ramenní popruh, nespěte na bolavém rameni, protože komprese může vyvolat bolest a zánět, které by vás mohly probudit.
  • V posteli si pod prak na ruce vezměte tenké tričko, aby nedošlo k podráždění pokožky kolem krku a horní části těla.
 2. Obrázek s názvem Upravte křeslo křesla Krok 23

  2 Spěte v nakloněné poloze. Nejlepší poloha pro většinu lidí s operacemi ramen na spaní je ve sklopené poloze, protože méně zatěžuje ramenní kloub a okolní měkké tkáně. Chcete -li se dostat do polohy vleže, v posteli, zpevněte spodní část zad a střední část zad pomocí několika polštářů. Případně zkuste spát na sklopném křesle (styl Lay-Z-Boy), pokud ho máte-může to být pohodlnější, než se opřít o postel s polštáři.
  • Vyhněte se ležení na zádech, protože tato pozice často nejvíce dráždí pooperační ramena.
  • Jak bolest / ztuhlost ramen s časem odezní, můžete se pomalu spouštět do plošší (horizontálnější) polohy, pokud se během noci budete cítit pohodlně.
  • Pokud jde o časový rámec, budete s největší pravděpodobností muset spát v poloklopné poloze po dobu 6 týdnů nebo více v závislosti na typu operace, kterou jste měli.
 3. Obrázek s názvem Heal a bolavé paže Krok 11

  3 Zvedněte poraněnou ruku. Zatímco jste v posteli a v nakloněné poloze, podepřete si zraněnou paži středně velkým polštářem položeným pod loket a ruku-můžete to udělat s popruhem i bez něj. Tím se rameno dostane do polohy, která podporuje dobré prokrvení kloubu a okolních svalů, což je důležité pro hojení. Ujistěte se, že máte pokrčený loket a polštář těsně pod podpaží.
  • Mezi alternativy polštářů patří polštáře a srolované přikrývky nebo ručníky. Dokud pohodlně zvedne spodní paži a nebude příliš kluzký, bude fungovat dobře.
  • Zvednutí spodní části paže a způsobení vnější rotace v rameni v posteli je zvláště příjemné pro operace rotátorové manžety a labra.
 4. Obrázek s názvem Postavte si pevnost ve svém pokoji Krok 17

  4 Postavte polštářovou pevnost nebo bariéru. Když spíte ve své posteli po operaci ramene, i když je ve sklopené poloze, je důležité, abyste se omylem nepřetočili na zraněné rameno a dále jej nepoškodili. Uložte si tedy nějaké polštáře vedle a/nebo za zraněnou stranu, abyste se na ně během spalování nesvalili. Měkčí polštáře obvykle fungují lépe než pevnější polštáře jako bariéra, protože vaše ruka se do nich ponoří, místo aby se z nich odvalila.
  • Je dobré vyložit obě strany těla měkčími polštáři, abyste se nemohli převrátit oběma směry a netřást pooperačním ramenem.
  • Nepoužívejte polštáře pokryté saténem nebo hedvábím, protože bývají příliš kluzké jako opora a zábrana.
  • Alternativně přesuňte postel ke zdi a spěte s bolavým ramenem jemně zaklíněným, aby nedošlo k převrácení.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho můžete po operaci rotátorové manžety řídit? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Po operaci manžety rotátoru je čekání před jízdou přibližně 6 až 8 týdnů. To však závisí na tom, zda se rameno uzdravilo nebo ne, protože se musí před úplnou jízdou plně uzdravit. Tento čas bude také ovlivněn tím, jaký typ auta řídíte, délkou jízdy, počasím a jak se při jízdě cítíte; pokud pociťujete nějakou bolest, pravděpodobně ještě nejste připraveni řídit. Vždy se řiďte radami svého lékaře specifickými pro vaši konkrétní operaci.
 • Otázka Jak dlouho musíte nosit popruh po operaci labra? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Budete muset nosit závěs obvykle až 6 týdnů, ale pouze 4 z těchto týdnů jsou během dne, zatímco celých 6 týdnů budete muset nosit závěs v noci. Je však důležité dodržovat pokyny lékaře, protože váš vlastní případ může vyžadovat jinou dobu.
 • Otázka Můžete spát v závěsu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, při spánku můžete nosit závěs. Ve skutečnosti, zatímco se vaše rameno stále zlepšuje, ponechání závěsu na místě pomůže udržet rameno stabilní. Dávejte však pozor, abyste nespali na boku paže v závěsu, abyste se vyhnuli přílišnému tlaku na paži, což může zvýšit bolest i zánět. Buď spěte na zádech nebo na boku bez popruhu, pomocí polštářů vás podepře na místo a udrží vás v této poloze. Pokud spíte na zádech, položte si pod kolena polštář, jeden na opěrnou stranu těla a pod trup a paže v závěsu umístěte malý polštář, který ho pohodlně tlumí. Pro boční spánek položte polštář na záda a břicho a udržujte své tělo příjemné jako párek v rohlíku. Upravte množství a umístění polštářů podle svých potřeb a pohodlí. Nakonec by se mělo nosit tenké tričko, aby se zabránilo tření kůže.
 • Otázka Jak dlouho budu po operaci rotátorové manžety bez práce? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Zaměstnanci Po operaci rotátorové manžety bude doba, po kterou se můžete vrátit do práce, záviset na druhu práce, kterou provádíte. Pokud jde o úkoly na stole nebo v kanceláři, měli byste se vrátit po 2 až 3 týdnech za předpokladu, že neprovádíte žádné těžké zvedání nebo přenášení. Pokud však vykonáváte práci, která vyžaduje těžké úkoly, jako je zvedání, nošení, tahání, tlačení, házení atd., Nebo se chcete vrátit ke sportovním aktivitám, bude pravděpodobně trvat 2 až 4 měsíce, než budete moci pokračovat. vaše povinnosti. Těm, kteří provádějí takové pohyby, jako je házení těžkých břemen vzhůru nebo házení míčků, disk, oštěp atd., Může trvat rok nebo déle, než to budete moci udělat znovu s plnou silou.
 • Otázka Musím po operaci ramene spát s popruhem? Zkuste spát v posteli nebo na lehátku v téměř vzpřímené poloze se zapnutým popruhem a opřeným o polštář. Pokud je popruh nepohodlný, vycpěte jej měkkým ručníkem nebo jinou tkaninou. Popruh udržuje vaše rameno stabilní. Vzpřímená poloha udržuje tlak na vašem rameni. Mám tendenci se hodně hýbat a nakonec si lehnu. Abych tomu zabránil, kolena podepřu polštáři pod nimi a pomáhá mi to udržet ve vzpřímené poloze.
 • Otázka Jaký druh polohovacího křesla funguje jinak než Lay-Z-Boy, kterého nemám? Jakékoli lehátko bude fungovat. Můžete si také koupit klínový polštář, který uložíte do postele, abyste se udrželi opřeni.
 • Otázka Jak se obléknu po operaci ramene? Zraněnou ruku vložte do košile, přetáhněte si ji přes hlavu a dobrou paži vložte jako poslední. Pohodlně položte košili na zraněné rameno. V počátečních fázích zvažte volná trička nebo tílka. Noste elastické kalhoty na jógu, salonek nebo pyžamo, které můžete zvedat a spouštět jednou rukou. Nazouvací boty jsou pro obuv nejúčinnější. Je to těžké, ale dá se to zvládnout. Jděte pomalu a přemýšlejte o tom.
 • Otázka Měla by paže spočívat v závěsu blízko mého těla nebo od mého těla? To bude obecně záviset na typu operace. Čím rozsáhlejší chirurgický zákrok, jako je rozsáhlá oprava čtyř svalů rotátorové manžety, tím je pravděpodobnější, že lékař bude mít vaši paži položenou na špičce „poličky“ z vysoké pěny v prvních několika týdnech. Méně rozsáhlé operace, jako je debridement kloubů AC, budou obvykle vyžadovat pouze typický závěs na krk.
 • Otázka Mohu spát na dobrém rameni? Ano, můžete, ale určitě nezatěžujte dobré rameno.
 • Otázka Pokud mám oddělené rameno a nepotřebuji operaci, bude to stále platit? Stále by to mělo pomáhat! Pokud máte nějaké zranění vyžadující popruh, mělo by to pomoci.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak spím, když mě bolí klíční kost?
 • Jak poznám, že produkt pomůže po operaci ramene?
 • Je to měsíc od mé operace rotátorové manžety. Kdy můžu na tom rameni spát?
 • Kolik dní by měl být použit led po operaci ramene?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Když si před spaním vezmete teplou koupel, může vám to pomoci relaxovat, i když dávejte pozor, abyste si nenamočili paži. Zvažte sundání na několik minut při koupání.
 • V závislosti na závažnosti poranění ramene a typu chirurgického zákroku může trvat několik týdnů, než se pořádně vyspíte. Zeptejte se proto svého lékaře na léky na spaní.
 • Zeptejte se svého chirurga na konkrétní radu během spánku na základě přesné povahy vašeho zranění a postupu.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Tenisové bodování a pravidla jsou dost komplikovaná a neexistuje jednotný názor na to, jak vznikly.

Vše, co potřebujete vědět o čtvrté sezóně Simpsonových, včetně toho, jak streamovat Simpsonovu sezónu 4, obsazení, speciální hosty a cokoli dalšího, co potřebujete.

Zde je návod, jak sledovat jarní streamování hry Notre Dame 2019 online, pokud nemáte kabel.

Novak Djokovič nebyl spokojen s implementací pravidla hodin hodu na koš v pondělním zápase 1. kola US Open. Navzdory rozptýlení však Djokovič ulehčil kolem Damira Dzumhura, aby postoupil do druhého kola.

Dominic Thiem a jeho trenér Nicolas Massu nedávno hovořili o jeho záludném otvíráku ve Vídni proti Kei Nishikori. Japonci porazili Thiema naposledy, když hráli na Vienna Open.