Jak jíst makadamové ořechy

Makadamové ořechy jsou druhem stromových ořechů, které mají jemnou, máslovou chuť a krémovou, lehce křupavou strukturu. Stejně jako mnoho jiných druhů ořechů mohou být makadamové ořechy skvělým zdrojem výživy, pokud je jíte s mírou. Jsou také jedním z nejdražších druhů ořechů, takže se budete chtít ujistit, že pro ně najdete nejlepší nabídku, používejte je střídmě a nenechte nic přijít vniveč! Pro rychlé občerstvení můžete jíst makadamové ořechy syrové nebo pečené. Můžete je také použít ve všech druzích receptů, od salátů po dezerty, k přidání chutného křupavého prvku a také více vitamínů a živin.Metoda 1 ze 3: Nákup a skladování makadamových ořechů

 1. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 1

  1 Nakupujte makadamové ořechy ve velkém, abyste ušetřili peníze. Makadamové ořechy jsou jedny z nejdražších ořechů, jaké si můžete koupit, kupujte je tedy pokud možno hromadně místo v malých baleních. Podívejte se kolem na makadamové ořechy v sekci velkých potravin na různých super trzích nebo v obchodech s přírodními potravinami ve vaší oblasti.
  • Makadamové ořechy mohou stát dvakrát tolik na 1 lb (0,45 kg) než jiné ořechy, jako jsou mandle.
 2. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 2

  2 Vyberte si syrové makadamové ořechy, pokud chcete nejvíce výživy. Surové ořechy poskytují nejvíce nutričních hodnot a mají nejméně přísad. Kupte si syrové makadamové ořechy na zdravou svačinku.
  • Makadamové ořechy obsahují zdravé nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, vitamín B6, měď, železo, vápník, hořčík, mangan, draslík, zinek a selen.
  • Když nakupujete syrové makadamové ořechy, hledejte obaly nebo štítky s nápisem „syrové“ nebo „nepražené“.

  Spropitné : Surové makadamové ořechy si můžete koupit také, pokud si je chcete upéct sami doma. Pražení ořechů doma vám dává větší kontrolu nad tím, co je v nich, takže je můžete udržet co nejzdravější. 3. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 3

  3 Pokud chcete chutnější svačinu, dejte si pražené makadamové ořechy. Pražené makadamové ořechy přicházejí v mnoha různých příchutích, ze kterých si můžete vybrat, když chcete svačinu připravenou k použití. Mějte na paměti, že toto je pravděpodobně nejdražší způsob nákupu makadamových ořechů a pražené ořechy mají také více přísad, díky nimž jsou méně zdravé.
  • Pokud nakupujete pražené makadamové ořechy, zkuste najít ty, které nebyly pražené v rostlinném oleji, což je nezdravý druh oleje.
 4. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 4

  4 Otevřené makadamové ořechy uchovávejte v uzavřeném sáčku nebo nádobě na chladném a suchém místě. Přeneste makadamové ořechy z otevřeného obalu na něco jako plastový sáček na zip nebo nádobu s víkem. Sáček nebo nádobu dejte na chladné a suché místo, například do spíže nebo kuchyňské skříně.
  • Pokud jste si zakoupili uzavíratelné balení makadamových ořechů, můžete v něm ořechy ponechat. Po jídle makadamových ořechů se ujistěte, že jste ji pevně zavřeli a uložili na chladné a tmavé místo.
  • Makadamové ořechy zůstanou dobré asi 2-4 týdny, když je takto skladujete.
  • To platí jak pro syrové, tak pro pražené makadamové ořechy.
 5. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 5

  5 Makadamové ořechy zmrazte až na 1 rok, pokud je nebudete jíst za 2–3 týdny. Přeneste své další makadamové ořechy do uzavíratelného mrazicího sáčku, vytlačte vzduch a zavřete jej. Vložte sáček do mrazničky, aby ořechy byly dobré až 1 rok.
  • Makadamové ořechy velmi dobře zmrazují a neměly by ztratit na kvalitě, pokud je skladujete v mrazničce.
  • Vzhledem k vysokému obsahu nenasycených tuků v makadamových ořeších mohou po několika týdnech žluknout, pokud jsou ponechány při pokojové teplotě. Nejlepší je zmrazit všechny, o kterých si myslíte, že nebudete jíst, nebo můžete nakonec nechat nějaké drahé ořechy přijít vniveč!
  • Můžete zmrazit buď syrové nebo pražené makadamové ořechy.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pražení makadamových ořechů

 1. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 6

  1 Předehřejte troubu na 275 ° F (135 ° C). Nastavte troubu na pečení a otočte voličem teploty na 275 ° F (135 ° C). Nechte předehřát asi 10-15 minut.
  • Pokud chcete ořechy opéct rychleji, můžete troubu předehřát na 177 ° C. Mějte na paměti, že je snazší spálit ořechy při vyšší teplotě, takže jim budete muset věnovat velkou pozornost a nenechat je v troubě příliš dlouho.
 2. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 7

  2 Rovnoměrnou vrstvu syrových makadamových ořechů rozetřete na neopečený plech. Makadamové ořechy vysypte doprostřed plechu. Rozložte je tak, aby byly v jedné ploché, rovnoměrné vrstvě, aby se zajistilo, že ořechy praží rovnoměrně.
  • Plech na pečení nemusíte mazat ani ořechy potírat olejem, protože makadamové ořechy již obsahují spoustu přírodních olejů.

  Spropitné : Odstraňte všechny ořechy, které jsou obzvláště větší nebo menší než většina ořechů, aby neexistovaly žádné makadamové ořechy, které by pražily rychleji nebo pomaleji než ostatní. 3. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 8

  3 Makadamové ořechy pečeme v troubě 20–30 minut, dokud nejsou zlaté. Pečlivě zasuňte plech na rošt uprostřed předehřáté trouby. Plech vyjměte po 20-30 minutách, nebo když ořechy získají světle zlatohnědou barvu.
  • Pokud jste se rozhodli pražit ořechy na 177 ° C, zkontrolujte je po 8 minutách. Budou hotové asi za 8-10 minut.
 4. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 9

  4 Ořechy jednou v polovině doby pražení promíchejte. Plech na pečení vyjměte z trouby po 10-15 minutách. Velkou lžící nebo jiným náčiním rozmíchejte ořechy na plechu a poté vložte zpět do trouby.
  • To pomůže ořechům pražit rovnoměrněji.
  • Pokud vaše makadamové ořechy pražíte na 177 ° C, promíchejte je po 4-5 minutách.
 5. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 10

  5 Pokud chcete přidat chuť, promíchejte ořechy se solí a kořením podle vašeho výběru. Opečené makadamové ořechy dejte do velké mísy. Posypte je solí a jakýmkoli dalším kořením, které chcete, aby vyhovovalo vašemu vkusu, a poté ořechy promíchejte rukama nebo kleštěmi, aby byly rovnoměrně obaleny.
  • Můžete například přidat papriku nebo kajen, aby byly ořechy trochu pikantní. Nebo je můžete posypat trochou cukru a vytvořit tak slano-sladkou odrůdu.
  • Pokud hodíte ořechy rukama, nechte je 5-10 minut vychladnout, než se jich dotknete. Pokud je hodíte kleštěmi, můžete to udělat hned poté, co vyjdou ze sudého sudu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyzkoušejte makadamové ořechy v různých receptech

 1. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 11

  1 Přidejte pražené makadamové ořechy do salátu, abyste získali křupavou chuť. Hrst opečených makadamových ořechů vhoďte do misky salátu nebo posypte lžící na porci. Dodají bohatou chuť a texturu jakémukoli druhu salátu.
  • Například pražené makadamové ořechy můžete použít jako alternativu ke krutonům s nízkým obsahem karbohydrátů v něčem jako caesar salát.
 2. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 12

  2 Náhrada makadamových ořechů za piniové oříšky v pesto za alternativní příchuť. Použijte stejné množství makadamových ořechů jako množství piniových ořechů, které váš recept na pesto vyžaduje. Makadamové ořechy poskytují podobnou křupavou strukturu jako piniové oříšky, ale přidávají máslovou chuť, která je jim vlastní.
  • Ve své bazalce můžete dokonce použít směs půl na půl piniových oříšků a makadamových ořechů, abyste spojili ještě více textur a chutí.
 3. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 13

  3 Ozdobte vydatně zdravé polévky makadamovými ořechy pro extra chuť a texturu. Zkuste polévku z mrkve nebo ořešákové dýně přelít lžící celých nebo nasekaných makadamových ořechů. K tomu poslouží buď pražené nebo syrové makadamové ořechy.
  • To funguje nejlépe s hustšími, míchanými polévkami. Například jakýkoli druh míchané dýně nebo dýňové polévky se dobře kombinuje s makadamovými ořechy.

  Spropitné : Do jakéhokoli vydatného receptu na polévku můžete dokonce přimíchat asi 1/2 šálku (62,5 g) makadamových ořechů, abyste je do polévky začlenili ještě více.

 4. Obrázek s názvem Eat Macadamia Nuts Krok 14

  4 Upečte sušenky z makadamových ořechů, abyste měli chutný dezert. Najděte si recept na sušenky z makadamových ořechů nebo přidejte asi 1/3 šálku (41,6 g) do 1/2 šálku (62,5 g) makadamových ořechů do kteréhokoli z vašich oblíbených receptů na sušenky. Ořechy dodají vašim sušenkám zdravé křupání a bohatou chuť.
  • U cookies se nemusíte zastavovat! Neváhejte upéct makadamové ořechy do dalších dezertů, jako jsou sušenky a koláče. Makadamové ořechy můžete použít místo jakéhokoli jiného druhu ořechů v různých dezertech, nebo jednoduše experimentovat s jejich přidáním do vašich oblíbených osvědčených receptů na dezerty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Nákup a skladování makadamových ořechů

 • Vzduchotěsný vak nebo kontejner

Pražení makadamových ořechů

 • Trouba
 • Plech na pečení
 • Sůl a koření (volitelně)

Populární Problémy

Krátké šaty jsou chameleony vaší skříně - můžete si je obléknout na noc, nebo je vrstvit s jinými oděvy pro uvolněný outfit. Prozkoumejte svůj šatník a podívejte se, jaké druhy obuvi a doplňků můžete přeměnit na ...Zapomeňte na objemné, lepkavé kostýmy vyrobené z kartonu a barvy na obličej. Oblékání jako Harry Potter vám zajistí pohodlí a přitom bude okamžitě rozpoznatelné. Jen sledujte někoho oblečeného jako Lord Volde - oops, ten, kdo nesmí být ...Zajímá vás, jak streamovat fuboTV na televizi Samsung? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem, který lze snadno sledovat!

„Hunting Hitler: The Final Chapter“ je nový 2hodinový speciál, který se koná ve středu večer. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.Otáčení jednou nohou je základní, vzpřímené krasobruslení na jedné noze. Toto roztočení je základem pro další obtížnější vzpřímená otočení, jako je například roztočení. Do tohoto roztočení je několik různých vstupů. Níže uvedené pokyny jsou ...Jak vycvičit koně. Výcvik vašeho koně může být náročný, ale je to také obohacující zážitek. Začněte tím, že svého koně naučíte řídit po zemi, což znamená vést zezadu, když jste na zemi. Je to skvělý způsob, jak učit ...