„Doufal jsem ve dvojchybu od Zvereva“ - Dominic Thiem ve finále US Open, které drželo nervy

Dominic Thiem pózuje s trofejí US Open 2020

Dominic Thiem pózuje s trofejí US Open 2020

Dominic Thiem si v roce 2020 užil odpočinkovou sezónu, protože se stal prvním mužským hráčem narozeným v 90. letech, který vyhrál Grand Slam. Thiem získal svůj první hlavní titul tím, že ve finále US Open porazil dobrého přítele Alexandra Zvereva a shromáždil od dvou setů k lásce. A Rakušan nyní podrobně popsal své myšlení během nervy drásajícího zápasu a tvrdil, že věděl, že je na pokraji své „největší porážky“ a že se modlil, aby Zverev ke konci chyběl.

Dominic Thiem, který je jediným hráčem kromě Andyho Murraye s pěti nebo více výhrami proti Novakovi Djokovicovi, Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi, se nedávno objevil v místní noční show s názvem „Sport & Talk“. Rakušan dlouze hovořil o svých nervech během finále US Open a o tom, jak vysoko se sázky šplhaly, jak zápas ubíhal.

'V této fázi jsem si plně uvědomoval, že rozdíl mezi mým největším vítězstvím a mojí největší porážkou bude jen pár centimetrů,' řekl Dominic Thiem.

Dominic Thiem i Alexander Zverev byli pod obrovským tlakem, aby získali svůj první hlavní titul, a to vedlo k nějakému namáhavému tenisu. Thiem prozradil, že byl po celý zápas v „negativní i pozitivní zóně“.

Poté, co Rakušan brzy zaostal, musel opravdu tvrdě pracovat, aby udržel svůj Slamův sen naživu. Rakušan dokázal vzít třetí a čtvrtý set silnými forhendy, které tlačily Zvereva zpět za základní čáru, ale v pátém setu to byla stále hra kohokoli.

Kdyby byly moje nohy čerstvější, forhend by se dostal dovnitř: Dominic Thiem na svůj první nevyužitý mečbol

Dominic Thiem míří forhendem do finále US Open

Dominic Thiem míří forhendem do finále US Open

V jedné fázi během talk show ukázali bod uhraný na 5: 4 v závěrečném tiebreaku setu. Dominic Thiem pak stydlivě zavtipkoval, že viděl mistrovský zápas vůbec poprvé.

Rakušan získal tento bod planoucí forhendovou přihrávkou, čímž skóre zvýšil na 6: 4 ve svůj prospěch. Ale při svém prvním mečbolu Thiem rozbil forhend do pozice, aby Zverevovi dodal nový život.

Sedmadvacetiletý hráč se domnívá, že v této promarněné příležitosti měla určitou roli únava.

„Pointu jsem sestavil velmi dobře. Kdyby byly mé nohy svěžejší, vpřed by to šlo, “řekl Thiem.

Když Zverev skončil 5: 6, zjistil, že se Thiem modlí, aby Němci zmeškali jeho první podání. A když to přesně udělal, Rakušan začal doufat, že Zverev udělá dvojchybu.

'Tam jsem doufal ve dvojchybu,' řekl Thiem se smíchem.

Hostitel později poukázal na to, jak pomalé bylo druhé podání Zvereva, na což Thiem odpověděl, že ani jeho návrat nebyl příliš rychlý.

Zverev by následně srovnal skóre na 6: 6 a znovu sloužil, aby měl šanci získat vlastní bod. To přimělo Thiema dát vše do další rally, která byla dlouhá sedm ran a skončila dalším forhendovým předávajícím vítězem z Rakouska.

'Prostě jsem do toho vložil všechno, protože jsem věděl, jak je to důležité,' řekl Thiem. 'Opravdu jsem nechtěl podávat, abych zachránil další mečbol, protože jsem už nemohl dát nic do svých nohou.'

Ve svém třetím mečbolu se Thiem odhodlal k prvnímu podání, přestože trpěl silnými křečemi. Sedmadvacetiletý mladík ale viděl, že sám Zverev bojuje s nohama, a okamžitě věděl, že musí zápas zpečetit v dalším bodě.

'Sascha v tom bodě trochu klopýtla, což bylo pro mě štěstí,' řekl Thiem.

Bylo pro mě důležité utěšit Saschu po finále: Dominic Thiem

Dominic Thiem a Sascha Zverev se objímají u sítě

Dominic Thiem a Sascha Zverev se objímají u sítě

Díky vítězství na US Open 2020 se nejen Dominic Thiem stal prvním major šampionem narozeným v 90. letech, ale také se stal prvním hráčem od roku 2004, který se vrátil ze dvousetového deficitu ve finále Slam.

Ke konci rozhovoru Thiem hovořil o okamžiku, kdy si zajistil mečbol - což podle něj způsobilo „nával radosti“. Ujistil se však, že ztlumil své oslavy a utěšil pustého Alexandra Zvereva u sítě.

'Byl to neuvěřitelný nával radosti a snažil jsem se to užít,' řekl Thiem. 'Takže během podání ruky bylo pro mě důležité utěšit Saschu.'

Po jejich vřelém objetí u sítě se Dominic Thiem vrátil a užil si svou chvíli. Co ale mnozí možná nevědí, je, že sedmadvacetiletý mladík nikdy nepřipravuje projevy na ceremonie trofejí.

Thiem na konci show zavtipkoval, že touží vystoupit z kurtu a oslavit svůj první hlavní titul se svými přáteli a rodinou.

Populární Problémy

Jak najít motivaci ke cvičení. Existuje řada důvodů, proč cvičit - snížené riziko chronických zdravotních stavů (jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka), hubnutí nebo zlepšení kondice. Navzdory tomu studie ukázaly ...

Rozdíl mezi odchodem a stát se zítřejším titulkem novin je v tom, jak dobře jste připraveni chránit se ve špatné situaci. Můžete si připravit několik jednoduchých technik, jak se bránit před útokem a během něj, ...

Může Nadal pochodovat proti Tsonga nebo bude Francouz, který splní svou značku obřího vraha, ve 3. kole omráčit Španěla? .

Zde je návod, jak sledovat online stream Maple Leafs vs Bruins Game 7 online, i když nemáte kabelové přihlášení.

Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat online přenosy de Randamie vs Ladd, Faber vs Simon a všechny zápasy UFC Sacramento online.

Sereně se v roce 2018 podařilo dosáhnout dvou grandslamových finále, ale na poslední překážce pokulhávala. Bude mít potřetí štěstí na Australian Open? .