Jak se dívat na „kvalifikované“ 30 za 30 onlineFoto Stephen Lovekin/Getty Images pro nadaci ženského sportu Bývalá závodní automobilka Janet Guthrie chodí na jevišti během 30. výroční ceny Salute Women in Sports Awards v roce 2009

Dokumentární film ESPN 30 za 30 Kvalifikovaný profily řidička závodního auta Janet Guthrie prorazila a stala se první ženou, která v polovině 70. let běžela na Daytoně 500 a Indy 500.

Jak se dívat na „kvalifikované“ online

Každý film v kompletní knihovně 30 za 30 včetně Kvalifikovaný , lze sledovat s předplatným ESPN+.

Stojí 4,99 $ měsíčně , nebo pokud chcete také Hulu a Disney+, všechny tři můžete získat za 12,99 $ měsíčně , což přináší úsporu 25 procent:

Získejte balíček ESPN+/Disney+/Hulu

Jakmile se zaregistrujete do ESPN+, můžete sledovat Kvalifikovaný na tvém počítači prostřednictvím webových stránek ESPN nebo můžete sledovat na svém telefonu (iOS nebo Android), tableta , Roku, Fire TV Stick, Apple TV , Xbox One nebo jiné kompatibilní streamovací zařízení prostřednictvím aplikace ESPN.Náhled „Kvalifikovaný“ 30 za 30

Dokument ESPN 30 za 30 Kvalifikovaný je film, který zachycuje průkopnické úsilí Janet Guthrie o průlom v profesionálním motoristickém sportu v 70. letech minulého století.

Během několika měsíců v roce 1977 se Guthrie stala první ženou, která soutěžila v Daytoně 500, a poté se stala první ženou, která se kvalifikovala a závodila v Indianapolis 500.

Guthrie se začala zajímat o závodění ve věku 25 let a zahájila kariéru v leteckém inženýrství, aby pokračovala ve své rostoucí vášni.

Žena vyrůstající v této společnosti se učí určitým manýrům, gestům, která jsou spojena s tím, že je žena, a já také, řekl Guthrie ve filmu. V okamžiku, kdy jsem si oblékl řidičský oblek, všechno zmizelo. Shodil jsem to. A všechno, co jsem byl, byl řidič.

Po 13 letech závodních sportovních vozů, které jí získaly národní pověst na různých okruzích, jí zavolal Rolla Vollstedt, majitel Indy Car a hlavní mechanik.

Vollstedt se jí zeptal, jestli by měla zájem se podívat na nejslavnější závod světa, Indy 500 - a zbytek, který bys mohl říci, byla historie.Hrát si

Posaďte se: Janet Guthrie Legendární profesionální závodní automobilista si povídá s DJ Sixsmith o dokumentu ESPN 30 for 30 o jejím životě nazvaném 'Qualified' a jejím odkazu jako první ženy, která provozovala Daytona 500 a Indy 500. #JanetGuthrie #30for30 #WomensSports 2019-05-28T15: 38: 04 000Z

Film dokumentuje výzvy, s nimiž se Guthrie potýkala, když se v 70. letech pokoušela prorazit ve světě motoristického sportu, kde dominují muži, včetně tváří v tvář kritické kritice a odporu mužských řidičů, závodních fanoušků a médií.

Guthrie promluvil USA Today’s For The Win za online dílo, které vyšlo před premiérou filmu v květnu 2019. Tehdy 81letá Guthrie vyjádřila, jak se vypořádala s kritikou a misogynií, jíž čelila, když ve sportu prorazila.

Důležitou součástí je umět vyjít na trať a nechat zmizet všechno ostatní - jen zmizet - takže jediná věc, kterou máte ve vědomí, je auto a trať a co auto dělá a jak vy může projít zatáčkami rychleji, řekl Guthrie ve funkci For The Win. Tento druh zaměření byl to, co jsem vyvinul během 13 let sportovních závodů, takže to bylo to, co se počítalo.Hrát si

30 za 30 dárků: Kvalifikováno Toto úterý v 8ET na ESPN. 2019-05-21T14: 07: 24.000Z

Dokument dává divákovi komplexní pohled na Guthrieho příběh, jak jej vypráví Shrnutí filmu ESPN:

Díky nebývalému přístupu k místnímu televiznímu pokrytí té doby, síťovému vysílání, zřídka viděným propagačním filmům, domácím filmům a soukromým fotografickým a filmovým sbírkám ožívá kvalifikovaný příběh prostřednictvím archivních materiálů.

V celém filmu se naplno projevuje Guthrieho extrémní odhodlání a schopnost vytrvat v těch nejnáročnějších podmínkách.

tenisová raketa pro začátečníky wilson

Poté, co se Guthrie nekvalifikovala na Indianapolis 500 z roku 1976 kvůli mechanickým problémům s jejím autem, dostala nabídku od NASCAR jet v závodě Charlotte na 600 mil ve stejný den jako Indy 500.

Přestože Guthrie nikdy předtím nezávodil na sériovém voze NASCAR, kvalifikoval se po pouhých dvou dnech tréninku a překonal poruchu výfukového systému, aby skončil v závodě na 15. místě.

V únoru 1977 se Guthrie stala první ženou, která běžela na Daytoně 500. Začala závod na zadním konci balíčku na 39. místě a nakonec se dostala do první desítky a skončila na devátém místě.

V květnu 1977 Guthrie v Indianapolis překonal hranici 190 mil za hodinu a stal se první ženou, která se kvalifikovala na Indy 500.Hrát si

1977 Indianapolis 500 | Oficiální celozávodní vysílání 61. běh Indianapolis 500 se konal v neděli 29. května 1977 na Indianapolis Motor Speedway. Závod je historicky připomínán jako okamžik prvenství této akce. Janet Guthrie byla první ženou, která se kvalifikovala a soutěžila v Indianapolis 500. A.J. Foyt se stal prvním čtyřnásobným vítězem… 2019-06-06T22: 21: 49 000Z

Následující rok byla podpořena sponzorstvím od Texaco a kvalifikovala se na Indy 500 z roku 1978, kde navzdory závodům se zlomeným zápěstím pokračovala do cíle na devátém místě.

Guthrie soutěžila ve svém posledním závodě Indy Car 12. srpna 1979 a skončila pátá. Strávila několik příštích let snahou získat sponzorství a finanční podporu, aby mohla pokračovat v závodech, ale nakonec v roce 1983 odešla, poté, co nebyla schopna získat nabídku.

Režie Qualified režírovala Jenna Ricker, členka Directors Guild of America, která napsala a režírovala filmy Ben’s Plan (2007) a The American Side (2016).

Okamžitě mě inspirovala Guthrieina houževnatost a její příběh mě zaujal, řekl Ricker Director’s Take pro ESPN .

Automobilové závody jsou jedním z mála sportů, kde muži a ženy soutěží mezi sebou na stejném poli současně. Jakmile ta helma nasedne a řidič vleze do kokpitu, těžko někdo rozezná, jestli za volantem byl muž nebo žena. Proč tedy čelila tak intenzivnímu zkoumání a odporu svých mužských protějšků a fanoušků závodění? Chtěl jsem se dozvědět více o této atletce, která tak milovala závodění, že se vzdala kariéry v leteckém inženýrství, šla na mizinu, odstoupila od své anonymity a bojovala proti nemožným šancím, jen aby se pokusila jet rychlostí 200 mph. A nemohl jsem se zbavit toho, že Guthrieho překážky a osobní obětavost rezonovaly víc než první, a to i po čtyřiceti letech, a mimo trať.

Qualified byl Rickerův první celovečerní dokument. Promluvila USA Today’s For The Win o tom, co by chtěla, aby si diváci z filmu odnesli.

Doufám, že s sebou bude moje zkušenost s Janetiným příběhem a zkušenost mého týmu s Janetiným příběhem, který byl inspirativní i frustrující, řekl Ricker. Opravdu si uvědomujete, co by mohlo být, kdyby získala podporu a měla celou kariéru, která byla tak velmi schopná a hodná. Je zde tedy určitá frustrace, ale skutečně existuje zastřešující pocit inspirace a hrdosti při sledování někoho tak opravdově spojeného s tím, co chce ve svém životě dělat, tak houževnatým, že udělá vše, co je potřeba. A myslím, že to přesahuje sport.

Jaký další obsah je na ESPN+?

Živé sporty

Pojmenujte sport a pravděpodobně bude někdy v průběhu roku na ESPN+:

  1. UFC : Většina akcí Fight Night je na ESPN+, zatímco události PPV lze objednat prostřednictvím ESPN+
  2. Mezinárodní fotbal : ESPN+ má výhradní práva na všechny zápasy Serie A, FA Cup, Carabao Cup a Copa del Rey v USA. Také zahrnuje EFL, Coppa Italia, Copa America, A-League, Dutch Eredivisie, Indian Super League, W-League a další
  3. Box : Desítky soubojů Top Rank, mezi které patří Vasyl Lomachenko a Tyson Fury
  4. College Sports : Stovky fotbalových a mužských a ženských basketbalových her (včetně mnoha her Big 12), dále lakros, hokej, zápas, volejbal, softball, baseball, plavání, gymnastika a další
  5. Tenis : Grand Slam události, včetně exkluzivního pokrytí všech zápasů Wimbledonu a US Open, které nejsou vysílány na ESPN nebo ESPN2
  6. Mezinárodní kriket : Zápasy představující Nový Zéland, Indii a další
  7. Mezinárodní ragby : Včetně zápasů Guinness PRO14 a Super Rugby
  8. MLB : Jedna denní hra mimo trh
  9. NHL : Jedna denní hra mimo trh
  10. MLS : Všechny shody mimo trh

Další dokumenty a filmy

Na ESPN+jsou k dispozici i další dokumenty a filmy ESPN, které nejsou zahrnuty do skutečné série 30 za 30, včetně D. Wade: Život neočekávaný , Venuše vs. , 99 let a další.

Originální řada

Seznam originálů ESPN+ stále roste. To zahrnuje Peytonova místa , Zasedací místnost s Kevinem Durantem, NBA Rooks , Ariel & The Bad Guy , Fantasy show a Alex Morgan: Ekvalizér .

Knihovna UFC na vyžádání

Kromě živých událostí UFC nabízí ESPN+ také rozsáhlou knihovnu minulých bojů, které můžete sledovat. To zahrnuje klasiky od Conora McGregora, Andersona Silvy, Michaela Bispinga, Brocka Lesnara, Khabiba Nurmagomedova, Nicka Diaze, Nate Diaze, Franka Mira a dalších. Kompletní přehled knihovny ESPN+ UFC najdete zde.Populární Problémy

Spurs a Mavericks se setkají na státní bitvě v Boxing Day. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Pokud nemáte kabel, můžete se podívat na 12. sérii seriálu Archer naživo nebo na vyžádání ve svém počítači, telefonu nebo jiném streamovacím zařízení.

Wales a Jižní Afrika se v sobotu setkají v očekávaném ragbyovém zápase. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud jste ve Spojených státech.

Jak odemknout World 4 v Super Mario Bros. DS. V New Super Mario Bros pro DS je svět 4 volitelný svět. Jeho odemčení vyžaduje, abyste ve hře World 2 porazili úroveň hradu ve formě Mini-Mario. Tento wikiHow vás naučí, jak odemknout ...

Se sedmi potenciálními týmy turnajů NCAA by turnaj Pac-12 měl být thrillerem. Zde je návod, jak sledovat každou hru online bez kabelu.

Očekává se, že bude jedním z nejbližších her univerzitního fotbalu 1. týden, Wake Forest hostil stát Utah v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.