Jak dostat rtěnku z předmětů

Moderní rtěnka je vyrobena z různých chemikálií na bázi ropy, přírodních olejů a umělých barviv. Když rtěnka přistane někde jinde než na rtech, její hustá barva může trvale barvit materiály. Naštěstí, pokud budete jednat rychle, můžete dostat barvu ven.

Metoda 1 ze 4: Použití laku na vlasy

 1. Obrázek s názvem Get Lipstick Out Krok 1

  1 Zkontrolujte tkaninu. Opět se ujistěte, že tkanina nemá žádné zvláštní pokyny pro péči. Pokud ano, nestříkejte lak na rtěnku účelově, jinak by se skvrna mohla zhoršit.
 2. 2 Nastříkejte přímo na skvrnu. Použijte libovolný sprej na vlasy a nastříkejte jej přímo na skvrnu na rtěnku. Nechte působit 10-15 minut.
 3. 3 Použijte čistý hadřík a teplou vodu. Navlhčete hadřík vodou a začněte otírat rtěnku. Tato tkanina absorbuje barvivo, proto použijte takové, které vám nevadí zničit.
 4. 4 Tkaninu opláchněte. V závislosti na hloubce barvy skvrny na rtěnce nemusí tato metoda strhnout celou rtěnku. Pokud tomu tak je, pokračujte použitím mýdla na nádobí. Tato kombinace bude na vašem oblečení dostatečně mírná, aby se nepoškodila. Jakmile je skvrna zcela odstraněna, bude bezpečné látku sušit. reklama

Metoda 2 ze 4: Pomocí mýdla na nádobí

 1. Obrázek s názvem Get Lipstick Out Krok 5

  1 Zkontrolujte tkaninu. Pokud jste dostali rtěnku na oblečení, musíte zkontrolovat štítek a určit látku. Mnoho oděvů vyžaduje speciální zacházení, například chemické čištění, takže je možná budete muset vzít přímo k profesionálovi. Pokud neexistují žádné zvláštní pokyny pro ošetření, pokračujte a odstraňte skvrnu na rtěnku doma.
 2. Obrázek s názvem Get Lipstick Out Krok 6

  2 Použijte čistý papírový ručník nebo hadřík. Ujistěte se, že vše, co se rozhodnete použít, je něco, co můžete vyhodit. To absorbuje barevnou rtěnku z vašeho oblečení.
 3. 3 Položte předmět na papírový ručník. Umístěte skvrnu na oblečení stranou dolů na papírový ručník. Než začnete pracovat - nezapomeňte, že klíčem k odstranění skvrny je jemná práce od vnějšího okraje skvrny směrem dovnitř.
 4. 4 Znečištěnou oblast otřete jemným mýdlem. Dawn nebo jakékoli jiné jemné mýdlo, které je navrženo tak, aby bojovalo s tukem, bude fungovat. Pokud chcete, dejte mýdlo na papírový ručník nebo látku. Jakmile místo pokryjete mýdlem, nechte ho 10 minut odležet.
 5. 5 Zatlačte na skvrnu. Jakmile necháte mýdlo na nádobí 10 minut odležet, použijte papírový ručník a na skvrnu zatlačte. Můžete ho vydrhnout, ale buďte dostatečně jemní, abyste nepoškodili oblečení. To bude tlačit mýdlo a skvrnu do papírového ručníku pod ním. Podle potřeby vyměňte papírový ručník pod skvrnu. Pokud ji necháte příliš dlouho, vaše skvrna se spíše rozšíří, než zmizí.
 6. 6 Tkaninu opláchněte a vyperte. Jakmile skvrnu odstraníte, opláchněte látku vodou. Umyjte jej obvyklým způsobem a zkontrolujte, zda skvrna nezmizela. Pokud skvrna nezmizela, postup mýdlem opakujte. Jakmile skvrna zmizí, váš oděv bude bezpečné uschnout. reklama

Metoda 3 ze 4: Odstranění skvrn na čalounění

 1. 1 Oškrábejte kousky rtěnky. Pokud existují nějaké hrudky rtěnky, vezměte plastový nůž nebo lžíci, abyste je odstranili. Při tomto postupu je nepokládejte na čalounění.
 2. 2 Použijte čistý hadřík. Na čistý hadřík naneste trochu zubní pasty a vetřete ho tak, aby byl rovnoměrně rozložen na palec látky. Můžete použít jakoukoli zubní pastu, kterou máte po ruce.
 3. 3 Vydrhněte skvrnu. Pomocí hadříku, zubní pastou dolů, začněte drhnout. Přidejte zubní pastu, pokud si všimnete, že je příliš řídká. Při drhnutí uvidíte, jak se skvrna postupně začíná zvedat z nábytku a na látku.
 4. 4 Otřete čalounění. Jakmile se z vašeho čalounění odstraní zbarvení rtěnky, možná vám zbyde nějaká zubní pasta. Jednoduše navlhčete oblast a otřete ji. Možná to budete muset udělat několikrát, abyste se zbavili zbývající zubní pasty, ale zanechá vám to čisté čalounění. reklama

Metoda 4 ze 4: Odstranění rtěnky z tvrdých povrchů

 1. Obrázek s názvem Get Lipstick Out Krok 15

  1 Identifikujte svůj povrch. Rtěnka může barvit tvrdé povrchy, jako je akrylový plast, sklo, porcelánové nádobí, nerezová ocel, vinyl a další. Jakmile skvrnu uvidíte, vezměte si hadřík, mýdlo na nádobí a čpavek.
 2. 2 Navlhčete si hadřík. K navlhčení utěrky použijte teplou, pěnivou vodu. Otřete skvrnu malými krouživými pohyby. Po 5-10 minutách dobře opláchněte a otřete dosucha.
 3. 3 Přidejte čpavek. Pokud skvrna zůstane, přidejte na hadřík několik kapek čpavku. Opět navlhčete hadřík pěnivou vodou a vydrhněte.
 4. Obrázek s názvem Get Lipstick Out Krok 18

  4 Dobře opláchněte a osušte. K opláchnutí a otření použijte čistý hadřík. Zvedne veškerou zbývající rtěnku z vašeho tvrdého povrchu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním rtěnku z vlasů? Zkuste si umýt vlasy. Pokud to nefunguje, pořiďte si odličovač a smíchejte ho s šamponem.
 • Otázka Jak to mohu dostat ven, když tkanina již prošla sušičkou? Zkuste namočit vatový tampon do třecího alkoholu a zlehka jej otřít na látku.
 • Otázka Jak odstraním skvrny od rtěnky z bílého chrániče matrace? Vyzkoušejte metodu zubní pasty a do směsi přidejte trochu cukru, aby byla snazší.
 • Otázka Jak získám z bílého listu červenou skvrnu na rtěnku? Bleach bude fungovat dobře, pokud list nemá jiné barvy.
 • Otázka Jak odstraním rtěnku z bílých dveří dřevěných skříní? Zjistil jsem, že odlakovač funguje dobře, ale nejsem si jistý, jak je bezpečný na dřevo.
 • Otázka Jak získám lesk na rty z fuzzy deky? Čistěte vodou a tekutým mýdlem.
 • Otázka Jak mohu odstranit rtěnku ze slaměného klobouku? Mělo by to vyjít drhnutím, ale být jemný. K čištění použijte alkohol nebo kyselé tekutiny a mýdlo.
 • Otázka Co mám dělat, když už mám oblečení suché? Získejte tkáň a pevně zatlačte na značku, abyste získali voskovitou vrstvu nahoře. Poté vložte své oblečení do pračky, nebo pokud skvrna není venku, nechejte je chemicky vyčistit.
 • Otázka Jak získám růžovou rtěnku z mých bílých Vans? Olivia Chelsea Johnson Pořiďte si Vanish odstraňovač skvrn a naplňte misku horkou vodou. Poté vložte odstraňovač skvrn Vanish do horké vody. Přidejte Vans a nechte asi hodinu. To by mělo stačit.
 • Otázka Jak sundám rtěnku ze sportovní podprsenky? Buggylu25 Nejlepší respondér Na skvrnu na rtěnku naneste odstraňovač skvrn (který je vhodný pro materiál podprsenky). Nechte působit po dobu uvedenou v pokynech k odstranění. Doporučil bych prát ručně jemným pracím prostředkem a studenou vodou, drhnout skvrnu, dokud nezmizí. Nepoužívejte horkou vodu; mohlo by to způsobit, že skvrna bude natrvalo.


Populární Problémy

Zjistěte, kdy se vysílá nová show CBS „Supergirl“, a podívejte se na upoutávku.

Medvedev hledá svoji vůbec první Masters 1000 korunu, ale Nadal mu stojí v cestě.

Chivas přebírá Atlas v Copa GNP por Mexico v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu, pokud žijete v USA.

Shaquille O'Neal je předmětem 'Shaq Life', nové série dokumentů, která má premiéru ve čtvrtek. Zde je návod, jak streamovat nové epizody online bez kabelu.

CiCi Bellis nastoupí proti Jilu Teichmannovi ve čtvrtfinále Top Seed Open v Lexingtonu. Bellis a Teichmann se nikdy předtím na turné nepotkali.

Podle zprávy Blicku Novak Djokovič zmešká vydání Madrid Masters v roce 2021.