Novak Djokovič a Coco Gauff jmenovali nejprodávanější tenisty na světě

Grandslamové vítězky Naomi Ósaka a Emma Raducanu se také objevily na seznamu 50 nejprodávanějších SportsPro, a to i přes jejich dlouhé absence v soutěži.



Šampioni US Open Novak Djokovič a Coco Gauff byli jmenováni dvěma nejprodávanějšími tenisty na světě. 50 nejprodávanějších od SportsPro seznam.

Ve 14. vydání seznamu jsou Djokovič a Gauff na 11. a 12. místě. Poprvé od roku 2017 a teprve podruhé v historii existují žádní tenisté v Top 10 .



Přesto tenisté často dominují seznamům výdělků a prodejnosti jednotlivých sportovců a seznam SportsPro pro rok 2023 není jiný, přičemž osm z 50 nejprodávanějších jsou tenisté. Seznam také zdůrazňuje další trend jedinečný pro tenis: Zatímco celkově jen 23 z Top 50 jsou atletky – nejvíce v historii – v tenise jsou demografické údaje obrácené, přičemž šest z osmi uváděných hráček jsou hráčky WTA.

Djokovič a Rafael Nadal, kteří se umístili na 41. místě, jsou jediní hráči ATP uvedení mezi 50 nejlepších – což je možná znepokojivý signál, že globální povědomí o mužském tenisu stále uvízlo v éře velké 3, a to i po odchodu Rogera Federera do důchodu v roce 2022.

Klikněte zde pro úplný seznam SportsPro 50 nejprodávanějších a níže se podívejte, kteří tenisté se prosadili.



  • č. 11 Novak Djokovič
  • č. 12 Coco Gauff
  • č. 14 Naomi Ósakaová
  • Když. 18 Aryna Sabalenka
  • Ne. 21 Emma Raducanu
  • č. 41 Rafael Nadal
  • č. 43 Petra Kvitová
  • č. 50 Ons Jabeur

Novak Djokovič (č. 11), Coco Gauff (č. 12) a Naomi Ósakaová (č. 14) byli podle SportsPro jmenováni mezi 50 nejprodávanějšími sportovci na světě.

Na vrcholu fotbalové megahvězdy Lionela Messiho a basketbalové legendy LeBrona Jamese byl seznam 50 nejobchodovatelnějších sportovců – který nazvali „nejkomplexnější hodnocení prodejnosti sportovců, jaký kdy byl proveden“ – vytvořen pomocí rozsáhlé analýzy dat, pokročilého monitorování sociálních médií, ekonomických ocenění, expertní a spotřebitelské poznatky s NorthStar Solutions Group.



Sportovci byli seřazeni podle „skóre prodejnosti“ SportsPro a NorthStar Solutions Group, které se skládá ze tří složek: síla značky, celkový adresný trh a ekonomika. Síla značky má váhu ve sportovním výkonu, pověsti a prezentaci, zatímco celkový oslovitelný trh bere v úvahu celkový dosah sportovce a zapojení publika – jak jako jednotlivce, tak v rámci sportu jako celku. Mezitím ekonomika zahrnuje čisté jmění sportovce a dopad na komunitu.

Největším přínosem z Top 50 je, že fotbal zůstává králem – s mužskými a ženskými fotbalisty tvoří 22 míst. Seznam také nadále sleduje vzestup Formule 1, přičemž Lewis Hamilton (č. 7) a Max Verstappen (č. 10) se poprvé dostali do Top 10.

Populární Problémy

Novaka Djokoviče dělí pouhé dvě výhry od rekordního 7. titulu z Australian Open.

Bývalí hráči světové jedničky Kim Clijsters a Andy Roddick budou uvedeni do Mezinárodní tenisové síně slávy 22. července.

Jak vypadat dobře na střední škole. Ať už se snažíte zapůsobit na toho roztomilého chlapce nebo dívku v hodině angličtiny, nebo prostě chcete proměnu do školy, dobrý vzhled posílí vaše sebevědomí a ostatní si vás všimnou. Začněte tím, že se zaměříte na ...

Nejlepší citáty tenisového zlého chlapce Ernesta Gulbisa za ta léta.

Klasický sitcom „Party of Five“ je zpět na Freeform. Zjistěte, jak sledovat restart, pokud nemáte kabel.

I když byste měli svému okolí věnovat velkou pozornost a dělat vše pro to, abyste se vyhnuli výhružným situacím, možná budete považovat za nutné bránit se před útočníkem. Můžete použít úder dlaní vzhůru a pokusit se zlomit ...