Jak vycvičit psa

Máte zájem o přidání nového psa do svého života? Chtěli byste, aby se váš současný pes choval lépe? Chtěli byste svého psa vycvičit, aby sloužil vašim potřebám, místo aby byl vycvičen, aby sloužil jeho potřebám? Navštěvovat kurzy psů vedené profesionálním trenérem je nejlepší přístup, ale ne každý si může dovolit hodiny. Tyto tipy jsou dobrým začátkem výcviku vašeho psího společníka. Existuje mnoho filozofií a přístupů k výcviku psů, udělejte si proto průzkum a zjistěte, co funguje na vás a vašeho psa. Bez ohledu na to, jaký přístup k výcviku svého psa zvolíte, je vybudování dobrého vztahu se psem zásadní pro schopnost efektivně cvičit.Metoda 1 z 13: Příprava na výcvik psa

 1. 33 6 1 Vyberte si psa, který odpovídá vašemu životnímu stylu. Po staletích chovu je moderní pes jedním z nejrozmanitějších druhů zvířat na Zemi. I když pravděpodobně existuje pes, který vyhovuje každému životnímu stylu, ne všichni psi budou vyhovovat vašim specifickým potřebám. Pokud například rádi relaxujete, neměli byste si pořídit Jack Russell teriéra, známého neustálým štěkotem a vysokou energií. Místo toho můžete chtít buldoka, který by se mnohem raději mazlil na gauči celý den. Zkoumejte osobnosti a požadavky na péči u různých plemen. Zeptejte se majitelů psů na osobnost jejich plemene. Smíšená plemena jsou také skvělými možnostmi, protože mohou obsahovat osobnosti různých plemen, která by vás mohla zajímat.
  • Protože většina psů žije 10-15 let, pořídit si psa je dlouhodobý závazek. Ujistěte se, že temperament plemene je vhodný pro váš životní styl.
  • Pokud jste ještě nezaložili rodinu, zvažte, zda budete mít v příštím desetiletí kolem domu malé děti. Některá plemena se nedoporučují pro domácnosti s dětmi.
 2. 38 5 2 Pořiďte si aspiračního psa. Buďte k sobě upřímní ohledně kompatibility požadovaného psa s vaším životním stylem. Nenechte si pořídit psa, který potřebuje hodně aktivity jen proto, že chcete důvod, abyste sami nastartovali zdravější životní styl. Pokud nemůžete cvičit svého vysokoenergetického psa, vy i pes skončíte frustrovaní.
  • Zapište si potřeby a temperament plemene a také to, jak tyto potřeby splníte.
  • Pokud to bude vyžadovat značné úsilí ke změně vašeho životního stylu, musíte si vybrat jiného psa.
 3. 27 10 3 Dejte svému psovi praktické jméno. Potřebuje se snadno naučit své jméno, takže během tréninku můžete udržet jeho pozornost. Jméno by také mělo mít jasné, tvrdé zvuky, které pes dokáže rozpoznat. Jména jako „Buddy“ nebo „Rover“ nebo „Bee Bee“ mají výrazné zvuky, které vyčnívají z pravidelné záplavy lidské řeči, kterou váš pes slyší.
  • Jméno svého psa používejte často, když si hrajete, mazlíte se s ním, cvičíte ho nebo potřebujete získat jeho pozornost.
  • Pokud se na vás váš pes podívá, když řeknete jeho jméno, víte, že se to naučil.
  • Vytvořte pozitivní spojení s jeho jménem, ​​aby se na vás mohl i nadále soustředit, když to řeknete. Chvalte ho, když odpovídá na jeho jméno, a dejte mu pamlsky.
 4. 19 10 4 Naplánujte si dostatek času na trénink. Zpočátku byste měli začít s několika 5minutovými relacemi rozloženými po celý den a neměli byste trvat déle než 20 minut. To je zvláště důležité u štěňat, protože mají krátkou pozornost a snadno se nudí, stejně jako batole.
  • Tato sezení však nejsou jediným časem, kdy svého psa vycvičíte. Trénink se ve skutečnosti děje po celý den při interakci s vaším mazlíčkem. Učí se od vás při každé interakci.
  • Špatné psí návyky se vyvíjejí, když majitelé nechají psy uniknout špatnému chování mimo vyhrazená školení. Mimo tréninky tedy svého psa vždy sledujte. Pokud to ví během tréninků, pak se ujistěte, že si to pamatuje i mimo trénink.
 5. 32 2 5 Připravte svůj duševní stav na tréninky. Když pracujete se svým psem, buďte klidní a neutrální. Jakákoli forma neklidu a vzrušení z vaší strany negativně ovlivní výsledek tréninku. Měli byste mít na paměti skutečnost, že cílem výcviku je umět posílit dobré chování psa a ignorovat nebo neposilovat špatné. Může to znít přísně, ale produkce dobře vycvičeného psa vyžaduje odhodlání a přesvědčení, aby to bylo vidět.
 6. 37 1 6 Vyberte správné vybavení. Kromě vašich pamlsků vám může stačit 6 stop (1,82 m) vodítko a plochý obojek nebo martingale obojek. Poraďte se s trenérem ohledně dalších zařízení, jako je hlavová ohlávka „Promise Leader“, postroj „No Pull“, kovový výcvikový obojek nebo jiné zařízení. Štěňata nebo malí psi obecně nepotřebují drsné vybavení. Větší psi mohou dočasně potřebovat specializované vybavení (jako „Slibný vůdce“), aby si udrželi soustředění. reklama

Metoda 2 z 13: Uplatnění obecných zásad školení

 1. 24 1 1 Spravujte svá očekávání a náladu. Ne každý tréninkový den bude perfektní, ale nenechte se frustrovat a nevytahujte ho na svého psa. Upravte své chování a postoje, abyste podpořili schopnost a sebevědomí vašeho psa učit se. Pokud máte klidnou náladu, obecně to bude mít i váš pes.
  • Pokud se pes začne bát vaší špatné nálady, nenaučí se nic nového. Naučí se být jen ostražitý a nevěřit vám.
  • Kurzy výcviku psa a dobrý trenér vám mohou pomoci zlepšit vaše chování, což se projeví úspěchem vašeho psa.
 2. 2. 3 8 2 Mějte na paměti temperament vašeho psa. Všichni psi mají různé povahy. Stejně jako děti se různá plemena učí jinak a za různé ceny. Někteří psi jsou tvrdohlaví a vyzývají vás na každém kroku. Ostatní se ohnou dozadu, aby vás potěšili. Možná budete muset upravit své výcvikové techniky, aby vyhovovaly potřebám temperamentu vašeho psa.
 3. 3. 4 8 3 Udělejte okamžité odměny. Psi nerozumí dlouhodobým příčinám a následkům. Učí se rychle. Svého psa musíte uvnitř pochválit nebo odměnit 2 sekundy požadovaného chování k posílení tohoto chování. Pokud budete čekat příliš dlouho, nebude odměnu spojovat s akcí, o kterou jste ho požádali, aby provedl.
  • Kromě toho se musíte ujistit, že vaše chvála je dostatečně rychlá, aby byla přesná. V opačném případě můžete odměnit chování, které nechcete.
  • Představte si například, že svého psa učíte povelu „sedni“. Sedí jen na okamžik, ale než ho pochválíte a odměníte, začne se stavět zpět. V tomto případě odměňujete chování ve stoje, nikoli vsedě.
 4. 17 10 4 Zvážit klikr trénink. Clicker trénink je způsob, jak dodat okamžitou chválu pomocí klikače. Můžete kliknout rychleji, než můžete dát pamlsek nebo pohladit hlavu svého psa. Trénink klikrem jako takový posiluje dobré chování dostatečně rychle na rychlost učení psa. Funguje to tak, že vytvoříte pozitivní spojení mezi zvukem kliknutí a odměnami. Nakonec váš pes bude považovat zvuk klikání za odměnu dostatečně dobrou za dobré chování. Princip klikrového výcviku můžete aplikovat na jakýkoli psí povel.
  • Klikněte na klikací zařízení a okamžitě dejte psovi pamlsek. To vytváří pozitivní spojení se zvukem kliknutí. Později tento zvuk „označí“ chování jako správné, takže pes ví, že udělal něco správně.
  • Když pes předvede požadované chování, vydejte cvaknutí a udělejte mu pamlsek. Jakmile toto chování důsledně provádí, můžete tomuto chování dát název příkazu. Začněte spojovat příkaz a chování společně s pomocí klikačky.
  • Například dříve, než svého psa naučíte povel „sedni“, vydejte cvaknutí, pamlsek a pochvalu, až ho najdete sedět. Když začne sedět, aby dostal pamlsky, začněte říkat slovo „sedět“, aby se dostal do správné polohy. Spárujte jej se zvukem kliknutí a odměňte ho. Nakonec se naučí, že sezení v reakci na příkaz „sedni“ mu přinese odměnu za kliknutí.
 5. 32 5 5 Být konzistentní. Váš pes nepochopí, co od něj chcete, pokud jeho prostředí postrádá konzistenci. Každý, kdo žije se svým psem, by měl pochopit a být na palubě se svými tréninkovými cíli. Pokud například svého psa cvičíte, aby neskákal na lidi, nedovolte dětem, aby ho pes přeskočil po celém těle. To podlomí veškeré školení, které jste absolvovali.
  • Ujistěte se, že každý používá přesné příkazy, které se váš pes naučí při výcviku. Nemluví anglicky a nedokáže rozeznat rozdíl mezi „sedět“ a „sedět“. Zaměnitelné používání těchto výrazů ho pouze zaměňuje.
  • Protože nevytvoří jasné spojení mezi jediným příkazem a jedinou akcí, jeho odpověď na příkaz bude zasažena nebo chyběna.
 6. 31 5 6 Vždy odměňujte úspěch a dobré chování pochvalou a někdy malou odměnou. Malé pamlsky pomáhají motivovat vašeho psa, aby se naučil jeho výcviku. Pamlsek musí být malý, chutný a snadno žvýkatelný. Nechcete, aby to přerušilo trénink nebo je zaplnilo příliš rychle.
  • Zvažte, jak dlouho trvá žvýkání tvrdého pamlsku oproti polomokrému, jako je „Bill Jack“ nebo „Zuke’s Mini Naturals“. Pamlsky o velikosti hlavy gumové tužky stačí k získání pozitivního bodu a nemusíte dlouho čekat, než to váš pes sní.
 7. dvacet 9 7 V případě potřeby použijte pamlsky s vysokou hodnotou. Když učíte obtížný nebo důležitý příkaz, použijte pro něj sázku „vysoké hodnoty“, abyste mu zvýšili sázky. Mezi příklady patří mrazem sušená játra, kousky pečených kuřecích prsou nebo plátky krůtího obědového masa.
  • Jakmile se pes naučí povel, vyřazte pamlsky s vysokou hodnotou a přiveďte je zpět podle potřeby, abyste mohli pokračovat ve výcviku, ale vždy chválit ho/ji.
 8. 3. 4 2 8 Trénujte na prázdný žaludek. Nekrmte tak velké jídlo jako obvykle několik hodin před výcvikem svého psa. Čím více chce váš pes pamlsek, tím více se soustředí na úkol, který musí splnit, aby ho dostal.
 9. patnáct 7 9 Trénink vždy ukončujte pozitivně. I když trénink neproběhl dobře a váš pes nezachytil nový povel, ukončete něco, za co ho můžete pochválit. Když trénink ukončíte příkazem, který již zvládl, bude poslední věcí, kterou si pamatuje, vaše láska a chvála.
 10. 22 2 10 Odradit štěkání. Pokud na vás váš pes štěká, když to nechcete, jednoduše ho ignorujte, dokud se nezastaví, a pak ho odměňte chválou. Někdy na vás štěkají kvůli pozornosti, zatímco jindy to může být z frustrace.
  • Neházejte míčem ani hračkou. To ho pouze naučí, že pokud štěká, přiměje vás, abyste udělali něco, co chce.
  • Nekřičte na psa, aby byl zticha, protože to ho odměňuje pozorností.
  reklama

Metoda 3 z 13: Výuka „paty“

 1. 27 4 1 Vezměte svého psa na pravidelné procházky s vodítkem. To je důležité nejen pro trénink, ale i pro jeho fyzické a duševní zdraví. V závislosti na tom, jaké plemeno psa máte, může potřebovat hodně cvičení, aby byl šťastný a ve formě.
 2. 27 4 2 Odradit tahání. Většina psů si zatáhne za vodítko, když se učí chodit na procházky. Když začne táhnout, okamžitě zastavte. Neudělejte další krok, dokud pes nepřijde k vám a nesoustředí na vás svoji pozornost.
 3. 48 2 3 Změnit směr. Ještě účinnější metodou je jít opačným směrem a povzbudit svého psa, aby šel s vámi. Jakmile ho dohoní, pochvalte ho a chovejte se k němu.
 4. 17 3 4 Užijte si zábavu po svém boku. Přirozeným impulzem vašeho psa je zmapovat jeho vlastní kurz a prozkoumat jeho prostředí. Je třeba, aby chůze po vašem boku byla přitažlivější. Při změně směru používejte nadšený hlas a opěvujte ho chválou, až se vrátí na vaši stranu.
 5. 30 10 5 Spárujte chování verbálním příkazem. Jakmile pes bude důsledně chodit po vašem boku, můžete chování pojmenovat, například „pata“ nebo „pojďme“. reklama

Metoda 4 z 13: Výuka „Přijďte“

 1. 18 10 1 Pochopte hodnotu příkazu. „Pojď“ se používá vždy, když chcete, aby k vám přišel váš pes. Tento příkaz je potenciálně život zachraňující, protože může vašemu psovi zabránit v útěku, pokud se uvolní.
 2. Čtyři pět 5 2 Připravte svého psa na výcvik „přijďte“. Vždy chcete začít trénovat uvnitř (nebo na oploceném dvoře) s minimem rozptýlení. Připevněte 6-stopové vodítko k obojku vašeho psa, abyste měli způsob, jak udržet jeho pozornost a zabránit mu v útěku.
 3. patnáct 2 3 Přilákejte pozornost svého psa. Chcete ho přimět, aby běžel k vám. Můžete to udělat s vysokými zvuky spojenými s hrou, s hračkou, s vzrušeným tleskáním nebo jen s otevřením náruče. Uběhnout kousek od něj a pak zastavit může také fungovat, protože psi se přirozeně začnou honit.
  • Použijte chválu a svůj „šťastný hlas“, abyste ho povzbudili, aby se vydal směrem k vám.
 4. 35 5 4 Okamžitě pochvalte. Zazvonte klikáním, pochvalte ho svým „šťastným hlasem“ a udělejte mu pamlsek, když se váš pes dostane k vám.
 5. 29 4 5 Spárujte chování se slovním příkazem. Jakmile si váš pes začne uvědomovat, že za to, že k vám přijde, bude odměněn, začněte dávat slovní povel „pojď“. Když na příkaz odpoví, posílejte ho ve chvále spárováním s „dobrem“: „dobře přijďte!“
 6. padesátka 6 6 Přesuňte školení do více veřejných prostor. Protože příkaz „přijít“ může vašemu psovi zachránit život, musí se na něj naučit reagovat, i když je rozrušený. Přesuňte školení z vašeho domova nebo dvora do veřejného parku. Je tu více památek, zvuků a vůní, které vyžadují jeho pozornost.
 7. 44 10 7 Zvyšte délku vodítka. Začali jste cvičit s vodítkem o délce 6 stop, ale chcete, aby váš pes došel na delší vzdálenosti. Zkuste spojením dvou vodítek dohromady zvětšit vzdálenost.
 8. 19 5 8 Zapracujte na výcviku svého psa z vodítka v oploceném prostředí. To ho naučí překonávat dlouhé vzdálenosti.
  • Požádejte někoho, aby vám pomohl s výcvikem mimo vodítko. Můžete hrát „ping pong“ a střídavě volat psa ke každému z vás.
 9. 42 4 9 Dejte obrovské odměny. Protože je tento příkaz tak důležitý, chvála, kterou za jeho provedení uděláte, by měla být extravagantní. Odpověď na příkaz „přijď“ by měla být nejlepší součástí dne vašeho psa.
 10. 44 7 10 S tímto příkazem nevytvářejte negativní přidružení. Bez ohledu na to, jak jste naštvaní, nikdy neposílejte „přijít“ hněvem. I když zuříte, že váš pes uklouzl na vodítku a pět minut běžel volně, opěvujte ho chválou, když konečně odpoví na ‚přijď‘. Pamatuj si to chválíte poslední věc, kterou udělal , a poslední věc, kterou udělal, bylo, že k vám přišel.
  • Nikdy neopravujte, nekřičte, netahejte ani žádným způsobem nedělajte z toho, že vám přijde, špatná věc. Roky tréninku můžete vrátit zpět s jednou špatnou zkušeností.
  • Nikdy nedělejte něco, co by vašeho psa nebavilo poté, co dal „přijít“. Ačkoli můžete být v pokušení dát povel, když se mu potřebujete vykoupat, zastřihnout nehty nebo vyčistit uši, „přijít“ by mělo vždy vést k radosti.
  • Pokud musíte udělat něco, co se vašemu psovi nebude líbit, místo příkazu si běžte psa pořídit sami. Po cestě chvalte psa za klid a přijetí úkolu. Samozřejmě můžete použít pamlsky.
 11. Čtyři pět 3 jedenáct Vraťte se k základům. Pokud máte strach, když se váš pes uvolní a ignoruje příkaz „přijď“, vraťte se k výcviku vodítka. Pokračujte v práci na vodítku, dokud nebude spolehlivě reagovat na ‚přijď‘.
  • Na tento příkaz nespěchejte s výcvikem. Je příliš důležité dělat to polovičatě.
 12. 36 2 12 Posilujte výcvik po celý život svého psa. Protože toto chování je tak důležité, musí být posilováno po celý jeho život. Pokud se svým psem podnikáte výlety na vodítku, mějte v kapse pamlsky, abyste povel posílili.
  • Také chcete, aby pes dal najevo, že nemusí být neustále vedle vás. Něco jako „zdarma“ je jedním ze způsobů, jak to vyjádřit, ale myšlenka je, že pes si může dělat, co chce, a není pod velením, dokud mu to nedáte.
 13. jedenáct 5 13 Pokračujte v zábavě. Nechcete, aby si pes myslel, že pokaždé, když k vám přijde, zábava přestane, někdo si nasadí vodítko a vrátí se domů. V opačném případě začnete být méně spolehliví a méně šťastní „přijde“. Zavolejte tedy psa, pochvalte ho, když dorazí, a dejte mu „volno“, aby si mohl znovu hrát.
 14. 38 9 14 Aklimatizujte psa na obojky. To nemusí být spárováno s žádnými verbálními příkazy. Když k vám pes přijde, chyťte ho za obojek, aby neradoval pokaždé, když ucítí, že se ho někdo dotýká.
  • Když se předkloníte, abyste ho odměnili za „přijďte“, zahrňte chytání límce za ruku a mazlení kolem krku, když mu dáváte jeho pamlsek.
  • Jednou za čas, ale ne vždy, by mělo být vodítko připevněno, když chytíte obojek.
  • Také můžete vždy připojit krátké vodítko a nechat je znovu „uvolnit“. Vodítka by měla znamenat, že se chystají zábavné věci a my se můžeme vydat na různá místa. Na drsné opravy není prostor.
  reklama

Metoda 5 z 13: Výuka „poslouchat“

 1. 38 10 1 Pochopte účel příkazu „poslouchat“. Také známý jako příkaz „sleduj mě“, „poslouchej“ je jedním z prvních povelů, které byste měli svého psa naučit. Využijete to k upoutání pozornosti vašeho psa, abyste mu mohli dát další povel nebo směr. Někteří lidé místo „poslouchej“ používají pouze jméno svého psa. To je zvláště užitečné, pokud máte více než jednoho psa. Každý pes tak bude vědět, kdy se chcete zaměřit na vás.
 2. dvacet jedna 9 2 Připravte si hrst pamlsků. Mohou to být pamlsky pro psy, které si koupíte v obchodě, nebo párky v rohlíku nakrájené na malé kousky. Vyberte si pamlsek, o kterém víte, že ho váš pes miluje a bude pro něj předvádět.
 3. 28 2 3 Postavte se poblíž svého psa. Nezapojujte se však s ním. Pokud reaguje na vaši přítomnost, zůstaňte stát a dívejte se jinam, dokud neztratí zájem.
 4. 41 3 4 Řekněte „Poslouchejte“ tichým, ale pevným hlasem. Pokud místo příkazů „poslouchej“ nebo „sleduj mě“ používáte jméno svého psa, řekněte místo toho jeho jméno. Tón a hlasitost by měly být stejné, jako kdybyste volali jméno osoby, abyste upoutali její pozornost.
 5. 16 2 5 Nezvyšujte hlas, abyste upoutali jeho pozornost. Uložte velký dunivý hlas pro situace „zachraňující život“, jako kdyby unikl ze svého plotu nebo vodítka. Pokud jen zřídka zvýšíte hlas, získáte potřebnou pozornost svého psa, když potřebujete řvát. Pokud jste ale na svého psa vždy „hlasití“, tento zvuk budou ignorovat a vyladí ho. Křičení již nebude považováno za něco, co vyžaduje zvláštní pozornost.
  • Psi mají vynikající sluch - mnohem lepší než ten náš. Zábavnou změnou tohoto příkazu je zjistit, jak potichu můžete šeptat a nechat svého psa reagovat. Lidé si o vás budou myslet, že jste „psí našeptávač“, když ho můžete přimět provádět povely téměř šeptem.
 6. 16 5 6 Za požadovanou odpověď dejte okamžitou odměnu. Jakmile váš pes zastaví to, co dělá, a podívá se na vás, pochvalte ho a dejte mu pamlsek. Pokud používáte klikání, vydejte zvuk klikání před pochvalou nebo pamlskem.
  • Pamatujte, že vaše odpověď musí být bezprostřední. Čím rychleji ho odměníte, tím lépe pochopí vztah mezi velením, chováním a odměnou.
 7. 26 1 7 Nakonec léčbu ukončete. Jakmile zvládne příkaz, neměli byste mu dávat pamlsky za jeho provedení; měli byste však stále používat svůj klikr nebo slovně chválit.
  • Odstavení psa od pamlsků je důležité, protože může začít neustále očekávat pamlsky. Skončíte se psem, který vystupuje, jen když máte jídlo.
  • Chvalte svého psa pravidelně, i když zvládne povel, ale chovejte se k němu občas. To je způsob, jak to udržet v jeho psí slovní zásobě.
  • Jakmile zvládne velení, můžete pomocí pamlsků tvarovat chování tak, aby bylo rychlejší nebo přesnější. Brzy si uvědomí, že pamlsky přicházejí s příkazem nebo činností, která následuje po ‚poslouchání '.
  reklama

Metoda 6 z 13: Výuka „sezení“

 1. 32 7 1 Dostaňte svého psa do stoje. Účelem „sedění“ je přimět vašeho psa přejít ze stoje do sedu, ne jen pokračovat v sezení. Vejděte do svého psa nebo od něj ustupte, abyste ho dostali do stoje.
 2. 30 6 2 Umístěte se do jeho zorného pole. Postavte se přímo před psa, aby se jeho pozornost soustředila na vás. Ukažte mu, že máte v ruce pamlsek.
 3. 2. 3 7 3 Zaměřte pozornost psa na pamlsek. Začněte pamlskem drženým na boku. Zvedněte tuto ruku před nos psa, aby získal vůni, a poté nad úroveň jeho hlavy.
  • Když držíte pamlsek nad hlavou psa, většina psů se přirozeně posadí, aby na něj měla lepší pohled.
 4. 32 4 4 Okamžitě mu udělejte pochvalu a pochvalu. Dodržujte rutinu klikání-ošetřování/chválení nebo jen léčení a chválení. Řekněte „dobře sedněte“, když provádí chování, které cvičíte. Ze začátku může být pomalý, ale více lahůdek a chvály jeho reakci urychlí.
  • Ujistěte se, že ho nebudete chválit, dokud se jeho zadek nedotkne země. Pokud v polovině sezení pochválíte, pes si bude myslet, že to je to, co chcete.
  • Také se ujistěte, že ho nebudete chválit za to, že vstal, nebo dostanete takové chování místo toho, abyste seděli.
 5. 30 10 5 Pokud váš pes nesedí s pamlskovou technikou, můžete použít vodítko a obojek. Postavte se vedle psa čelem stejným směrem jako on. Zatlačte na límec trochu dozadu, abyste povzbudili sed.
  • Možná budete muset sedět také povzbudit přidáním malé jemné naběračky za zadní nohy psa. Při tom psa jemně nakloňte dozadu pomocí obojku.
  • Jakmile si sedne, okamžitě ho pochvalte a odměňte.
 6. 29 1 6 Neopakujte příkaz. Chcete, aby pes reagoval na první výrok, ne na druhý, třetí nebo čtvrtý. Pokud pes chování neprovede do 2 sekund od vašeho povelu, posílejte povel pomocí vodítka.
  • Když začnete cvičit psa, nikdy nedávejte povel, který nemůžete posílit. V opačném případě riskujete výcvik psa, aby vás ignoroval, protože z vašeho konce neproběhlo žádné pokračování a povely nemají žádný význam.
  • Vytvářejte pro psa pozitivní význam chválou a důsledností.
 7. 28 2 7 Chvalte přirozené chování při sezení. Hledejte po celý den doby, kdy váš pes jen sedí sám. Chvalte toto chování a brzy budete mít psa, který sedí za pozornost místo toho, aby na vás skákal nebo štěkal. reklama

Metoda 7 z 13: Naučte svého psa lehnout si

 1. 22 5 1 Získejte pozornost svého psa. Pořiďte si jídlo nebo hračku a najděte svého psa. Držte hračku nebo pamlsek v zorném poli, aby se soustředil na vás.
 2. 32 8 2 Použijte pamlsek nebo hračku a povzbuďte svého psa, aby si lehl. Udělejte to přesunutím hračky nebo ošetřením na zem před psa, mezi jeho přední nohy. Jeho hlava by to měla následovat a jeho tělo by mělo následovat krátce poté.
 3. 22 8 3 Okamžitě pochvalte. Když je žaludek psa na zemi, chvalte ho chválou a dejte mu pamlsek nebo hračku. Buďte přesní i ve své chvále. Pokud ho budete chválit na půli cesty nebo nahoru, budete se chovat takto.
 4. 30 4 4 Zvyšte vzdálenost. Jakmile se naučí chování s příslibem pochoutky pod sebou, posuňte se o něco dál. Ruční signál „dolů“ se stane vaší plochou rukou - dlaní dolů - pohybující se směrem dolů od vašeho pasu k boku.
  • Jakmile se pes začne chovat „dolů“ lépe, přidejte slovní povel „lehni“ nebo „lehni“.
  • Vždy ho okamžitě pochvalte, když je jeho břicho na zemi.
  • Psi dobře čtou řeč těla a poměrně rychle se učí signály rukou.
 5. 3. 4 7 5 Prodlužte dolů. „Jakmile začne být„ dolů “spolehlivější, udělejte na několik sekund pauzu, než ho pochválíte a ošetříte, abyste ho povzbudili k udržení pozice.
  • Pokud se objeví, aby dostal pamlsek, nedávejte mu ho, nebo budete odměňovat poslední chování, které před pamlskem udělal.
  • Stačí začít znovu a pes pochopí, že ho chcete až na zem, pokud jste důslední.
 6. 12 7 6 Nenaklánějte se nad svého psa. Jakmile váš pes chytí povel, postavte se vzpřímeně, když ho dáváte. Pokud se nad ním tyčíš, budeš mít psa, který se položí, jen když se nad ním nakloníš. Chcete zapracovat na tom, abyste svého psa nakonec mohli přesvědčit, aby si lehl z druhé místnosti. reklama

Metoda 8 z 13: Naučte svého psa „čekat“ u dveří

 1. 41 7 1 Začněte „čekat“ u dveří včas. Naučit psa respektovat práh je důležité. Nechcete psa, který vyběhne ze dveří pokaždé, když se otevře - to by pro něj mohlo být nebezpečné. Školení u dveří nemusí probíhat pokaždé, když projdete dveřmi. Ale měli byste co nejlépe využít svých tréninkových příležitostí na začátku života vašeho štěněte.
 2. 31 2 2 Umístěte psa na vodítko. Měli byste ho mít na krátkém vodítku, které vám umožní změnit jeho směr z blízké vzdálenosti.
 3. dvacet 5 3 Jděte ke dveřím. Přiveďte psa s sebou na vodítko.
 4. 16 8 4 Než vykročíte, zadejte příkaz „počkejte“. Pokud se váš pes pohybuje, aby vás následoval, když procházíte dveřmi, zastavte pohyb vpřed pomocí vodítka. Zkus to znovu.
 5. dvacet jedna 9 5 Chvalte ho, když čeká. Když si uvědomí, že chcete, aby zůstal ve dveřích, místo aby s vámi procházel, udělejte mu chválu a odměny za „dobré čekání“.
 6. jedenáct 8 6 Naučte ho sedět na prahu. Pokud jsou dveře zavřené, můžete svého psa dokonce naučit sedět, jakmile položíte ruku na kliku. Potom počká, až se otevřou dveře, a nepřekročí práh, dokud ho nepustíte. Toto školení by mělo být provedeno na vodítku na začátku, kvůli jeho bezpečnosti.
 7. 37 7 7 Vydejte samostatný příkaz, který ho povzbudí dveřmi. Můžete použít „přijďte“ nebo „zdarma“. Ať už použijete jakýkoli příkaz, měla by to být jediná věc, která vašemu psovi umožní opustit váš domov.
 8. 39 3 8 Zvětšete vzdálenost. Procvičte si ponechání psa na prahu a udělejte něco na druhé straně. Než se vrátíte, můžete dostat poštu nebo vynést odpadky a pochválit ho. Jde o to, že mu ne vždy zavoláte přes práh, aby se s vámi setkal. Můžete se k němu také vrátit. reklama

Metoda 9 z 13: Naučte svého psa pozitivnímu chování při jídle

 1. 17 7 1 Nechte ho trpělivě čekat, než mu připravíte jídlo. Není nic otravnějšího než pes, který skáče a štěká, zatímco se mu snažíte připravit jídlo. Místo toho použijte příkaz „počkejte“, který se naučil při výcviku ve dveřích, aby počkal mimo práh místnosti, kde je krmen.
  • Až budete připraveni, nechte svého psa pracovat na jeho jídle tím, že přikážete psovi „sedni“ a „zůstaň“, dokud krmivo položíte na zem.
  • Postavte se a počkejte několik dechů, než řeknete slovo. Můžete použít „zdarma“ nebo můžete vytvořit nový příkaz pro dobu krmení, jako „dostat jídlo“ nebo „mňam“. Pokuste se vybrat něco, co byste omylem neřekli ostatním lidem, například „čas k jídlu“ nebo „pojďme jíst“, protože to může vašeho psa falešně upozornit, že je čas na večeři.
  • Nakonec si sám sedne, jakmile uvidí svoji misku na krmení.
 2. 35 9 2 Krmte svého psa ručně. V době jídla začněte svého psa krmit z ruky. Poté rukama vložte do misky zbytek jídla. Vaše vůně se tak dostane na misku vašeho psa a také se normalizuje, když máte kolem misky a jídla ruce. To by mělo pomoci napravit nebo zabránit jakýmkoli sklonům k agresi potravin.
 3. 48 2 3 Naučte svého psa „nechat toho“. „Naučit svého psa hýbat nosem od jídla a jiných předmětů může být prospěšné v řadě situací, včetně situace, kdy vám během rodinné večeře nechtěně spadne jídlo na podlahu nebo když se zdá, že váš pes během procházky zaujal něco potenciálně škodlivého. . Chcete -li tento příkaz naučit, proveďte následující:
  • První fáze: Držte pamlsek v zavřené ruce. Pes vám bude pravděpodobně olizovat, čichat a tlapou ve snaze dostat se k pamlsku. Když pes odsune nos, nakonec ho pochvalte a dejte mu pamlsek.
  • Druhá fáze: Přidejte slova „nechte to“. Řekněte tato slova, když se váš pes rozhodne odsunout nos.
  • Fáze třetí: Držte jednu pamlsek v dlani před psem a jednu za sebou v druhé ruce. Poraďte svému psovi, aby „toho nechal“. Pokud se pes dostane příliš blízko k pamlsku, udělejte pěst, aby pamlsek skryl, a řekněte „ne“ nebo „uh-oh“, abyste psovi ukázali, že nebude odměněn nebo nedodržen. Když uposlechne příkaz „nech toho“, dopřejte mu pamlsek, který máte za zády.
  • Fáze čtyři: Položte pamlsek na podlahu. Přesuňte pamlsek z dlaně na podlahu. Pokračujte v odměňování svého psa pamlskem, který máte za zády.
  • Pátá fáze: Nasaďte si vodítko svého psa a projděte kolem pamlsku na podlaze. Přikažte mu, aby „toho nechal“, aniž by sebou trhl vodítkem. Pokud sní pamlsek, vraťte se do dřívější fáze.
  • Fáze šestá: Začněte používat příkaz „nech to“ mimo váš domov.
  reklama

Metoda 10 z 13: Výuka příkazů „Take“ a „Drop It“

 1. 25 4 1 Pochopte příkaz. „Take“ se používá vždy, když chcete, aby si pes vzal do tlamy něco, co mu nabídnete.
 2. 24 1 2 Dopřejte svému psovi hračku, se kterou si můžete hrát. Při tom mu dejte slovní příkaz „vezměte“. Když vezme hračku do pusy, odměňte ho za chování pochvalou. (Navíc si může hrát s hračkou!)
 3. 3. 4 10 3 Přechod na méně prospěšné objekty. Pes se snadno naučí „vzít“, když je předmět tak zábavný! Až zvládne spojení mezi příkazem a chováním, přejděte k nudným předmětům. Příklady mohou zahrnovat noviny, lehké tašky nebo cokoli jiného, ​​co byste od něj chtěli mít.
 4. 27 9 4 Spojte trénink „vzít“ s tréninkem „pusť to“. Jakmile hračku vezme, použijte příkaz „pusť ji“, aby pes pustil hračku zpět k tobě. Když pustí hračku, udělejte mu pochvalu a pochvalu, pak začněte znovu „vzít“. Nechcete, aby si pes myslel, že zábava přestane pokaždé, když pustí hračku.
  • Nepouštějte se do tahání se psem. Když zatáhnete, pes zatáhne silněji.
  reklama

Metoda jedenáct z 13: Výuka „stojanu“

 1. 40 5 1 Pochopte hodnotu příkazu „stoj“. Hodnota „sedět“ a „čekat“ se zdá být zřejmá, ale zpočátku možná nebudete rozumět tomu, proč je „postoj“ důležitou dovedností, jak naučit svého psa. 'Stojan' nebudete používat každý den, ale budete ho potřebovat po celý život psa. Například pes, který může klidně zůstat ve „stojanu“, je ideálním pacientem na veterinární klinice nebo klientem u ošetřovatele.
 2. 30 9 2 Připravte se na školení. Popadněte jeho oblíbenou hračku nebo si připravte hrst pamlsků, abyste soustředili pozornost svého psa a odměnili ho za naučení se povelu. Při práci s povelem postavte psa do výchozí polohy „dolů“ nebo „lehni“. Měl by přejít z lehu na vstávání, aby si vzal svou hračku nebo pamlsky.
 3. 18 4 3 Soustřeďte pozornost psa. Chcete ho přimět do stoje tím, že ho necháte následovat hračku nebo pamlsek. Držte hračku nebo pamlsek před jeho obličejem, ve výšce nosu.
  • Pokud sedí, myslí si, že mu to přinese odměnu, zkuste to znovu, ale s pamlskem nebo hračkou o něco níž.
 4. 37 10 4 Povzbuďte psa, aby vás sledoval za ruku. Zploštěte ruku dlaní dolů. Pokud používáte pamlsek, přidržte jej palcem proti dlani. Začněte rukou před jeho nosem a odsuňte ji o několik centimetrů. Myšlenka je, že pes se postaví a bude následovat vaši ruku.
  • Možná budete muset použít druhou ruku, abyste ho zpočátku povzbudili zpod boků, abyste dostali nápad.
 5. 14 7 5 Okamžitě pochvalte. Jakmile dosáhne stoje, chvalte a zacházejte. Ačkoli jste ještě nezačali používat slovní příkaz „stát“, můžete jej použít ve své chvále: „dobrý postoj!“
 6. 3. 4 3 6 Přidejte slovní příkaz „stát“. Nejprve budete pracovat pouze na tom, aby váš pes stál za rukou, která drží jeho hračku nebo pamlsek. Až tento koncept zvládne, začněte do tréninků začleňovat příkaz „stoj“.
 7. 42 5 7 Zkombinujte „stojan“ s jinými příkazy. Existuje mnoho způsobů, jak kombinovat příkazy. Když chcete, aby váš pes „stál“, můžete přidat povel „počkat“ nebo „zůstat“, pokud chcete, aby pes stál delší dobu. Můžete také „sedět“ nebo „sedět“ a provést nějaké „psí vrtačky“ a postupně zvětšovat vzdálenost mezi vámi a psem. Nakonec necháte svého psa provádět tyto příkazy z celé místnosti. reklama

Metoda 12 z 13: Výuka „mluvit“

 1. 35 2 1 Pochopte příkaz. Příkaz „mluvit“ učí vašeho psa štěkat v reakci na vaše slovní narážky. Tento příkaz je sám o sobě něco jako novinka. Ale v kombinaci s příkazem „tichý“ může pomoci zvládnout štěkání u příliš hlasitého psa.
  • Při výuce tohoto příkazu buďte velmi opatrní. Nezkušení trenéři někdy zjistí, že tréninkové spirály „mluvit“ se vymkly kontrole. Skončí u psa, který na ně neustále štěká.
 2. 44 8 2 Clicker trénujte svého psa. Trénink „mluvení“ vyžaduje okamžitou chválu, více než jiné příkazy. Naučte svého psa spojit zvuk kliknutí s pamlskem tím, že několikrát za sebou kliknete a ošetříte.
  • Pokračujte v tomto výcviku klikrů, dokud váš pes zvuk klikání neuvidí jako odměnu sám o sobě. Pohoštění přijde později.
 3. 49 3 3 Zjistěte, kdy váš pes štěká nejvíce. To se bude lišit od psa k psovi, takže musíte sledovat svého konkrétního mazlíčka. Nejspolehlivěji by mohl štěkat, když zadržíte pamlsek, když někdo zaklepe na dveře, někdo zazvoní na zvonek nebo někdo zatroubí.
 4. 44 10 4 Znovu vytvořte spouštěcí událost. Jakmile zjistíte, proč váš pes štěká, proveďte tuto akci před svým psem. Cílem je povzbudit ho, aby sám štěkal, a pak ho pochválit za akci.
  • V rukou nezkušeného trenéra můžete vidět, jak to může být nebezpečné.
  • Proto se trénink „mluvení“ trochu liší od ostatních příkazů. Slovní povel zapojíte od samého začátku. Pes si tak nemyslí, že ho chválíte za jeho přirozené chování.
 5. 25 6 5 Použijte slovní příkaz „mluvit“ od začátku. Jakmile váš pes poprvé zaštěká, vyslovte slovní povel „mluv“, klikněte a dejte mu pamlsek.
  • Ostatní příkazy zatím chování nejdříve naučily a poté přidaly příkaz, který chování předcházel.
  • Trénink `` mluvení`` se však příliš snadno vymkne z rukou. Pes dostane za štěkání nejprve odměnu.
  • Proto je lepší spojit verbální příkaz s již probíhajícím chováním. Nikdy psa neodměňujte za štěkání bez slovního povelu.
 6. 24 10 6 Zkombinujte příkaz „mluvit“ s příkazem „tichý“. Pokud máte psa, který přirozeně příliš štěká, možná si nemyslíte, že když ho naučíte „mluvit“, pomůže to vaší situaci. Pokud ho však naučíte „mluvit“, můžete ho také naučit „ztišit“. I když možná nepotřebujete „mluvit“ pro psa, který příliš štěká, rozhodně potřebujete „ticho“.
  • Jakmile váš pes zvládne „mluvit“, začleňte do svých tréninků „klid“.
  • Zadejte příkaz „mluvit“.
  • Místo odměny za „mluvení“ (štěkání) však počkejte, až pes přestane štěkat.
  • Vyslovte slovní „tichý“ příkaz.
  • Pokud pes mlčí, odměňte „tiché“ (bez štěkotu) kliknutím a pamlskem.
  reklama

Metoda 13 z 13: Přepravka pro výcvik vašeho psa

 1. 16 3 1 Pochopte hodnotu výcviku v přepravce. Možná si myslíte, že je kruté nechat psa v přepravce několik hodin v kuse. Ale psi jsou instinktivně denzová zvířata, takže omezené prostory pro ně nejsou tak represivní jako pro nás. Ve skutečnosti psi vycvičení v bednách budou hledat své přepravky jako zdroj pohodlí.
  • Výcvik v bednách je užitečný způsob, jak řídit chování vašeho psa, když je delší dobu bez dozoru.
  • Mnoho majitelů například přepravuje své psy do přepravky, když jdou spát nebo odcházejí z domu.
 2. 46 2 2 Začněte s výcvikem beden mladý. Ačkoli starší psy lze naučit také si užívat své bedny, je snazší vycvičit mladého psa.
  • Pokud je vaše štěně velkého plemene, netrénujte ho ve velké přepravce, do které si myslíte, že vyroste.
  • Psi si neulehčí, když spí nebo relaxují, takže potřebujete, aby byla přepravka přiměřeně velká.
  • Pokud použijete příliš velkou přepravku, mohl by močit ve vzdáleném rohu, protože má tolik místa.
 3. 30 7 3 Udělejte z bedny příjemný prostor. Neizolujte ho okamžitě v bedně zamčením dveří, když do něj poprvé vstoupíte. Chcete, aby si vytvořil pozitivní spojení s bednou, aby si tam svůj čas užil.
  • Když začnete s tréninkem beden, umístěte ji někam, kde se shromažďuje domácnost. Cílem je vytvořit bednu spíše jako součást sociální scény než jako místo izolace.
  • Do přepravky vložte měkkou deku a některé oblíbené hračky vašeho psa.
 4. 33 4 4 Povzbuďte ho, aby vstoupil do bedny. Jakmile vytvoříte z bedny příjemný prostor, pomocí pamlsků ho nalákejte dovnitř. Nejprve umístěte nějaké za dveře, aby mohl prozkoumat vnější stranu přepravky. Poté vložte pamlsky přímo do dveří, aby do nich strčil hlavu, aby je získal. Jak bude pohodlnější, umístěte pamlsky dál a dál do přepravky.
  • Dělejte to, dokud váš pes bez váhání nevstoupí do bedny.
  • Při aklimatizaci svého psa na bednu vždy mluvte svým „šťastným hlasem“.
 5. 28 5 5 Nakrmte psa v jeho bedně. Jakmile mu bude příjemné vstupovat do přepravky na pamlsky, posílejte pozitivní spojení s jídlem.
  • Umístěte jeho psí misku, kamkoli mu bude příjemné jíst. Pokud je stále trochu nervózní, možná ho budete muset umístit přímo u dveří.
  • Jak bude časem pohodlnější, umístěte misku pro psy dále zpět do klece.
 6. 41 9 6 Začněte za ním zavírat dveře. S pamlsky a krmením zjistíte, že si váš pes zvyká na pobyt v bedně. Stále se musí naučit, jak se vyrovnat se zavřenými dveřmi.
  • Začněte zavírat dveře v době jídla, když je pes příliš rozptylován jídlem, aby si zpočátku všiml, co se děje.
  • Zavřete dvířka na velmi krátkou dobu, čímž prodlužujete dobu, kdy se pes stává pohodlnějším.
 7. 36 1 7 Neodměňujte psa za kňučení. Když štěně kňučí, může to být rozkošné a srdcervoucí, ale když dospělý pes kňučí, může vás to přivádět k šílenství. Pokud vaše štěně neutěšeně kňučí, možná jste ho nechali v přepravce příliš dlouho. Nemůžete ho však pustit z bedny, dokud kňučení nepřestane. Pamatujte - každá odměna, kterou dáte, posiluje poslední chování psa, které v tomto případě kňučelo.
  • Místo toho psa pusťte, jakmile přestane kňučet.
  • Až příště zavřete dveře bedny, nechte ho na kratší dobu.
 8. 48 9 8 Uklidněte svého psa při dlouhých přepravkách. Pokud vaše štěně pláče, když je samo v přepravce, přineste ji v noci do své ložnice. Nechte štěně spát, abyste měli hodiny s klíšťaty nebo bílý šum. Ujistěte se, že se již venku vyloučili a nepotřebují močit ani se vyprazdňovat.
  • Mladá štěňata by měla být v noci umístěna ve vašem pokoji, abyste je mohli slyšet říkat, že musí jít ven uprostřed noci. V opačném případě budou nuceni nepořádek v bedně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsou smíšená plemena hůře vycvičitelná?David levin
  Profesionální trenér psů David Levin je majitelem Citizen Hound, profesionálního podniku venčení psů se sídlem v San Francisco Bay Area. S více než 9 lety profesionálních zkušeností s venčením a výcvikem psů byl Davidův podnik od Beast of the Bay pro roky 2019, 2018 a 2017 zvolen „nejlepším psím chodcem SF“. Examiner and A-List in 2017, 2016, 2015. Citizen Hound se pyšní svými zákaznickými službami, péčí, dovedností a pověstí.David levinProfesionální trenér psů Odborná odpověď Ne nutně. Pokud přijímáte mix od záchranné organizace, může být těžké určit, jakou energii nebo vlastnosti může mít pes. V takovém případě možná budete chtít poradit se s profesionálním trenérem psů, který dokáže zachytit energetické tendence a atributy, které nemusí být pro laika tak zjevné.
 • Otázka Jaké psí plemeno je pro mě to pravé?David levin
  Profesionální trenér psů David Levin je majitelem Citizen Hound, profesionálního podniku venčení psů se sídlem v San Francisco Bay Area. S více než 9 lety profesionálních zkušeností s venčením a výcvikem psů byl Davidův podnik od Beast of the Bay pro roky 2019, 2018 a 2017 zvolen „nejlepším psím chodcem SF“. Examiner and A-List in 2017, 2016, 2015. Citizen Hound se pyšní svými zákaznickými službami, péčí, dovedností a pověstí.David levinProfesionální trenér psů Expertní odpověď Prozkoumejte různá plemena, abyste zjistili jejich energetickou úroveň. Je velmi důležité pochopit, k čemu bylo každé plemeno vytvořeno, protože mnoho čistokrevných psů má vrozené sklony, pudy a potřeby, které můžete mít problém uspokojit. Některá plemena mají přirozeně vyšší nebo nižší energii, ale v rámci tohoto plemene zůstane určitý rozsah, o kterém budete chtít uvažovat. Vždy je však nejlepší získat psa s trochou méně energie než vy, abyste se neustále nesnažili držet krok.
 • Otázka Jakého psa si mám pořídit?David levin
  Profesionální trenér psů David Levin je majitelem Citizen Hound, profesionálního podniku venčení psů se sídlem v San Francisco Bay Area. S více než 9 lety profesionálních zkušeností s venčením a výcvikem psů byl Davidův podnik od Beast of the Bay pro roky 2019, 2018 a 2017 zvolen „nejlepším psím chodcem SF“. Examiner and A-List in 2017, 2016, 2015. Citizen Hound se pyšní svými zákaznickými službami, péčí, dovedností a pověstí.David levinProfesionální trenér psů Odborná odpověď Než si vyberete psa, zvažte svou přirozenou úroveň klidové energie. To se liší od toho, čeho jste fyzicky schopni během rekreace dělat. Můžete si užít energické cvičení, ale stále máte například klidnou, jemnou energii. Najděte rovnováhu mezi tím a vaší úrovní obecné fyzické aktivity, abyste našli sladké místo pro energii vašeho budoucího psa.
 • Otázka Moje štěně mě chce kousnout do nohou. Těžko vím, jak to zastavit, aniž bych mu věnoval pozornost. Nabízím jeho hračky, otočím se a odejdu, řeknu mu „ne“, ale všechny ty věci ho donutily udělat to víc. Co bych měl dělat?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Je to těžké, protože štěně vidí vaše nohy jako skvělé hračky! Ujistěte se, že stojíte na místě, a zkuste odvést pozornost obzvláště pískavou hračkou, kterou mu hodíte, aby ji pronásledoval. V krajním případě mějte v kapse malou rozprašovač s vodou. Když půjde o vaše nohy, řekněte rozhodně „Zastavte“, a pokud ne, stříkněte ho vodou.
 • Otázka Můj pes neposlouchá „Pojď“, „Sedni“ nebo „Zůstaň“. Co bych měl dělat?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSVeterinární expertní odpověď Zkuste to znovu! Najděte si chutnou pochoutku, kterou miluje, a přimějte ho, aby si ji vydělal jako odměnu. Pracujte na jednom příkazu najednou („Sit“ je dobré začít) v místnosti bez rušivých vlivů. Použijte pamlsek, abyste ho nalákali na sedu, a jakmile se jeho zadek dotkne země, řekněte „Posaďte se“ a udělejte pamlsek. Trénujte pokaždé, když si vzpomenete, že máte psa. Mějte na sobě tašku pamlsků a cvičte ho po troškách, ale často, celý den, každý den. Jakmile začne věcem věřit, vezměte si jeho trénink venku, kde vás něco rozptyluje, a vytrvejte stejným způsobem.
 • Otázka Jak zabráníme 3letému záchrannému psovi jíst jeho vlastní výkaly?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Konzumace výkalů nebo „koprofágie“ je běžným problémem psů. Zajistěte, aby byl pes krmen výživným krmivem, aby neměl žádné dietní nedostatky. Pokud je jeho hovno abnormální, nechte ho zkontrolovat veterinářem, protože se možná pokouší napravit zažívací potíže. Pokud je problém zcela behaviorální, vyhněte se houpání na hovínku, abyste ho vyzvedli, než se k němu dostane, protože to je jen velmi ceněné. Místo toho ho zkuste rozptýlit oblíbenou hračkou nebo hrou a pak ho pochvalte, že hovínko ignoruje. Stejně tak ho naučte příkaz 'Nech to', aby se naučil získat opravdu chutnou odměnu, když nechutnou nabídku nechá na pokoji.
 • Otázka Mám Basenji, která bohužel strávila první rok svého života v chovatelské stanici/přepravce. Nyní je jí 14, ale zblázní se, pokud ji nechají v bedně. Nyní ji podporuji a ona bude muset být vyřízena na dlouhou cestu do jejího navždy domova. Jak jí mohu pomoci lépe se vyrovnat?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Je to těžké, protože očividně má naučený, hluboce zakořeněný strach z beden. Když ji do jednoho donutíte, problém se jen zhorší. Můžete ji zkusit znecitlivět tím, že ji nakrmíte v otevřené bedně, zahrajete si v ní hračky a naočkujete ji pamlsky, ale to všechno chce čas. Pokud je opravdu zoufalá, pak bude nejlidštější volbou jemné sedativum od veterináře.
 • Otázka Jak mohu vycvičit svého psa, aby hledal věci? Nechte svého psa očichat známý předmět a poté ho skryjte pod něco jako ručník, zatímco váš pes sleduje. Řekněte „najděte“ a odměňte svého psa pamlskem, když předmět odhalí. Opakujte tento postup a schovávejte předmět na postupně obtížnějších místech, dokud se váš pes nenaučí hledat předměty, když řeknete „najdi“.
 • Otázka Mám velkého psa, 6 měsíců starého, který nikdy neměl výcvik. Jak mu mohu zabránit v tom, aby na mě štěkal a skákal? Jde o to, přimět psa, aby udělal příkaz focus ('podívej se na mě' nebo jeho jméno), a poté dej povel 'sedni' a odměň tento povel. Pokud na vás pes vyskočí, nedávejte mu místo k přistání, posílejte soustředění a povel k sezení. Pokud je pes příliš hyper, pravděpodobně byste to měli udělat, ale také přidejte nějaké strukturované cvičení (přiveďte nebo si jděte zaběhat nebo si zaběhat). Viz dále:Jak zastavit psa ve skoku.
 • Otázka Jak naučím svého psa na pětku? Udělejte speciální příkaz nebo řekněte „pět“ a často ho opakujte, aby váš pes pochopil, že je to známé slovo. Při opakování povelu zvedněte tlapku vašeho psa pohybem vysokých pěti a druhou rukou vysoko nad její záda. Odměňte svého psa. Opakujte postup, dokud se váš pes nenaučí na povel pět.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Místo řetězu sytiče použijte postroj.
 • Buďte laskaví, ale trochu pevní.
 • Při používání hlasových příkazů používejte pevný hlas. Chcete tímhle psem sedět, tak mluvte s významem. Nepokračujte v opakování povelu znovu a znovu v naději, že pes nakonec povel provede. Pokud příkaz není splněn, posílejte povel do dvou až tří sekund a poté psa pochvalte. Nechcete být jedním z těch lidí, které vidíte opakovat „sedět“ asi 20krát, dokud pes nesedí. Chcete sedět na prvním příkazu, ne na dvacátém.
 • Pamatujte, že psi nekomunikují stejně jako lidé.
 • Pamatujte, že každý pes je jiný. Jeden pes se může učit pomalejším tempem než jiný pes, a to je v pořádku. Neexistuje nic jako nevycvičitelný pes!
 • Být konzistentní. Ujistěte se, že použití povelu a signálu ruky je vždy stejné.
 • Nedovolte, aby vás pes kousl, a to ani hravě. Tím se vytvoří špatný precedens a bude pro vás těžké je z tohoto zvyku odbourat. Nebezpeční, agresivní psi budou potřebovat speciální výcvik od zkušeného trenéra. V některých případech se bude muset zapojit veterinární behaviorista. Bez řádného výcviku byste si nikdy neměli vzít agresivního psa. Je to příliš nebezpečné.
 • Nenechte svého psa, aby se o vás „opřel“, když stojíte nebo sedíte. To není známkou toho, že se vám líbí. To je znak dominance. Pes proniká do vašeho prostoru. Vy jste vůdce. Postavte se a nechte koleno nebo nohu vytlačit z vašeho prostoru. Pochvalte psa za vstávání. Pokud potřebujete efektivněji spravovat svůj osobní prostor, dejte psovi povel, aby si lehl na postel nebo šel do své bedny.
 • Výcvik psů vyžaduje velkou dávku trpělivosti. Může to být frustrující, pokud si vyberete plemeno špatné pro svou úroveň dovedností nebo životní styl. Pokud zjistíte, že jste si vybrali špatně, požádejte o radu odborníky. Možná budete muset psovi najít nový domov. Zavolejte místní záchrannou organizaci nebo veterináře. Nečekejte, až budete trpět vy i pes. Pokud prostě nemáte trpělivost, udělejte si osobní osobní trénink od renomovaného trenéra psů. Nikdo není „narozený“ trenér psů, aniž by získal vzdělání.
 • Pokud používáte ruční signály, ujistěte se, že jsou jedinečné a zřetelné pro psa, aby je viděl a rozlišoval. Pro základní povely jako „sedni“, „zůstaň“ atd. Se používají standardní signály výcviku psů. Pokud si nejste jisti, zeptejte se svého trenéra nebo se podívejte online nebo do knihy, abyste získali jasnější představu o tom, jakou řeč těla použít.
 • Pokud je váš pes mimo kontrolu, dalším dobrým způsobem, jak toto chování napravit, je izolovat jej od zbytku „smečky“. Vložte je do přepravky nebo chovatelské stanice a ignorujte je. Izolace od smečky je psí jazyk, protože „vaše chování je nepřijatelné a nelíbí se nám to“. Váš pes této zprávě porozumí. Možná kňučí a vyjí, ale musíte to ignorovat. Berte to jako „oddechový čas“ pro svého psa. Když jsou tiší a usazení, vypusťte je z bedny. Nezapomeňte svého psa cvičit, aby pomohl zvládnout jeho energetickou hladinu. Hraní „aportu“ je skvělý způsob, jak psa unavit.
 • Chvalte svého psa často a bohatě.
 • Nebuďte ke svému psovi krutí ani ho nebijte. Pokud svého psa udeříte z frustrace, naučí se vás jen bát.
 • Ukliďte po svém psovi, pokud se vyprázdní na majetku někoho jiného nebo na veřejném místě. Tím zajistíte, že si ostatní užijí vašeho psa stejně jako vy.
 • Nácvik poslušnosti opravdu není pro psa ... je pro VÁS. Toto školení vás naučí, jak sdělit, co chcete, aby váš pes dělal způsobem, kterému rozumí. Pokud pošlete svého psa někomu jinému, aby ho vycvičil, naučí se pracovat s touto osobou, ne s vámi. Udělejte si čas, abyste se naučili vycvičit svého psa, nepředávejte odpovědnost na někoho jiného. V některých případech možná budete muset nechat svého psa naučit se základy od někoho jiného. Ale pak byste měli nechat cvičitele pracovat s vámi a se psem dohromady. Tím zajistíte, že budete mít možnost pokračovat v tréninku doma. Vraťte se zpět s trenérem a připravte se na „vyladění“ sezení pro vás a vašeho psa, aby byli všichni na stopě.
 • Když učíte svého psa mluvit, vyjící/štěkající váš pes může štěkat.
 • Nikdy při jídle nevyhazujte psovi zbytky večeře. Díky tomu si bude myslet, že mu dovolíš krást jídlo, a on by mohl brát jídlo cizím lidem. Také když pes prosí, aby se odvrátil, aby věděl, že netolerujete špatné chování. A určitě se svým psem zacházejte s láskou a bavte se!
 • Pokud nemáte klikr, použijte místo něj pero.
 • Nepokoušejte se absolvovat všechna školení najednou. Proveďte 10 nebo 15minutové sezení každý den.

reklama

Varování

 • Udržujte pravidelné návštěvy veterináře a mějte přehled o očkování. Měli byste také udržovat aktuální informace o licenčních požadavcích a nechat svého mazlíčka vykastrovat nebo vykastrovat, jakmile bude dostatečně starý.
 • Mít psa vyžaduje téměř stejnou odpovědnost jako mít dítě. Pokud na to nejste připraveni, nepořiďte si psa, dokud neprovedete svůj průzkum, a proveďte úpravy, které psa do vašeho života pustí.
 • Používejte obojek a vodítko, které odpovídá velikosti vašich psů. Příliš volné nebo příliš těsné límce mohou způsobit zranění.
 • Pravidelné cvičení pro vašeho psa zabrání tomu, aby byl u vás doma destruktivní. Psi se nudí. Když se začnou nudit, najdou způsoby, jak se „pobavit“. To může zahrnovat žvýkání vašich oblíbených bot, ničení nábytku nebo nepřetržité štěkání. Vyhněte se tomuto problému tím, že je budete chodit na pravidelné procházky (nejlepší je dvakrát denně). A je to dobré i pro vás! 'Unavený pes je dobrý pes.' Cvičení až do míry únavy je u každého jednotlivce jiné.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak nainstalovat zemnící tyče. Zemnící tyče jsou důležitou součástí bezpečného elektrického systému. Vytvářejí cestu pro zatoulanou elektřinu, ke které dojde během krátké nebo jiné poruchy, k efektivní cestě ven z budovy. Na...Premiéra 3. série „Final Space“ má premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat online streamování nových epizod.

Druhý den Australian Open 2019 zahájí kampaň hráči jako Djokovič, Zverev, Wawrinka a Kyrgios.

Několik lidí chodí do světa, aby udělali něco, co by nikdo jiný nedokázal. V polovině 70. let byl Wimbledon svědkem jednoho z největších konkurentů v historii tohoto sportu. Mnozí ho považovali za první rockovou hvězdu profesionálního tenisu. Švéd Bjorn Borg hrál každý úžasný tenis.Protože dnes začíná finále světového turné ATP, pojďme se podívat na pět zápasů, na které se můžete těšit.

Jako každý jiný sport, tenis vyžaduje spoustu praxe, aby se stal zkušeným hráčem. Nicméně, zatímco praxe pomáhá, musíte také identifikovat slabiny ve vaší hře. Jakmile určíte slabá místa ve své hře, můžete začít jednat ...