Jak prolomit čelní pád nebo ponor

Padající hlava je šokující zážitek. Musíte rychle reagovat na polohu těla a končetin, abyste snížili své šance na zranění. Zatímco pád na pevnou zem a pád do vody vyžadují různé přístupy, klíčem k bezpečnému pádu v jakémkoli prostředí je zůstat uvolněný a přirozeně se pohybovat pádem.

Metoda 1 ze 3: Prolomit pád tváří v tvář

 1. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 1

  1 Odhoďte cokoli v rukou stranou. Mít volné ruce vám pomůže snadněji zlomit váš pád. Pokuste se hodit předměty na stranu, abyste na ně nespadli. Nevyhazujte je příliš velkou silou, můžete tím někoho zranit.
  • Nedělejte si starosti s rozbitím křehkých předmětů, jako je váš mobilní telefon. Pokud padáte hlavou, předměty v ruce pravděpodobně stejně dopadnou na zem. Vaše vlastní bezpečnost je důležitějším faktorem.


 2. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 2

  2 Zastrčte bradu do podpaží. Také byste měli otočit hlavu směrem k podpaží, do které si strčíte bradu. Pomůže vám to zabránit úderu nosu nebo úst na zem. Zranění nosu a úst patří k nejčastějším vážným poraněním způsobeným pádem tváří v tvář.
  • Zastrčení brady také přirozeně přinese silnější části ramene a zad do řady, pokud se rozhodnete pro jednu.
 3. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 3

  3 Uvolněte klouby. Přirozenou reakcí je při pádu natáhnout a „zablokovat“ ruce nebo nohy. Tomu je třeba se vyhnout. Zamčené lokty a kolena jsou mnohem pravděpodobnější, že se při pádu poškodí, protože se při náhlém dopadu přistání „nedají“. Místo toho nechte ruce a nohy zůstat volné a ohnuté při pádu.
 4. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 4

  4 Při pádu otočte tělo. Je mnohem lepší přistát na zadku nebo na boku než přímo na ruce a hlavu. Otočte tělo stejným směrem, jakým jste zastrčili bradu, a zajistěte, aby vaše tvář nespadla na zem.
  • Snažte se, aby tento pohyb byl co nejplynulejší, aniž byste si prudce kroutili zády. Pokud se nemůžete včas otočit na bok, stále můžete zlomit pád rukama a rukama.
 5. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 5

  5 Zlomte svůj pád s co největším povrchem těla. Pokud narazíte na zem s co nejširším povrchem, budete mít menší pravděpodobnost zranění. Pokud jste měli čas otočit tělo, znamená to, že jste padli na hýždě nebo masitou část boku, horní části zad a nadloktí.
 6. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 6

  6 Přistát v klikové poloze. Pokud musíte spadnout na ruce a ruce, nezapomeňte zasáhnout co největší plochu. To znamená udeřit oběma dlaněmi, jako byste upadli do kliky. Ujistěte se, že jsou vaše lokty uvolněné. Myslete na své paže jako na pružiny, které umožní vašemu tělu odpočívat na zemi, aniž by na něj udeřilo plnou silou.
  • Nesnažte se úplně zastavit pád rukama. Jen dovolte, aby síla vašeho pádu ohýbala lokty co nejpomaleji a spustila tělo na zem.
  • Pokud nemůžete přistát na dlaních, zkuste přistát na celém předloktí. Nepřistávejte však na lokti, protože je křehčí a při nárazu představuje menší povrch.
 7. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 7

  7 Při přistání vydechněte. Při pádu je běžné zadržet dech, a tomu je třeba se vyhnout. Vaše tělo se přirozeně pokusí vytlačit vzduch z vašich plic, když přistanete, a měli byste to dovolit. Vydechování umožní vašemu tělu „dát“ sílu nárazu, což potenciálně sníží napětí ve vašich kostech.
 8. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 8

  8 Roll s pádem. Místo toho, abyste se pokoušeli zastavit pohyb vpřed, dopřejte si s ním pohyb. Toho lze nejsnadněji dosáhnout, pokud přistanete na boku, protože přirozeně budete mít tendenci se kutálet jako sud. Pokud přistáváte na pažích nebo rameni, můžete se pokusit o úmyslný pohyb vpřed tím, že necháte bradu a přední rameno vtažené a kolena zasunete dovnitř. Zde je několik pokynů pro pokus o vpřed.
  • Zkuste se přetočit přes rameno naproti straně, kde máte zastrčenou bradu.
  • Při pádu vpřed se převalte přes rameno po diagonální linii od ramene k protějšímu boku.
  • Na konci role si odpočiňte na hýždích a nohou.
  • Před vlastním pokusem o pád byste si měli nacvičit provádění takového hodu z podřepu na měkkém stabilním povrchu.
 9. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 9

  9 Než vstanete, vyzkoušejte si zranění. Pokud ucítíte ostrou, intenzivní bolest v kosti nebo kloubu, nepřikládejte na ni žádnou váhu a okamžitě přivolejte pomoc. Pokud máte podezření, že byste se mohli zranit, zavolejte záchrannou službu a zeptejte se operátora, co byste měli udělat, abyste předešli zhoršení zranění. reklama

Metoda 2 ze 3: Rozbití hlavy po pádu do vody

 1. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Krok 10

  1 Posuďte hloubku vody. Pokud je voda, do které padáte, příliš mělká na to, abyste se postavili až po ramena, je prolomení pádu ponorem špatný nápad a měli byste udělat vše pro to, abyste přistáli nejprve nohama.
 2. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 11

  2 Uvolněte klouby. Zamčené lokty a kolena jsou náchylnější ke zranění při pádu, dokonce i do vody. I když je přirozené, že se po zakopnutí nebo pádu napnete, zkuste uvolnit svaly a padat hladce a přirozeně.
 3. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 12

  3 Pokud můžete, přistaňte na nohou a nohou. V závislosti na tom, jak daleko padáte, možná budete mít čas na kolena a nohy a nohy pod sebe, aby dopadly na vodu jako první. Zaujměte polohu 'tužky', je-li to možné, vstupte nejprve do vodních prstů, ruce po stranách. Vstup do vody nohama je vždy vhodnější než padnutí na ruce nebo paže, protože vaše nohy absorbují šok mnohem efektivněji.
  • Snažte se co nejvíce vyhýbat „břichu“, i když nemůžete dostat nohy pod tělo. Zastrčení brady a uvedení kolen do polohy „dělové koule“ je vhodnější než přistání na břiše, ale nezapomeňte udržet klouby uvolněné.
 4. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 13

  4 Přitiskněte si bradu k hrudi. Díky tomu bude méně pravděpodobné, že narazíte na hladinu vody obličejem napřed, a pomůže vám narovnat páteř při ponoru. Pokud nejste schopni dokončit pořádný ponor včas, zastrčení brady začne přirozeně kroutit vaše tělo tak, že vaše záda a ramena dopadnou na vodu jako první, nikoli na obličej.
  • Zavřít oči při pokusu o ponor je dobrý nápad, protože vám to pomůže soustředit se na správné umístění těla.
 5. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 14

  5 Zkuste se vyhnout potápění. Pokud jste zkušený potápěč, možná dokážete zaujmout správnou potápěčskou polohu a vstoupit do vody nejprve prsty. Pokud ponor nepovedete správně, riskujete vážné zranění páteře. Pokud nespadáte z velké výšky (jak je popsáno v další části), břišní flop je nepříjemný, ale obvykle neškodný způsob vstupu do vody. Zkuste si zakrýt obličej rukama a bradu mít vtaženou.
  • Opět platí, že kdykoli je to možné, otočte své tělo do vzduchu, abyste vstoupili nejprve do vody.
  • Pokud nespadáte příliš daleko a jste kompetentní potápěč, může být vhodné zkusit improvizovaný ponor tím, že natáhnete ruce a ruce nejprve prstem k hladině vody. Nezapomeňte zamykat klouby. Pokud vaše prsty narazí na vodu jako první, zlomí povrchové napětí vody a umožní zbytku vašeho těla vstoupit do vody snadněji.
 6. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 15

  6 Když jdete dolů, vydechněte nosem. Ovládání dechu tímto způsobem pomůže zajistit, abyste omylem nedýchali vodu. Zadržení dechu je přirozenou reakcí na šok z pádu, ale měli byste se tomu vyhnout. Pokud narazíte na vodu se zadrženým dechem, tlak v plicích spojený s nárazem pádu může způsobit zranění.
 7. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 16

  7 Plavte klidně na hladinu. V hluboké vodě je přirozené panikařit. Rovnoměrnými, rovnoměrnými tahy vystoupejte na povrch, kde se můžete nadechnout vzduchu, poté plavat na přistání nebo požádat o pomoc ostatní v okolí. reklama

Metoda 3 ze 3: Ovládání dlouhého čelního pádu

 1. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 17

  1 Zůstat v klidu. Pád z velké výšky je ohromující, děsivý zážitek. Musíte se soustředit na daný úkol, abyste maximalizovali své šance na bezpečné přistání. Vyhněte se pokušení zadržet dech a zkuste dýchat rovnoměrně. Uvolněním končetin také snížíte riziko vážných zranění, protože uzamčené klouby jsou mnohem náchylnější k poškození nárazem.
 2. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 18

  2 Roztáhněte ruce. Pokud padáte z velmi výrazné výšky, například z vysoké budovy nebo z letadla, budete mít čas změnit polohu těla vytvořením odporu vzduchu horní částí těla. Rozpažením rukou pomůžete horní části těla více „táhnout“ ve vzduchu, zpomalíte ji a necháte nohy dohnat.
 3. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 19

  3 Prohněte krk. Nakloněním hlavy dozadu se dále zvýší odpor vzduchu v horní části těla, což vám umožní rychlejší přesun z první polohy při pádu. Uvědomte si, že tuto pozici chcete dělat pouze ve chvíli, kdy se snažíte zpomalit pád - nakonec se budete chtít při nárazu chránit tím, že si bradu přitisknete k hrudi.
 4. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 20

  4 Pomocí nohou ovládejte svoji přistávací pozici. Pokud padáte do vody, měli byste namířit nohy přímo k vodní hladině. To umožní vašim nohám absorbovat většinu síly z pádu. Odborníci se neshodují v tom, jaká poloha je nejlepší pro přistání na pevném povrchu, ale přistání nohama první nebo celého těla je určitě vhodnější než přistání hlavou napřed.
  • Abyste dosáhli přistání celého těla, měli byste při přechodu z první polohy při pádu roztáhnout nohy za sebe. Tím se vyrovná odpor vzduchu vašeho těla, což vám umožní směřovat hrudník a břicho k zemi.
 5. Obrázek s názvem Break a Headfirst Fall or Dive Step 21

  5 Před dopadem na zem si chraňte hlavu. Poranění hlavy je častou příčinou smrtelného zranění při pádu. Když se chystáte přistát, obtočte si ruce kolem hlavy a zajistěte si ochranu stranou obrácenou k zemi. Vaše paže mohou být zraněné, ale zvýšíte svou šanci na přežití pádu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když spadnu na kostrč a zlomím si ji? Bohužel se toho nedá moc dělat. Na kostrč si nemůžete dát sádru. Pokud však navštívíte svého lékaře a dáte mu vědět o svém zranění, může vám poskytnout speciální polštář ve tvaru koblihy, na který se posadíte a který vám zabrání vyvíjet tlak na kostrč, dokud se nezhojí.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak nosit sukně s vysokým pasem. Sukně s vysokým pasem jsou obrovským a neuvěřitelně populárním módním trendem, který se ukázal být extrémně univerzální. Sukně s vysokým pasem lze obléknout, obléknout a lichotit téměř každému tělu ...

Gael Monfils se v pondělí v prvním kole French Open setká s Alexandrem Bublikem. Setkání je první mezi oběma hráči ATP Tour.

Tenisová událost na olympijských hrách v Tokiu skončila minulý víkend a zlaté medaile ve dvouhře získali Alexander Zverev a Belinda Bencic.

Jannik Sinner a Max Purcell se v úterý utkají v prvním kole US Open 2021. Ti dva se už jednou setkali, a to na Australian Open 2020, kde Sinner vyhrál ve dvou setech.

Memphis a Oregon se v úterý setkají v obrovské bitvě nejlepších 15 v Phil Knight Invitational. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Podívejte se na náš kompletní přehled a průvodce východním forhendovým úchopem. Naučte se, jak udržet východní přilnavost, a také hlavní výhody a nevýhody.