Jak koupit psa na osobní ochranu

Pes pro osobní ochranu byl vycvičen, aby vás bránil v případě, že vás napadne nebo ohrožuje jiná osoba nebo zvíře. Psi na osobní ochranu absolvovali speciální výcvik a prodávají je buď organizace, které je vycvičily, nebo orgány činné v trestním řízení. V některých případech se policejní psi osobní ochrany, známí také jako K-9, prodávají poté, co již nejsou potřeba k tomu, aby sloužili konkrétní agentuře pro vymáhání práva. Zvažte své důvody, proč jste si chtěli pořídit psa na osobní ochranu, a vyhledejte si online a ústně vyhledejte renomovaného prodejce.Část 1 ze 3: Výzkum psů osobní ochrany

 1. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany Krok 1

  1 Zvažte, proč potřebujete psa na ochranu. Vyškolení ochranní psi mohou být nákladní a obtížná péče. Jsou speciálně vyškoleni, aby chránili vás, vaše cennosti nebo váš domov v případě nebezpečí, a jsou tedy zcela odlišní od běžného hlídacího psa.
  • Pes osobní ochrany je výcvikem a účelem spíše jako policejní pes nebo jednotka K-9. Hlavní rozdíl je v tom, že jsou používány spíše obranně než útočně. Jinými slovy, jsou určeny k tomu, aby vás bránily, než aby šly po zločinci.
  • Ujistěte se, že váš ochranný pes je vycvičený pro obranné účely, zvláště pokud jdete pro policejního nebo vojenského psa v důchodu. Zeptejte se jeho bývalých psovodů, zda se domnívají, že by pes mohl přejít do útoku a obtěžovat okolí.
  • Pokud jste vysoce postavená osobnost, jste pod autentickým bezpečnostním rizikem, máte vysoce hodnotný nebo nenahraditelný předmět nebo trpíte zdravotním postižením, zvažte nákup ochranného psa.


 2. 2 Zhodnoťte svou rodinnou situaci. Je pro psa obtížné být ochranným psem a zároveň rodinným mazlíčkem. Pokud máte v domě malé děti, pravděpodobně byste si neměli pořizovat ochranného psa. Existuje několik případů, kdy ochranní psi vážně zranili nebo zabili mladé členy rodiny.
 3. Obrázek s názvem Koupit psa pro osobní ochranu Krok 2

  3 Ujistěte se, že máte prostředky na nákup a držení psa. Nákup vyškoleného psa na osobní ochranu může stát několik stovek až několik tisíc dolarů. Kromě počátečních nákladů to může stát několik set dolarů ročně na zaplacení jídla, veterinární péče a vedlejších nákladů. Kromě toho, stejně jako všichni velcí psi, vyžadují značný prostor, rutinní cvičení a majitele, který může hrát alfa roli.
  • Pokud nemůžete splnit všechny tyto povinnosti, nákup ochranného psa nebo jiného velkého psa nemusí být vhodný.
 4. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany Krok 3

  4 Vyberte si plemeno. Při hledání psa na osobní ochranu pravděpodobně narazíte na četná plemena, která je možné zakoupit. Dvě konkrétní plemena však vynikají jako nejlepší z hlediska výcviku, spolehlivosti a temperamentu. Měli byste proto zvážit nákup buď německého ovčáka nebo belgického malinoise jako psa osobní ochrany.
  • Tato plemena jsou nejčastěji používána jako ochranní psi nebo jednotky K-9 policií a armádou.
  • Při zvažování plemene psa byste měli dbát také na jeho rodokmen. Když mluvíte s trenérem nebo prodejcem, zeptejte se, zda byla rodinná linie psa také použita pro ochranné služby. Váš ochranný pes by měl být přednostně chován z linie psů používaných pro podobné účely.
 5. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany Krok 4

  5 Uvědomte si své povinnosti nebo omezení. Zvažte, zda vám pojištění majitele domu nebo jiné pojistné smlouvy umožní vlastnit konkrétní plemeno psa, zejména takového, který je vyškolený na ochranu. Seznamte se se svými právními povinnostmi v případě, že váš pes někoho kousne, bez ohledu na to, zda tato osoba narušuje váš majetek nebo vám vyhrožuje.
  • Informace o státních a místních zákonech najdete v Centru zdrojů práva na ochranu zvířat: http://www.animallaw.com/
  • Některé pojistné smlouvy a některé právní jurisdikce zakazují plemena označená jako „agresivní“. Důkladně zkontrolujte oba tyto, stejně jako sdružení vašeho majitele domu, bytový komplex nebo jakýkoli příslušný řídící orgán.
  • Pokud nejste neustále v prostorách, abyste mohli psa ovládat, můžete nést odpovědnost za poškození vetřelce. Abyste se vyhnuli právním problémům, zajistěte, aby byl váš pes při práci dobře vycvičený a pod dohledem.
 6. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany Krok 5

  6 Zvažte požadovanou úroveň školení. Vězte, že je rozdíl mezi hlídacím psem a psem osobní ochrany. Strážný pes je jednoduše určen nebo vycvičen, aby štěkal v případě nebezpečí. Pes pro osobní ochranu je na druhé straně vycvičen k útoku, kousání a škrábání, aby chránil vás nebo vaše cennosti.
  • Pokud jste nezkušený psovod, pravděpodobně byste neměli mít ochranného psa kvůli problémům s odpovědností. Abyste zvládli psa vycvičeného na této úrovni, budete potřebovat značné zkušenosti s výcvikem poslušnosti založeným na odměně.
  • Pamatujte, že pes, který absolvoval mnoho výcviku poslušnosti, ale nevycvičil speciálně pro ochranné služby, bude v případě nouze váhat a posoudit úsudek svého majitele. Pokud je váš potenciální pes skutečně vyškolen pro ochranné služby, bude více reagovat na své okolí.
  • Když najdete trenéra nebo prodejce, zeptejte se ho na to, jak udržovat a pečovat o vycvičeného ochranného psa. Pes, který byl vycvičen nad vaše schopnosti, nemusí být tou nejvhodnější volbou.
  reklama

Část 2 ze 3: Hledání trenéra nebo prodejce

 1. Obrázek s názvem Koupit psa pro osobní ochranu Krok 6

  1 Poraďte se s orgány činnými v trestním řízení ve vaší oblasti. Zeptejte se místní policie a dalších donucovacích orgánů na renomované trenéry a prodejce. Podívejte se na místní agenturu s psími jednotkami K-9, která vám poskytne doporučení.
  • Zeptejte se svého místního policejního úřadu, kde jsou jejich psi K-9 zakoupeni nebo vycvičeni.
  • Zeptejte se jich na místní statistiky nebo na odborný názor ohledně nákupu psa na ochranu nebo odstrašení zločinu.
 2. Obrázek s názvem Koupit psa pro osobní ochranu Krok 7

  2 Kontaktujte místní útulky pro zvířata nebo skupiny pro záchranu zvířat. Zeptejte se místních útulků pro zvířata a záchranných skupin, zda vám mohou poskytnout konkrétní informace o místních trenérech nebo prodejcích ochrany. Zeptejte se na názvy organizací nebo trenérů ve vaší oblasti, kteří se specializují na výcvik nebo prodej psů osobní ochrany.
  • Pokud vám žádné blízké útulky nemohou poskytnout doporučení, požádejte je, aby vás kontaktovaly renomovaného trenéra ve vaší oblasti.
  • Požádejte trenéra o doporučení a další informace o tom, jak může ochranný pes splnit vaše konkrétní potřeby.
 3. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany, krok 8

  3 Hledejte online trenéry nebo organizace. Stovky jednotlivců a malých podniků cvičí a prodávají hlídací psy, policejní psy K-9 a psy osobní ochrany. Hledejte klíčová slova jako „kupte si psa na osobní ochranu“, „psa na ochranu osob na prodej“ nebo „policejní nebo vojenské psy v důchodu“.
  • Vytvořte si seznam svých nejlepších výnosů a zkontrolujte, zda na jejich webových stránkách nejsou známky důvěryhodnosti. Hledejte profesionálně navržené webové stránky a vyřaďte výsledky, které obsahují pravopisné nebo gramatické chyby.
  • Vyhledejte trenéry nebo prodejce, jejichž webové stránky nabízejí reference od minulých klientů.
  • Najděte trenéry, kteří jsou certifikováni organizacemi, jako je Animal Behaviorist Society nebo International Association of Canine Professionals. Pokud jejich webové stránky nabízejí nějaké certifikace, nezapomeňte v této organizaci vyhledat.
  • Před kontaktováním potenciálních prodejců se zeptejte svého místního vymáhání práva nebo místního licencovaného trenéra, zda o tomto prodejci slyšeli.
  reklama

Část 3 ze 3: Nákup osobního ochranného psa

 1. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany, krok 9

  1 Ověřte, zda pes vyhovuje vašim potřebám. Diskutujte o svých konkrétních potřebách s potenciálním prodejcem a ujistěte se, že může nabídnout psa, který poskytne odpovídající osobní ochranu. Význam „osobní ochrany“ se může u jednotlivých trenérů lišit, proto se určitě zeptejte na konkrétní metody a techniky školení. Pes vycvičený pouze ke štěkání, kousání a vypouštění nemusí odpovídat vašim bezpečnostním potřebám.
  • Před nákupem požádejte trenéra nebo prodejce, aby se psem předvedl.
 2. Obrázek s názvem Koupit psa pro osobní ochranu Krok 10

  2 Nakupujte a porovnávejte ceny. Protože pes osobní ochrany může být drahá investice, nekupujte od prvního prodejce, kterého najdete. Věnujte značný čas průzkumu různých prodejců a nakupujte za lepší ceny.
  • Když přemýšlíte o cenových rozdílech, zvažte kvalitu školení a úroveň profesionality prodejce.
  • Jen proto, že trenér nebo prodejce prodává své psy jako „elitní“ nebo „výkonné“, neznamená to, že byste měli platit vyšší cenu. Tyto hlášky jsou obvykle marketingové tahy.
 3. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany, krok 11

  3 Ujistěte se, že je pes v dobrém zdravotním stavu. Vyžádejte si podrobné záznamy o očkování a veterinárních vyšetřeních. Pokud kupujete od chovatele, ujistěte se, že rodiče psa byli vyšetřeni na genetické poruchy, parazity a vývojové poruchy.
  • Zvažte věk psa a uvědomte si, že plemena doporučená k ochraně žijí v průměru kolem 10 až 12 let.
  • Uvědomte si podmínky specifické pro plemeno. Pokud kupujete například německého ovčáka, zvažte problémy s kyčlí. Když je pes ve stoje, zkontrolujte, o kolik výše jsou jeho ramena než boky. Pokud jsou boky znatelně nižší, zeptejte se na podrobnosti o tom, jak dobře se pes pohybuje a běhá. Zeptejte se, zda byl někdy léčen pro problémy s kyčlí, a požádejte o veterinární vyšetření před dokončením nákupu.
  • Pokud je pes vysloužilým policejním nebo vojenským psem, věnujte zvláštní pozornost prohlídce jeho veterinárních záznamů o zraněních nebo zdravotních stavech, které se v průběhu času vyvinuly. Před dokončením adopce nebo nákupu si nechte udělat veterináře a zeptejte se svého veterináře, zda je pes dostatečně zdravý, aby mohl nabídnout účinnou ochranu.
 4. Obrázek s názvem Koupit psa osobní ochrany, krok 12

  4 Vyžádejte si pokyny k zacházení se psem. Pokud nemáte zkušenosti s manipulací s osobním ochranným psem, budete ke správnému zacházení se psem potřebovat výcvik nebo prostředky. Zeptejte se budoucího prodejce, jaké materiály nebo třídy nabízejí, aby vám pomohly zvyknout si na péči o psa a zacházení s ním.
  • Zeptejte se prodávajícího, zda pes bude potřebovat neustálý výcvik k zajištění osobní ochrany.
  • Pokud je pro psa nutný průběžný výcvik obrany, stanovte si náklady a frekvenci výcviku předem před zakoupením psa.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Ahoj, chci si koupit německého ovčáka. Kde to mohu udělat? S pozdravem sunflwr Můžete velmi levně adoptovat německého ovčáka nebo ovčáckou směs ze zvířecího útulku a také by to zvířeti pomohlo.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak se dnes večer dívat na Game of Thrones Season 8 Episode 5 online, a to i bez kabelu.Zde je návod, jak sledovat Saints vs Cowboys online bez kabelu

Zálohování oblíbených položek v aplikaci Internet Explorer je stejně snadné jako ruční zkopírování a vložení souboru jinam nebo jeho export do nového cíle. Tento článek se bude podrobně věnovat oběma metodám a zároveň bude diskutovat o některých variacích mezi ...Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešní hry Rockets vs Grizzlies online, ať už jste v Houstonu, Memphisu nebo mimo trh.Osmdesátá léta byla zdaleka jednou z nejpamátnějších dekád, co se módy týkalo-kdo by mohl zapomenout na bláznivé návleky na nohy, objemné ramenní vycpávky a těsné, kyselé džíny a neonové oblečení? Pokud jste fanouškem módy 80. let a chcete se znovu připojit ...