Jak koupit nemovitost na Kapverdách

Užitečný průvodce nákupem nemovitosti na Kapverdách. Bývalá portugalská kolonie Kapverd, nezávislá od roku 1975, se skládá z 10 hlavních ostrovů a pěti ostrůvků. Podnebí je horké a suché s pravidelným suchem. Všechny ostrovy jsou vulkanické, ale jedinou aktivní sopkou je hora Fogo na ostrově Fogo, která naposledy vybuchla v roce 2014.

I když se to může zdát nepravděpodobné, řetězec ostrovů ležících 650 kilometrů od pobřeží Senegalu v západní Africe se rychle stal nejnovějším mezinárodním hotspotem v oblasti nemovitostí, když tamní ceny v roce 2006 vzrostly téměř o 20 procent. Od té doby zavedení přímých letů z Velké Británie a spolu s dalším rozvojem se kapverdské ostrovy etablovaly na mezinárodní scéně nemovitostí.

Tento článek je napsán z pohledu britských investorů. Nedávné zavedení přímých letů z Velké Británie na mezinárodní letiště Kapverd posílilo britský zájem o tuto zemi.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 1

  1 Zvažte potenciál vlastnictví nemovitosti na Kapverdách. Kapverdy jsou sociálně a politicky stabilní, s přátelskými lidmi; celoroční sluneční svit; pláže s bílým pískem; nedotčená moře; ohromující scenérie a exotický mix portugalské a západoafrické kultury. Zdravotnické služby jsou dobré a úroveň kriminality je obecně nízká. Ačkoli Kapverdy stále nejsou zavedenou destinací pro dovolenou, nedávná agresivní strategie růstu její vlády pro cestovní ruch, která zahrnuje daňové úlevy pro zahraniční firemní investory a vývojáře, má za následek nepřeberné množství nových luxusních hotelů, kasin a golfových resortů. Následné zvýšení počtu návštěvníků zase podporuje rozvíjející se mezinárodní trh s nemovitostmi. Fanoušci vodních sportů jsou prvními lákadly těchto atlantských ostrovů, ale rozvíjí se trh pro páry, rodiny a dokonce i pro ekoturistiku.
 2. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 2

  2 Poznejte trh s nemovitostmi na Kapverdách. Protože probíhá tolik nového vývoje, většina trhu je mimo plán. Zatímco buy-to-lets je populární, mnoho zahraničních kupujících získává majetek především pro vlastní potřebu. Ceny se liší podle oblasti a vývoje, protože každý ostrov má svůj vlastní odlišný charakter a bude se líbit různým skupinám lidí; neexistuje způsob, jak dát paušální ceny. Skutečnost, že infrastruktura stále dobývá tempo budování, jsou ceny nižší, než byste pro život na ostrově očekávali, což z Kapverd činí vynikající hodnotu ve srovnání s Kanárskými ostrovy, 240 kilometrů (150 mi) na sever.
  • Vzhledem k tomu, že trh s pronájmy je v plenkách, je obtížné předpovědět výnosy, ale místní agenti říkají, že dobře umístěné studio v Santa Marii by Sal mělo poskytnout cokoli až do výše devítiprocentní návratnosti. A stojí za to mít na paměti, že na rozdíl od mnoha míst mají Kapverdy díky svému klimatu potenciál pro celoroční pronájem.


 3. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 3

  3 Zvažte oblíbená místa na Kapverdách. Ostrovy, o které se v současné době těší největší zájem rekreantů, jsou Sal, Boa Vista a Santiago, takže právě tam probíhá většina nového rozvoje a mezinárodní trh s nemovitostmi vzkvétá. Někteří se obávají nadměrného rozvoje určitých oblastí, pokud bude stavební boom pokračovat, přestože jsou zavedena opatření na podporu stavby s nízkou hustotou a šetrnou k životnímu prostředí, jakož i omezení výstavby příliš blízko pláží a pobřeží Typický nový vývoj má minimálně společný bazén; některé mají soukromé bazény. Propracovanější nabídka tělocvičen, lázeňských zařízení, tenisových kurtů, vodních sportů a snadný přístup na golfová hřiště.
  • Sal - domov jednoho z mezinárodních letišť Kapverd, toto je z ostrovů turisticky nejrozvinutější. Je určen pro budoucí rozvoj, včetně přístavu. Sal měří přibližně 30 kilometrů (12 mil) krát 12 kilometrů (7,5 mil) a je z velké části plochý s některými z nejlepších pláží Kapverd. Mnoho návštěvníků láká vynikající zařízení pro vodní sporty.
   • Hlavním letoviskem je Santa Maria, která má 8 kilometrů krásných pláží a žádný nedostatek barů, restaurací a dalšího vybavení. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat dále, operují trajekty na sousední ostrovy Sao Vicente, Sao Nicolau, Boa Vista a Santiago.
  • Boa Vista - Boa Vista, nejvýchodnější ostrov Kapverd a jeden z jeho nejkrásnějších, je oblíbenou destinací pro dovolenou a v příštích několika letech se zde předpovídá rozmach nemovitostí. Významný rozvoj infrastruktury již proběhl a plánuje se další.
   • Ostrov měří 31 kilometrů (19 mi) od 29 kilometrů (18 mi). Stejně jako Sal jsou jeho hlavní atrakcí písečné pláže (více než 55 km z nich) a vodní sporty. Barevné slavnosti se konají po celý rok, včetně karnevalu, který se každoročně koná v květnu na oslavu osvobození otroků. Kapverdská národní hudba, morna (blízký příbuzný portugalského fada), vznikla na Boa Vista.
  • Santiago - Santiago (nebo Sao Tiago) měřící 75 kilometrů (35 mil) o 35 kilometrech (22 mil) je největší ostrov Kapverd a je považován za nejkrásnější scenérii s písečnými zátokami a členitým hornatým vnitrozemím. Je domovem více než poloviny populace Kapverd, jejího hlavního města Praie a mezinárodního letiště Francisco Mendes.
   • Historické přístavní město Cidade Velha s dlážděnými uličkami, kamennými budovami a pevností a katedrálou z 15. století stojí za prozkoumání. Získala status světového dědictví UNESCO jako první evropské osídlení v tropech. Muzeum námořní archeologie v Praii zaznamenává mnoho vraků lodí, které se v této oblasti vyskytly.
 4. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 4

  4 Kupte si nemovitost na Kapverdách. Znát proces nákupu. Na Kapverdách se všechny nemovitosti prodávají volně, za použití dopravního systému podobného portugalskému. Po ústní dohodě zahájí právní prohlídku právník kupujícího. Jakmile je od finančního úřadu získáno daňové číslo, je podepsána prozatímní smlouva a kupující zaplatí nevratnou zálohu (obvykle 10–30 procent z kupní ceny). Smlouva je právně závazná na obou stranách, podléhá uspokojivému vyhledávání.
  • Jakmile jsou podmínky prozatímní smlouvy splněny, obě strany v přítomnosti notáře podepíší konečnou smlouvu a je vyplacen zůstatek kupní ceny. 30 dní poté lze nové vlastnictví zaregistrovat u místního katastru nemovitostí a finančního úřadu.
 5. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 5

  5 Zaplatit poplatky a náklady. Při koupi nemovitosti se platí daň z převodu, paušální sazba 3 procenta. Notářské a registrační poplatky plus kolkovné obvykle činí asi 2,5 procenta z kupní ceny a náklady se obvykle pohybují kolem 6 procent. Při odkupu plánu je typickým plánem plateb pět fázových plateb, které se provádějí po celou dobu stavby. Kupující musí tyto platby nejprve financovat, ale po dokončení může být schopen získat hypotéku na oficiální hodnotu nemovitosti (viz Financování nákupu). Roční daň z nemovitosti se platí paušálně ve výši 3 procent z 25 procent hodnoty nemovitosti.
 6. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 6

  6 Financujte svůj nákup. V současné době je dostupnost britských hypoték na kapverdský majetek omezená a půjčky lze na Kapverdách získat pouze na nemovitosti, které jsou již postaveny-problém, když je velká část trhu mimo plán a jsou požadovány postupné platby. Většina kupujících ve Velké Británii proto platí v hotovosti, a to buď z úspor, nebo remortgilací majetku ve Velké Británii.
  • Ačkoli se to může zdát jako nevýhoda, skutečnost, že hypotéky nejsou široce dostupné, hraje hlavní roli při udržování nízkých cen. Jak se finanční stabilita Kapverd zvyšuje a hypotéky se získávají snáze, ceny nevyhnutelně porostou. Místní banky jsou připraveny začít zahraničním kupujícím nabízet hypotéky v eurech na nákup mimo plán a další prodej nemovitostí, což pomůže uvolnit další část trhu, ale může to způsobit, že ceny samy porostou.
 7. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 7

  7 Zaplaťte příslušné daně. Mezi Kapverdami a Velkou Británií neexistuje smlouva o zamezení dvojího zdanění. Pokud však platíte daň, řekněme z příjmů z pronájmu na Kapverdách, můžete snížit britskou daň z příjmu o částku daně zaplacené na Kapverdách. Kredit na kapverdské dani nesmí být vyšší než daň Spojeného království z ekvivalentního příjmu.
  • Jako vždy, rady nezávislého odborníka na mezinárodní daně zajistí, že vaše odpovědnost bude kryta. Příjem z pronájmu majetku na Kapverdách je účtován ve výši 20 procent. Daň z kapitálových zisků, paušálně 3 procenta, se platí při prodeji nemovitosti, pokud je prodejní cena o více než 30 procent vyšší než původní kupní cena. Dědická a darovací daň z majetku (včetně majetku) je rovněž vybírána ve výši 3 procent.
 8. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 8

  8 Splňte pasy, víza a požadavky na pobyt.
  • Pasy a víza - Ke vstupu na Kapverdy potřebují britští občané cestovní pas platný pro předpokládanou dobu pobytu a vízum. Víza se udělují na maximální pobyt 90 dní.
  • Bydliště - Cizí státní příslušníci mohou obvykle získat pobyt, pokud: pracují pro místní firmu; zaměstnávat minimální počet kapverdských státních příslušníků; investovat více než určitou částku do nového podnikání; nebo pokud mohou prokázat, že mají dostatečný příjem ze zahraničí, aby se mohli sami živit a platit za soukromou zdravotní péči. Pokud Kapverdy získají členství v EU - proslýchá se, že zvažují žádost o status kandidáta -, pobyt by samozřejmě bylo snazší získat, ale to by byla cesta do budoucnosti.
 9. Obrázek s názvem Koupě nemovitosti na Kapverdách Krok 9

  9 Zjistěte, jaká komunikace je k dispozici.
  • Telefon - Kapverdský telefonní systém byl v letech 1996 až 2000 po částečné privatizaci rozsáhle modernizován a stále se zlepšuje. Cabo Verde Telecom (CVT) je jediným poskytovatelem pevných, mobilních a internetových služeb. Hovory mimo souostroví jsou drahé. CVT má smlouvy o roamingu s většinou britských a evropských poskytovatelů mobilních služeb, i když náklady bývají vysoké. Konkurenti se snaží proniknout na trh, což by mělo mít za následek nižší poplatky.
  • Internet - přístup na internet je také drahý a v současné době je k dispozici pouze na Sal, Santiago, San Vicente a Boa Vista. Nedávno se ve velkých městech otevřelo několik internetových kaváren, zejména na Santiagu a Sal. Větší hotely nabízejí připojení k notebooku.
  • Příspěvek - Pošta je obecně pomalá; služby do Evropy trvají déle než týden.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem čínský občan, mohu -li si koupit nemovitost na Kapverdách, mohu se stát rezidentem? Ne tak docela, musíte také mít podnikání nebo práci. Na Kapverdách, na všech ostrovech, je hodně Číňanů. Máte nějaké speciální zacházení, stačí ověřit na jakémkoli čínském konzulátu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Navzdory nedostatku přírodních zdrojů se Kapverdy těší stálému, i když neokázalému rozvoji. Jsou zavedeny politiky pro kontrolu veřejných výdajů, snížení domácího dluhu a zlepšení sociálních služeb. Ekonomika byla tradičně založena na rybolovu a zemědělství, přičemž hlavními plodinami byly banány, káva, arašídy, sladké brambory a cukrová třtina. Významnými přispěvateli jsou však nyní služby ve formě lodní dopravy, dopravy a zejména cestovního ruchu, který roste o více než 20 procent ročně.
 • Vzhledem k tomu, že téměř veškerý nábytek je nutné dovážet, nabízí většina vývojářů zařizovací balíčky. Nechte 10 procent z kupní ceny vybavit vaši nemovitost vysokým standardem.
 • Hlavním výrobním odvětvím je palivo a textil. Remitence z krajanských Kapverd, vynucené suchem, nedostatkem potravin a nedostatkem práce k emigraci, stále tvoří významné procento ekonomiky. Portugalsko je největším obchodním partnerem, Kapverdy ale obchodují i ​​s dalšími zeměmi EU a USA. Kapverdy se staly členem Světové obchodní organizace v červenci 2008.
 • Cizí měnu lze směnit na letištích a v bankách, ale CVE lze znovu převést pouze v Portugalsku. Kreditní karty se používají jen zřídka, ačkoli několik velkých hotelů používá Visa. Cestovní šeky jsou přijímány ve velkých městech a turistických oblastech.
 • Místní měnou je kapverdské escudo (CVE), které je navázáno na euro. Aktuální směnný kurz je 125,93 CVE = 1,00 libry šterlinků. Bankovní hodiny jsou od pondělí do pátku od 8:00 do 14:00. Bankomaty jsou k dispozici na hlavních ostrovech.
 • Import/export místní měny je zakázán. Lze importovat neomezené částky v cizí měně, pokud jsou deklarovány. Export cizí měny je omezen na ekvivalent 1 000 000 CVE nebo částku deklarovanou při příjezdu, podle toho, která částka je vyšší.

reklama

Varování

 • Toto je pouze orientační. Při jakékoli transakci s majetkem byste měli vždy vyhledat odbornou pomoc.
 • Stejně jako pro jakýkoli nákup cizí nemovitosti je důležité zachovat si zkušeného, ​​anglicky mluvícího právníka, který je obeznámen s příslušnými postupy přenosu. Vzhledem k tomu, že se na Kapverdách anglicky příliš nehovoří, může být hledání jednoho problém, ale pokud kupujete od vývojáře, měli by vám pomoci.
reklama

Populární Problémy

Je velkou úlevou najít Novaka a Federera na opačných stranách remízy. Finále Federera-Djokoviče je určitě na spadnutí. .

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas FA Cupu mezi Chelsea a Nottingham Forest, pokud jste ve Spojených státech.

Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.

Zde je návod, jak sledovat online přenos seriálu Bakalářská sezóna 24, epizoda 4, kde se Peter Weber a jeho 15 nejlepších mládenců vydávají do krásného Clevelandu v Ohiu.

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak se dnes večer můžete dívat na online hru Game of Thrones Season 8 Episode 4.

Jak nechat tip v Paříži. Ačkoli je spropitné ve Francii ve srovnání s některými jinými zeměmi méně běžné, v Paříži je běžnější než v jiných částech země. Přestože jsou v restauracích často zahrnuty poplatky za služby, můžete ...