Jak koupit ukulele

Je vaše srdce nastaveno na jasně znějící ukulele? No, teď je čas si jeden koupit! Nákup ukulele rozhodně není totéž jako nákup auta, ale je pár věcí, které byste si před koupí měli pamatovat, abyste nakonec neskončili nákupem, kterého litujete.

Metoda 1 ze 2: Výběr velikosti a materiálu

 1. Obrázek s názvem Koupit ukulele Krok 1

  1 Vyberte si sopránové ukulele, pokud právě začínáte. Soprán je nejběžnějším a nejmenším typem ukulele. Mají jangly, lehký zvuk běžně spojený s ukulele. Lidé s většími rukama nebo prsty mohou mít potíže se sopránovým ukulele, protože pražce jsou blíže u sebe, ale jsou skvělé, pokud jste začátečník.
  • Pokud objednáváte online, nákup sopránového ukulele je vaše nejbezpečnější sázka.


 2. Obrázek s názvem Koupit ukulele Krok 2

  2 Kupte si koncertní ukulele pro plnější a hlubší zvuk. Koncertní nebo altové ukulele jsou o něco větší než soprán, takže mají hlubší a plnější tón. Má delší krk a více pražců a je jednodušší hrát, pokud máte velké ruce.
  • Pokud právě začínáte a trápí vás, jak je soprán malý, protože máte docela velké ruce, vydejte se na koncertní ukulele.
 3. Obrázek s názvem Koupit ukulele Krok 3

  3 Pokud jste umělec, kupte si tenorové ukulele. Tenorové ukulele je větší než soprán i koncert, takže má ještě hlubší a bohatší tón. Pokud plánujete pořádat show se svým ukulele, tenor je vaše nejlepší sázka.
  • Stále můžete hrát se sopránem a koncertním ukulele, ale zvuk se nemusí tak dobře přenášet.
 4. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 4

  4 Pokud chcete hrát blues, jděte na barytonové ukulele. Baryton je největší velikost ukulele, takže je bližší malé kytaru. Nedá vám to klasické vysoké tóny, které hrají sopránové ukulele, ale je to skvělé pro folkově bluesovou hudbu.
  • Pokud právě začínáte, nezkoušejte baryton. Počkejte, až budete mít nějaké cvičení s klasičtější velikostí ukulele.
 5. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 5

  5 Vyzkoušejte plastové ukulele pro cenově dostupnější variantu. Ačkoli jsou klasická ukulele vyrobena ze dřeva, startovací ukulele z plastu najdete obvykle levněji. Obvykle se dodávají v řadě barev, takže jsou skvělé, pokud chcete jasný a poutavý nástroj.
  • Plastové ukulele se při vysokých teplotách nebo vysoké vlhkosti nezkroutí jako jejich dřevěné protějšky, ale také nemají hloubku tónu, jakou mají dřevěné ukulele.
  • Vždy můžete začít s plastovým ukulele a poté, co ušetříte nějaké peníze, přejít na dřevěné.

  Varování: Plastové ukulele může být také obtížné naladit.

 6. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 6

  6 Kupte si dřevěné ukulele pro nástroj s dlouhou životností. Klasické ukulele jsou vyrobeny z masivního nebo laminátového dřeva. Tyto nástroje vám vydrží dlouho a mohou se pohybovat v ceně, ale mohou být o něco dražší než plastové.
  • Ukulele z masivního dřeva vám poskytnou lepší tón, ale jsou citlivější na teplotu a mohou se zdeformovat, pokud je vlhkost vyšší než 60%.
  • Laminátové dřevo je levnější a není tak citlivé na teplotu a vlhkost, ale ukulele vyrobené z tohoto materiálu nemusí mít kvalitní tón.
 7. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 7

  7 Pokud chcete hrát nebo nahrávat, najděte si akusticko-elektrické ukulele. Klasické ukulele jsou plné akustiky, což znamená, že se nedají zapojit do zesilovače nebo zařízení pro záznam zvuku. Pokud máte v plánu ukulele hrát pořady nebo nahrávat hudbu, podívejte se na ten, který je vybaven elektrickými částmi, které zvládnou vaše další vybavení.
  • Elektroakustické ukulele jsou obvykle dražší, takže pokud si je kupujete poprvé, možná budete chtít použít plně akustické.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Nakupování ukulele

 1. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 8

  1 Nastavte rozpočet mezi 50 a 200 dolary. Pokud získáte ukulele mnohem levněji, pravděpodobně nebude kvalitní a nemusí vám dlouho vydržet. Držte se v tomto rozmezí, pokud je to vaše první ukulele, a zdražte, pokud chcete profesionální.
  • Profesionální ukulele se mohou pohybovat od 250 do 1 000 $.
  • Online ukulele najdete za 25 až 30 $, ale nejsou kvalitní a pravděpodobně nebudou znít skvěle.
 2. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 9

  2 Pokud nakupujete online, zkontrolujte rozměry ukulele. Není vždy možné jít na fyzické místo, abyste našli nástroj, a to je v pořádku. Pokud kupujete ukulele online, před nákupem si přečtěte popis jeho velikosti, materiálu a kvality.
  • Možná si také budete chtít přečíst recenze, než si koupíte ukulele.
  • Zkuste najít ukulele online v renomovaných hudebních obchodech, jako je Sweetwater nebo Guitar Center.
 3. Obrázek s názvem Kupte si ukulele, krok 10

  3 Vyzkoušejte ukulele v hudebním obchodě, než si je koupíte. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda máte rádi ukulele, je držet ho a cvičit brnkání. Pokud můžete, najděte si ve svém okolí místní obchod s hudbou a vyzkoušejte několik různých značek, stylů a velikostí ukulele.

  Spropitné: Pokud máte kamaráda, který hraje na ukulele, zvažte, zda se ho zeptat, zda můžete vyzkoušet jeho nástroj a zjistit, zda se vám to líbí.

 4. Obrázek s názvem Buy a Ukulele Step 11

  4 Podržte každé ukulele, abyste zjistili, zda je to pohodlné. V závislosti na velikosti ukulele a délce paží budete možná potřebovat menší nebo větší velikost těla. Ukulele položte do klína a jednou rukou držte paži a držte nástroj v úhlu. Promněte druhou rukou ukulele, abyste zjistili, jestli je to pohodlné nebo ne.
  • Pokud se vám loket na brnkající paži cítí nepohodlně nebo v pasti, možná budete potřebovat menší ukulele.
  • Pokud se vaše prsty nemohou dobře pohybovat mezi pražci, možná budete potřebovat menší ukulele.
  • Pokud jsou vaše prsty příliš velké na to, aby udržely 1 pražce najednou, zkuste velkou velikost ukulele.
 5. Obrázek s názvem Kupte si ukulele, krok 12

  5 Před zakoupením ukulele zkontrolujte kvalitu. Před nákupem hledejte praskliny, oděrky nebo poškození v těle a krku ukulele, zejména pokud je používán. Tělo by mělo být pevné bez jakýchkoli zlomů a krk by měl být v přímce bez ohnutí.
  • Poškozené ukulele nemusí znít tak dobře a velmi rychle by se mohly stát nepoužitelnými.
 6. Obrázek s názvem Kupte si ukulele, krok 13

  6 Ujistěte se, že pražce leží naplocho na krku ukulele. Když krk ukulele opravdu vyschne, mohou se pražce vytlačit nahoru a ven ze samotného dřeva nebo plastu. Tento jev, nazývaný také spining, je velmi těžké opravit a může způsobit, že váš nástroj bude znít rozladěně. Držte krk ukulele na úrovni očí a zkontrolujte, zda pražce ležely naplocho na krku nástroje.
  • Pražce jsou kovové linie na krku pod strunami ukulele.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co potřebuji při nákupu ukulele? Pomohlo by také mít tuner, stojan, pouzdro (pokud by nebylo dodáno s jedním). Náhradní struny jsou také dobrý nápad.
 • Otázka Jsou všechny ukulele naladěny stejným klíčem? Co je to za klíč? jayla Všechny ukulele jsou laděny stejným tónem C. Soprán, ananas, koncert a tenor mají ladění G, C, E, A a barytonové struny jsou laděny na D, G, B, E.
 • Otázka Mohu ho koupit na Amazonu? Určitě si to můžete koupit online, ale nebudete vědět, jak to bude znít, dokud si to nebudete moci zahrát. Osobně bych raději koupil jeden osobně v obchodě, protože pak mohu vyzkoušet několik různých ukulele a najít ten, který se mi nejvíce líbí.
 • Otázka Bude díky lepším strunám můj soprán méně častý? Standardní nylonové struny jsou vhodné pro soprán. Pokud se vaše ukulele rozladí, může to být proto, že ji skladujete v suchém prostředí. Je však také běžné, že nové ukulele častěji vypadávají. Pokud problém přetrvává, můžete jít do obchodu s hudbou a nechat se tam podívat.
 • Otázka Záleží na barvě? Peaceful_Birds92 Na čem opravdu záleží, je zvuk a kvalita ukulele; barva je typ dřeva, o který jde.
 • Otázka Jakou značku ukulele je nejlepší koupit? Nemyslím si, že opravdu existuje 'nejlepší značka', ale používám a doporučuji Kalas. Také mám rád ukulele Luna.
 • Otázka Co mohu použít jako přenosné pouzdro na ukulele, aniž bych jej musel kupovat? Ten svůj držím v lepenkové krabici, ve které přišel. Nicméně místo toho jste v drogerii nebo v krabičce mohli snadno najít polstrovanou tašku, do které by se to vešlo. Dokonce se podívejte do kempingové části nebo do sekce plážových tašek s extra polstrováním, které udržuje věci v pohodě.
 • Otázka Jak připevním popruh k ukulele? Existuje spousta webových stránek s návody na připevňování popruhů, ale pokyny se budou lišit při popisu různých popruhů a technik.
 • Otázka Mám soprán a opravdu chci další uke, možná koncert. Jak mám přesvědčit rodiče? Heiday Vysvětlete, proč chcete jiné ukulele, protože nemusí vidět, že je v tom velký rozdíl, takže buďte připraveni to vysvětlit. Mohlo by také pomoci nabídnout zaplatit možná polovinu, protože už jednu máte.
 • Otázka Mohu si koupit ukulele online a kolik by mělo slušné ukulele stát? Ukulele si můžete koupit online, ale nedoporučuje se to. Je lepší jít do hudebního obchodu, kde můžete nástroj vyzkoušet. Moje vlastní ukulele bylo z vitríny, když jsem zjistil, že ta ve vitríně zní lépe než ta v krabici. Takové malé testy mohou něco změnit. Je také možné, že se do toho dostanete. Slušné ukulele by mělo začínat od 120 dolarů a výše.

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat 2021 Busch Clash online zdarma zdarma.

Jak chodit s podvrtnutým kotníkem. Než začnete chodit s podvrtnutým kotníkem, ujistěte se, že jste dostali souhlas svého lékaře, abyste nezpůsobili další poškození. V ideálním případě byste měli chodit pouze po mírném výronu a měli byste ...

Zde je návod, jak streamovat speciální speciál Time 100 online v úterý 22. září ve 22 hodin. ET/PT na ABC.

Florida a Ole Miss zahájily v sobotu fotbalovou sezónu SEC 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Stosur do posledních osmi, Dolgopolov z Kermlin Cupu

Daytonský basketbal, osvěžující úžasnou show na Maui, se vrací domů, aby přijal Houston Baptist. Zde je návod, jak hru sledovat.