Jak vypočítat hladinu alkoholu v krvi

Blood Alcohol Content, neboli BAC, je měřítkem poměru alkoholu v krvi. Svůj BAC můžete vypočítat několika způsoby, ale získání absolutního a přesného měření není možné bez krevního testu. Pomocí grafu BAC nebo online kalkulačky získáte rozumný odhad hladiny alkoholu v krvi. Protože existuje tolik proměnných, které přispívají k vašemu BAC, je možné získat odhad pouze bez profesionálního testu. Využití vašich znalostí o vaší hmotnosti, množství alkoholu, které jste spotřebovali, a času vám může pomoci vypočítat váš BAC a odhadnout, kdy je řízení z právního hlediska bezpečné.

Část 1 ze 3: Výpočet vašeho odhadu BAC

 1. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 1

  1 Pochopte, co znamená obsah alkoholu v krvi (BAC). Obsah alkoholu v krvi je měřítkem množství alkoholu ve vašem těle. BAC 0,10% tedy znamená 1 díl alkoholu na každých 1000 dílů krve. Často se používá pro právní nebo lékařské účely, například při zjišťování, zda jste měli příliš mnoho alkoholu a řízení.
  • BAC 0,08%, často legální úroveň, naznačuje, že máte 80 mg alkoholu na 100 ml krve v těle.
  • Policie často používá k testování vašeho BAC dechový analyzátor, pokud vás někdo podezřelý při řízení opilý. Můžete si také pořídit vlastní dechový analyzátor, abyste se ujistili, že jste v zákonném limitu.
  • Pokud nemáte po ruce dechový analyzátor, použijte graf BAC nebo online kalkulačku a zjistěte, kdy můžete bezpečně řídit. Výpočet vašeho BAC bez analyzátoru dechu bude vyžadovat, abyste měli podrobnější přehled o tom, kolik alkoholu konzumujete.


 2. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 2

  2 Pochopte, jak různé druhy alkoholu ovlivní váš BAC. Různé nápoje mají různá procenta obsahu alkoholu a liší se také velikost „standardního“ nápoje. Standardní nápoj piva je tedy nejen jiné množství než nápoj whisky, ale také má jiný obsah alkoholu.
  • Jeden standardní nápoj je považován za jedno 12 fl oz pivo; jedna 5 fl oz sklenice vína; jeden 1,5 fl oz výstřel tvrdého alkoholu. Celkově je standardním nápojem nápoj, který obsahuje 14 gramů (0,49 oz) čistého alkoholu.
  • Pivo je obvykle 4% - 6% alkoholu. To se liší v závislosti na druhu piva, proto si pro jistotu zkontrolujte štítek. Některé dovozy, sladové lihoviny a řemeslná piva jsou silnější (8% - 12% a více).
  • Jeden standardní nápoj vína (bílé, červené, růžové a šampaňské nebo šumivé víno) se měří jako 5 uncí. Průměrný obsah alkoholu ve 5 uncové sklenici vína se pohybuje kolem 12%.
  • Jeden standardní nápoj z 80 důkazů tvrdého alkoholu se měří jako 1,5 unce. Jedna dávka alkoholu obvykle obsahuje 40% alkoholu. Uvědomte si, že některé nápoje jsou vyráběny s ještě silnější účinností, například 151 proof rumu nebo obilného alkoholu. Když pijete místo piva nebo vína tvrdý alkohol, může váš BAC stoupat rychleji.
  • Některé míchané nápoje obsahují více než jeden druh alkoholu a budou obsahovat více alkoholu než standardní nápoj.
 3. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 3

  3 Zvažte se a zohledněte své pohlaví a věk. Váš BAC závisí na vašem pohlaví, věku a hmotnosti. Tyto prvky přispívají k tomu, jak rychle bude vaše tělo metabolizovat alkohol.
  • Alkohol se u mužů a u žen vstřebává odlišně. Mužská těla obvykle obsahují více tělesné vody (61% vs 52%) a budou moci alkohol více ředit.
  • Muž o hmotnosti 165 liber, který měl čtyři standardní piva za hodinu, bude mít odhadovaný BAC 0,082%. Pokud se jeho kamarádka o hmotnosti 130 liber rozhodne, že mu během té hodiny napíše nápoj k pití, bude mít BAC asi 0,123%.
  • Znáte svoji aktuální váhu. Vaše váha ovlivní odhadovaný BAC, protože obvykle, pokud jste hydratovaní, čím více vážíte, tím více vody bude vaše tělo muset ředit alkohol. To může zpomalit absorpci.
  • Alkohol se vstřebává svalovou tkání a ne tukem. Čím více tělesného tuku máte, tím vyšší bude váš BAC. Takže muž, který váží 180 liber, ale je v dobré kondici, bude mít obvykle nižší BAC než muž vážící 180 liber, který není ve formě.
  • Váš věk bude také mít faktor. Jak stárneme, náš metabolismus se zpomaluje a naše těla nemusí alkohol zpracovávat tak rychle.
 4. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 4

  4 Sledujte své pití. Chcete -li vypočítat odhadovaný BAC, sledujte nejen počet vypitých nápojů, ale také to, co jste pili a jak rychle jste pili.
  • Ať už podáváte sami sebe nebo pijete v baru, šance, že budete konzumovat standardní nápoj, se sníží. Pokud nepijete z plechovky nebo půllitrové sklenice, ne vždy nalijete standardní nápoj s přesnými proporcemi. Barmani často sledují množství lihu nebo vína, které se nalije. Proto je dobré počítat nápoje, ale pro jistotu to zaokrouhlit nahoru.
  • Všimněte si, jak rychle konzumujete alkohol. Čím rychleji budete pít, tím rychleji poroste váš BAC. Protože vaše tělo dokáže zpracovat pouze určité množství alkoholu najednou, čím více ho máte v žaludku a krevním oběhu, tím vyšší je BAC.
 5. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 5

  5 Použijte své informace k odhadu vašeho BAC. Nejpřesnějším způsobem, jak vypočítat BAC, je odebrání krve. Jiné metody vám poskytnou dobrý odhad, kde je váš BAC, ale nemělo by se na ně spoléhat, že jsou zcela přesné.
  • Použijte a Odhadované grafy BAC abyste zjistili, kde jste. Můžete si jeden vyhledat online nebo si vytisknout peněženku.
  • Pravdou je, že je velmi těžké získat přesné měření vašeho BAC bez dechového analyzátoru, odběru krve nebo složité matematiky. Protože jsou těla každého člověka jiná, proměnné, jako je spotřeba jídla, typ těla, hydratace, únava, další přísady ve vašich nápojích atd., Ztěžují hádání.
  • Můžete také použít online kalkulačka BAC abych vám dal odhad. Pokud jste sledovali svůj příjem a znali svou váhu, dá vám to rozumný odhad.
  reklama

Část 2 ze 3: Vzhledem k dalším faktorům, které ovlivňují BAC

 1. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 6

  1 Mějte přehled o čase. Čas bude mít vliv na váš BAC. Váš BAC se nesníží rychleji, pokud místo vypijete. Ale také to nebude tak vysoké, jako kdybyste vypili několik nápojů v krátkém časovém období. Nicméně, jak vaše tělo zpracovává alkohol po určitou dobu, váš BAC se sníží.
  • Pokud například během jedné hodiny vypijete tři 12 fl oz pivní nápoje, jste muži a vážíte přibližně 200 liber, váš odhadovaný BAC je zhruba kolem 0,044%. Pokud byste stejné čtyři nápoje vypustili během tří hodin, váš BAC by byl kolem 0,010%.
  • Pokud jde o vystřízlivění, obecným pravidlem je odečíst 0,015% z vašeho celkového BAC za každou hodinu, která uplyne od vašeho posledního nápoje. To však není přesné. Pokud si nejste jisti, udělejte chybu a opatrně zavolejte taxíka, pokud se chystáte na noc domů.
 2. Obrázek s názvem 262924 7

  2 Uvědomte si další faktory, které ovlivňují BAC. Kromě věku a pohlaví mohou váš BAC ovlivňovat následující proměnné BAC:
  • Typ postavy
  • Obsah tuku/svalů
  • Metabolismus
  • Emoční stav
  • Cukrovka
  • Nesnášenlivost alkoholu
  • Dědičné faktory
  • Další ingredience. Voda a šťáva smíchané s alkoholem mohou zpomalit absorpci pro nižší BAC. Nápoje sycené oxidem uhličitým, jako je tonická voda a energetické nápoje, urychlují absorpci pro vyšší BAC.
  • Většina online BAC grafů a kalkulaček předpokládá, že nepijete na prázdný žaludek nebo máte nějaké převládající podmínky, které by váš BAC dále ovlivnily. Tyto proměnné jsou důvodem, proč je tak těžké vypočítat váš BAC bez profesionálního testu nebo dechového analyzátoru.
 3. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 8

  3 Pochopte, že určité věci nemají vliv na váš BAC. Zatímco někteří lidé věří, že určité látky, potraviny nebo akce vám mohou pomoci vystřízlivět, mnoho z těchto technik ve skutečnosti neovlivňuje váš BAC.
  • Pamatujte, že vypití sklenice vody nebo kávy krev nezředí a nevystřízliví. Voda může zpomalit vstřebávání nového alkoholu, ale nemůže snížit účinky alkoholu, který již máte v krvi. Kofein vám může způsobit vzhůru, ale nemá žádný vliv na váš BAC.
  • Jídlo zabrání rychlému vzestupu BAC, pokud je již ve vašem systému před konzumací alkoholu.
  • Typ alkoholu, který konzumujete, neovlivní váš BAC. Jeden typ alkoholu neovlivňuje váš BAC více než jiný. Váš BAC je ovlivněn množstvím alkoholu, nikoli druhem.
  • Vaše tolerance neovlivňuje váš BAC, ale pouze to, jak se cítíte. BAC se měří množstvím alkoholu v krvi. I když se necítíte opilí, možná jste překročili zákonný limit.
 4. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 9

  4 Při výpočtu BAC nespoléhejte pouze na jednu metodu. Používání dechových analyzátorů a výpočet vašeho BAC sledováním spotřeby alkoholu v průběhu času, vaší hmotnosti a referenčních tabulek jsou skvělé způsoby, jak zůstat zodpovědní a získat odhad. Spoléhat se pouze na jednu metodu pro výpočet BAC nebo použít jakoukoli z metod jako konkrétní výpočet se nedoporučuje.
  • Naučte se posuzovat svou střízlivost podle toho, jak se cítíte, ale nespoléhejte na to. Známky poškození se u jednotlivce liší. I na úrovni BAC 0,02%můžete zaznamenat určitou ztrátu úsudku, změněnou náladu a pokles vaší schopnosti multitaskingu.
  • Pokud si myslíte, že jste na řízení příliš opilí, hrajte to bezpečně a ne.
  • Uchovávejte graf BAC ve svém smartphonu nebo v peněžence a použijte jej jako referenci.
  reklama

Část 3 ze 3: Nácvik zodpovědných návyků k pití

 1. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 10

  1 Pijte vždy zodpovědně. Naučte se měřit své nápoje a pijte moudře; zaměřte se hlavně na to, abyste si užili čas mezi přáteli. Tímto způsobem můžete udržet sebe i všechny kolem sebe v bezpečí.
  • Střídejte alkoholické a nealkoholické nápoje. Sklenice vody nebo limonády a limetky vás nevystřízliví rychleji, ale pomůže vám udržet BAC na zvládnutelné úrovni.
  • Jezte, než budete pít. Nepijte na prázdný žaludek, protože to nejen umožní rychlejší absorpci alkoholu, ale může vám být i špatně.
  • Zůstaňte hydratovaní. Alkohol dehydratuje vaše tělo a může způsobit, že se druhý den budete cítit hladoví.
 2. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 11

  2 Plánovat dopředu. Pokud jdete někam pít, ujistěte se, že plánujete bezpečný způsob, jak se dostat domů. Čím více jste pod vlivem alkoholu, tím je pravděpodobnější, že uděláte špatná rozhodnutí.
  • Přiřaďte určeného řidiče nebo požádejte přítele, aby vás vyzvedl v určitý čas nebo když zavoláte.
  • Použijte taxi, Uber nebo Lyft. Pokud víte, že budete příliš opilí na řízení, naplánujte si odvoz taxíkem domů a rozpočet.
  • Domluvte se na pobytu u přítele.
  • Nechte klíče od auta doma nebo u někoho, komu důvěřujete.
 3. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 12

  3 Pokud překročíte zákonný limit, mějte záložní cestovní plány. Pokud někam jezdíte a příliš pijete nebo se ocitnete v nepříjemné situaci, je dobré mít záložní plán.
  • Máte přítele nebo člena rodiny, o kterém víte, že vám může zavolat.
  • Mějte na sobě peníze navíc na místě odděleném od ostatních peněz. Tuto extra hotovost lze použít k získání taxíku, pokud potřebujete. Jeho oddělením zabráníte jeho utrácení.
 4. Obrázek s názvem Vypočítat hladinu alkoholu v krvi Krok 13

  4 Použijte svůj odhadovaný BAC jako referenční příručku pro snížení hodnoty. DUI nebo nehoda je hrozná a drahá zkušenost. Naučte se užívat si méně pití a zároveň se více seznamujte.
  • Tabulka BAC, kalkulačka nebo dechový analyzátor jsou dobré nástroje, které vám pomohou zůstat v bezpečí při pití. Bez krevního testu však není možné vypočítat váš absolutní BAC. Pokud máte pocit, že vám hrozí nadměrné popíjení alkoholu nebo neschopnost řídit, nedělejte to.
  • Naučte se číst své vlastní fáze opilosti a naučte se své limity. Odříznout se není vždy snadné. Požádejte přátele, aby se o vás starali, zůstali hydratovaní a pomalu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje dcera zemřela při nehodě s 0,5 procentem alkoholu v krvi v krevním oběhu. Moje otázka zní, jak dlouho mohla žít s 0,5 bac? Zemřela rychle, nebo by s tím obsahem mohla žít? Můžete přežít 0,7 BAC. Takže s tím obsahem mohla žít.
 • Otázka Kolik času je zapotřebí k tomu, aby alkohol opustil váš systém? Vaše játra oxidují přibližně jeden nápoj za hodinu. Záleží na tom, kolik toho vypijete. Pokud si dáte 3 nápoje, opuštění systému vám zabere přibližně 3 hodiny.
 • Otázka Kolik ml jsem spotřeboval, pokud můj BAC je .08? To závisí na několika faktorech, včetně vaší výšky, hmotnosti a typu alkoholu, který jste pili.
 • Otázka Pokud dechový analyzátor přečte 0,000, přečte UA totéž? Ne. Ne ty nové. Existuje metabolit, který lze detekovat až 80 hodin po vypití.
Nezodpovězené otázky
 • Pokud jsem vypil 64 uncí piva po dobu 4 hodin, jaký bude můj BAC, pokud budu testován 3 hodiny po posledním doušku alkoholu?
 • Jak vypočítám svůj BAC, když vím, kolik piva jsem vypil a kolik vážím?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pijte zodpovědně a dodržujte všechny místní zákony týkající se věkových limitů.
 • Pokud řídíte, investujte do dechového analyzátoru. Může vám ušetřit tisíce dolarů za právní poplatky, pokuty a zvýšené pojistné. Stejně jako zachránit svůj život nebo život jiné osoby.
 • Mějte graf BAC v peněžence nebo na smartphonu, který můžete zkontrolovat jako referenční příručku. Nebude to úplně přesné, ale může to být užitečné.
 • Pamatujte, že váš BAC je ovlivňován množstvím alkoholu v krvi, ne tím, jak se cítíte.
 • Kalkulačky a grafy BAC představují standardní porce nápojů. Ale nepředpokládejte, že to, co pijete, je vždy standardní. Zkontrolujte procento alkoholu, když je k dispozici, nebo se zeptejte barmana.
 • Vždy zaokrouhlete nahoru, abyste byli v bezpečí. Pokud se blížíte zákonnému limitu, zaokrouhlete nahoru.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Během prázdnin a při slavnostních příležitostech buďte mimořádně ostražití.
 • Pokud si špatně spočítáte BAC, možná jste překročili limit pitného režimu. Nejlepší je vůbec nepít a řídit.
reklama

Populární Problémy

Jak sundat barvu z plátěných bot. Ať už pracujete na uměleckém projektu nebo vymalováváte novou místnost ve svém domě, snadno si na boty namalujete barvu. Boty se často obtížně čistí, ale vaše plátěné tenisky nemusí být trvale zničené ...Jak snížit stres z rodičovství. Ať už jste samoživitel, manželský rodič, matka 10 dětí nebo otec dvou dětí, může být dodržování povinností rodičů stresující. Pokud se stanete příliš stresovanými, může vás to zbavit energie, ...Andy Murray si vzpomněl na žert, který hrál Rafael Nadal, když večeřel s Kim Sears. Murray přinesl příběh, když se ho Stefanos Tsitsipas zeptal na nejlepší vnitřní vtip, jehož byl součástí.

Angelique Kerberová, která letos nezískala titul, zahájila svůj poslední turnaj roku 2017 WTA Elite Trophy poraženě.Serena Williamsová je pravděpodobně největší tenistkou všech dob a je také jednou z nejmódnějších.Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat jarní tréninkové hry Boston Red Sox online v roce 2019.