Jak pečovat o domácího králíka

Domácí králík může být zábavným přírůstkem do rodiny. Tato zvířata však budou muset mít stejnou péči jako pes nebo kočka. Králíci se obvykle dožívají 8 až 12 let, proto vyžadují od majitelů dlouhodobý závazek. Existují určitá pravidla, která musíte dodržovat, a přípravy, které musíte udělat, než se rozhodnete pořídit si králíka. Jakmile budete připraveni na králíka, můžete se naučit o něj pečovat doma.

Část 1 ze 4: Nákup potřeb pro králíka

 1. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 10

  1 Kupte si dostatečně velkou klec, aby se v ní mohl pohybovat váš králík. Ačkoli váš králík bude hodně času mimo svou klec, měl by mít své vlastní bezpečné útočiště daleko od všeho ostatního. Zde bude spát každou noc a také tam, kde se může stáhnout, když se cítí naštvaný nebo nebezpečný.
  • Může to být velká, prostorná klec nebo dokonce psí kotec. Jen se ujistěte, že se zde váš králík cítí v bezpečí.


 2. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 11

  2 Kupte si dostatek podestýlky na zakrytí dna klece. Podestýlka, kterou potřebujete pro svého králíka, se bude lišit. Experimentujte s různými druhy podestýlky, abyste zjistili, co má váš králík nejraději. Běžnými možnostmi jsou skartovaný papír, sláma a seno. Pokuste se vyhnout většině hoblin, protože by se mohly vdechnout náhodou.
  • Pokud používáte dřevěné hobliny, vyhněte se cedru, borovici a jiným vonným hoblinám.
 3. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 12

  3 Postavte si box na králičí podestýlku. Vzhledem k tomu, že váš králík žije uvnitř, bude potřebovat podestýlku. Pro všechny králíky neexistuje jeden dokonalý podestýlka. Váš králík může upřednostňovat boxy s kryty a výška boků se také může lišit, protože některé na něj mohou být příliš vysoké nebo příliš nízké. Začněte s boxem pro podestýlku pro kočku, který je dostatečně velký, aby v něm pohodlně leželo.
  • Můžete přemýšlet o získání několika krabic. Váš králík tak bude moci pobíhat po celém domě, aniž by musel podnikat až na druhý konec domu.
  • Typ podestýlky se také může měnit v závislosti na vašem králíkovi. Experimentujte s různými druhy. Mezi běžné typy patří podestýlka pro kočky z křemene, drcený papír, hobliny, které nejsou borovice nebo cedr, sláma a seno.
  • Ujistěte se, že se nehromadí a není z hlíny. Tyto věci mohou vašemu králíkovi ublížit, pokud ho spolkne nebo vdechne.
 4. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 13

  4 Kupte si těžkou keramickou misku na jídlo. Váš králík bude potřebovat vlastní misku na jídlo. Ujistěte se, že je vyroben z těžkého materiálu, jako je keramika. To pomáhá králíčkovi udržet misku pravou stranou nahoru, protože většina králíků ráda překlápí misky s jídlem.
  • Také zajistěte dostatečně vysoké boky, aby jídlo zůstalo uvnitř, ale dostatečně nízké, aby se váš králík pohodlně najedl.
 5. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 14

  5 Pořiďte si láhev nebo misku s vodou. Láhve s vodou se často dodávají s klecemi, ale přesto je dobré mít jich několik. Je pro ni přirozenější pít z misky, ale ty lze na rozdíl od láhve s vodou převrhnout.
  • Lahve s vodou mohou být pro vašeho králíka otravné. Pokud to vidíte, přepněte na těžkou, keramickou misku na vodu.
 6. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 17

  6 Krmte svého králíka spoustou sena. Ideální potravou pro králíky je tráva a seno, k jejichž zpracování je jejich střevo určeno. V ideálním případě podávejte většinu jídla králíka jako čerstvé zelené seno. Je důležité používat dobré seno. Pro většinu králíků je nejvhodnější použít seno timothy.
  • Když váš králík jí seno, poskytuje mu nezbytnou vlákninu pro fungování trávení.
  • Králičí podestýlku můžete také vyložit seno.
  • Seno také poskytuje skvělé místo pro kopání králíků. Ty jsou pro králíky často extrémně zábavné, zvláště pokud do nich schováte pamlsky, například kousky jablek nebo Cheerios. Můžete také použít skartovaný papír také na místo kopání.
 7. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 15

  7 Dejte svému králíkovi pelety a ovoce a zeleninu jako doplněk k senu. Doplňte stravu svého králíka malým množstvím extrudovaných (každé granule vypadá stejně) pelet a čerstvého ovoce a zeleniny. Mezi běžnou zeleninu patří brokolice, bok choy, mrkvové topy, řepné topy, koriandr, koláče, růžičková kapusta, kapusta, zelí a další zelenina.
  • Nedovolte králíčkovi nepřetržitý přístup k peletám, protože pravděpodobně bude mít nadváhu a bude nezdravý. Vyhněte se také králičím pokrmům s jasnými barvami, ořechy, semínky a ovocem. Obvykle mají vysoký obsah cukru a sacharidů.
  • Pokud si nejste jisti, jaké druhy zeleniny použít, požádejte svého veterináře nebo místního chovatele králíků o radu ohledně jídla.
  • Vyhněte se vitamínům jako doplněk stravy vašeho zajíčka. Zdraví králíci je opravdu nepotřebují.
  • Navzdory běžnému vnímání může být králíkovi příliš mnoho mrkve velmi škodlivé. Mrkev si užívají jako malé pamlsky, ale králíkům byste neměli denně krmit mrkev. Týdně je obvykle v pořádku.
 8. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 16

  8 Zajistěte svému králíčkovi hračky a další obohacující předměty. Stejně jako ostatní domácí mazlíčci, i váš králík potřebuje hračky, aby je bavil. Kupte si k tomu různé hračky, například žvýkací hračku nebo tunel s mezerami, do kterých můžete jít. Některé si můžete vyrobit sami, například kartonovou krabici s otvory velikosti králíka.
  • Skvělá domácí žvýkací hračka je větvička neošetřeného jabloňového stromu. Než jí dáte větvičku, ujistěte se, že je čistá a neošetřená.
  • Pokud zvolíte jiný druh stromu, ujistěte se, že není jedovatý, a než ho dáte králíkovi, nechte jej alespoň 6 měsíců zaschnout. Applewood však toto ošetření nevyžaduje. Jen se ujistěte, že je čistý a neošetřený.
  • Ujistěte se, že dostanete hračky, které mají různé účely. Různí králíci si užívají různé hračky.
  reklama

Část 2 ze 4: Výběr králíka

 1. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 1

  1 Zajistěte si čas a energii na péči o králíka. Králíci nejsou zvířata s nízkou údržbou. Vyžadují stejné množství času, peněz a péče jako psi a kočky. Vyžadují misku s vodou, kvalitní krmivo pro králíky, hračky, tolik pohybu jako pes a podestýlku. Navíc potřebují vaši každodenní pozornost.
  • Tato zvířata mají svou vlastní osobnost a věnují zvláštní péči. Pokud si myslíte, že nemáte čas a peníze na péči o králíka, přemýšlejte o pořízení zvířete s nižší údržbou.
  • Měli byste s králíkem trávit alespoň 3 hodiny denně mimo jeho klec, ale může se mu líbit i více času uvnitř klece. Králíci budou osamělí a v depresi, pokud nebudou mít každý den dostatek lidské interakce.
  • Pokud nemůžete být se svým králíkem dostatečně dlouho každý den, zvažte pořízení dalšího králíka. Ujistěte se, že je umístíte samostatně, dokud je řádně nezavedete, aby se mohli spojit. Králíci ano ne rádi sdílejí prostor, pokud nebyli speciálně spojeni.
 2. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 5

  2 Rozhodněte se, jaký druh králíka chcete. Při výběru králíka je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Rozhodněte se, zda chcete konkrétní druh králíka a zda chcete, aby měl rodokmen. Existuje mnoho různých plemen, která se budou lišit velikostí, zbarvením a temperamentem. Musíte se také rozhodnout, zda chcete králíka samce nebo samičku a jaký přibližný věk chcete králikovi mít.
  • Proveďte výzkum všech různých plemen, pokud si nejste jisti, jaký druh chcete.
 3. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 6

  3 Podívejte se na záchranná centra, obchody s domácími zvířaty a chovatele, abyste našli králíka. Typ králíka, kterého si vyberete, může rozhodnout, odkud ho získáte. Pokud vás konkrétní faktory příliš nezajímají, můžete se obrátit na záchranné centrum a vybrat si z jejich králíků. Tito také mají tu výhodu, že jsou starší, obvykle prošli nepříjemnou fází dospívání a jsou obvykle kastrovaní nebo kastrovaní.
  • Můžete také nakupovat ve zverimexu. Kvalita těchto zařízení se může lišit, proto vyhledejte obchod s dobře chovanými zvířaty a informovaným personálem.
  • Pokud máte na mysli konkrétní druh, můžete se podívat na chovatele pro konkrétní králičí typ. Můžete se také dozvědět o rodové linii králíka. Tito králíci mají také tendenci být více socializovaní, když je adoptujete, protože s nimi chovatelé manipulují od narození.
 4. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 18

  4 Podívejte se, jak stavebnice interaguje se svými rodiči a dalšími králíky. Pokud plánujete pořídit soupravu, známou také jako králíček, musíte dodržovat určitá pravidla.
  • Pokud si všimnete něčeho neobvyklého, zeptejte se majitele rodičů na jeho povahu a temperament. Mohou se chovat jinak, protože jste cizinec nebo protože jste blízko jejich vrhu.
 5. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 19

  5 Pokud chcete pořídit králíčka, vyberte si přátelskou stavebnici. Když jdete pro králíka, podívejte se na velikost, barvu, temperament a zdraví rodičů, abyste získali představu o tom, jak váš králík pravděpodobně dopadne. Podívejte se také, jak stavebnice reaguje na vás. Nevybírejte si králíka, který se krčí proti své matce, i když vám ho je líto, protože s největší pravděpodobností nebude přátelským mazlíčkem. Místo toho si vyberte králíka, který k vám hopsá a očichává vás. Abychom vám dále pomohli s výběrem, musíte zkontrolovat zdravotní stav soupravy. Hledejte věci jako:
  • Čisté, jasné oči, které nemají v sobě nebo v jejich blízkosti hlen, krustu nebo jiné cizí prvky.
  • Čisté uši, bez vosku a bez zápachu.
  • Čistá, nezamotaná a bez zápachu srst.
  • Na kůži nemá klíšťata, blechy ani jiné parazity.
  • Nedostatek shlukování nebo problémy v srsti kolem jejich konečníku, protože to může naznačovat velké zdravotní problémy.
  • Reagující a nadšení, aniž by byli přehnaně nervózní nebo se chvěli.
  • Žádné vnější příznaky onemocnění, jako je kýchání, výtok z nosu, vypadávání vlasů nebo problémy se zuby.
 6. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 20

  6 Adoptujte si dospělého králíka, pokud si chcete být jistí jeho temperamentem. Přejděte do záchranného centra nebo útulku a najděte dospělého králíka, kterého byste mohli adoptovat. Kdekoli se rozhodnete králíky hledat, najděte všechny dospělé králíky. Zkontrolujte, zda vypadají šťastně a reagují. Vyhněte se králíkům, kteří vypadají zlí nebo jsou agresivní. Také musí být zdraví.
  • Vlastnosti zdravého dospělého králíka jsou stejné jako u zdravé sady. Zkontrolujte všechny vnější známky zdraví, včetně očí, uší a srsti.
  • Úkryty jsou skvělým místem pro adopci dospělých králíků. Často jsou již kastrovaní nebo kastrovaní. Navíc dáváte králíkovi druhou šanci.
 7. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 21

  7 Vyberte si svou oblíbenou stavebnici nebo dospělého králíka. Jakmile zkontrolujete celkový zdravotní stav králíků, můžete si vybrat svého oblíbence. Určitě si udělejte čas. Králík, kterého si vyberete, s vámi stráví dalších asi 8 let, takže musíte najít vhodnou partii. Hrajte si s králíky, které chcete, a zjistěte, zda je pro vás to pravé. Podívejte se, jestli se vám také líbí.
  • Pamatujte si, že to může být zpočátku mírně plaché a nervózní, protože jste v tom nový. Stačí zkontrolovat obecné známky temperamentu a socializace.
  • Jakmile nějakou najdete, položte si několik doplňujících otázek, než si ji vezmete domů. Patří sem dotazování na jeho stravovací návyky, vrh a věk.
  reklama

Část 3 ze 4: Spojení s králíkem

 1. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 22

  1 Po přivezení domů králíka pečlivě sledujte. Když si králíka poprvé přinesete domů, musíte sledovat, jak interaguje se svým prostředím. Sledujte, kam jde na záchod, jak reaguje na ostatní lidi ve vaší domácnosti, jak reaguje na hračky, které hračky si užívá a které ignoruje a jak reaguje na místnost, do které jste ji dali.
  • Nedělejte si starosti, pokud několik minut sedí v koutě, pak jí, pak si lehne, když ji poprvé dostane. Nerušte to, ať dělá cokoli. Přizpůsobuje se svému novému prostředí.
  • Během prvních několika dní jej nechte v kleci. Každý den si najděte čas sednout si vedle králíka a promluvit si s ním tichým a tichým hlasem.
 2. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 23

  2 Pusťte svého králíka z klece, aby mohl prozkoumávat. Jakmile si váš králík začne zvykat, můžete ho vypustit z klece. Zavřete všechny dveře místnosti, ve které je klec. Pokud jeden vchod nemá dveře, prozatím je zablokujte. Dále vypusťte svého králíka z klece. Nezvedejte ho, ale otevřete mu dveře a nechte ho vyskočit sám.
  • Sedněte si uprostřed místnosti a dělejte něco tichého, jako je čtení, poslech tiché hudby nebo psaní.
  • Mějte s sebou nějakou zeleninu pro případ, že by to bylo zvědavé.
 3. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 24

  3 Nechte králíka s vámi komunikovat. Jakmile váš králík vyjde z klece, nechte ho poskakovat sám. Nedělejte to z toho a příliš se nepohybujte. Nakonec k vám přeskočí, zvědaví, co děláte a kdo jste. Když to udělá, nechejte vás očichat a poté nabídněte malý kousek zeleniny, zhruba jako miniaturu.
  • Pokud to vypadá opatrně, sedněte si a potichu si s tím promluvte. Nehýbejte se příliš rychle, protože to můžete vyděsit.
 4. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 25

  4 Počkejte, až se k vám přiblíží váš králíček. Pokud váš králíček nějakou dobu trvá, než k vám přijde, počkejte, až to udělá. Pokud se přiblíží a zeleninu vám to nesebere, jednoduše to položte a vraťte se ke své aktivitě. Ignorujte to, dokud to nakonec nepřijde na jídlo. Když to udělá, nechte to sníst kousek zeleniny, který položíte.
  • Poté, co sní první díl, nabídněte mu další malý kousek. Pokud to přijde k jídlu, zůstaňte v klidu a mluvte s tím tiše.
 5. Obrázek s názvem Péče o králíka domácího Krok 26

  5 Pohladit svého králíka poté, co dojedl. Jakmile to na vás přijde a nechá vás to nakrmit, začněte si to pomalu hladit po hlavě, až dojíte. Pokud zůstane stát nebo sklopí hlavu k zemi, pokračujte. Pokud sebou cukne nebo uteče, zastavte se a vraťte se ke své činnosti. Musíte počkat, až se přiblíží ještě jednou, a zkusit to znovu.
  • Pokud vás kousne, hlasitě zapištěte. Dáte tím najevo, že vás něco bolí, což vám dá jasně najevo, že vám to ubližuje.
 6. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 27

  6 Zkoušejte to dál, i když je váš králík zpočátku skličující. Pokud se s králíkem těžko spojujete, nevzdávejte to! Přepínejte mezi nabídkou králíka malého kousku zeleniny, hladením králíka a jeho úplným ignorováním. Pokud se k vám přiblíží, zkuste jej znovu nakrmit. Pokud vás to nakopne, chce to pozornost. Pokud to udělá, pohlaďte to.
  • Opakujte to každých několik dní, dokud se nespojíte se svým novým králíčkem.
  reklama

Část 4 ze 4: Udržujte svého králíka zdravého a bezpečného

 1. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 7

  1 Najděte veterináře, který má zkušenosti s péčí o králíky. Když dostanete králíka, musíte se ujistit, že znáte veterináře, který vám může poskytnout potřebnou péči. Najděte veterináře, který má spoustu zkušeností s králíky a malými zvířaty, protože jejich péče je odlišná od péče o kočky a psy. Poté, co dostanete svého králíka, vezměte ho na kontrolu, abyste se ujistili, že je zdravý.
  • Vezměte svého králíka na pravidelné kontroly, stejně jako ostatní domácí mazlíčci.
  • To usnadní, pokud máte s králíkem nouzovou situaci, protože veterinář to už bude vědět.
 2. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 8

  2 Zacházejte se svým králíkem správně. Zajistěte, aby každý ve vaší domácnosti věděl, jak správně chytit králíka. Chcete -li králíka správně vyzvednout, nabijte ho jednou rukou podél těla a druhou rukou pod zadním koncem. Když ho zvednete, přiveďte králíka na stranu těla, aby mu poskytl další oporu.
  • Králíci mohou bojovat, když se stanou strachy. Mohou se pokusit uniknout z toho, co považují za děsivou situaci. Mohou zlomit vlastní záda v tomto procesu, často trpí smrtelnou paralýzou, pokud jsou zvednuty nesprávně.
 3. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 9

  3 Váš domov odolný proti králíkům. Než si pořídíte králíka, musíte zajistit, aby králíkovi při poskakování kolem vašeho domu nepřišla žádná újma. Králíci budou žvýkat dráty, pokud je uvidí. Ujistěte se, že jsou vaše elektrické kabely, vodiče k počítači a další kabely zakryté nebo nedostupné. Kupte si plastový kabel nebo drátěný obal nebo trubky, aby vám nepřekážely.
  • Můžete také vést dráty a kabely za nábytkem nebo bezpečně podél zdi mimo dosah vašeho králíka.
  • Nikdy nepokládejte kabely, dráty nebo šňůry pod koberec. To může způsobit požár.
 4. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 3

  4 Vyvarujte se přílišného mazlení králíka. Ačkoli králíci vypadají jako rozkošné malé koule chmýří, moc je nebaví se příliš mazlit a objímat. Králíci se častěji obávají objetí, zvláště když se k nim nakloníte a pokusíte se je zvednout. Jelikož se jedná o kořistní zvířata, připomíná jim to pronásledování jestřáby a jinými ptáky, kteří je mohou vystrašit.
  • Několik králíků bude tolerovat dlouhodobé hladení, zatímco většina si to užije na krátkou dobu. Někdy vás králíci dokonce zastaví, když zastavíte.
  • To se bude lišit od zvířete ke zvířeti. Posuďte osobnost svého králíka a najděte nejlepší způsob, jak se k němu přiblížit a vyzvednout ho.
 5. Obrázek s názvem Péče o domácího králíka Krok 4

  5 Naučte všechny děti ve svém domě, jak komunikovat s králíkem. Děti, zejména pomatené, mohou králíky plašit. Králíci se budou cítit, jako by na ně zaútočil predátor, pokud kolem nich křičí a křičí malé dítě. Nikdy nenechte dítě pronásledovat vašeho králíka po domě ani se ho nepokoušejte vyzvednout. Králík se bude cítit ohrožen a může vyrazit.
  • Mnoho dětí není něžných a při pokusu o jejich pohlazení může králíkovi ublížit. Naučte děti být ke králíkovi šetrné a mluvit kolem něj tichými a tichými hlasy. Děti do 5 let by neměly mít králíka.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je nebezpečný dotek holýma rukama? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární expert Odpověď č. Riziko chytit cokoli infekčního z králičích pelet je opravdu velmi nízké. Na rozdíl od jiných druhů domácích zvířat je drtivá většina parazitů, které králíci nosí, druhově specifická- to znamená, že infikují pouze ostatní králíky. Samozřejmě buďte rozumní a vyhněte se požití králičích pelet a po manipulaci s králíkem (nebo jiným domácím zvířetem) nebo jejich granulemi si vždy umyjte ruce, ale riziko je nízké.
 • Otázka Proč můj mini lop zajíček příliš nereaguje? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Důvodem může být chování nebo zdraví. Jako obranný mechanismus má ustrašený nebo úzkostlivý králík sklon sedět velmi nehybně, aby se vyhnul přitahování pozornosti. Pokud je váš králík nový a není zvyklý být mezi lidmi, může se zdát rezervovaný, protože nechápe, že lidé představují dobré věci, jako je hra nebo pamlsky. Nemocný králík bude také sedět na místě, aby se vyhnul pozornosti. Pokud králík správně nejí, má tekuté pelety, kýchá nebo má výtok z očí nebo nosu, nechte ho zkontrolovat veterinářem.
 • Otázka Je v pořádku nechat králíka v místnosti, kde není moc světla? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární odborná odpověď Domácí králíci, stejně jako lidé, potřebují sluneční světlo, aby měli spoustu zdravotních výhod. Vitamín D, který je nezbytný pro silné kosti a zdravé zuby, se vyrábí pomocí slunečního záření. To znamená, že by váš králík měl mít dostatek přirozeného slunečního světla, takže můžete králíka držet v temné místnosti, ale ujistěte se, že ho vyndáte z klece a necháte ho každý den svítit.
 • Otázka Na čem králíci rádi spí? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpovědět Králíci rádi uléhají na seno, rohože nebo skartovaný papír. Určitě se vyhněte používání jakéhokoli typu podestýlky, která by mohla být pro vašeho králíka toxická nebo těžko stravitelná, jako je lepenka, podestýlka pro kočky nebo hobliny z borovice nebo cedru.
 • Otázka Co potřebuje vnitřní králík? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Zaměstnanci Minimálně budete pro králíka potřebovat zabezpečenou chýši nebo pero, oblast odolnou proti zajíčkům, kde se může trochu potulovat, krmit seno, láhev s vodou nebo misku a nějaké hračky pro králíky hrát si s.
 • Otázka Je snadné starat se o králíky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, králíci jsou docela nenároční na údržbu, ale stále vyžadují nějaký čas a péči. Králičí klec budete muset denně uklízet a každých pár týdnů ji důkladně vyčistit a navíc zajistit, aby měl váš králíček čerstvé jídlo a vodu každý den. Pokud chcete, aby byl váš zajíček socializovaný, budete také muset trávit čas hraním a mazlením se s ním každý den.
 • Otázka Můj králík mě stále olizuje, je to známka samoty? Amy Harrisonová Nejlepší odpovídač Ne, je to vlastně projev náklonnosti! Je to jeden z jejich projevů chování, který ukazuje, že vás mají rádi. Někteří naznačují, že je to také jejich způsob péče o vás.
 • Otázka Jak poznám, že si mohu hrát s králíkem? Bude to projevovat náklonnost? Váš králík by měl s radostí přijít k vám, když vstoupíte do jeho oblasti, když vám to bude příjemné a chce komunikovat. Opravdu šťastní zajíčci budou binky (šťastný tanec, který zahrnuje skákání a kroutí hlavou), a někteří králíčci, když jsou velmi šťastní, dokonce hučí. Může to chvíli trvat a dostat se na úroveň vašeho zajíčka, kdy by mělo pomoci spojení.
 • Otázka Je nutné králíkovi stříhat nehty? Ano, podle toho, jak rychle rostou, byste je měli stříhat každé dva týdny nebo každý měsíc. Chcete -li být opatrní, začněte, protože se váš králík může vyděsit. Dávejte také pozor, abyste příliš neřezali, to způsobí nadměrné krvácení.
 • Otázka Jak a kdy mám koupat zajíčka? Nikdy byste neměli koupat zajíčka. Existuje příliš mnoho rizik, a pokud se voda dostane do uší, může to vést k infekci nebo jiným vážným problémům.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud plánujete získat muže a ženu současně, musíte je vykastrovat a vykastrovat. Pamatujte, že i kamarádi z vrhu se budou množit navzájem. Samice králíků mohou také pohlavně dospět již od 5 měsíců. Pokud nevykastrujete samce, bude stříkat všude a pokusí se kopulovat s jakýmkoli z různých druhů.
 • Zkontrolujte zuby svého králíka jednou za měsíc. Jejich zuby mohou být špatně zarovnané a mohou vyžadovat ořezávání. Pokud jsou zarovnané nebo si všimnete velkého slintání kolem úst nebo problémů s jídlem, vezměte je k veterináři.
 • Zajistěte, aby se váš králík nepřehřál. Vzhledem k tomu, že králíci neustále nosí kožichy, daří se jim nejlépe při mírně chladnějších teplotách.
 • Nikdy svého králíka nevystrašujte, protože může trpět smrtelnými infarkty.
 • Než si dům pořídíte, vždy se ujistěte, že jste králičí.
 • Zajistěte, aby váš králík dostal pouze lžíci pamlsků denně, jinak bude trpět příliš velkým množstvím cukru v těle.

reklama

Populární Problémy

Novak Djokovič se po zranění krku dostal do třetího kola Western & Southern Open.

Lidé nejsou všichni stejní. Ne všichni vypadáme stejně, jednáme stejně, máme stejné schopnosti nebo máme stejné náboženství nebo hodnoty. Někteří lidé mohou snadno chodit, vidět, mluvit a slyšet, zatímco jiní s těmito věcmi potřebují pomoc nebo ...

Zde je pohled na 5 unikátních rekordů, které Federer drží na Dubai Open.

Jak zlepšit rychlost reakce. Ať už si chcete zajistit bezpečnou jízdu ve špatných podmínkách nebo zlepšit reakční dobu v závodním sportu, práce na reflexech je skvělým zvykem držet krok po celý život. Je to také zábavné: ...

Zde je návod, jak zdarma sledovat premiéru 2. série Yellowstone online, i když nemáte kabel.

Kampaň Novaka Djokoviče na olympijské hry 2021 skončila minulý týden nečekaně brzy.