Jak vyřezávat krůtí prsa

Abyste z krůtích prsou získali co nejvíce masa, musíte k vyřezání prsního masa z kosti použít správnou řezbářskou techniku. Správný nůž je stejně důležitý jako správné řezy. Pokud máte celek, nezapomeňte před vyřezáváním oddělit prsa od zbytku krůty Pečený krocan . Brzy budete mít dokonalé plátky lahodného bílého krůtího masa!

Část 1 ze 2: Rozřezání celého Turecka

 1. Obrázek s názvem Vyřezat krůtí prsa Krok 1

  1 Celé krůty položte na prkénko prsou nahoru, dutinou směrem k vám. Položte krůtu před sebe na velké prkénko, aby byly nohy a stehna nejblíže k vám. Prořízněte všechny struny držící nohy pohromadě špičkou ostrého nože.
  • Ostrý kuchařský nůž bude nejužitečnější pro hladké a snadné oddělení krůtích prsou od všeho ostatního.
  • Pokud jste místo celé krůty uvařili pouze krůtí prsa, přejděte k další metodě!


 2. 2 Ostrým nožem odstraňte nohy a stehna. Prořízněte kůži mezi stehny a prsy. Zatlačte na nohy a stehna, abyste je ohnuli od prsou a odhalili klouby. Ořízněte klouby ostrým nožem a dejte nohy a stehna stranou.
  • V tomto místě můžete stehno od paličky oddělit proříznutím spoje, který je spojuje, pokud chcete stehno vydlabat i později.
  • Nůž by měl být dostatečně velký, aby se dal rozřezat celou na 1 plátek.
 3. 3 Prsty vytáhněte lichoběžníkovou kost. Otočte prsa dokola tak, aby přední strana směřovala k vám (a stále stále prsa nahoru). Prsty sahejte do krční dutiny, nahmatejte lichoběžníkovou kost a zkuste ji vytáhnout. Pokud ho nemůžete hned vytáhnout, použijte špičku nože a odřízněte ho od masa.
  • Klínová kost je klíční kost ve tvaru „Y“ v přední části prsou. Sejmutím lichoběžníkového kosti bude krůtí prsa mnohem snadněji vyřezávat.
 4. 4 Odřízněte křídla z prsou. Ohnutím křídla do strany odkryjte kloub, který jej spojuje s prsy, a poté jej prořízněte jedním čistým řezem. Opakujte to pro druhé křídlo, abyste dokončili přípravu krůtích prsou na vyřezávání.
  • Křídla můžete nechat neporušená, abyste je mohli jíst celé. Jsou nejchrumkavější a nejméně masitou částí celého krůty.
  reklama

Část 2 ze 2: Vyřezávání krůtí prsa z kosti

 1. Obrázek s názvem Vyřezat krůtí prsa Krok 5

  1 Vyberte si ostrý kuchařský nůž nebo zoubkovaný nůž. Kuchařský nůž i zoubkovaný nůž jsou životaschopné možnosti pro vyřezávání krůtích prsou. Jediným rozdílem je způsob, jakým s nimi stříháte. Pokud dáváte přednost řezání masa, vyberte si zoubkovaný nůž, a pokud ho chcete krájet, vyberte si kuchařský nůž.
  • Pokud si vyberete kuchařský nůž, ujistěte se, že ano velmi ostrý než začnete vyřezávat prsa. Pokud ne, bude velmi obtížné provádět čisté řezy. Nůž by měl být asi 20 cm dlouhý.
  • Tato metoda bude fungovat, pokud jste oddělili prsa od celé krůty, nebo pokud jste vařili vykostěná prsa samostatně.
 2. Obrázek s názvem Vyřezat krůtí prsa Krok 6

  2 Umístěte tělo krůty na servírovací talíř nebo prkénko. Celá krůtí prsa, prsa, dejte na plochý servírovací talíř nebo prkénko, které je dostatečně velké na to, aby se na něj dalo krájet. Otočte se čelem k dutině krku.
  • Je to užitečné, pokud má servírovací talíř okraj nebo prkénko má výkop k zachycení krůtí šťávy při vyřezávání.
 3. 3 Nakrájejte podél jedné strany hrudní kosti a úplně dolů. Vyberte si stranu a začněte v horní části prsou přesně tam, kde se setkává s vrcholem prsní kosti. Krájejte směrem dolů a co nejblíže hrudní kosti, abyste oddělili maso od kosti, dokud již nebudete moci maso proříznout.
  • Pokud používáte kuchařský nůž, používejte dlouhé rovnoměrné tahy. Pokud používáte zoubkovaný nůž, vyřezejte prsa rovnoměrným pohybem řezání.
 4. 4 Přesuňte nůž na přední stranu žeber, poblíž krku, a rozřízněte je. Nakrájejte podél žeber, co nejblíže k nim, a dolů kolem spodní části prsou. Krájejte, dokud se nepřipojíte ke svému prvnímu řezu a neuvolníte z kostí velký kus prsou.
  • Měli byste cítit, jak se prsa uvolňují, když se oba vaše střihy setkají. Může dokonce spadnout! Pokud je stále připojen, prořízněte nožem všechny poslední kousky, které jej drží na místě.
 5. 5 Maso stáhneme z kosti a vydlabeme na plátky. Vytáhněte kus prsního masa z korpusu a položte ho na prkénko nebo talíř. Nakrájejte ho na zrno na kousky velikosti, kterou chcete podávat.
  • Můžete použít kleště na stabilizaci prsou, zatímco ji vykrajujete na plátky. Potom budete mít kleště šikovné i na servírování.
  • Proti zrnu je víceméně rovně dolů nebo v mírném úhlu od vás.
  • Pokud si nejste jisti, jak silnou krůtu nakrájíte, nakrájejte ji na plátky o průměru 1,3 cm.
 6. 6 Opakujte postup pro druhou stranu prsou. Otočte prsa kolem sebe, abyste mohli snadno vyřezat druhou stranu. Začněte proces od začátku, abyste vyřezali další krůtí prsa.
  • Pokud jste například nejprve vyřezali pravou stranu prsou, pak ji otočte, abyste mohli levou stranu nyní vyřezat z kosti. Krční dutina bude nyní směřovat k vám, místo od vás.
  • Pokud jste to udělali správně, většina masa by teď měla být od kosti. Jatečně upravenou kostru můžete později očistit prsty a pomocí kostí a zbytků udělat krůtí zásoby nebo polévka.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Oklahoma č. 6 a Texas č. 11 se v sobotu setkají v rozsáhlé edici Red River Shootout. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Sledujte všechny E! online speciály na červený koberec pro Oscary 2019 prostřednictvím živého přenosu. Navíc získáte přehled o všech časech a hostitelích programování cen.

Podívejte se na dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu. Epizoda 4 s názvem „Je to vlk“ se vysílá ve 20 hodin. ET.

Kombinace krupice grahamové krekry a lehké krémové sýrové polevy je božská. Není divu, že tento dezert je na vrcholu mnoha restauračních dezertních menu. Místo čekání na další fantastické jídlo ve městě si užijete kousek ...

Roger Federer získal na této akci nejvíce titulů, zatímco Novak Djokovič získal nejvíce po sobě jdoucích trofejí.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos epizod 3. série '90 Day Fiance: The Other Way' online.