Jak si vybrat kriketovou pálku

Výběr kriketové pálky může být skličující. Mnohé vypadají na první pohled identicky, ale rozšířené používání ukáže velké rozdíly mezi výkonem každého. Důležitým prvním krokem je zvážit rozpočet proti základním potřebám, ať už jde o ligovou soutěž nebo jen příležitostnou zábavu. Odtamtud, když se naučíte blíže kontrolovat stavbu každého netopýra, pomůže vám to zúžit vyhledávání. Poté už jen stačí sladit správný tvar a velikost pro vaše konkrétní tělo a styl hry.Metoda 1 ze 3: Srovnání nákladů se základními potřebami

 1. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 1

  1 Navštivte kamennou prodejnu. Nepotřebujete nutně provést konečný nákup v místním obchodě, ale při procházení netopýrů vyhledejte osobní radu odborníka. Navštivte obchod, který se specializuje na kriket, abyste se mohli zeptat zkušeného personálu na to, která pálka je nejlepší pro vaše osobní potřeby. Mějte na paměti, že nejlépe hodnocené kriketové pálky, které najdete online, jsou stále jen obrázky, pokud jde o vás. Předtím budete chtít netopýry fyzicky zvládnout, abyste našli takového, který vám osobně vyhovuje.
  • Po vyslechnutí doporučení navažte online průzkumem. Přečtěte si recenze zákazníků, online hodnocení a komentáře k jednotlivým značkám a produktům.


 2. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 2

  2 Mějte na paměti zamýšlené použití. Zeptejte se sami sebe, do jaké úrovně hry se hodláte zapojit. Pokud se chcete zúčastnit nějaké seriózní soutěže, připravte se investovat do kvalitní pálky, která je dostatečně odolná a odolá neustálému tvrdému používání. Pokud však hledáte jen lehkou víkendovou akci na zahradě, nedělejte si tolik starosti s pořízením špičkové pálky.
  • Počítejte s tím, že netopýři budou stát kdekoli od 20 do stovek dolarů. Je zřejmé, že netopýr v hodnotě 300 USD může být vyhozením peněz, pokud jej téměř nikdy nepoužíváte, ale neustálá výměna levnějších netopýrů kvůli intenzivnímu používání může být z dlouhodobého hlediska stejně nehospodárná.
 3. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 3

  3 Faktor, ve kterém typu míče použijete. Pokud se účastníte soutěžních her, pravděpodobně použijete těžký míč vyrobený z kůže nebo polystyrenu. U těchto plánujte pořízení netopýra vyšší třídy, protože dopad bude těžší. Pokud ale právě klepete na gumový míček nebo tenisový míček, ušetřete peníze a poohlédněte se po pálce určené pro běžné nošení s lehčími míči.
 4. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 4

  4 Rozhodněte se pro levnější netopýry pro začátečníky. Pokud jste nikdy předtím nehráli kriket, odložte si zatím nákup špičkové pálky, i když máte v úmyslu hrát na plný úvazek. Očekávejte, že design jedné pálky upřednostní určitý styl hry před jiným. Než investujete do drahého vybavení, počkejte si, na jaký typ hráče se vyvinete. Zatím se spokojte s něčím levnějším, co prozatím poslouží.
  • To platí zejména pro děti. Jak se budou nadále fyzicky vyvíjet, budou potřebovat nové, větší netopýry, aby odpovídali jejich velikosti, bez ohledu na to, kolik života zbývá v jejich starém netopýrovi.
 5. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 5

  5 V případě pochybností se obraťte na oblíbené značky. Pokud si nejste jisti, co koupit, spolehněte se na zkušenosti ostatních. Podívejte se na recenze zákazníků a hodnocení oblíbených značek. Připojte se k online fórům a zjistěte doporučení lidí pro zamýšlené použití. Jděte s důvěryhodnými značkami, jako jsou:
  • Ledňáček
  • Gray Nicolls
  • Reebok
  • Puma
  • Adidas
  reklama

Metoda 2 ze 3: Hodnocení stavby netopýra

 1. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 6

  1 Zkontrolujte, jaký druh dřeva se používá. Očekávejte, že většina, ne -li všechny netopýry, budou vyrobeny ze dřeva. Nezacházejte však se vším dřevem stejně. Upřednostňujte vrbu před borovicí, pokud nejste příliš příležitostní hráči, protože borovice bývá nejlevnější, protože při kontaktu s míčem má méně pružiny. U vrbových netopýrů si vyberte mezi:
  • Anglická vrba, která je považována za nejlepší materiál, protože je nejpružnější. Z tohoto důvodu bývá nejdražší. Tyto pálky jsou ideální pro seriózní konkurenční hráče.
  • Kašmírská vrba, která je méně pružná než vrba anglická, ale více než borovice. Je také velmi odolný, což z něj činí dobrou volbu mezi. Je také ideální pro začátečníky a power hittery.
 2. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 7

  2 Spočítejte zrna. Zkontrolujte čelo každého ostří. Spočítejte počet zrnitých čar, které vidíte běžet shora dolů. Považujte je za indikátor hratelnosti a odolnosti netopýra. Očekávejte určitý kompromis mezi těmito dvěma, přičemž více zrn se rovná lepšímu výkonu, ale menší životnosti a naopak. Upřednostňujte netopýry se šesti až deseti liniemi zrna. Dodatečně:
  • Upřednostňujte netopýry s konzistentními mezerami mezi každým párem linií zrn.
  • Ujistěte se, že profil zrna na zadní straně vaší pálky odpovídá profilu na jeho tváři.
 3. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 8

  3 Zkontrolujte rukojeť. Nejprve se ujistěte, že je rukojeť vycentrována s čepelí. Poté držte pálku za držadlo. Ujistěte se, že je dostatečně tenký, abyste se v něm mohli pohodlně a bezpečně držet. Upřednostňujte netopýry s gumovými úchyty přes rukojeť pro lepší kontrolu. Kromě toho zvažte rukojeti, které byly vyztuženy titanem, který dodává větší sílu a kontrolu.
  • Díky vycentrovaným rukojetím se bude hmotnost čepele cítit nepříjemně a nerovnoměrně ve vašem úchopu.
  • Holé rukojeti jsou náchylnější ke kroucení a uklouznutí v rukou, zvláště když se potíte.
 4. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 9

  4 Zkontrolujte zjevné poškození nebo závady. Ujistěte se, že netopýr nejeví známky štěpení podél zrna. Zkontrolujte také obličej a hrany, zda neobsahují škrábance, promáčknutí nebo jiné povrchové vady. Očekávejte, že budou zasahovat do normální akce míče, pokud budou zasaženy v těchto bodech.
  • To byste určitě měli udělat před zakoupením pálky a také před každým použitím.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Nalezení správného netopýra pro vás

 1. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 10

  1 Vyberte si velikost doporučenou pro vaši výšku. Očekávejte menší kontrolu nad pálkou, pokud půjdete s takovou, která je na vaši stavbu příliš dlouhá nebo krátká. Dodržujte pokyny týkající se vhodné délky a šířky netopýra pro vaši výšku. Udělejte to, i když jste mladší hráč, který nedokončil růst, protože výběr pálky pro vaše budoucí já negativně ovlivní váš výkon tady a teď.
 2. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 11

  2 Hledejte „sladké místo“. 'Pokud už máš zkušenosti s hraním kriketu, zamysli se nad tím, kde na pálce nejčastěji odpaluješ. Při kontrole každého nového netopýra prozkoumejte jeho čepel, protože tvary se u jednotlivých netopýrů liší. Najděte „sladké místo“ každé čepele, které je všude tam, kde je nejsilnější. Vyberte si pálku, jejíž sladké místo se nachází všude tam, kde nejčastěji míříte. To bude znamenat větší odolnost a sílu během hraní.
  • Pokud jste začátečník, upřednostněte netopýry, kteří jsou uprostřed nejtlustší, abyste dosáhli co nejlepšího pokrytí. Jak se vyvíjíte jako hráč, vezměte na vědomí, kde přesně v pálce máte tendenci upřednostňovat při odpalování míče pro budoucí použití.
 3. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 12

  3 Cítit váhu. Vezměte netopýra do rukou a simulujte hru, abyste posoudili, jak se hmotnost netopýra cítí v pohybu. Proveďte testovací houpačky a procvičte si vyzvednutí, abyste se ujistili, že reaguje rychle, když potřebujete reagovat rychle. Slabší rukou držte pálku na délku paže, abyste zjistili, zda vás neunavuje příliš brzy. Mějte také na paměti, že:
  • Umístění „sladkého bodu“ čepele ovlivní pocit váhy v ruce. Nižší sladká místa způsobí, že se netopýr bude cítit těžší, zatímco vyšší sladká místa budou dělat opak.
  • Proto je tak důležité navštívit kamennou prodejnu, protože online popis hmotnosti netopýra vás neinformuje o tom, jak se netopýr ve vaší ruce skutečně bude cítit.
 4. Obrázek s názvem Choose a Cricket Bat Krok 13

  4 Pokud jste začátečník, jděte s „předem upravenými“ netopýry. Nečekejte, že všechny netopýry budou připraveny k okamžitému použití. Vězte, že netopýři mohou ve hře prasknout bez předchozího ošetření nebo „klepání“. Pokud nevíte, jak to udělat, omezte vyhledávání na netopýry, kteří již obdrželi toto ošetření a jsou připraveni k okamžité hře.
  • „Klepání dovnitř“ označuje proces lehkého úderu do dřeva pálkou nebo koženou koulí. Tím se dřevo zpevní stlačením.
  • Uvědomte si však, že přílišné „klepání“ může netopýra poškodit. Pokud si nejste jisti, jak to bezpečně udělat, jděte také s předem ošetřenou pálkou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je anglická vrba dobrou volbou pro kriketový míček? Ano, anglická vrba je vynikající pro kriketové míčky. Ve srovnání s jinými dřevinami je lehčí a spolehlivější.
 • Otázka Jak si mohu vybrat levnou, ale silnou pálku? Zkontrolujte zrna, kvalitu ostří a držte/houpejte, abyste zjistili, zda vám to vyhovuje. Proveďte online průzkum, porovnejte poznámky a promluvte si s ostatními na fórech o jejich zkušenostech s kriketovými pálky. Můžete také vyzkoušet běh několika v místním kriketovém klubu a požádat o jejich přímou radu.
 • Otázka Mám si koupit pálku Kookabura nebo pálku Gray Nicolls? Obě jsou velmi populární značky. Použijte svůj nejlepší úsudek ohledně svého rozpočtu, potřeb a doporučení ostatních zákazníků.
 • Otázka Mohu na koženou kouli použít kašmírskou vrbovou pálku? Ano, můžete použít kašmírskou vrbu, ale ujistěte se, že je k tomuto účelu určena. Mějte na paměti, že kašmírské vrby budou těžší než vrby anglické.
 • Otázka Je důležité zakřivení netopýra? Ano, do určité míry. Pálku jste si mohli vybrat podle hrany - zakřivená povaha hrany vám dává představu také o tloušťce dřeva. Čím je hrana křivější, tím je dřevo kvalitnější.
 • Otázka Který typ netopýra je nejlepší použít? Záleží na vašem míči a stylu. Pokud hrajete rychle, jděte na lehkou hru a naopak.
 • Otázka A co čáry na rukojeti pálky? To je obvyklé - používají se k výrobě rukojeti a neměli byste si s tím dělat starosti, pokud se nerozbije.
 • Otázka Jak zaklepu na netopýra bez surového lněného oleje nebo specializovaného netopýřího oleje? Použijte horký kokosový olej. Po nanesení oleje jej zabalte papírem tak, aby netopýr směřoval nahoru. Po jedné hodině ho srazte kladivem. Opakujte to tři dny. Poté začněte klepat a poté ji použijte. Pak si s tím můžete hrát v zápasech.
 • Otázka Kdy švihnu pálkou, aby zahrál střelu, kdy nadhazovač pustí míč nebo když je postaven? Nejprve se podívej. Zamyslete se nad tím, jakou ránu můžete zahrát, a až bude míč blízko vás, trefte jej.
 • Otázka Už mám kriketovou pálku jménem surya 07, ale na špičce má velkou prasklinu. Mohu si koupit novou pálku? ILLICIT Záleží. Použijte jej v zápase a uvidíte, jaké to je. Někdy to, co vypadá jako prasklina, je ve skutečnosti jen škrábanec, který lze snadno odstranit brusným papírem.

Populární Problémy

Jak se připojit k SAS. Special Air Service nebo SAS je elitní jednotka speciálních sil v britské armádě. Pokud se chcete připojit k SAS, budete potřebovat odhodlání, disciplínu a specializované školení. Staňte se členem Jejího Veličenstva ...Podívejte se na některé mladé ženy, které by mohly v roce 2019 vyhrát Grand Slam.Hledáte přímý přenos Lomachenko vs Crolla? Zde je návod, jak sledovat boj na počítači, telefonu, Roku, Fire TV nebo jiném streamovacím zařízení.

Podívejte se na semifinálový rozvrh Paris Masters 2018.Arizona a Oregon se setkají ve střetu dvou nejvýše postavených týmů Pac-12. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.