Jak nasekat koriandr

Cilantro je bylina, která připomíná petržel a používá se v mnoha různých pokrmech. Má zemitou vůni a dodává zeleninovým a ovocným salsám a omáčkám svěží a sladký rozměr chuti. Chcete -li však vyrobit salsu nebo omáčku, která vyzvedne chuť této aromatické byliny, musí být koriandr nasekaný určitým způsobem. Správným krájením koriandru mohou vaše pokrmy těžit z aromatické vůně a chuti, kterou tato bylina poskytuje.

Část 1 ze 3: Oplachování Cilantra

 1. 1 Středně velkou misku naplňte studenou vodou. Vezměte svazek koriandru a vložte jej do mísy. Koriandrem zatočte v míse a poté jej nechte asi 10 minut namočit. To pomáhá jemně uvolnit částečky nečistot na listech koriandru.
 2. 2 Umístěte svazek koriandru do cedníku. Zapněte studenou vodu a umístěte koriandr pod vodu v kuchyňském dřezu. Koriandr dobře opláchněte. Přesuňte svazek koriandru, dokud na něj voda narazí.
  • Pohybem koriandru pomůžete vypláchnout částice nečistot pod a mezi listy


 3. 3 Cedník se svazkem koriandru dobře protřepejte, dokud veškerá přebytečná voda nevyjde z cedníku. Umístěte koriandr na velký papírový ručník. Absorbujte přebytečnou vodu z koriandru papírovou utěrkou. Papírový ručník si uschovejte pro uložení zbylého koriandru. reklama

Část 2 ze 3: Příprava Cilantra

 1. 1 Prohlédněte si koriandr, zda nemá zbarvené nebo zvadlé lístky koriandru. Vyberte je ze svazku a vhodně zlikvidujte (je -li k dispozici kompost). K tomu můžete jednoduše použít ruce. Zajistěte, aby zůstaly pouze zdravé, zelené listy.
 2. Obrázek s názvem Chop Cilantro Krok 7

  2 Rozhodněte se, kolik stonků si chcete ponechat. V závislosti na vaší preferenci textury a chuti stonků koriandru možná budete chtít odstranit některé dlouhé stonky koriandru. Co se týče salsy a kari, mnozí zjistili, že stonky koriandru dodávají příjemné množství koncentrované koriandrové chuti. Pokud váš recept neuvádí zahrnutí stonků, použijte svůj nejlepší úsudek.
 3. 3 Odstraňte libovolnou část stonků. Na pult položte prkénko. Umístěte koriandr na prkénko a ostrým nožem nakrájejte dlouhé stonky. Tyto stonky se nacházejí poblíž dna koriandrového svazku.
  • Pod prkénko můžete umístit vlhkou žínku, aby byla zajištěna přilnavost, aby se krájecí prkénko neposouvalo, když krájíte svazek koriandru.
  reklama

Část 3 ze 3: Sekání koriandru

 1. 1 Nasekejte svazek koriandru na polovinu a použijte střed jako vodítko. Zde se nachází hojnost listů koriandru. Když potřebujete použít malé množství koriandru, oddělte svazky na polovinu. Neodstraňujte listy z části koriandru, který skladujete na později, protože vydrží déle neporušený.
 2. 2 Nepoužitý koriandr uložte. Zabalte nepoužitý svazek a stonky do papírového ručníku, který jste použili k sušení koriandru. Vložte je do sáčku na zip a sáček vložte do chladničky. Tím udržíte čerstvé tři až pět dní.
 3. Obrázek s názvem Make a Pico de Gallo Salsa Krok 1

  3 Rozhodněte se, jak jemně nasekaný koriandr chcete. Cilantro je jemné, takže není obvykle nutné, aby bylo velmi jemně nasekané. Čím později v průběhu vaření hodláte přidat koriandr, tím jemnější by měl být nasekaný. Používáte -li svůj koriandr jako ozdobu, nasekejte ho tak akorát, aby jej bylo možné snadno posypat jídlem.
 4. 4 Složte svazek koriandrových listů na polovinu a položte je na prkénko. Při krájení koriandru použijte kývavý pohyb nožem. Vraťte se znovu s nožem a zajistěte, aby byl celý koriandr nasekaný. Bez ohledu na to, jak jemné chcete své koriandro, snažte se udržet kotletu rovnoměrnou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mám připravit na použití v salsě nebo pico de gallo? Řez to velmi jemně; stonky můžete také nasekat.
 • Otázka Jíte stonky koriandru? Stonky jsou jedlé, ale to, zda je zahrnete, závisí na vašich preferencích. Například některá jídla, jako je salsa, by mohla těžit z extra textury, kterou dají koriandrové stonky.
 • Otázka Jak dlouho vydrží koriandr v chladničce? Při skladování v plastovém sáčku na zip vydrží koriandr obvykle 3 až 5 dní. Další informace o úložišti najdete na stránce Jak Cilantro uchovávat .
 • Otázka Jak se koriandr používá při vaření? Cilantro se používá v mexické, čínské a thajské kuchyni k získání citrusové chuti. Listy jsou buď nasekány a přidány během procesu vaření, nebo použity jako ozdoba. Je oblíbený zejména v polévkách, kari a omáčkách.
 • Otázka Dělám krůtí polévku, bude koriandr příliš panovačný? Jen si najemno nasekejte koriandr a nepřidávejte příliš mnoho.
 • Otázka Můžete zmrazit čerstvý koriandr? Rozhodně! Celé snítky cilentra opláchněte a osušte a poté vložte do malých plastových sáčků na zip. Případně je zmrazte v miskách na kostky ledu s olejem. Pro více podrobností se podívejte Jak zmrazit Cilantro .
 • Otázka Můj recept na salsu vyžaduje 4 snítky koriandru. Vysvětlete mi prosím přesně, je to snítka koriandru. Snítka je jeden stonek koriandru, na kterém zůstaly všechny listy.
 • Otázka Jak dlouho vydrží čerstvě vyrobené pico de gallo v lednici? Torpi Top Answerer Čerstvé pico de gallo v uzavřené, vzduchotěsné nádobě vydrží v lednici zhruba týden. Pokud byl kontejner otevřen nebo není vzduchotěsný, vydrží asi tři dny.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Po krájení koriandru se vždy ujistěte, že jste prkénko opláchli mýdlem a vodou, což pomáhá zabít všechny bakterie nebo nečistoty, které na prkénku zůstaly. Na krájení masa a drůbeže použijte 1 prkénko a na krájení ovoce, zeleniny a bylin použijte jiné prkénko.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Cilantro svazek
 • Cedník
 • Prkénko
 • Ostrý nůž
 • Taška na zip
 • Papírové ručníky

Populární Problémy

Velmi očekávaná minisérie „The Comey Rule“ má premiéru v neděli. Zde je návod, jak sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte Showtime.

`` Půjdu do tmy, `` má v neděli premiéru nová dokumentární série HBO o honu Michelle McNamary na Golden State Killer. Zde je návod, jak to sledovat online.

„Smoke: Marihuana + Black America“ je nový BET dokument produkovaný Nasem. Zde je návod, jak můžete sledovat streamování online, pokud nemáte kabel.

Stát Ohio a Northwestern se setkávají v sobotu na veletrhu Big Ten 2020. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry online.

John Isner se v prvním kole US Open 2021 utká s americkým Brandonem Nakashimou. Isner a Nakashima rozdělili svá dvě předchozí setkání na turnaji ATP Tour.

Jak zlepšit rutinu studia cvičením. Studium a absolvování vašich hodin může být obtížné a najít efektivní způsoby studia se může zdát nemožné. Nedávné studie nalezly silné vazby mezi kognitivními funkcemi, vybavováním paměti, ...