Jak vyčistit záhyby obličeje buldoka

Buldoci jsou známí svými vráskami na obličeji. Jejich rozkošné podpisové záhyby jsou bohužel náchylné k infekci. Udržujte svého pejska šťastného a zdravého (plus účty veterináře), když se naučíte, kdy a jak byste jim měli čistit obličej. Se správnými zásobami, technikami a zdravotními kontrolami bude váš vrásčitý hrnek bez bříška zbaven kůže a připraven k obdivování.Část 1 ze 3: Shromažďování potřeb

 1. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  1 Rozhodněte se pro čisticí roztok. Použijte čisticí prostředek pro psy, fyziologický roztok nebo jednoduchou směs vody a šamponu pro psy. Jediným požadavkem je, aby šampon pro psy byl jemný a ideálně bez vůně, aby nevyschl a nedráždil pokožku vašeho buldoka.
  • Pokud váš buldok není tak špinavý nebo náchylný k infekcím, můžete jednoduše použít vodu.
  • Pokud mícháte vlastní roztok, zkombinujte jeden díl vody s jedním dílem šamponu pro psy. Mírné, hypoalergenní šampony pro psy fungují nejlépe.


 2. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  2 Najděte vhodný čisticí nástroj. Tento aplikátor může být cokoli od čistého hadříku nebo hadru přes tampón na make -up až po vatu. Potřebujete jen něco čistého a savého, co udrží váš čisticí roztok.
  • Pro pohodlný nástroj, který mísí roztok s hadříkem, použijte dětské ubrousky s aloe.
 3. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  3 Pořiďte si čistý, tenký ručník. Budete potřebovat tenký ručník nebo hadřík na vysušení záhybů vašeho psa poté, co je umyjete. Mělo by být co nejčistší, protože nechcete po jeho čištění vetřít buldokům vrásky zpět do vrásek. Ujistěte se, že jste dobře vysušili kožní záhyby svého buldoka, abyste předešli zbytkové vlhkosti, která by mohla vést k růstu bakterií.
  • Vyhněte se používání jakýchkoli prášků na buldokových záhybech, protože to může vést k infekci.
  reklama

Část 2 ze 3: Provedení procesu čištění

 1. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  1 Požádejte svého psa, aby se posadil a zůstal. Tento proces bude probíhat mnohem rychleji, pokud máte klidného a poslušného mazlíčka. Než se je pokusíte vyčistit, ujistěte se, že jsou usazeni a sedí.
  • Váš buldok s větší pravděpodobností tento proces přijme a chová se při jeho provádění, pokud to začnete dělat, když je ještě štěně. Jakmile se stane známou součástí jejich rutiny, nebude to vypadat jako zneklidňující zážitek.
 2. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  2 Přidejte čisticí roztok do aplikátoru. Chcete, aby byl váš čisticí hadřík vlhký, ne mokrý, proto do něj přidejte pouze malé množství roztoku.
 3. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  3 Jemně otřete záhyby svého buldoka. Protáhněte čisticí nástroj skrz štěrbiny obličeje a krku vašeho buldoka. Jemně držte otevřené záhyby, na které jsou prsty těžko dosažitelné, abyste v nich mohli vyčistit. Určitě se vyhněte jejich očím, aby nedošlo k podráždění.
  • Nečistěte ani netlačte, protože by to mohlo poškodit kůži vašeho buldoka nebo podpořit infekce vtíráním nečistot do něj.
  • Pokud má váš pes také záhyby kolem ocasu, měli byste je také vyčistit.
 4. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  4 Věnujte zvláštní pozornost vráskám nosu vašeho psa. Hluboký záhyb, který obklopuje nos vašeho buldoka, je pro ně nejpravděpodobnějším místem pro sběr nečistot, nečistot a mikrobů. Při čištění obličeje věnujte zvláštní pozornost této výrazné drážce.
 5. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  5 Vysušte záhyby svého psa. Nechcete, aby v obličejových záhybech vašeho psa byla zastrčena vlhkost nebo zbytky mýdla, protože to může vést k nepohodlí a bakteriálním infekcím. Pomocí čistého ručníku nebo hadříku setřete veškerou přetrvávající vlhkost z vrásek vašeho buldoka.
  • Alternativně můžete použít sušičku na chladném místě, abyste vysušili jejich záhyby. Držte záhyby otevřené a jemně aplikujte proud vzduchu nahoru a dolů, dokud nejsou suché.
 6. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  6 Podle potřeby zvlhčete. Pokud vypadají záhyby vašeho buldoka suché, červené nebo šupinaté z častého praní, zkuste jim po vysušení přidat trochu zvlhčovače, abyste udrželi rovnováhu jejich pokožky.
  • Do záhybů můžete vetřít trochu vazelíny, jemné masti nebo aloe, abyste ochránili a osvěžili jejich pokožku. Použijte jen malé množství, protože nechcete, aby byly vlhké.
 7. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  7 Odměňte svého mazlíčka. Dopřejte svému mazlíčkovi lahůdku a laskavou chválu za to, že prošel jejich úklidem. Pokud tak učiníte, získáte pozitivní vztahy s čištěním obličeje, což vám oběma v budoucnu zpříjemní zážitek. reklama

Část 3 ze 3: Prevence a řešení infekcí

 1. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  1 Vyčistěte buldokovi záhyby alespoň dvakrát týdně. Četnost čištění bude záviset na vašem domácím mazlíčku a stavu jeho pokožky, ale je nejlepší to provádět více než jednou týdně.
  • Mějte na paměti, že psi, kteří jsou náchylní k infekcím nebo mají imunitní systém ohrožený nemocí nebo stářím, mohou vyžadovat častější čištění, například denně nebo dokonce dvakrát denně.
  • Pokud má váš pes tendenci být nedbalý na jídlo a/nebo vodu, můžete je také chtít čistit denně, nikoli týdně.
 2. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  2 Udržujte svého buldoka na ideální hmotnosti. Obézní psi a psi s nadváhou mají vyšší riziko kožních infekcí, protože jejich záhyby jsou hlubší. Sledujte váhu svého psa a poraďte se s veterinářem o nezbytných dietních změnách, pokud zaznamenáte nějaké významné zvýšení.
  • Ideální hmotnost vašeho mazlíčka se bude lišit podle věku a pohlaví, průměrný dospělý buldok by však měl vážit mezi 22–25 kilogramy. Poraďte se se svým veterinářem o ideální hmotnosti pro vašeho konkrétního mazlíčka.
 3. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  3 Sledujte příznaky infekce. Když čistíte záhyby svého buldoka, nezapomeňte je zkontrolovat na příznaky infekce, jako jsou vyrážky, zarudnutí, otoky, záněty, výtoky a/nebo nepříjemné pachy.
  • Pokud si při čištění záhybů buldoka všimnete jakýchkoli známek infekce, budete ho muset vzít k veterináři. Váš pes může mít infekci a je vyžadováno veterinární ošetření.
 4. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  4 Vezměte svého psa k veterináři. Pokud si všimnete jakýchkoli příznaků infekce ve vráskách vašeho buldoka, okamžitě si domluvte schůzku s veterinářem. Mohou předepsat veškerá nezbytná ošetření, například protiplísňové nebo antibakteriální krémy, a poradí vám, jak často byste měli čistit infikovaná místa.
 5. Obrázek s názvem Clean a Bulldog

  5 Upravte si rutinu čištění. Pokud má váš buldok infikované rýhy, budete je muset čistit dvakrát denně, než dvakrát týdně. Vyměňte čisticí roztok za jemný čisticí prostředek, který obsahuje benzoylperoxid. Úplně vysušte jejich záhyby a poté naneste jakékoli masti nebo jiná topická ošetření, jako je krém na vyrážku na plenky, které vám doporučil veterinář.
  • Můžete také chtít oříznout srst kolem infikovaných záhybů vašeho psa, aby byla pokožka snadněji přístupná a zůstala čistší.
  • Určitě se o této rutině nejprve poraďte se svým veterinářem, abyste zjistili, zda bude účinná při léčbě infekce vašeho psa.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu použít k čištění obličejových rýh mého psa? Lancy Woo
  Certifikovaný mazlíček Lancy Woo je certifikovaný mazlíček a majitel VIP Grooming, salonu pro domácí mazlíčky se sídlem v San Francisku v Kalifornii. VIP Grooming slouží San Francisku více než 35 let. Lancy získala certifikaci péče o domácí mazlíčky od WWPSA (Western Word Pet Supply Association). VIP Grooming byl v letech 2007, 2010, 2011, 2014, 2017, 2018 a 2019 zvolen „Best in the Bay“ a vyhrál „Beast of Bay“ společnosti Bay Woof v roce 2014. V roce 2018 přispěla práce Lancy k přijetí VIP Grooming na San Francisco's Office of Economic and Workforce Development's Legacy Business Registry. Lancy Woo Certifikovaná odpověď odborníka na péči o mazlíčky Jemně omyjte obličej psa šamponem bez slz. Použijte mokrou žínku se šamponem bez slz a jemně vydrhněte. Můžete si také dát šampon na ruku a jemně jej nanést na obličej, poté jej vetřít a vytvořit pěnu. Dávejte velký pozor, aby se psovi nedostal šampon do očí. Pokud tak učiníte, ihned jej opláchněte teplou vodou.
 • Otázka Jak čistíte psovi obličejové rýhy? Lancy Woo
  Certifikovaný mazlíček Lancy Woo je certifikovaný mazlíček a majitel VIP Grooming, salonu pro domácí mazlíčky se sídlem v San Francisku v Kalifornii. VIP Grooming slouží San Francisku více než 35 let. Lancy získala certifikaci péče o domácí mazlíčky od WWPSA (Western Word Pet Supply Association). VIP Grooming byl v letech 2007, 2010, 2011, 2014, 2017, 2018 a 2019 zvolen „Best in the Bay“ a vyhrál „Beast of Bay“ společnosti Bay Woof v roce 2014. V roce 2018 přispěla práce Lancy k přijetí VIP Grooming na San Francisco's Office of Economic and Workforce Development's Legacy Business Registry. Lancy Woo Certifikovaná odborná odpověď na péči o domácí mazlíčky Otřete všechny nečistoty kolem očí. Pokud má váš pes gunk v očích, pečlivě namočte oblast teplou vodou a šamponem. Poté, co změkne, ji buď setřete šamponem, nebo vyčesejte hřebenem proti blechám. Dávejte si však pozor, abyste se nečesali příliš tvrdě, protože tato oblast je obvykle surová, protože na ní nejsou přilepené nečistoty. Poté pečlivě opláchněte obličej psa. Když psa oplachujete rozprašovačem, použijte nízké nastavení nebo umístěte trysku na hlavu psa a nechte vodu stékat po tváři, dávejte pozor, aby se voda nedostala do nosu psa.
 • Otázka Můj Francouz vypadá, že má v krku hlen. Jak to mohu vymazat? S pozdravem sunflwr Nejlepší možností je podívat se na to s místním veterinářem, abyste byli v bezpečí, a abyste si nepokazili.
 • Otázka Můj buldok si stále škrábe pravé ucho a kroutí hlavou, jako by v něm něco bylo. Co pro něj mohu udělat? Psovi obvykle čistím uši vlhkým ubrouskem, což podle všeho pomáhá. Fungoval by také q-tip nebo předepsaný léčivý ubrousek. Buďte opatrní a pokud to nepomůže, poraďte se s veterinářem.
 • Otázka Můj anglický buldok má 13 měsíců a v zásadě je vyučen doma. V domě nemá žádné nehody. Rád se však trochu počůrá na postel, když se nudí. Je to normální? Emmylou Pruitt Pokud na sebe náhodou čůrá, je možné, že má UTI. Není normální, aby pes vycvičený doma čůral na postel. Lze to snadno vyjasnit antibiotikem, pokud ho vezmete k veterináři a skončí to jako UTI.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte problém svěřit svého buldoka na úklid, svádějte ho k pamlsku nebo oblíbené hračce.
 • Ideální čisticí proces a to, jak často ho budete provádět, bude záviset na vašem psu. Ujistěte se, že věnujete pozornost jejich specifickým potřebám, abyste zajistili, že jejich pokožka zůstane zdravá.

reklama

Varování

 • Při tomto postupu držte všechny čisticí prostředky mimo oči a ústa vašeho psa. Je také nejlepší skladovat všechny čisticí prostředky v bezpečně uzamčené skříňce nebo na poličce, která je mimo jejich dosah. Nechcete, aby je buldok spolkl.
 • K čištění obličeje vašeho psa nikdy nepoužívejte čisticí prostředky s toxickými přísadami.
reklama

Populární Problémy

Americká teenagerka Coco Gauffová odhalila, že ji rozrušilo zranění, které donutilo její idol Serenu Williamsovou odstoupit v úterý po několika minutách zápasu v prvním kole.Španěl uzamkl svého mladšího rivala v extrémně fyzické hře a nakonec se prosadil.Stefanos Tsitsipas získal svůj první letošní titul ATP. Svět č. Očekává se, že 15 dosáhne v roce 2019 větších výšek.

Velitelé San Antonia a Orlando Apollos se setkají v neděli 2. Zde je návod, jak sledovat hru online.Bitva o pohlaví: Jak populární je ženský tenis?