Jak se dostat do národního parku Denali

Národní park Denali se nachází v aljašském vnitrozemí a skládá se ze šesti milionů akrů převážně nerušené divočiny, kterou protéká jediná hlavní silnice. Mnozí považují za vrchol parku přítomnost Mount McKinley, nejvyššího vrcholu v zemi. Návštěvníci se mohou rozhodnout zažít to buď autem, nebo kyvadlovou dopravou nebo autobusem, z nichž všechny poskytují podrobný pohled na jeden z nejvzdálenějších národních parků ve Spojených státech. Před návštěvou webu budou návštěvníci potřebovat vědět, jak se tam dostat.Metoda 1 z 5: Létání na blízké letiště

 1. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 1

  1 Vyhledejte nejbližší letiště do parku. Existují možnosti jak pro místní cestovatele, tak pro ty, kteří chtějí navštívit z daleka:
  • Mezinárodní letiště Ted Stevens Anchorage je nejbližší velké letiště, které se nachází přibližně 155 mil (248 km) jižně od parku.
  • Mezinárodní letiště Fairbanks je další hlavní možností letiště, která se nachází přibližně 210 mil (336 km) severně od parku.
  • Několik městských letišť nabízí místní služby, včetně Městské letiště Palmer a Městské letiště Kenai.


 2. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 2

  2 Prozkoumejte ceny letů a najděte nejlepší nabídku. Ceny letenek se liší od jednoho místa k druhému a také se budou lišit v závislosti na ročním období. V závislosti na tom, odkud vaše cesta pochází, možná nebudete mít přímý let do Fairbanks nebo Anchorage, takže zvažte, zda byste při výběru destinace mohli být ochotni provést více letových transferů.
 3. Obrázek s názvem Get to National Park Denali Krok 3

  3 Kupte si lístek (y). Nezapomeňte si poznamenat, zda si kupujete vratnou nebo nevratnou jízdenku pro případ, že se vaše plány změní. Nevratné jízdné bude často nižší, ale riskujete, že nebudete moci získat žádné peníze zpět, pokud nemůžete let uskutečnit.
 4. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 4

  4 Přečtěte si o všech poplatcích spojených s návštěvou Denali. Webová stránka parku zdůrazňuje náklady, které vám během pobytu vzniknou:
  • Jednosměrné vstupenky
   • 10 $ na osobu. To umožňuje neomezený počet cestujících přístup do parku na sedm dní. Děti do 15 let mají pobyt zdarma.
  • Sezónní lístky
   • Roční vstupenka (pouze Denali National Park): 40 $ na osobu
   • Roční vstupné do národních parků a federálních rekreačních zemí: 80 USD na osobu. Tento průkaz umožňuje neomezený vstup do jakéhokoli národního parku, kde se platí vstupné. Mezi postižené osoby patří držitel průkazu a až tři dospělí starší 16 let. Těch 16 a méně let je přijato zdarma.
   • Roční vojenský průkaz (všechny národní parky): Zdarma. Tento průkaz je určen pro veškerý aktivní vojenský personál a všechny závislé osoby; je vyžadována řádná identifikace.
   • Access Pass (všechny národní parky): Zdarma. Tento průkaz je určen pro občany USA nebo osoby s trvalým pobytem s trvalým zdravotním postižením. Pořízení jednoho poštou stojí 10 $.
   • Senior Pass (všechny národní parky): 10 $. Tento průkaz poskytuje celoživotní přístup jakýmkoli občanům USA nebo osobám s trvalým pobytem starším 62 let. Pořízení jednoho poštou stojí 10 $.
   • Volunteer Pass (všechny národní parky): Zdarma. Tento průkaz je poskytován těm, kteří se dobrovolně účastní 250 hodin v jakémkoli národním parku. Hodiny jsou uvedeny v tabulce kumulativně.
  reklama

Metoda 2 z 5: Pokyny k jízdě z mezinárodního letiště Teda Stevense Anchorage

 1. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 5

  1 Jeďte z letiště na dálnici.
  • Take W. International Airport Rd. na 3,2 míle (5,1 km)
  • Odbočte vlevo na C. St. a pokračujte 1,3 km
  • Pokračujte na A. St. na 3,5 km
  • Odbočte doprava na E. 6th Ave. na 1,3 km
  • Pokračujte na AK-1 N/E 5th Ave a pokračujte po AK-1 N 34 mil (54 km)
 2. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 6

  2 Přejít na AK-3 N.
  • Pokračujte na Interstate A-4 W na 1,3 míle (2,1 km)
  • Pokračujte na AK-3 N 178 km (111 mil)
 3. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 7

  3 Odbočte doprava na Byer’s Lake Campground Rd . a pokračujte 1,8 míle (2,9 km). reklama

Metoda 3 z 5: Trasy z mezinárodního letiště Fairbanks

 1. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 8

  1 Jeďte z letiště na dálnici.
  • Jeďte severovýchodně po Airport Way/Old Airport Rd. na 0,8 míle (1,3 km)
  • Pokračujte po Airport Way přes Byers Access Rd. na 1 míli (1,6 km)
  • Sloučit doleva na AK-3 N/AK-3 S/George Parks Hwy a pokračovat na jih po 207 mil (331 km)
 2. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 9

  2 Odbočte vlevo na Byers Lake Campground Rd . a pokračujte 1,8 míle (2,9 km). reklama

Metoda 4 z 5: Jízda vlakem

 1. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 10

  1 Navštivte webové stránky Aljašské železnice a naplánujte si itinerář. Tento web nabízí podrobný seznam příjezdů a odjezdů, včetně výletů z Anchorage a Fairbanks do národního parku Denali. Ujistěte se, že si necháte dostatek času na to, abyste se z letiště dostali na vlakové nádraží, s ohledem na možnost zpoždění.
 2. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 11

  2 Kupte si lístky na vlak před odjezdem na Aljašku. Přestože jízdenky je možné zakoupit na nádraží v den cesty, jejich včasný nákup zajistí, že v případě vyprodání vlaku v den příjezdu nezůstanete bez dopravy.
 3. Obrázek s názvem Get to Denali National Park Step 12

  3 Jakmile přijedete na příslušné letiště, vezměte si taxi nebo kyvadlovou dopravu na vlakové nádraží. Obě letiště nabízejí taxi službu do všech místních destinací, včetně vlakového nádraží. reklama

Metoda 5 z 5: Atrakce v parku

 • Kemp v divočině je jedním z nejpopulárnějších podniků v národním parku Denali. Zhruba polovina z 87 kempů v divočině parku je omezena na 4 nebo 6 táborníků najednou, takže prostor je omezený. Ti, kteří to chtějí „zdrsnit“, si budou muset zajistit povolení od Backcountry Information Center, které vydává průkazy jeden den předem. Táborníci jsou povinni se podívat na bezpečnostní video z divočiny, než se vydají do svého kempu. Karavanový autobus pak přivede táborníky na jejich příslušná místa.
 • The Polychromovaný průchodový obvod poskytuje turistům spoustu jedinečných a malebných scenérií, zvýrazněných různobarevnými kameny lemujícími Polychrome Pass. Výlet na 8 mil (12,8 km) je náročným výletem pro zkušené turisty, zatímco ti, kteří si to chtějí ulehčit, jsou zváni na výlet přes noc (k tomu je potřeba povolení). Návštěvníci se po cestě setkají s řekami, kaňony a slatinami, takže balení vybavení pro všechny podmínky je nutností. Vchod na cestu se nachází mimo Park Road, poblíž Mile 53. Stanice rangerů je kousek na západ.
 • Lezení na Mount McKinley je snadno nejnáročnější - a nejnebezpečnější - snaha podniknout v Denali. Zájemci mají možnost škálovat střední část 2019 metrů (6193 metrů) monstrum-jedno-, dvou- nebo třídenní expedice v ceně od 700 do 1200 dolarů-nebo se zúčastnit lezení pod dohledem od začátku do konec, vyčerpávající událost, která může stát až 4 500 $. Zkušení horolezci se mohou pokusit o výstup sami, ale musí mít náležitou výstroj a vysokohorský výcvik.

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je Fairbanks nebo Anchorage blíž? Fairbanks. Pokud se například díváte na vstup do parku z Parks Hwy, poblíž návštěvnického centra Denali, jsou to asi 2 hodiny 10 minut. z Fairbanks (~ 125 mil), zatímco asi 4 hodiny 30 minut (250 mil) od letiště Anchorage.
Nezodpovězené otázky
 • Jsou v národním parku Denali dobrá místa k pobytu v okolí?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zabalte vhodné oblečení. Teploty v národním parku Denali mohou náhle klesnout, zejména v noci. Zajistěte si dostatek teplého oblečení, abyste nezmrzli.
 • Park nabízí několik dní „bez poplatků“ během roku, kdy se vstupné promine. Ostatní poplatky, například rezervace v kempu, stále platí. Mezi tato data patří víkend Martina Luthera Kinga, Jr. (polovina ledna), Park Week (konec dubna), Day Get Outdoors (začátek června), National Public Lands Day (konec září) a Den veteránů Day (polovina listopadu). Plánování cesty kolem těchto dnů vám může ušetřit trochu peněz.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pouze 15 z 92 mil (148 kilometrů) silnice je zpevněných, takže se ujistěte, že je vaše vozidlo vybaveno pro jízdu v terénu, pokud se rozhodnete vyrazit dále do parku.
 • Ti, kteří se účastní buď táboření v divočině nebo pěší turistiky po okruhu Polychrome Pass, budou muset mít na paměti aktivitu medvědů v této oblasti. Táborníci jsou vyzváni, aby při turistice vydávali co nejvíce hluku ve snaze vyděsit všechny nežádoucí návštěvníky.
 • Pamatujte na omezení zavazadel, a to jak při cestování vzduchem, tak vlakem (je -li k dispozici). Obě služby účtují přebytečná zavazadla, takže se ujistěte, že potřebujete vše, co plánujete přinést.
reklama

Populární Problémy

Jak zacházet s poraněním manžety rotátoru. Pokud dojde k poranění jednoho nebo více svalů nebo šlach ve vašich rotátorových manžetách, může pro vás být bolestivé hýbat paží. Protože tato bolest může vážně ovlivnit kvalitu vašeho života, je důležité ...

Jak se připravit na fotbal. Fotbal je intenzivní a náročný sport. Chcete -li být dobrým fotbalistou, musíte být ve špičkové fyzické kondici. Cvičení s týmem a soutěžní hraní mohou zvýšit vaši kondici, ale ...

Jak přesvědčit lidi. Přesvědčit lidi o tom, že cesta je ta nejlepší, je často velmi obtížné - zvláště když si nejste zcela jisti, proč říkají ne. Proměňte své konverzace a přesvědčte lidi o svém úhlu pohledu ....

Chcete -li napadnout a porazit nepohyblivý předmět, musíte být sami nezastavitelnou silou.

Steri proužky jsou lepicí proužky, které slouží k uzavření malých nebo mělkých ran, aby se mohly hojit. Než na ránu přiložíte proužky Steri, budete se muset ujistit, že je kůže kolem ní čistá a suchá, jako pokrytí špinavé rány ...

Cowboys se utkají s Texasany v sobotním přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.