Jak udržet dech vašeho psa svěží

Zatímco zdraví psi nemají nejlepší dech, dech vašeho mazlíčka by vás neměl srazit z nohou ani cítit jako stoka. Nejčastější příčinou zápachu z úst u psů je onemocnění zubů a dásní. Pokud má váš pes nyní špatný dech, vezměte jej k posouzení svému veterináři. Zápach z úst je častým znakem zubního onemocnění. Může také signalizovat další zdravotní problémy. Pokud váš mazlíček v současné době nemá špatný dech, můžete tomuto problému zabránit.Metoda 1 ze 3: Čištění zubů vašeho psa

 1. 1 Získejte správné vybavení. Nejúčinnější metodou, jak udržet zuby vašeho psa zdravé a svěží, je čištění zubů tak často, jak je to možné. Než budete moci psovi vyčistit zuby, potřebujete vhodné zásoby. Vyberte si výrobky vhodné pro psy ze zverimexu nebo od svého veterináře.
  • Lidské zubní pasty nejsou pro psy vhodné, protože není bezpečné je polykat ve velkém množství. Zubní pastu pro psy najdete ve svém místním zverimexu. Přicházejí v různých příchutích, včetně kuřecího, jaterního a arašídového másla. Vyzkoušejte několik různých typů, dokud nenajdete ten, který má váš mazlíček rád.
  • Zverimexy také prodávají zubní kartáčky pro psy, včetně těch, které se vám vejdou na prst. Prodávají také zubní houbičky, které fungují stejně dobře. Kousek čisté gázy omotané kolem prstu bude fungovat také jako zubní kartáček.
  • Pokud máte problémy s používáním zubní pasty a kartáčku, můžete také použít jednorázové zubní ubrousky pro domácí zvířata. Ty přicházejí předem navlhčené čisticím prostředkem vhodným pro zuby vašeho psa.
 2. 2 Pomozte svému psovi zvyknout si na tento proces. Nečekejte, že budete moci svému psovi okamžitě důkladně vyčistit zuby. Budete muset psa naučit, že česání je příjemný zážitek.
  • Začněte namočením prstu do arašídového másla, kuřecího vývaru nebo něčeho jiného, ​​co má pes rád. Nechte domácího mazlíčka, aby si ho olízl z prstu. Přitom jemně otřete prst o zuby a dásně psa.
  • Pokud vám pes dovolí třít si dásně, zvedněte jeho pysk stejně, jako kdybyste si čistili zuby. Udělejte to několik dní a střídejte chutné pochoutky se zubní pastou vašeho psa.
  • Jakmile se vašemu psovi bude líbit dotýkat se zubů a dásní, můžete přejít na používání kartáče nebo houby. Nespěchej na to. Ujistěte se, že jdete svým psem a zastavíte se, pokud to vypadá nervózně nebo agresivně. Vaše bezpečnost a pohodlí vašeho mazlíčka jsou důležité.
 3. 3 Pravidelně čistěte psovi zuby. Jakmile vám to váš pes dovolí, často si čistěte zuby. Ideální je každodenní čištění zubů, ale i několikrát týdně může pomoci předcházet zubním chorobám. Zde je několik tipů pro efektivní kartáčování:
  • Na kartáček nebo houbičku použijte malé množství zubní pasty.
  • Umístěte kartáček nebo houbu proti zubům pod úhlem 45 stupňů k povrchu zubu. Pokud používáte kartáč, namiřte štětiny směrem k dásně.
  • Kartáčkem pracujte krouživými pohyby a zakrývejte dva nebo tři zuby najednou.
  • Pokud je to možné, vyčistěte všechny zuby, ale soustřeďte svou pozornost na vnější povrchy horních zubů.
  • Zkuste strávit asi 15 sekund na každé straně úst.
  • Po dokončení odměňte svého psa hrou, speciální hračkou nebo zubním žvýkáním. To pomůže vybudovat pozitivní vztah k čištění zubů.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Poskytování dalších forem domácí péče

 1. 1 Použijte zubní výplach nebo gel obsahující chlorhexidin. Nejúčinnějším antiseptikem proti plaku je chlorhexidin. Obecně platí, že pro použití máchání stříkáte malé množství do každé tváře psa. Chcete -li použít gel, obvykle si vetřete malé množství zubů.
  • Chlorhexidin se váže na zuby a další ústní tkáně a uvolňuje se postupně. To mu umožňuje působit delší dobu než u jiných vhodných antiseptik. To pomáhá udržovat čistou tlamu vašeho psa a svěží dech déle než jiné produkty.
  • Chlorhexidin je pro psy obecně bezpečný. Chutná však hořce, pokud není smíchán s aromaty, takže byste si měli koupit produkt určený pro psy. Tyto produkty jsou k dostání v domácích lékárnách, obchodech s domácími zvířaty a veterinárních ordinacích.
  • Dodržujte pokyny na obalu vybraného produktu.
 2. 2 Zkuste přísadu do vody. Od veterinářů a domácích lékáren jsou k dispozici různé aditiva s protiplakovou aktivitou. Obsahují nízké množství přísad proti plaku, které se při pití psa dotýkají zubů. To může pomoci snížit hladinu plaku.
  • Účinnost mnoha z těchto produktů je diskutabilní. Některé jsou však užitečné a získaly souhlas Rady pro veterinární orální zdraví (VOHC). To znamená, že testy zjistily, že mají protiplakové vlastnosti.
  • Mnoho z těchto produktů je bezpečných jak pro psy, tak pro kočky. Pečlivě si přečtěte štítek jakéhokoli produktu, než jej dáte svým domácím mazlíčkům. Nikdy nenechávejte kočku pít nic označeného pro psy, pokud pokyny nestanoví, že je pro kočky bezpečné.
  • Před použitím některého z těchto produktů je důležité promluvit si s veterinářem, abyste se ujistili, že je pro vašeho mazlíčka to pravé.
  • Tyto výrobky nejsou náhradou za čištění zubů nebo profesionální zubní péči.
 3. 3 Sledujte, co váš pes jí. Někdy se u psů páchne dech požíráním odpadků, výkalů nebo jiných páchnoucích látek. Udělejte vše pro to, abyste svému mazlíčkovi zabránili jíst nevhodná jídla a nepotravinové předměty.
  • Ujistěte se, že jste psovi vyčistili ústa tím, že si vyčistíte zuby a/ nebo použijete oplach, pokud sní něco nepříjemného. Pokud váš pes jedl něco, co by neměl, určitě sledujte, zda váš pes nemá známky nemoci. Pokud se zdá, že je nemocný, malátný nebo se chová podivně, vezměte svého psa hned k veterináři.
  • Některé komerční diety jsou navrženy tak, aby pomáhaly předcházet zubním chorobám. Několik z nich získalo souhlas VOHC. V některých případech je velikost a tvrdost granulátu navržena tak, aby se žvýkáním stříhal zubní povlak. Jiné obsahují přísady proti plaku.
  • Zubní diety nenahrazují čištění zubů nebo pravidelnou péči o zuby. Mohou však pomoci snížit hladinu plaku. Promluvte si se svým veterinářem o vhodnosti používání jedné z těchto diet.
 4. 4 Zajistěte vhodné žvýkací hračky a pamlsky. Zubní žvýkání a pamlsky povzbuzují psa k žvýkání. Tato akce mechanicky odstraňuje zubní plak a nečistoty. Vyberte si hračku, kterou bude váš pes často žvýkat.
  • Zvažte namazání arašídového másla nebo jiné chutné látky na žvýkací hračky. To povzbudí vašeho psa, aby si s nimi hrál.
  • Chcete -li maximalizovat přínos pro orální zdraví, vyberte si žvýkačky, hračky a pamlsky doporučené vaším veterinářem nebo schválené VOHC. Tyto výrobky splňují specifické normy pro prevenci plaku a zubního kamene u malých zvířat.
  • Při hře se žvýkací hračkou vždy sledujte svého psa. Odneste rozbité hračky a malé kousky. Stejně jako děti se psi mohou dusit hračkami nebo je spolknout. To může vést k gastrointestinálním obstrukcím.
 5. 5 Zabraňte tomu, aby váš pes žvýkal nezdravé hračky a pamlsky. Některé věci, které psi rádi žvýkají, nejsou pro psy zdravé ani bezpečné. Zejména:
  • Vyhněte se kravským kopytům, sušeným přírodním kostem a tvrdým nylonovým výrobkům. Tyto výrobky jsou příliš těžké na to, aby napodobovaly odtrhávání masa z jatečně upraveného těla. Jejich používání zvyšuje riziko, že váš pes poškodí zuby nebo dásně.
  • Omezte používání žvýkaček ze surové kůže, zejména u malých psů. Nedovolte psům konzumovat velké kusy. Představují nebezpečí udušení a mohou narušit trávení. Nikdy nedovolte psům žvýkat výrobky ze surové kůže bez dozoru. Žvýkačky vyměňte, jakmile se opotřebují.
  • Nikdy nedávejte svému psovi vařené nebo řezané kosti. Zvažte úplné vyhýbání se kostem. Americká veterinární lékařská asociace i FDA nedoporučují dávat kosti psům. Existuje riziko poranění úst odštěpených kostí. Mohou také způsobit udušení, gastrointestinální obstrukci a vnitřní poškození spolknutými kousky. Možným rizikem je také bakteriální infekce.
  ODBORNÁ TIP

  Pippa Elliott, MRCVS

  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář

  Pippa Elliott, licencovaná veterinářka, varuje: 'Počet závažných zubních zlomenin (zlomených zubů), které vidí zubní lékaři, je jednoznačný nárůst. To je spojeno se zvýšenou popularitou kopyt a parohů podávaných psům jako žvýkačky. Těm se nejlépe vyhnete, protože jsou pro špičáky příliš těžké a mohou způsobit více škody než užitku. '  reklama

Metoda 3 ze 3: Vidět veterináře a předcházet vážným zdravotním problémům

 1. 1 Naplánujte si pravidelné úklidy. Domácí péče nestačí k dlouhodobému udržení zdraví ústní dutiny. Aby byla psí tlama zdravá a jeho dech svěží, musíte také zajistit profesionální zubní péči. Pravidelné veterinární návštěvy by měly zahrnovat zubní vyšetření.
  • Věk, plemeno a režim domácí péče vašeho psa určí, jak často potřebuje čištění zubů. Zeptejte se svého veterináře na další podrobnosti.
  • Pokud váš veterinář zaznamená onemocnění parodontu nebo jiné problémy se zuby, váš pes potřebuje profesionální čištění a vyšetření.
  • Na rozdíl od lidí nebudou psi dlouho sedět s otevřenou pusou. To ztěžuje čištění zubů, pořizování rentgenových snímků a provádění dalších nezbytných postupů. Pro čištění zubů u psů je často nutná anestezie.
 2. 2 Dávejte pozor na známky zubních problémů. Zápach z úst je často jedním z prvních příznaků zubních problémů, ale existují i ​​další příznaky zubního onemocnění. Zubní problémy mohou přispět k celé řadě dalších zdravotních problémů. Známky potenciálního zubního onemocnění u psů zahrnují následující:
  • Zápach z úst.
  • Zlomené, zabarvené nebo poškozené zuby nebo krvácení z úst.
  • Zvýšené nebo nadměrné slintání.
  • Obtížné otevírání nebo zavírání úst.
  • Ztráta chuti k jídlu nebo nechuť žvýkat jídlo nebo hračky.
  • Otok, hrudky nebo citlivost kolem úst.
  • Tření úst nebo obličeje.
  • Změní se chování.
  • Opakující se oční infekce, otoky nebo výtok hnisu.
 3. 3 Rozpoznat příznaky systematického onemocnění. Jiné nemoci, včetně cukrovky, parazitární infekce, onemocnění jater a ledvin, mohou také způsobit nepříjemný nebo neobvyklý dech.
  • Pokud si všimnete, že dech vašeho psa je ovocný, voní po moči nebo je jinak zvláštní nebo odporný, vezměte jej co nejdříve ke svému veterináři.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj pes jí umývá záda a pak jí dech zapáchá. Je to normální?Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 s titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let.Pippa Elliott, MRCVSOdpověď odborného veterináře Zkontrolujte, zda váš pes nemá výtok z vulvy. To může být známkou závažné infekce dělohy. Je však pravděpodobnější, že její anální žlázy jsou plné a na jazyku se jí dostává urážlivé vylučování análních žláz. Péče o psa nebo veterinář by měl být schopen vyjádřit žlázy, což by mělo pomoci problém zmírnit.
 • Otázka Čím mohu svého psa krmit, aby měl svěží dech? Kupte si speciální pamlsky pro psy, které obsahují přísady osvěžující dech, nebo dejte svému psovi pár mrkví, které je přirozeně vyčistí.
 • Otázka Čím musím své štěně krmit? V místních obchodech s domácími zvířaty najdete dechové mincovny pro štěňata. Vypadají jako malé pamlsky a dech vašeho štěněte skvěle voní.
 • Otázka Jak zajistím zdravou pochoutku pro své psy? Vyzkoušejte smíchání arašídového másla a granulí, abyste vytvořili mražené pejsky. Vložte tyčinky nanuku a vložte je do mrazáku na několik hodin nebo přes noc.
 • Otázka My Pomeranian je 17 let s určitým úbytkem svalové hmoty v jejích zadních čtvrtích. V poslední době se jí nechce držet a místo na polštáři spí na podlaze. Co by mohlo být špatně? Možná je nepříjemná kvůli bolesti zadních nohou. Tvrdá podlaha pravděpodobně slouží jako tvrdý tlak, který se může cítit dobře. Odveďte ji k veterináři.
 • Otázka Když krmím svého psa mrkví, aby mu pomohl se špatným dechem, měl by být vařený nebo syrový? Preferována je surová mrkev. Ujistěte se, že mrkev má správnou velikost, aby nedošlo k udušení.
 • Otázka Mohu udělat psí dechový sprej s výplachem úst a vodou smíchanou? Ne! Pokud to váš pes spolkne, může to být vážně škodlivé. Udržujte psovi svěží dech pravidelným čistěním zubů.
 • Otázka Co když psí dech po tom stále páchne? Je pravděpodobné, že má špatné zuby. Rychlý způsob, jak to zjistit tím, že si vezmete krocan a stříkáte na zuby studenou vodu. Pokud bude reagovat bolestivě, bude potřebovat výlet k veterináři na čištění a extrakci.
 • Otázka Existují nějaké domácí prostředky na osvěžení psího dechu? Zkuste krmit svého psa mrkví. Mrkev vašemu psovi neublíží a je považována za svačinu šetrnou k zubům.
 • Otázka Mám 17letého psa se špatným dechem, ale kvůli zdravotním problémům ho nelze uspat k čištění zubů. Co jiného mohu udělat, abych mu zlepšil dech? Můžete zkusit dát enzymový zubní gel na jeho oblíbenou žvýkací hračku, nebo dokonce tenisový míček, aby ho měl rovnoměrně rozprostřený v ústech. Pokud vám umožní dotknout se jeho úst a zubů, můžete použít zubní kartáček nebo dokonce prst na čištění zubů zubním gelem nebo pastou pro psy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Pokud váš mazlíček již má infekci v dásních, okamžitě vyhledejte radu veterináře, aby se s ním vyléčil. V závažných případech může váš mazlíček potřebovat vytrhání zubů.
reklama

Populární Problémy

Neporažený Gonzaga se v sobotu večer utká s konkurenční Saint Mary. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Pokud očekáváte návštěvu příbuzných z jiné země, možná si budou chtít zajezdit, když vás navštíví. Může být výhodné nechat si půjčit auto, ale musíte vědět, že jsou kryty pojištěním. Můžeš být...

Steelers vypadají, že zůstanou neporaženi, když se ve 13. týdnu utkají s Washingtonem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.Chcete sledovat televizi AT&T na iPadu? Zde je snadný podrobný průvodce streamováním televize AT&T na vašem iPadu.

Zde je návod, jak sledovat nedělní zápas 76ers vs Thunder online bez kabelu.

Nejvyššími tenisty jsou Ivo Karlović a Reilly Opelka, ale v seznamu je několik známých jmen. Optimální výška profesionálních tenistů je mezi 185 cm a 190 cm.