Jak vyčistit uši francouzského buldoka

Francouzští buldoci mají velké netopýří uši, které jim trčí na temeni hlavy. Kvůli tvaru uší mohou sbírat úlomky a vyžadují více pozornosti než jiné typy psích uší. Vyčistěte vnější části uší svého francouzského buldoka, kdykoli vypadají špinavě, a vyčistěte vnitřek uší alespoň jednou za měsíc. Nezapomeňte zkontrolovat problémy při každém čištění uší svého psa a pokud máte podezření na problém, vezměte svého psa k veterináři.

Metoda 1 ze 3: Otření vnějších oblastí uší vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  1 Držte psa za obojek, aby byl stabilní. Váš pes může být trochu odolný vůči vymazání uší. Zkuste si sednout na zem s francouzským buldočkem mezi nohama nebo na klíně. Jednou rukou držte jeho límec a druhou rukou si otřete uši. Mějte pamlsky poblíž a na začátku a na konci procesu dopřejte svému psovi pamlsek.
  • Pokud váš pes nebude sedět a vy si jen těžko čistíte uši, postavte ho zadkem do rohu místnosti a bokem ke zdi. Poté se posaďte na druhou stranu psa, aby zůstal v klidu.
  • Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby vám pomohl, pokud je to možné!


 2. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  2 Otřete viditelné části ucha vašeho psa vlhkým papírovým ručníkem. Navlhčete čistý papírový ručník roztokem na čištění uší a přebytek vyždímejte, aby byl jen vlhký. Poté papírovým ručníkem setřete viditelné části uvnitř i vně ucha francouzského buldoka.
  • Je to skvělý způsob, jak zajistit, aby uši vašeho psa vypadaly co nejlépe, aniž by je dráždily. Pokud vás většinou znepokojuje povrchová špína, stačí vám otřít uši vašeho psa vlhkou papírovou utěrkou.
  • Nikdy nepoužívejte k otírání uší svého psa vodu! Způsobuje změkčení a bobtnání kůže, což vystavuje vašeho psa riziku infekce.
 3. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  3 Navlhčete vatový tampon s roztokem na čištění uší. Používejte pouze ušní roztok, který je vyroben speciálně pro psy. Naneste dostatečné množství čisticího roztoku na ucho na vatový tampon, abyste jej navlhčili. Měl by být celý mokrý a je v pořádku, pokud z vaty kape přebytečný roztok.
  • Nebojte se dostat do ucha vašeho francouzského buldoka roztok na čištění uší! Váš pes to vytřepe poté, co mu vyčistíte uši.
  • K čištění uší vašeho psa budete možná potřebovat několik mokrých vatových tamponů. Namočte 1 po druhém a namočte nový 1 po 1, na kterém jsou viditelné nečistoty a nečistoty.
 4. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  4 Vatou otřete vnější část zvukovodu vašeho psa. Přitiskněte vatový tampon k vnitřku ucha francouzského buldoka a otřete kolem viditelných částí. Otřete vnější část zvukovodu, abyste odstranili veškeré nečistoty a nečistoty v otvoru, ale netlačte vatičku dolů do zvukovodu vašeho psa.
  • Opakujte s tolika vatovými kuličkami, kolik je potřeba, abyste svému psovi vyčistili uši.
  • Nikdy netlačte vatový tampon, vatový tampon nebo jiný předmět do vnitřního ucha vašeho psa! To bude tlačit nečistoty dále do ucha vašeho psa. Můžete dokonce propíchnout ušní bubínek svého psa, což by pro vašeho psa bylo bolestivé. Vezměte svého psa k veterináři, pokud máte obavy z úlomků uvězněných ve zvukovodu vašeho psa.
 5. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  5 Nechte svého francouzského buldoka vytřepat přebytečný roztok. Jakmile otřete vnější stranu zvukovodu svého psa, uvolněte mu ucho a nechte jej vytřepat jakékoli řešení, které se dostalo do jeho zvukovodu. Váš pes může během toho také vytřepat nějaké úlomky zevnitř uší.
  • Rychle se vzdalte od svého psa, aby nedošlo k postříkání přebytečným roztokem a úlomky!
  • Psa můžete nechat třást ušima tak dlouho, jak je potřeba, ale mělo by to trvat jen několik minut.
 6. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  6 Otřete ucho francouzského buldoka suchým papírovým ručníkem nebo hadříkem. Poté, co má váš pes šanci vytřepat uši, otřete suchým papírovým ručníkem nebo hadříkem vnitřek uší vašeho psa. Ujistěte se, že vnitřek uší vašeho psa je zcela suchý.
  • Nepřeskočte sušení uší francouzského buldoka! Vlhkost může vést k bakteriím, houbám a infekcím, takže je velmi důležité udržovat uši vašeho psa suché!
  • Poté, co dokončíte čištění a sušení 1 uší svého psa, postup opakujte na druhém uchu. Poté, co skončíte s každým uchem, nezapomeňte svého psa odměnit pamlskem!
  reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění zvukovodů vašeho psa

 1. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  1 Umístěte svého psa do rohu místnosti, pokud vám nebude sedět na místě. Čištění vnitřku uší vašeho psa je trochu těžké a možná pro vás nebude chtít zůstat v klidu. Umístění psa do rohu a používání těla, aby byl pes stále v klidu, vám oběma usnadní proces. Zadek vašeho francouzského buldoka by měl být v rohu a jeho strana by měla být přímo u zdi. Posaďte se na druhou stranu psa, abyste ho udrželi v klidu, zatímco mu budete čistit uši.
  • Vzhledem k tomu, že váš pes při čištění vyčistí z uší roztok a gunk, můžete to udělat venku, například na terase.
  • Pokud čistíte uši svého psa uvnitř, ujistěte se, že v okolí není nic, co by bylo poškozeno roztokem nebo nečistotami na čištění uší, jako je jídlo nebo jemné oblečení.
  • Požádejte přítele, aby vám pomohl tím, že budete svého psa držet v klidu! Tím uvolníte obě ruce a vyčistíte psovi uši.
 2. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  2 Uchopte klapku ucha francouzského buldoka v horní části a jemně vytáhněte. Nejprve uchopte klapku u ucha, kterou budete čistit. Jemně jej vytáhněte nahoru, aby se pomohlo otevřít zvukovod. Držte ucho v této poloze jednou rukou, zatímco druhou rukou čistíte ucho.
  • Francouzští buldoci mají velké uši. Když budete uchu svého psa držet při čištění uší, pomůže vám to dostat čisticí roztok hluboko do zvukovodu pro důkladné vyčištění.
  • Pokud váš pes při tom vykazuje známky bolesti, jako je kňučení nebo křik, zastavte se a vezměte ho k veterináři. Váš pes může mít zánět ucha.
 3. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  3 Nastříkejte roztok na čištění uší do zvukovodu svého psa, dokud nebude plný. Uchopte lahvičku s roztokem na čištění uší a začněte ji stříkat do zvukovodu svého francouzského buldoka. Stříkejte do čisticího roztoku uší, dokud není zvukovod plný.
  • Nebojte se použít příliš mnoho roztoku na čištění uší. Můžete jej stříkat, dokud nevyteče vašemu psovi z ucha.
  • Držte špičku mimo ucho vašeho psa. Pokud se dotýká ucha vašeho psa, setřete jej alkoholovým tamponem. V opačném případě může být roztok kontaminován kvasinkami a bakteriemi.
 4. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  4 Psa psa masírujte a přitom držte klapku. Odložte čisticí roztok a konečky prstů jemně masírujte základnu zvukovodu vašeho francouzského buldoka. Tím se roztok přesune a pomůže rozbít a nečistoty v uchu. Masírujte zvukovod svého psa po dobu 20 až 30 sekund.
  • Při masáži zvukovodu vašeho psa byste měli slyšet skřípavý zvuk. Toto je řešení, které se pohybuje uvnitř ucha vašeho psa.
  • Tento díl se vašemu psovi pravděpodobně líbit nebude. Při masáži ucha si se svým psem promluvte a chvalte ho, například slovy: „Jaký dobrý pes!“ nebo „Téměř hotovo, kámo. Dobrá práce!' V tuto chvíli byste svému psovi mohli dát i pamlsek.
 5. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  5 Uvolněte ucho francouzského buldoka a nechte ho kroutit hlavou. Poté, co dokončíte plnění zvukovodu vašeho psa roztokem na čištění uší, váš pes udělá zbytek. Pusťte svého psa a nechte ho několik minut vytřepat roztokem.
  • Možná se budete chtít rychle vzdálit od svého psa, abyste se vyhnuli zásahu roztokem na čištění uší a nečistotami!
  • Mějte na paměti, že takto si psi ve volné přírodě běžně čistí uši. Váš pes se bude třást tak dlouho, jak potřebuje, aby dostal řešení.
 6. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  6 Otřete viditelné vnitřní části ucha vašeho psa suchou vatou. Poté, co váš francouzský buldoček protřepe uši, si pořiďte suchou vatu nebo kousek gázy a začněte sušit psovi ucho. Vysušte pouze viditelné části ucha vašeho psa. Nepokoušejte se zatlačit bavlnu nebo gázu dolů do zvukovodu vašeho psa.
  • K vysušení uší vašeho psa můžete potřebovat několik vatových tamponů nebo kousků gázy.
  • Poté, co dokončíte čištění prvního ucha, postup opakujte pro druhé ucho.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Podpora dobrého zdraví uší

 1. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  1 Podívejte se do zvukovodu svého psa pomocí baterky a zkontrolujte, zda není problém. Pokud máte podezření na problém, udělejte to před čištěním uší svého psa. Když se díváte do uší svého francouzského buldoka, zkontrolujte příznaky infekce, jako je drenáž, zarudnutí nebo otok. Také sledujte svého psa, aby zkontroloval známky bolesti, když se dotknete jeho uší. Pokud si všimnete zápachu, může to také znamenat infekci. Očichejte uši svého psa a zkontrolujte je.
  • Pokud si všimnete jakýchkoli problémů, vezměte svého psa k veterináři.
  • Nikdy se nepokoušejte vykopat špínu a vatové tyčinky! Pokud je ve zvukovodu vašeho psa něco, na co nemůžete dosáhnout, vezměte svého psa k veterináři.
 2. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  2 Kupte si roztok na čištění uší určený pro psy. Veterinární lékař vašeho francouzského buldoka vám může doporučit řešení pro čištění uší, které bude bezpečné a užitečné při čištění uší vašeho psa. Mohou také předepsat roztok na čištění uší, například pokud má váš pes bakteriální nebo houbovou infekci.
  • Vyhněte se čisticím roztokům na uši, které obsahují peroxid vodíku nebo alkohol, protože mohou dráždit uši vašeho psa.
  • Minerální olej je vhodný k čištění vnějších oblastí uší vašeho psa, ale nestříkejte minerální olej do zvukovodu vašeho psa.
 3. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  3 Odměňte svého psa za dobré chování během a po čištění uší. Poskytnutí pozitivního posílení ve formě pamlsků a chvály pomůže usnadnit budoucí čištění uší. Mějte v blízkosti tašku oblíbených pamlsků svého francouzského buldoka, abyste ji odměnili během procesu i po něm. Při čištění uší si také promluvte se svým psem a chválte ho.
  • Můžete například dát svému psovi pamlsek, zatímco sedí s roztokem v uchu, nebo bezprostředně poté, co roztok vytřepe.
  • Ujistěte se, že svému psovi řeknete věci jako: 'Jaké dobré štěně!' a 'Dobrá holka!' k posílení jeho dobrého chování. Pokud máte volné ruce, můžete psa také pochválit po hlavě nebo po zádech.
 4. Obrázek s názvem Clean a French Bulldog

  4 Vyčistěte vnitřek uší svého francouzského buldoka jednou za měsíc. Pokud vám váš veterinář nenařídil čistit uši vašeho psa více či méně často, mělo by stačit čištění jednou za měsíc, aby bylo zdravé a bez nečistot. Pokud však máte podezření na problém nebo pokud vám veterinář doporučil jiný rozvrh, možná budete muset psovi uši čistit častěji.
  • Pokud má váš francouzský buldok například infekci, bude možná nutné mu denně čistit uši, dokud se infekce nevyléčí.
  • Pamatujte, že nadměrné čištění uší vašeho psa může také vést k problémům. Nečistěte psovi uši více, než doporučuje veterinář.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Čištění uší francouzského buldoka může být špinavé! Než začnete, možná si budete chtít obléknout staré tričko.

reklama

Varování

 • Nikdy nevkládejte žádné předměty do zvukovodu svého francouzského buldoka, abyste se ho pokusili vyčistit! Psovi můžete ušní bubínek propíchnout vložením vatové tyčinky nebo něčeho jiného.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Otření vnějších oblastí uší vašeho psa

 • Papírové ručníky
 • Roztok na čištění uší nebo minerální olej
 • Bavlněné koule nebo gáza
 • Psí pamlsky

Vyčištění zvukovodu vašeho psa

 • Papírové ručníky
 • Roztok na čištění uší
 • Bavlněné koule nebo gáza
 • Psí pamlsky

Populární Problémy

Stát č. 1 Severní Dakoty čeká v sobotu stát Missouri. Zde je návod, jak sledovat hru online naživo bez kabelu zdarma.Jak uspořádat večírek čtvrtého července. Čtvrtý červenec je vždy zábavný a slavnostní čas. Teplé letní počasí, grilování s přáteli a rodinou a ohňostroj dělají ze dne nezapomenutelný. S několika jednoduchými dekoracemi a vhodnými pro piknik ...Navzdory jejich bouřlivé minulosti obdržel Rafael Nadal pozvání na videochat od Nicka Kyrgiose. Nadal nedávno vedl video chat s Federerem, který se stal virálním, a další s Kyrgiosem by mohl být ještě populárnější.

Pokud vás na konci dne často bolí v krku nebo v rameni, můžete mít technologický krk. Shrbená pozice, kterou tolik z nás zaujímá při pohledu na svůj telefon nebo počítač, může vést k bolesti, ztuhlosti a ...Jak opravit boty. Můžete ušetřit peníze a výlet do obchodu s obuví tím, že místo nákupu nových opravíte staré boty. Se správnými nástroji můžete opravit uvolněné podrážky obuvi, otvory v botách a nevzhledné oděrky a ...Chcete streamovat Johnny Tsunami právě teď? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, kde to sledovat, obsazení, postav a zábavných faktů!