Jaký je význam „otevřené éry“ v tenise?Ken Rosewall hraje v první Open Era French Open v roce 1968

Při sledování tenisu v televizi často slýcháme termín „otevřená éra“. Většina pravidelných tenisových následovníků ví, že éra začala v roce 1968 a rekordy držené tenisty v otevřené éře jsou v historii tenisu drženy významněji. Pojďme se ponořit trochu dále do této celé věci „otevřené éry“ a zjistit, jak se tenis změnil po této nejvýznamnější události v historii tenisu.

Nejprve však rozlišme amatérské a profesionální hráče, protože to jsou dva pojmy, které bychom velmi často slyšeli, když mluvíme o „otevřené éře“.

Amatérští vs profesionální tenisté

Profesionální hráči jsou hráči, kteří vstupují do turnajů o finanční odměny a body do žebříčku. Tento termín se používá, protože popisuje skutečnost, že hráč hraje na turné a cestuje mezi různými turnaji.

Dvě hlavní profesionální cesty jsou Tour Association of Touring Professionals (ATP) pro muže a Women’s Tennis Association (WTA) Tour pro ženy. Hráči, kteří ještě nejsou připraveni na status ATP Tour nebo WTA Tour, hrají menší turnaje o peněžní odměny nebo ligy s peněžními cenami.

tabulka velikostí tenisových raket pro dospělé

Amatérští hráči jsou velmi konkurenceschopní hráči, kteří si na hraní neberou peníze. Amatérské postavení může být ztraceno, pokud hráč převezme jakýkoli typ ceny za vítězství v turnaji nebo přijme zdarma vybavení od sponzora. To platí zejména pro turnaje sponzorované federací a hry na střední a vysoké škole.

Hráči NCAA musí dodržovat přísné pokyny pro udržení svého amatérského statusu, včetně zdržení se soutěží v profesionálních týmech, a to i bez placení, nebo podpisu smluv o budoucím hraní nebo placení.

Za amatéry jsou považováni i rekreační hráči.

Tenis před otevřenou érou

Prvních 90 let, od příchodu grandslamů v roce 1877, byla většina špičkových tenisových turnajů vyhrazena amatérům. Hráči nedostali za účast v těchto turnajích žádné finanční odměny a pouze jim byly kompenzovány cestovní výdaje.

Tito amatéři byli přidružení k oficiálním tenisovým federacím a nemohli hrát žádný turnaj o peníze.

tenisová raketa plné velikosti

Mnoho špičkových tenistů však nebylo šťastné, že jsou amatéři a chtěli finanční jistotu. Začali tedy hrát o peníze turnaje pořádané soukromými večírky. Říkalo se jim profesionálové. Byl jim odepřen vstup na většinu tradičních tenisových turnajů, včetně prestižních grandslamů.

To také vedlo k tomu, že špičkové tenisové turnaje, jako jsou Grand Slamy, postrádaly mnoho špičkových tenistů na planetě, kteří hráli na profesionálních turnajích, jako jsou americké profesionální tenisové mistrovství a francouzské profesionální mistrovství.

To byla převládající situace do roku 1968, kdy se svět tenisu změnil a zahájil nový věk, nyní známý jako otevřená éra.

Faktory vedoucí k otevřené éře

All England Club byl prvním klubem, který zahájil Open Era, když umožnil profesionálním hráčům soutěžit o wimbledonské mistrovství v roce 1968. Toto byl krok, který ratifikovala také Mezinárodní tenisová federace, hlavní řídící orgán pro tenis v svět v té době. Poté následovaly další grandslamy.

Tak co způsobilo tuto změnu?

přímý přenos lomachenko vs crolla

Hlavní hybnou silou této změny byla ekonomická. Před Open Era většina prestižních tenisových turnajů nevyplatila hráčům žádné prize money. Většina hráčů byla svými asociacemi placena velmi nízko. To znamenalo, že většina tenistů se nemohla na tenis živit a mnozí dokonce tenis předčasně opustili, aby si vydělali na živobytí.

jednoduchá pravidla rakety

To bylo také zodpovědné za to, že se mnoho špičkových hráčů z toho odhlásilo a hrálo venku o peníze. To bylo špatné pro zdraví sportu, který potřeboval špičkové talenty, aby přilákal více pozornosti veřejnosti a sponzorství, což je zjištění, které se objevilo v profesionálních tenisových ligách v šedesátých letech minulého století.

Posledním hlavním faktorem, který vedl úřady k zahájení otevřené éry, bylo v roce 1967, kdy dva američtí promotéři podepsali smlouvu se všemi zbývajícími špičkovými amatérskými hráči na profesionální tenis, včetně tehdejšího wimbledonského šampiona Johna Newcombeho. Bylo to jako poslední hřebík do rakve a přimělo ITF k zahájení „otevřené éry“.

Tento krok je učiněn proto, že Angličané jsou unavení pokrytectvím ve sportu, šamaterismem, který sužuje prvotřídní tenis. Je dobře známo, že amatéři vyjednávají - a dostávají - přemrštěné výdaje, aby mohli soutěžit na mnoha turnajích. Musíme podniknout kroky na vlastní účet, aby byla hra poctivá, “řekl Derek Penmam z britské tenisové asociace.

'Příliš dlouho se řídíme sadou amatérských pravidel, která jsou zcela nevymahatelná,' řekl dále.

Pozitivní změny, které přinesla doba otevřená

The Era zavedla prize money pro turnaje a umožnila hráčům mít dlouhodobou kariéru v tenise. To také znamenalo, že všichni špičkoví hráči mohli hrát v těchto předních turnajích.

To vedlo ke zlepšení kvality tenisu hraného na těchto turnajích. To vedlo k většímu zájmu veřejnosti a většímu zájmu sponzorů o jejich pokrytí. To vše přineslo více peněz do tenisu a také přineslo více profesionality do tenisu.

Více peněz znamenalo, že se hráči mohli plně soustředit na svůj tenis. V 70. letech se také hodně zlepšila kondiční úroveň tenistů a tenis se stal konkurenceschopnějším sportem. Výrazně se také změnila technologie rakety. Všechno to byly obrovské změny, které změnily tvář tenisu.

tenisová raketa nebo tenisová raketa

Globální sláva a postavení tenisu nyní přináší mnoho děkuji Open Era za uvedení této změny . Byl to opravdu zlomový okamžik v historii globálního tenisu a tento sport navždy změnil.Populární Problémy

Č. 5 Kansas hostí v pátek Monmouth. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Když se Andy Murray stal tiskovým reportérem

Jak na to Parachute Jumping v GTA V. Grand Theft Auto rozhodně nemá nouzi o extrémní aktivity, kterých se můžete zúčastnit. Od závodních vodních skútrů na otevřeném oceánu až po závody v uličkách Los Santos určitě najdete ...

Jak trénovat na olympijské hry. Sportovci, kteří soutěží na olympiádě, nevycházejí jen z přirozeného talentu; dostanou se tam, protože každý den věnují hodinám školení potřebným k tomu, aby se dostali na mezinárodní úroveň. Pokud je vaším cílem ...

Johanna Konta se v prvním kole US Open 2020 utká s Heather Watson v bitvě Britů. Konta je na žebříčku mnohem výše než její krajanka, ale Watson letos získala titul.