Jak čistit plstěné boty

Plstěné boty jsou stále populárnější a můžete najít spoustu stylových možností pro běžné sportovní boty, které lze nosit se spoustou různých outfitů. Mnoho z nich je dokonce vyrobeno z udržitelnějších materiálů a postupů, což z nich činí skvělou volbu pro lidi, kteří chtějí ekologickou obuv. Ať už jsou vaše plstěné boty vyrobeny z vlny, umělého hedvábí, akrylu nebo z jakékoli kombinace materiálů, existuje několik jednoduchých způsobů, jak ošetřit skvrny a zajistit, aby vaše boty vypadaly svěže. Ošetřete je dobře tím, že skvrny ošetříte na místě a vyperete, když se zašpiní, a můžete tak na delší dobu prodloužit jejich vzhled a životnost.Metoda 1 ze 2: Bodové ošetření malých skvrn

 1. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 1

  1 Viditelné nečistoty setřete měkkým kartáčem nebo jej sejměte válečkem na vlákna. Opatrně pohybem nahoru setřete špínu z boty, aby se nedostala dále do vláken. Pokud používáte váleček na vlákna, lehce projděte špinavou oblast, abyste zachytili nečistoty, aniž byste je tlačili hlouběji do exteriéru.
  • Pokud se vaše boty zablátily, je nejlepší nechat bláto úplně vyschnout, než se pokusíte skvrnu ošetřit. Je snazší setřít zaschlé bahno a pravděpodobnost šíření bahna do dalších oblastí boty bude menší.
 2. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 2

  2 Zkombinujte 1 šálek (240 ml) studené vody a 1 čajovou lžičku (4,9 ml) jemného pracího prostředku. Nalijte vodu a prací prostředek do malé misky a míchejte je dohromady, dokud voda nezačne pěnit. Pokud máte jemný prací prostředek, jako je Woolite, bude to fungovat skvěle na vaše plstěné boty. Fungovat ale bude i běžný prací prostředek bez barviv a vůní.
  • Pokud nemáte jemný prací prostředek, můžete přidat 1 čajovou lžičku (4,9 ml) bílého octa a vytvořit jemné alternativní čisticí řešení.
 3. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 3

  3 Namočte čistý ručník do mýdlové vody a skvrnu setřete. Pokud je to možné, použijte bílý ručník, abyste viděli, kolik skvrn se přeneslo z obuvi na ručník. Opláchněte ručník v čisté vodě a opakujte proces blotování, dokud skvrna nezmizí, což může trvat 5-10 minut v závislosti na tom, jak velká skvrna byla na začátku.
  • Protože plsť je poměrně křehká tkanina, vyhněte se energickému drhnutí a místo toho na skvrnu jemně opakovaně přitlačte.
 4. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 4

  4 Ošetřete odolnější skvrny jemným drhnutím měkkým kartáčem. Pokud se skvrna stále zdá, že se nedostane ani po použití mýdlového ručníku, možná ji budete muset trochu tvrději vydrhnout. Ponořte měkký kartáč do směsi vody a pracího prostředku a poté jemně kartáčujte potřísněné místo tam a zpět. Vyhněte se přílišnému stlačení a snažte se použít lehký dotek.
  • Kartáčování skvrny tam a zpět pomáhá mýdlu dostat se hlouběji do vláken boty.
  • Po vyčištění skvrny se můžete vrátit k osušení oblasti vlhkým ručníkem, abyste zjistili, zda kombinace těchto dvou metod pomáhá.
 5. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 5

  5 Pokud prací prostředek na skvrnu nefunguje, použijte konkrétní odstraňovač skvrn. V závislosti na tom, co máte na botách, budete možná potřebovat něco trochu silnějšího k odstranění skvrny. Může fungovat odstraňovač tuku, bílý ocet nebo alkohol. Pro různé skvrny vyzkoušejte následující metody:
  • Skvrny od tuku odstraňte ručníkem namočeným v třecím alkoholu nebo odstraňovači tuku.
  • Krvavé skvrny setřete ručníkem namočeným v bílém octu, poté oblast potřete studenou vodou.
  • Ošetřete skvrny od trávy jemným pracím prostředkem přímo na skvrnu a poté ji otřete ručníkem namočeným v alkoholu.

  Varování: Vždy nejprve vyzkoušejte odstraňovače mastnoty a tření alkoholu na nenápadné části obuvi, pro případ, že by odbarvila plsť. 6. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 6

  6 Odstraňte znečištěná vlákna, která nebudou čistá. V závislosti na tom, jak hluboká je skvrna, to vždy nebude možné, ale pokud existují fuzzy, zbarvená vlákna, která lze odříznout, zkuste je opatrně oříznout jemnými nůžkami.
  • To může fungovat zvláště dobře, pokud se vlákna při čištění skvrny trochu rozmazala nebo natáhla.
 7. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 7

  7 Položte boty na čistý ručník a nechte je uschnout na vzduchu. Nikdy nedávejte plstěné boty do sušičky a nepokládejte je do blízkosti zdrojů tepla. Teplo má potenciál proměnit vaše boty. Místo toho boty umístěte na bezpečné místo, kde nebudou překážet, a nechte je 12-24 hodin schnout.
  • Jakmile jsou vnější i vnitřní části obuvi suché na dotek, můžete si je obléknout znovu.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 8

  1 Sundejte tkaničky a stélky z plstěných bot. Vysuňte stélku z vnitřku každé boty. Uvolněte tkaničky a odložte je na stranu, aby je bylo možné čistit odděleně od samotné boty.
  • Některé boty nemají vyjímatelné vložky.

  Varování: Vždy zkontrolujte štítek péče, abyste se ujistili, že je bezpečné vložit boty do pračky. Pokud jsou vaše plstěné boty vyrobeny z umělého hedvábí, s největší pravděpodobností je bude nutné prát ručně. Boty vyrobené z vlny nebo akrylu lze obvykle bezpečně vložit do pračky. 2. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 9

  2 Měkkým kartáčem setřete viditelné nečistoty z vnější strany obuvi. Než vložíte boty do pračky, chvilku si setřete všechny nečistoty nebo špínu, které jsou na botách přilepené. To jim pomůže vyčistit se a potenciálně neucpe vaši pračku.
  • Otřete z boty, abyste nečistotu nerozemleli dále do plsti.
 3. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 10

  3 Zabraňte deformaci obuvi tím, že ji omyjete spoustou ručníků. Pufr ručníků zabrání tomu, aby se boty opakovaně dotkly boků stroje, a také sníží hladinu hluku. Pokud se obáváte, že se ručníky zdrsní botami, dejte boty předem do síťového sáčku na prádlo.
  • Pokud nemáte spoustu ručníků, které byste mohli vyprat, vhoďte pro stejný efekt deku.
 4. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 11

  4 Boty perte na jemném cyklu studenou vodou a jemným pracím prostředkem. Pokud nemáte Woolite, použijte k čištění bot prací prostředek bez barviv a vůní. Nastavte pračku na použití studené vody a nechte boty projít jemným cyklem, abyste je vyčistili, aniž byste je vystavili přílišnému míchání.
  • Nepoužívejte horkou vodu, protože teplo se může smršťovat a deformovat.
 5. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes, krok 12

  5 Vložky a tkaničky očistěte ručně ve studené vodě s jemným čisticím prostředkem. Naplňte misku nebo umyvadlo studenou vodou a asi 2 polévkovými lžícemi (30 ml) jemného pracího prostředku. Namočte vložky a tkaničky do vody a poté je jemným kartáčkem jemně vydrhněte. Opláchněte je studenou, čistou vodou a vymačkejte přebytečnou tekutinu, než je necháte vyschnout.
  • Pokud jsou vaše boty pouze k ručnímu praní, vyčistěte je stejným postupem.
 6. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 13

  6 Boty, vložky a tkaničky raději usušte na vzduchu, než je dávejte do sušičky. Vysoká teplota může poškodit vaše boty, proto je nedávejte do sušičky nebo před jiné zdroje tepla, jako je radiátor nebo ohřívač prostoru. Místo toho je položte na čistý a suchý ručník a nechte je schnout na vzduchu asi 24 hodin, nebo dokud nejsou suché na dotek.
  • Pokud žijete v oblasti s vysokou vlhkostí, může vaše boty schnout déle.
 7. Obrázek s názvem Clean Felt Shoes Krok 14

  7 Vyměňte vložky a tkaničky a užívejte si čerstvě vyčištěné boty. Jakmile je vše suché, vsuňte vložky zpět na místo a re-krajka tvoje boty. Doufejme, že všechny skvrny zmizí a vaše boty budou příštích pár týdnů vonět.
  • Boty můžete vyčistit kdykoli se zašpiní nebo zapáchají. Jen se ujistěte, že je dostatek času, aby uschly, než je budete muset znovu nosit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyměňte ztenčující nebo roztřepené tkaničky, aby se vám nerozbily, když jste na cestách.
 • Zatímco semiš může vypadat trochu podobně jako plsť, proces čištění je docela odlišný. Vyčistěte je správným způsobem, aby vypadaly skvěle a dlouho vydržely.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Před praním plstěných bot vždy zkontrolujte štítek péče. V závislosti na materiálu může být nutné prát ručně nebo mít jiné specifické pokyny pro péči.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Bodové ošetření malých skvrn

 • Měkký kartáč nebo váleček na vlákna
 • Ručník
 • Malá miska
 • Mírný prací prostředek
 • Nůžky

Pomocí pračky

 • Měkký kartáč
 • Mírný prací prostředek
 • Velká mísa nebo umyvadlo
 • Čisticí kartáč

Populární Problémy

Zde je návod, jak se dívat na sobotní záhlaví bratří Charloů, kdy Jermell bere Tonyho Harrisona a Jermall bojuje s Matveyem Korobovem.

Životopisec a sportovní novinář Rogera Federera Simon Graf se nedávno objevil v podcastu „Tenis s přízvukem“, kde pokryl několik důležitých aspektů kariéry švýcarského maestra.8 nejlepších tenistů světa sestoupilo do Singapuru na finále Tour, přičemž každý doufal, že získá prestižní trofej.Kardinálové v neděli podniknou akci Dolphins v 9. týdnu NFL. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry online, pokud nemáte kabel.

Jak si objednat v restauraci s rychlým občerstvením. Přijmutí objednávky není tak snadné, jak by si někdo mohl myslet. Při práci v podniku, který vyžaduje, abyste přijímali objednávky, je nutné, abyste nejprve věděli, co děláte. Poznámka: Tento článek ...Boogie boarding je zábavný a jednoduchý způsob, jak si užít den na pláži. Boogie boarding, také nazývaný bodyboarding, je forma jízdy na vlně, kterou lze provozovat jako příležitostnou rekreační aktivitu nebo jako vážný sport. Vyberte si boogie desku ...