Jak vyčistit Joy Con tlačítka

Joy-Con je malý ovladač pro Nintendo Switch. Běžným problémem těchto ovladačů jsou lepkavá nebo nereagující tlačítka. Obvykle je to kvůli prachu, který se hromadí kolem tlačítek. Toto je snadná oprava a vše, co musíte udělat, je odstranit tento prach. Můžete také dezinfikovat celý ovladač, abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků. S rychlým čištěním by se vaše Joy-Cons měly během chvilky vrátit do normálu.

Metoda 1 ze 2: Odstranění nečistot a prachu

 1. Obrázek s názvem Tlačítka Clean Joy Con Krok 1

  1 Před čištěním ovladače konzolu vypněte. To vám zabrání nechtěně vybrat něco během čištění ovladače. Podržte tlačítko napájení v horní části přepínače po dobu 5 sekund. Když se na obrazovce zobrazí nabídka napájení, stiskněte „Možnosti napájení“ a poté „Vypnout“.
  • Odstranění nečistot a prachu z tlačítek by mohlo opravit problémy s odezvou nebo přilepením. Před použitím jiných metod čištění zkuste vyčistit mezery tlačítek.


 2. Obrázek s názvem Tlačítka Clean Joy Con Krok 2

  2 Párátkem vyhrabejte špínu kolem knoflíků. V malých prostorech kolem tlačítek se časem hromadí špína a prach. Začněte tím, že párátkem odeberete co nejvíce ručně. Vložte špičku a škrábejte nahoru, abyste ji vytáhli a špínu.
  • Můžete to udělat také pomocí joysticků. To by mohlo zlepšit hratelnost.
  • Pokud nemáte párátko, mohly by fungovat i jiné tenké položky, jako je špendlík nebo kancelářská sponka. Dokud jsou dostatečně malé, aby se vešly do prostoru kolem tlačítek, budou fungovat.
  • Při čištění neohýbejte párátko, jinak byste ho mohli v prostoru odlomit.
 3. Obrázek s názvem Clean Joy Con Buttons Krok 3

  3 Očistěte knoflíky suchým, měkkým zubním kartáčkem. To pomáhá odstranit zbytky nečistot, které jste nemohli dostat párátkem. Použijte suchý kartáček na zuby s měkkými štětinami a vložte štětiny do prostoru kolem tlačítek. Kroužením pohybujte kolem každého tlačítka, abyste vytáhli více nečistot.
  • Abyste se ujistili, že je zubní kartáček zcela suchý, použijte čerstvý, který nebyl nikdy použit.
 4. Obrázek s názvem Clean Joy Con Buttons Krok 4

  4 Zbývající prach na ovladači setřete hadříkem z mikrovlákna. Vytažení prachu z tlačítek pravděpodobně zanechá nějaké na těle ovladače. Řadič důkladně setřete hadříkem z mikrovlákna, abyste se těchto zbytků zbavili.
  • K tomu můžete také použít vatový tampon nebo měkký hadr. Nepoužívejte papírové ručníky ani ubrousky, protože by mohly zanechat zbytky papíru.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Dezinfekce tlačítek

 1. Obrázek s názvem Tlačítka Clean Joy Con Krok 5

  1 Namočte Q-tip do alkoholu. Tento trik funguje na odemykání tlačítek a také na jednoduchou dezinfekci ovladače. Do malého šálku nalijte trochu alkoholu. Ponořte hlavu špičky Q a trochu s ní zatřeste, aby nekapala.
  • Mějte na paměti, že Nintendo nedoporučuje používat na Joy-Cons čisticí prostředky, protože plast může vyblednout. Neexistuje však žádné varování, že ovladač již nebude fungovat, takže pokud vám nevadí, že barva trochu vybledne, pak je tato metoda v pořádku.
 2. Obrázek s názvem Tlačítka Clean Joy Con Krok 6

  2 Otřete alkohol kolem každého tlačítka. Vezměte hrot Q a přitlačte jej na konec tlačítka. Kolem tlačítka vytvořte kruh, abyste jej vyčistili. To pomáhá odstranit usazeniny nečistot, které by mohly způsobit uvíznutí tlačítka.
  • Špička Q se nevejde do prostoru kolem tlačítek, takže se ji nepokoušejte vložit. Stačí otřít povrch ovladače a ohraničení tlačítka.
  • Pokud máte potíže s lepením jednoho tlačítka, můžete se na něj soustředit. Pro obecné čištění otřete všechna tlačítka. Můžete také drhnout kolem joysticků.
 3. Obrázek s názvem Clean Joy Con Buttons Krok 7

  3 Otřete zbytek ovladače alkoholem, abyste celou věc dezinfikovali. Nalijte trochu alkoholu na vatový tampon nebo hadřík z mikrovlákna. Poté setřete celý povrch ovladače spolu s tlačítky a vrchními částmi joysticku. Dezinfikuje to celou věc a zabráníte tomu, abyste vy nebo vaši přátelé onemocněli.
  • Úklid poté, co mnoho lidí používá vaše ovladače, jako když máte večírek, je dobrý nápad. Tím se odstraní všechny zárodky, které vaše ovladače zachytily od jiných lidí.
 4. Obrázek s názvem Clean Joy Con Buttons Krok 8

  4 Vysušte všechny oblasti, na které jste nanesli alkohol. Alkohol se odpaří sám, ale vysušení ovladače by mohlo zabránit určitému zabarvení, které by alkohol mohl způsobit. Použijte hadřík z mikrovlákna nebo vatový tampon a vetřete všechna místa, na která jste otřeli alkohol, abyste odstranili vlhkost.
  • Nepoužívejte papírový ručník nebo ubrousek, protože by za sebou mohly zanechat zbytky papíru.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můj přepínač ovládající pohyby registru, přestože nic nestiskám. Je známý jako drift. Jak tento problém vyřeším? Můžete poslat ovládací prvky Nintendu, aby je opravily, i když dokončení opravy může chvíli trvat. Nebo jej vraťte prodejci, u kterého jste jej zakoupili, a požádejte o výměnu, pokud je stále v záruce nebo se na něj vztahují zákony o ochraně spotřebitele.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

Odstranění nečistot a prachu

 • Párátko
 • Kartáček na zuby
 • Utěrka z mikrovlákna

Dezinfekce tlačítek

 • Tření alkoholu
 • Q-tip
 • Utěrka z mikrovlákna
 • Vlněné klubko

Tipy

 • Pokud tlačítka vašeho ovladače nebudou fungovat ani po jejich vyčištění, obraťte se na zákaznickou podporu Nintendo. Možná budete potřebovat náhradní Joy-Con.
 • Tření alkoholu je nejlepší čisticí volbou, protože se velmi rychle odpařuje a nepoškodí elektroniku. Do hardwaru by mohly kapat jiné čisticí prostředky, dokonce i ty na bázi alkoholu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • K čištění ovladače nikdy nepoužívejte vodu. To by mohlo způsobit vnitřní poškození.
reklama

Populární Problémy

Jak používat ve větě. „Přesto“ je užitečné slovo v anglickém jazyce, protože vám umožňuje být ve větě jasnější. „Přesto“ lze použít jako příslovce, k diskusi o dalším nápadu nebo k zdůraznění pocitu nebo myšlenky. Může také ...

Španělsko dosáhlo finále Davisova poháru, když Ferrer porazil Isnera

Podle jeho trenéra Riccarda Piattiho se 19letý Jannik Sinner připojí k Rafaelovi Nadalovi a několika dalším špičkovým hráčům karanténní bubliny v Adelaide před australským Open příští měsíc.

Jak se nechat vysekat v Pokémon Emerald. V každé hře Pokémon je ukrytý HM Cut. Můžete jej použít k odemčení skrytých předmětů a postupu ve hře. Hádankou je však nalezení HM. Jelikož je v každé hře na jiném místě, ...

Zde je návod, jak sledovat finále sezóny Better Call Saul online, i když nemáte kabel.

Oregonský basketbal hostí v sobotu Boise State na síti Pac-12. Pokud nemáte kabel, můžete hru sledovat online naživo.