Jak čistit vložky do bot

Vložky vašich bot se mohou po nějaké době pěkně opotřebovat. Při každém kroku absorbují porézní vložky nečistoty, olej a pot, což může nakonec vést k bakteriím a plísním. Zabít tyto zárodky a zahnat zápach, který způsobují, může být obtížné, ale není to nemožné, pokud znáte správné triky. Pro mírný zápach můžete vložky jednoduše vydrhnout mýdlem a vodou. Chcete -li ušetřit funkční vložky do nohou, možná budete muset použít intenzivnější řešení, jako je jedlá soda nebo alkohol.Metoda 1 ze 3: Čisticí vložky mýdlem a vodou

 1. 1 Vyjměte vložky z obuvi. Zvedněte vložky z vložky a vysuňte je otvorem. Očistěte všechny volné nečistoty, prach, vlákna nebo jiné nečistoty, abyste mohli soustředit svou pozornost na více znečištěná místa. Umístěte nedávno opotřebované vložky někam poblíž, abyste je vyvětrali, než začnete s čištěním.
  • Pokud vaše boty nemají vyjímatelné vložky, budete muset uvnitř boty pečlivě vyčistit ručně. V těchto situacích se může hodit nepoužitý zubní kartáček.
  • Během práce na vložkách proveďte jemný cyklus obuvi pratelné v pračce.
 2. 2 Smíchejte mýdlo a horkou vodu ve velké nádobě. Naplňte umyvadlo nebo samostatný kbelík a přimáčkněte několik kapek jemného tekutého mycího prostředku, který se snadno rozpustí ve vodě. Mýdlo a vodu promíchejte, aby se vytvořil roztok.
  • Horká voda bude pro uvolnění přilepených nečistot a skvrn fungovat lépe než studená.
  • Ve většině případů bude stačit jemný peeling mýdlem a vodou k odstranění nepříjemných pachů z lehce opotřebovaných stélek.
 3. 3 Namočte kartáč s tuhými štětinami do mýdlového roztoku. K tomuto účelu dobře poslouží nylonový kartáč na nádobí nebo podobný nástroj. Navlhčete štětiny a setřete přebytečný roztok. Chcete použít pouze malé množství mýdlové vody najednou, aby se vložky příliš nenamočily.
  • Klíčem k úspěšnému čištění většiny vložek do bot není jejich přesycení vodou. Příliš mnoho vlhkosti může poškodit vložky vyrobené z kůže, pěny a kompozitních materiálů.
  • K čištění můžete také použít běžnou bavlněnou žínku z měkké houbičky.
 4. 4 Celou stélku potřete mýdlovou vodou. Zpracovávejte mýdlový roztok na povrch stélky pomocí těsných, kruhových drhnoucích pohybů. Soustřeďte se na oblasti kolem paty a prstů, kde jsou pachy a skvrny nejnápadnější. Jakmile dokončíte horní část stélek, překlopte je a přejděte také na spodní části.
  • Podle potřeby kartáč navlhčete čerstvým mýdlovým roztokem.
  • Po vydrhnutí stélek odstraňte viditelné zbytky mýdla čistým hadříkem nebo houbičkou.
 5. 5 Nechte vložky uschnout na vzduchu. Nyní byly vložky vyčištěny, budete se chtít ujistit, že měly šanci úplně vyschnout, než je znovu obléknete. Tím se zabrání návratu bakterií způsobujících zápach, protože jsou přitahovány do teplých a vlhkých míst. Jakmile dostatečně uschnou, vsuňte je zpět do bot a provlékněte je.
  • Proces sušení můžete urychlit tak, že vložky necháte na dobře větraném místě nebo je podepřete v blízkosti klimatizace nebo ohřívače prostoru.
  • Pokud je dobré počasí, umístěte vložky na slunce, aby uschly. Nejen, že je to rychleji vyvětrá, ale ultrafialové záření ze slunečního světla skutečně pomůže zabít všechny přetrvávající zárodky, které mýdlový roztok možná minul.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Dezinfekce stélek otíráním alkoholem

 1. 1 Smíchejte alkohol a vodu v malé rozprašovači. Nalijte stejné množství každé tekutiny a důkladně protřepejte, abyste se ujistili, že jsou správně distribuovány.
  • Běžný isopropylalkohol má silné antibakteriální vlastnosti, takže je ideální pro čištění jemných oděvů.
  • Pokud náhodou nemáte po ruce žádný třecí alkohol, na své si přijde i o něco vyšší koncentrace destilovaného bílého octa nebo peroxidu vodíku. Mějte však na paměti - ocet může zanechat svůj vlastní zápach, který může několikrát trvat, než vybledne.
 2. 2 Stříkejte vložky do směsi alkoholu. Umístěte vložky na rovný, vodotěsný povrch. Dopřejte každému velkorysé zamlžování na obou stranách. Použijte tolik alkoholu, kolik potřebujete. Rychle schne, takže se nemusíte bát, že by stélka byla příliš mokrá.
  • Alternativně k lahvi s rozprašovačem můžete roh čistého hadříku namočit v alkoholu a ručně vtřít do stélek.
  • Tuto metodu lze použít také k čištění zbytku boty.
 3. 3 Odložte vložky stranou, aby uschly. Přemístěte je ven nebo někam jinam, kde mohou mít dostatek proudu vzduchu. Alkohol se brzy vypaří a vezme s sebou vodu, takže vaše vložky budou čisté, dezinfikované a opět svěže voní.
  • Nenoste boty znovu, dokud nebudou mít čas uschnout. Pokud tak učiníte, přinese to nové zárodky a vlhkost.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Deodorizační vložky s jedlou sodou

 1. 1 Naplňte velkou nádobu jedlou sodou. Několik uncí jedlé sody protřepejte do nádoby Tupperware nebo do sáčku na zip Ziploc.
  • Ujistěte se, že vámi vybraná nádoba má víko nebo jiný způsob zavírání a utěsňování.
  • Jedlá soda je často nabízena pro svou schopnost absorbovat a zachytit odolné pachy, takže je lze řešit bez nutnosti hloubkového čištění.
 2. 2 Vložte vložky do nádoby. Zasuňte vložky do jedlé sody tak, aby byly zcela ponořené. Může pomoci jejich umístění vzhůru nohama tak, aby celá horní plocha zůstala v neustálém kontaktu s práškem. Čím více povrchu jedlá soda pokryje, tím lépe bude fungovat.
  • Vložky by měly být většinou suché, než nanesete jedlou sodu.
  • Pokud nemůžete najít vhodnou nádobu, vložte stélky a posypte jedlou sodou přímo na její vrchol.
 3. 3 Nechte vložky přes noc odležet. Utěsněte nádobu a najděte místo, kde ji nebudete skladovat. Když se následující ráno probudíte, měla se jedlá soda zablokovat v nejsilnějších pachech.
  • Aby se dosáhlo nejlepších výsledků, soda bikarbóna by měla nechat pracovat alespoň 6–8 hodin.
  • Jedlá soda je jedním z nejjednodušších řešení pro trvalé pachy, protože nevyžaduje žádné drhnutí, otírání ani praní.
 4. 4 Vyjměte a vyměňte vložky. Otevřete nádobu a zlikvidujte jedlou sodu. Zbývající prášek setřete ze stélek a nechte je několik minut sedět na otevřeném prostranství, než je vložíte zpět do bot. Poté byste již neměli být schopni zaznamenat nežádoucí pachy.
  • Jedlé sody lze použít tak často, jak potřebujete, aby vaše vložky nezapáchaly po botách.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním černý potištěný štítek na vnitřním povrchu paty, který přichází do styku s mou kůží? Nazifa Mirza Namočte botu do misky šamponu, kondicionéru, jedlé sody a kukuřičného škrobu. To pomůže etiketě odlepit se a přesto bude bota vypadat dobře.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zvykněte si dezinfikovat a deodorovat vložky do bot každých pár měsíců, nebo častěji, pokud jste obzvlášť aktivní nebo v nich často chodíte.
 • U stélek, které se opotřebovávají hůře, zkuste použít kombinaci čistících metod. Můžete například začít tím, že je vydrhnete mýdlem a vodou, poté je postříkáte alkoholem nebo ošetříte jedlou sodou (nebo oběma).
 • Zkombinujte pravidelné čištění s režimem potravinářského prášku nebo zápachu pojídajících produktů, aby vaše vložky byly déle čerstvé.
 • Protože špinavé vložky jsou nejčastěji důsledkem přenosu potu a bakterií z těla, je důležité udržovat nohy čisté.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyvarujte se čištění vložek do obuvi v pračce. Namáčení může zničit materiály podšívky a způsobit jejich rychlejší rozpad.
 • Zatímco většina stélek je zachránitelná, ne všechny budou. Pokud zjistíte, že vaše boty stále páchnou, i když jste zkusili několik různých opravných prostředků, možná bude lepší je vyhodit a nahradit je novým párem.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Horká voda
 • Mírný tekutý mycí prostředek na nádobí
 • Tření alkoholu
 • Prášek do pečiva
 • Tuhý štětinový nylonový kartáč, žínka nebo houba
 • Uzavřený kontejner
 • Rozprašovací láhev

Populární Problémy

Jak vyřešit vaši obuv. Vyřešení obuvi, podobné původní podrážce, je ekonomické. Vlastní rozlišení obuvi stojí prakticky stejné a přináší mnoho pohodlí. Zvažte výhody a nevýhody řešení vašeho ...

Novak Djokovic objevila Jelena Gencic ve věku 5 let a ona okamžitě poznala jeho ohromný potenciál. Srb připisuje svůj úspěch Gencicovi, jeho prvnímu trenérovi, i dnes.F. Scott Fitzgerald jednou obdržel zamítavý dopis, který říkal: „Měl bys slušný román, kdyby ses zbavil té Gatsbyho postavy.“ Samozřejmě ne každé odmítnutí vede k divokému úspěchu, ale proč by nemohlo to vaše? Pokud chcete mít možnost ...

Dezinfekce hraček je nutná poté, co bylo dítě nebo jiný člen rodiny nemocné a dostalo se do kontaktu s hračkami. Dalším důvodem může být to, že hračky byly ve špinavém prostředí, například v blízkosti venkovních zvířat nebo v nehygienické oblasti ....

Zde je návod, jak sledovat The Flash online naživo, i když nemáte kabel.Kresba ve stylu manga je zvláštní mezera v ilustraci. Možná už víte, jak kreslit základy a tváře manga, ale co detaily pozadí? Pokud se chcete naučit kreslit rostliny manga, tento wikiHow vám ...