Jak čistit linoleové podlahy

Linoleové podlahy jsou robustní a trvanlivé, ale přesto je třeba je občas vyčistit. Když jsou podlahy z linolea řádně vyčištěny a ošetřeny, mohou vydržet téměř 50 let. Udržujte své linoleové podlahy v nejlepším stavu dodržováním těchto kroků snadného čištění a údržby.

Část 1 ze 2: Čištění podlah z linolea

 1. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 1

  1 Vyčistěte přebytečné kousky špíny. Zametejte, setřete prach nebo vysajte linoleovou podlahu, abyste odstranili přebytečnou špínu na povrchu podlahy. Zaměřte se na sběr nečistot z oblastí pod skříněmi, skříněmi a spotřebiči.
  • Pokud vysáváte podlahu z linolea, nezapomeňte změnit nastavení vysavače na čištění tvrdých povrchů, nikoli koberců.


 2. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 2

  2 Zkuste namíchat přírodní čisticí roztok. Naplňte velký kbelík asi ¼ - ½ cesty vlažnou vodou. Smíchejte ve stejných částech bílého octa. Přesná měření poměrů vody k octu jsou poměrně volná, protože většina linoleových podlah nepotřebuje k čištění povrchu podlahy celý kbelík čisticího roztoku.
  • Kromě toho může stojatá voda poškodit linoleum, takže nikdy nebudete chtít použít více vody, než je nutné.
  ODBORNÁ TIP

  Philip Boxing

  Profesionál v úklidu Filip Boksa je generálním ředitelem a zakladatelem společnosti King of Maids, služby úklidu domácností se sídlem v USA, která pomáhá klientům s úklidem a organizací. Philip Boxing
  Profesionální úklid domácnosti

  Náš odborník souhlasí: Použijte jeden galon horké vody, jeden šálek octa a pár kapek mýdla na nádobí. Směs naneste na podlahy mopem z mikrovlákna, abyste jemně odstranili špínu a špínu.

 3. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 3

  3 Zkuste smíchat chemický čisticí roztok. K čištění linoleových podlah použijte čisticí prostředek, který je speciálně určen. Čisticí prostředky specifické pro linoleum lze nalézt ve většině podlah a domácích obchodních domů. Většinu čističů linoleových podlah je třeba ředit vodou, proto se řiďte pokyny výrobce smícháním příslušného množství čisticího prostředku ve velkém kbelíku naplněném správným měřením vody. Pokud používáte chemický čistič, ujistěte se, že je vaše čisticí oblast dobře větraná.
  • Alternativně můžete jako čisticí roztok smíchat asi 6–7 kapek jemného pracího prostředku (například mýdla na nádobí) s přibližně jedním galonem teplé vody.
  • Mějte na paměti, že toto řešení vyčistí a dezinfikuje vaše podlahy, ale čistič specifický pro linoleum může špínu odstranit o něco lépe.
  • Chemikálie, které mají vysoké hodnoty pH, mohou být pro linoleové podlahy extrémně škodlivé, takže se při čištění linoleových podlah držte dál od čisticích prostředků, jako je čpavek.
 4. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 4

  4 Vytřít podlahu. Namočte mop do čisticího roztoku a důkladně vyždímejte přebytečný roztok. Váš mop by měl být vlhký, než aby kapal. Vytírejte podlahu po částech a pracujte na ploše asi 4 až 6 čtverečních stop pro každé ponoření mopu.
  • Pokud si chcete podlahy důkladněji vyčistit, můžete místo mopu použít kartáč s měkkými štětinami. Tato metoda by s největší pravděpodobností vyžadovala práci na rukou a kolenou.
  • Pokud čistíte podlahu octem a vodním roztokem, nemusíte podlahu oplachovat. Ocet je přírodní dezinfekční prostředek a ocet a voda se odpaří spolu s octovou vůní.
 5. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 5

  5 Opláchněte podlahu. Poté, co vytřete celou podlahu, vysypte kbelík čisticího roztoku a vody a důkladně opláchněte mop čistou vodou. Naplňte kbelík vody studenou, čistou vodou. Namočte čistý mop do čisté vody, vyždímejte přebytečnou vodu a opláchněte čisticí roztok z podlahy. Opět pracujte v oblastech přibližně 4 až 6 čtverečních stop při každém ponoření mopu do vody. Když dokončíte oplach podlahy, vysypte kbelík s vodou.
  • Pokud nejsou chemické čisticí roztoky opláchnuty z podlahy, přilákají drobné částečky prachu a nečistot, které bude později obtížněji odstranit.
 6. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 6

  6 Vysušte podlahu. Pro extra lesk otřete celou podlahu ručníkem, čisticím hadříkem nebo mopovou hlavou z mikrovlákna. Přemísťováním nábytku nechte podlahu úplně vyschnout nebo povolte provoz na povrchu podlahy. reklama

Část 2 ze 2: Leštění podlahy z linolea

 1. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 7

  1 Umyjte si podlahu. Než podlahu vyleštíte, musíte ji důkladně vyčistit. Vysajte a umyjte podlahu běžným způsobem pomocí základní metody čištění. Před přidáním leštidla se ujistěte, že je podlaha zcela suchá.
  • Po umytí podlahu důkladně opláchněte. Jakékoli zbytky čisticích zbytků by mohly negativně ovlivnit leštění.
 2. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 8

  2 Nalijte leštidlo do kbelíku. Nelijte leštidlo přímo na podlahu. Místo toho použijte čistý kbelík, aby obsahoval leštidlo. Dodržujte pokyny výrobce na zadní straně leštidla, abyste věděli, kolik byste měli použít.
 3. Obrázek s názvem Clean Linoleum Floors Step 9

  3 Přidejte leštidlo na podlahu. Naneste na podlahu linoleový lesk čistým vlhkým mopem. Naneste 1-3 vrstvy laku na přibližně 3-4 čtvereční stopy. Nechte každou vrstvu důkladně zaschnout a počkejte přibližně 30 minut mezi jednotlivými vrstvami. Před přemístěním nábytku a chůzí po povrchu podlahy nechte konečný nátěr zaschnout přibližně hodinu.
  • Zkuste omezit počet přetažení mopu po dané oblasti. Pohybem mopu po oblasti více než jednou nebo dvakrát hrozí riziko zanechání šmouh v lesku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zajistím, aby moje linoleové podlahy zářily? Alicia Sokolowski
  Specialista na zelené čištění Alicia Sokolowski je specialistkou na zelené čištění a prezidentkou a spolu generální ředitelkou společnosti AspenClean, zelené úklidové společnosti ve Vancouveru v Britské Kolumbii. S více než 17 lety zkušeností se Alicia specializuje na vytváření zdravější, zelené alternativy k chemickým čisticím prostředkům a službám. AspenClean vyvíjí a vyrábí vlastní řadu 100% přírodních, certifikovaných EcoCert a EWG ověřených čisticích prostředků. Čištění skla AspenClean bylo čtenáři časopisu Rodiče zvoleno za rodičovský zelený výběr 2020. Alicia je držitelkou označení CPA a bakalářského titulu v oboru Obchod a finance na University of Toronto. Alicia Sokolowski Specialista na zelené čištění Odborná odpověď Jakmile vytřete, vysušte linoleum suchou mopovou hlavou z mikrovlákna.
 • Otázka Jak se zbavím rzi na podlahách z linolea? Doporučil bych použít čistič brzd. Nechte několik minut působit a poté jemně setřete.
 • Otázka Jak získám značky pera z podlahy? Nejlepším řešením je koupit Magic Eraser od Mr.Clean. Nebo kdyby to byl inkoust na vodní bázi, mýdlo a voda by to měly udělat.
 • Otázka Jak se mohu zbavit otřepů z bot? Můžete se pokusit otřít otřepy pomocí gumy, tenisového míčku nebo prstu. Značku odření můžete také nalít několika kapkami dětského oleje, nechat několik minut působit a poté otřít a setřít.
 • Otázka Jak odstraním barvu z linoleových podlah? Začněte škrabkou na barvy, abyste získali opravdu nahromaděnou suchou barvu. Omezuje drhnutí. Poté můžete zkusit použít tradiční Chore Boy spolu s výrazně mýdlovou vodou (v případě potřeby přidat silnější odmašťovač) spolu s dobrým staromódním mazem na lokty. Před provedením celé podlahy nejprve vyzkoušejte malou plochu, aby nedošlo k poškození povrchu. Pokud je Chore Boy příliš abrazivní, zkuste brusný talíř, který se tradičně používá k vyhlazování sádry v Paříži. Nakonec mu dodejte lesk výběrem čisticího prostředku na podlahy nebo kouzelné gumy, která podlahu velmi pěkně vyleští.
 • Otázka Co mohu dělat, když budu stále vytírat podlahu z linolea a nebude čistá? Vyzkoušejte staromódní způsob: loketní tuk a štětec. Vezměte kbelík teplé vody, přidejte 1/4 šálku octa a položte si ruce a kolena a jděte na to. Opláchněte čistou vodou.
 • Otázka Vylil jsem olej na podlahu a teď je velmi kluzký. Jak mohu dosáhnout toho, aby byl méně kluzký? Použijte odmašťovač Simple Green, zředěný vodou a nastříkejte. Tím se postaráte o vše, co je mastné nebo mastné, a přitom bude čisté. Navíc není toxický.
Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním chemickou skvrnu z linoleové podlahy?
 • Jak odstraním skvrnu od osvěžovače z podlahy?
 • Jak odstraním skvrny z vinylové podlahy, která je z barviva?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Na spodní části židlí a nožiček nábytku použijte barevně stálé podložky. Podložky Colorfast zabrání vzniku skvrn od podlahy a poškrábání od nábytku.
 • Použití octa nejen vyčistí vaše linoleum, ale také pomůže prodloužit životnost vašeho koberce. Většina čističů podlah zanechává zbytky, které lze sledovat na vašem koberci.
 • Čím více uvolněných nečistot odstraníte před začátkem, tím efektivněji proběhne zbytek úklidové práce.

reklama

Varování

 • K čištění linoleových podlah nepoužívejte čpavek. Amoniak má vysokou hladinu pH, která poškodí povrch linolea. Je třeba se vyhnout jakýmkoli chemikáliím, které mají vysoký obsah pH.
 • Je lepší se vyhnout čisticím a voskovacím roztokům 2 v 1. Obvykle tyto kombinované směsi nikdy nefungují tak dobře jako jednotlivé produkty.
 • Na linoleum nepokládejte gumové nebo latexové podložky. Chemikálie na podložce vytvoří skvrnu na linoleu.
reklama

Populární Problémy

Toto je Nadalův debut v Brisbane International.

Hledáte nový pár tenisek? Pomůžeme vám zúžit možnosti nalezení nového páru, který si zamilujete.

Jak se posunout nahoru přes převislou skálu bez plýtvání energií při horolezectví. Lezení na převislém terénu je jednou z náročnějších forem horolezectví a může nasát spoustu vaší energie. Nenechte se tím však odradit! Naštěstí,...

Zde je návod, jak sledovat páteční bublinovou hru Grizzlies vs Blazers NBA online, pokud nemáte kabel nebo nemáte televizi NBA.

Jak hrát Wii Sports. Wii Sports byla první hra, která kdy byla vydána pro Nintendo Wii, a byla tak populární, že vytvořili další. Wii Sports není v žádném případě těžká hra a je skvělá, pokud se chcete při hraní pohybovat ...

Jak nosit příliš velké boty. Každý zná ten pocit: všimnete si dokonalých bot a půjdete si je vyzkoušet, ale jsou příliš velké. Naštěstí, ať už jsou nadměrně velké v jedné konkrétní oblasti nebo jen obří, existují ...