Jak vyčistit čalouněnou pohovku z mikrovlákna

Velkou výhodou pohovek čalouněných mikrovlákny je to, že jsou velmi odolné proti skvrnám. To však neznamená, že jsou zcela odolné vůči nečistotám a všem skvrnám. Pohovku budete muset čistit tak často, a zvláště když se objeví skvrna. První věc, kterou byste měli udělat, je přečíst si štítek na nábytku, kde najdete pokyny k čištění, a zjistit, zda k jeho čištění lze použít vodu. Odtud můžete vyzkoušet několik způsobů, jak dosáhnout čisté pohovky.

jak zabalit tenisovou raketu

Část 1 ze 3: Určení způsobu čištění pohovky

 1. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 1

  1 Pokyny k péči naleznete na štítku pohovky. Nábytek z mikrovlákna je obvykle označen jedním ze čtyř kódů, které označují, co lze použít k jeho čištění: V je pro čisticí rozpouštědlo na vodní bázi, S je pro bezvodé rozpouštědlo, S/W je pro buď, a X není pro žádné (tj. pouze vakuové).
 2. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 2

  2 Nepředpokládejte, že je použití vody bezpečné. Pokud vaše pohovka nemá štítek nebo má štítek, který je nejasný, nepředpokládejte, že k čištění pohovky lze použít vodu. Místo toho předpokládejte, že byste neměli používat vodu. V takovém případě byste se měli držet vysávání, drhnutí suchým kartáčem nebo používat výrobek, který nemá vodní bázi.
 3. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 3

  3 Najděte vhodné čisticí řešení. Než začnete čistit pohovku, rozhodněte se, jaký typ řešení použijete. Mezi dobré čisticí roztoky na vodní bázi patří jemné mýdlo, jemný čisticí prostředek na nádobí, čistič koberců a šampon na čalounění. Mezi rozpouštědla bez vody patří třecí alkohol, čirý alkohol jako gin nebo vodka, rozpouštědlo pro chemické čištění, zapalovací tekutina, dětské ubrousky a okysličovací roztoky, které neobsahují bělidla.
  • Než použijete čistič, vždy ho na místě vyzkoušejte na nenápadném místě. Pokud dojde ke změně barvy nebo poškození, nepoužívejte jej.


  reklama

Část 2 ze 3: Provádění generálního čištění

 1. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 4

  1 Vysajte pohovku. Proveďte to k odstranění prachu a volných nečistot. K vysávání byste měli použít nástavec na měkký kartáč. Nepoužívejte vysavač s vysokým výkonem. To by mohlo látku zatáhnout a způsobit její pomačkání.
  • Gauč byste měli vysávat jednou týdně.
 2. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 5

  2 Případné skvrny vyčistěte čistým kartáčkem s měkkými štětinami. Protože je lepší vyhnout se používání kapaliny, kdykoli je to možné, začněte s čištěním skvrn suchým kartáčem. To pomůže zvednout křupavé skvrny z látky. Jemně vydrhněte, abyste látku příliš netahali.
 3. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 6

  3 Odstraňte polštáře. Konkrétně odstraňte sedáky, opěradla a uvolněné polštáře. Nově odkryté oblasti vysajte a vykartáčujte. V případě potřeby použijte vakuový nástavec k odstranění těžko přístupných drobků nebo prachu.
 4. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 7

  4 Otestujte řešení na nenápadném místě. Nalijte malé množství roztoku na čistou žínku. Jemně vydrhněte malou část látky, která není příliš vidět. Před měřením, zda není tkanina poškozená, počkejte, až látka zaschne.
 5. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 8

  5 Vyčistěte pohovku roztokem. Pokud řešení nezpůsobilo žádné poškození, můžete začít sedačku čistit. Použijte čistou žínku nebo houbičku a jemně vydrhněte. Gauč nenasyťte roztokem. Místo toho použijte jen několik kapek a v případě potřeby znovu naneste více roztoku.
 6. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 9

  6 Mokrá místa vyfoukejte. Přestože by vaše řešení nemělo špinit, je lepší použít fén na mokrou část ihned po dokončení čištění. Použijte nejchladnější nastavení na fénu. Držte sušičku asi šest palců od místa, dokud se úplně neodpaří.
 7. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 10

  7 Ošetřete ošetřená místa čistým suchým kartáčem. Mikrovlákno má po vyčištění tendenci tuhnout. To může být obnoveno do své normální struktury s malým kartáčováním. Ujistěte se, že používáte kartáč s měkkými štětinami.
 8. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 11

  8 Znovu sestavte svůj gauč. Jakmile vyčistíte všechny polštáře, můžete gauč dát znovu dohromady. Mělo by to vypadat a cítit se jako nové. Pokud nejste s výsledkem zcela spokojeni, můžete provést další kartáčování a vysávání. reklama

Část 3 ze 3: Odebírání skvrn z pohovky

 1. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 12

  1 Použijte Lysol. Použijte aerosolovou plechovku originálního Lysolu. Nastříkejte malé množství přípravku na skvrnu. Skvrnu odstraňte čistým hadříkem, dokud se nezvedne. Poté vyfoukejte a texturu obnovte měkkým štětcem.
 2. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 13

  2 Naneste jedlou sodu a vodu. V míse smíchejte jedlou sodu a vodu. Měla by vytvořit hustou pastu. Naneste pastu na skvrnu a počkejte několik minut. Poté skvrnu otřete.
 3. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 14

  3 Mastné skvrny očistěte WD-40. Pokud nemáte WD-40, můžete také použít mýdlo Dawn. Naneste malé množství na místo a osušte ho ručníkem nebo houbou. Opláchněte vodou, dokud skvrna není odstraněna. Pokud nemůžete na pohovku použít vodu, tuto metodu nepoužívejte.
 4. Obrázek s názvem Čištění čalouněné pohovky z mikrovlákna Krok 15

  4 Odstraňte žvýkačku ledem. Tuto metodu nepoužívejte, pokud na pohovce nemůžete použít vodu. Třete kostkou ledu žvýkačku, dokud neztuhne. Poté jej sloupněte. Nespěchejte, jinak můžete látku poškodit.
  • Pokud je stále skvrna, naneste na tkaninu směs teplé vody a tekutého pracího prostředku. Jemně vetřete, dokud se skvrna nezvedne.
  • Zavolejte profesionála. Udělejte to, pokud máte pochybnosti o tom, jak správně odstranit skvrnu nebo vyčistit pohovku. Pokračující pokusy o vlastní odstranění skvrny mohou gauč poškodit. Hledejte online čistič čalounění ve vaší oblasti.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním skvrnu od barvy na vlasy z dřevěné podlahy? Použil bych GOO Gone Spray Gel. Použil jsem to na svou dubovou knihovnu, která na něj dostala inkoust z inkoustové kazety. Trochu nastříkejte na místo a vetřete ho měkkým zubním kartáčkem. Možná to budete muset udělat několikrát, ale mělo by to fungovat.
 • Otázka Bude se v pračce dobře potahovat polštář? Záleží na tom, z jakého materiálu je potah polštáře vyroben. Přečtěte si štítek a měl by obsahovat seznam materiálů a poskytnout pokyny k péči, včetně toho, zda je vhodný pro pračku, sušičku, žehličku atd.
 • Otázka Jak odstraním žloutnutí z bílé tenisky? Vytvořte jemný roztok bělidla podle pokynů na obalu bělidla. Sundejte tkaničky. Namočte boty do roztoku. Praní v polštáři, aby nedošlo k odření v pračce. NESUŠTE. Opakujte, dokud nedosáhnete požadované barvy. Můžete také bodově drhnout pomocí zubního kartáčku a bílé zubní pasty.
 • Otázka Jak odstraním zápach z zvracení z pohovky? Použijte jedlou sodu a trochu vody. Vytvořte pastu a vydrhněte ji po ploše. Otřete a poté nechte přirozeně zaschnout. Měl by absorbovat vůni.
 • Otázka Jak odstraním skvrnu od moči z pohovky z mikrovlákna? Věřte nebo ne, můžete použít krém na holení! Používám něco jako Barbasol (typ bílé pěny). Aplikujte hojně na oblast vlhkým hadříkem (nebo použijte jen ruku). Nechte uschnout a poté vysajte! Už žádný zápach moči!
 • Otázka Jak odstraním čokoládové skvrny z mikrovlákna? K odstranění skvrn nebo skvrn můžete použít jemný prací prostředek. Používám zředěný roztok pracího prostředku Dawn a teplé vody. Naneste co nejméně a poté vysušte do sucha, bez drhnutí. Vždy se ujistěte, že nikdy nepoužíváte přípravky obsahující bělidlo, protože by bělily látku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyčistěte všechny budoucí skvrny, jak vypadají, aby vaše sedačka vypadala co nejlépe. Vzhledem k tomu, že mikrovlákno je do určité míry voděodolné, rozlití na vodní bázi by mělo být relativně snadné odstranit, než ztuhne. Jednoduše je otřete savým papírovým ručníkem nebo hadříkem. Netřete čerstvé skvrny, nebo je zatlačíte hlouběji do vláken.
 • Jakmile je sedačka čistá, postříkejte ji látkovým chráničem.

reklama

Varování

 • Nenasyťte pohovku čisticím roztokem. Použijte co nejméně čisticího roztoku.
 • K čištění pohovky nikdy nepoužívejte přípravek, který obsahuje aceton nebo bělidlo.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vakuum
 • Látka nebo houba
 • Čistý, suchý kartáč
 • Fén
 • Lysol
 • WD-40 (nebo mýdlo Dawn)
 • Prášek do pečiva
 • Voda
 • Led
 • Žvýkačka

Populární Problémy

Jak používat řezací hořák. Oxyacetylenový hořák, také známý jako foukací hořák, je nebezpečný řezací systém, ale je to také účinný a užitečný nástroj, pokud potřebujete řezat ocel. Vytvořením bezpečného pracovního prostředí a pečlivým monitorováním ...

Jak udržet sovy mimo kuřata. Stejně jako jestřábi jsou sovy draví ptáci, kteří mohou představovat značnou hrozbu pro váš kurník - zejména sovy rohaté. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak můžete udržet svá kuřata v bezpečí, ...

To slibuje blízké setkání. Ale v současné formě to vypadá, že má náskok Thiem.

Jak nosit podvazky s džíny. Podvazky nemusí být jen pro efektní obleky - jsou skvělým doplňkem k džínům a proměňují obyčejný outfit ve stylizovanější a modernější vzhled! Zkuste je spárovat se štíhlými džíny a košili na knoflíky, ...

Jak se dostat z povinnosti federální poroty. Federální okresní soudy vybírají občany pro službu federální poroty ze seznamů registrovaných voličů a držitelů řidičských průkazů. Http://www.uscourts.gov/services-forms/jury-service/learn-about-jury-service ...

Podle Jimmyho Ariase by druhá operace Rogera Federera na stejném koleni mohla vážně omezit jeho pohyb. Vzhledem k tomu, že pohyb je nedílnou součástí Federerovy hry, Arias má pocit, že po návratu nemusí být stejným hráčem.