Jak čistit pumy

Je snadné udržet vaše Pumy v pravidelném úklidu v nejlepší kvalitě! Semiš a nubuk Pumy je třeba velmi pečlivě čistit dětskými ubrousky a semišovým kartáčem, aby byl materiál chráněn. Všechny ostatní typy Pumas, jako je kůže, nylon, plátno a syntetická kůže, lze čistit vlhkým hadříkem. Bez ohledu na typ, který máte, udržujte své Pumy udržované a vypadající nejlépe tím, že setřete čerstvou špínu, vyčistíte nánožníky a vyhnete se extrémním zdrojům tepla.

Metoda 1 ze 4: Čištění semišových a nubukových pum

 1. Obrázek s názvem Clean Pumas Krok 1

  1 Nečistoty, bláto a prach setřete suchým hadříkem. Pořiďte si hadřík na chemické čištění a jemně jej otřete přes svršek obuvi, přičemž věnujte velkou pozornost jakýmkoli detailům nebo trhlinám. Pokud je látka příliš špinavá, vyměňte ji za novou.
  • Dávejte velký pozor, abyste si semiš nebo nubuk Pumas drsně nedrhli, protože by to mohlo poškodit materiál.


 2. Obrázek s názvem Clean Pumas Krok 2

  2 Odolnou špínu nebo nečistoty odstraňte neparfémovanými dětskými ubrousky. Dětské ubrousky jsou skvělé pro odstranění obtížnějších značek na svršcích ze semiše nebo nubuku Pumas. Jednoduše vezměte čerstvou dětskou utěrku a jemně setřete suchou špínu, bláto nebo prach, které nelze odstranit suchým hadříkem.
  • Neparfémované dětské ubrousky jsou velmi jemné, což je činí vhodnými pro choulostivější materiály, jako je semiš nebo nubuk.
 3. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 3

  3 Vlhkým hadříkem odstraňte veškeré vodní skvrny na svršku. Vodní skvrny jsou otravnou součástí vlastnictví semišových nebo nubukových Pumas! Pořiďte si čisticí utěrku a velmi lehce ji navlhčete teplou vodou. Naneste hadřík na vodní skvrnu a jemnými pohyby kartáčujte směrem dolů. Před použitím semišového kartáče nebo jejich nošením nechte Pumas úplně vyschnout na vzduchu.
  • Na hadřík používejte vždy jen to nejmenší množství vlhkosti, protože příliš mnoho by mohlo způsobit další vodní skvrnu.
  • Nepoužívejte žádné mýdlo ani čisticí prostředky, protože mohou poškodit semiš nebo nubuk.
 4. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 4

  4 Pomocí semišového kartáče zatlačte vlákna správným směrem. Kartáčujte svršek obuvi pomocí semišového kartáče. Ujistěte se, že kartáčujete ve směru semiše, aby vaše Pumy vypadaly co nejlépe!
  • Kartáče ze semiše jsou také ideální k odstranění prachu a lehkých, suchých nečistot, pokud nechcete používat neparfemované dětské ubrousky.
  • Semišové kartáče lze zakoupit v obchodech s obuví a oblečením.
  • Alternativně můžete místo semišového kartáčku použít zubní kartáček.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Čištění kůže, nylonu, plátna a syntetické kůže Pumas

 1. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 5

  1 K čištění Pumy si pořiďte čisticí hadřík a jemné mýdlo. Vaše boty nevyžadují žádné speciální čisticí prostředky, aby vypadaly dobře! Najděte si čisticí hadřík, jako je malý ručník z mikrovlákna nebo bavlněný hadr. Vyberte si jemné mýdlo, například mycí prostředek na nádobí nebo jemný šampon.
  • K čištění Pumas nepoužívejte drsné čisticí prostředky, jako je bělidlo, protože mohou způsobit poškození.
 2. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 6

  2 Svrchní vrstvu Pumy vydrhněte vlhkým hadříkem a jemným mýdlem. Nalijte malou částku jemného mýdla na čisticí hadřík a lehce jej navlhčete studenou vodou. Očistěte své boty krouživými pohyby a jemně tak setřete nečistoty. Jak budete pokračovat, opláchněte hadřík a vyždímejte jej, když se zašpiní.
  • K čištění Pumas nepoužívejte nic jiného než měkký hadřík, protože jiné materiály mohou způsobit poškrábání.
  • Hadřík musí být pouze vlhký, ne nasycený. Pokud se vaše boty nasytí, bude jim dlouho schnout.
 3. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 7

  3 Než si boty obujete, nechte je uschnout na vzduchu. Jakmile budou vaše Pumy čisté, umístěte je na dobře větrané místo mimo slunce. Než si obujete boty, jemně je zmáčkněte na několika různých místech a zkontrolujte, zda jsou vnitřní i vnější části obuvi zcela suché.
  • Vyhněte se sušení obuvi na přímém slunci, protože extrémní teplo může způsobit rozpad materiálu.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Praní tkaniček, podrážek a podpatků

 1. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 8

  1 Vyjměte tkaničky a omyjte je vodou a jemným mýdlem. Sundejte tkaničky ze svých Pumas tak, že uvolníte všechny uzly a provléknete tkaničky očky. Namočte čisticí hadřík do směsi studené vody a mýdla a hadříkem jemně vydrhněte tkaničky a odstraňte všechny nečistoty nebo špínu. Nechte tkaničky úplně uschnout na dobře větraném místě, než je znovu nasadíte na Pumas.
  • Je v pořádku, pokud se tkaničky nasytí, protože nebudou poškozeny. Jen jim bude déle schnout.
 2. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 9

  2 Pokud začnou zapáchat, očistěte podestýlky hadříkem a jemným mýdlem. Vyjměte vložku zevnitř každé boty. Navlhčete čisticí hadřík studenou vodou a kapkou jemného mýdla, například mycího prostředku na nádobí. Nožičky jemně vydrhněte hadříkem, aby se zvedla špína, a poté je nechte na dobře větraném místě uschnout na vzduchu. Jakmile jsou vložky suché, zatlačte každou z nich zpět do odpovídající boty a ujistěte se, že přiléhá naplocho k podrážce.
  • Vložka je část uvnitř boty, na které vaše noha spočívá. Jednoduše ji vytáhněte a vyjměte z boty, abyste ji odstranili.
 3. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 10

  3 Z podrážek očistěte nečistoty jemným mýdlem a vlhkým hadříkem. Pořiďte si čisticí utěrku a velmi lehce ji navlhčete studenou vodou. Přidejte malé množství jemného mýdla, jako je mycí prostředek na nádobí nebo jemné mýdlo na ruce. Lehce vydrhněte podrážky krouživými pohyby, abyste odstranili veškerou ulpělou špínu nebo bláto.
  • Ačkoli to může být lákavé, nikdy nedržte Pumas pod tekoucí vodou, abyste vyčistili podrážky. To může poškodit ostatní materiály v obuvi.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Používání osvědčených postupů

 1. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 11

  1 Čerstvou špínu a bláto okamžitě setřete. Nejjednodušší je vyčistit Pumu, když pracujete s čerstvou špínou a bahnem, než se sušeným odpadkem. Čistým suchým hadříkem setřete co nejvíce nečistot.
  • Jakmile špína nebo bahno zaschne, vyžaduje odstranění trochu většího úsilí. Čištění Pumas, když se zašpiní, vám také dlouhodobě ušetří čas, protože nebudou vyžadovat intenzivní čištění.
 2. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 12

  2 Pumy neponořujte do vody. Pumy nenamáčejte úplně, protože by se mohl poškodit materiál a boty by se mohly začít rozpadat. Pokuste se projít kolem hlubokých kaluží, pokud je to možné, a nedržte své Pumy pod vodou, abyste je vyčistili.
  • Podobně nestříkejte Pumu hadicí.
 3. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 13

  3 Nevkládejte Pumy do pračky. Pumy vypadají nejlépe, pokud jsou prány pouze ručně. Cykly praní v pračce mohou poškodit vzhled a strukturu obuvi.
 4. Obrázek s názvem Clean Pumas Step 14

  4 Vyhněte se sušení Pumy teplem. Po čištění nebo pokud zvlhly, nechte Pumu vždy na vzduchu. Extrémní teplo fénu může boty snadno poškodit, což znamená, že nebudou vypadat tak dobře nebo se udrží tak dlouho, jak by měly.
  • Podobně nesušte své Pumy v sušičce na prádlo. Držte se pouze sušení na vzduchu.
  • Vyhněte se také umístění Pumas v blízkosti jiných zdrojů extrémního tepla, jako jsou požáry, radiátory a ohřívače. Nejlepší je sušit je na chladných místech mimo přímé sluneční světlo.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte Řádek nebo tenisky Nike, přečtěte si při čištění tenisek jejich návrhy na čištění.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Na Pumas nikdy nepoužívejte bělidla ani jiné drsné čisticí chemikálie. Mohou způsobit změnu barvy.
reklama

Populární Problémy

Sania Mirza a Cara Black získávají na portugalském Open svůj 1. letošní titul

Fantastický začátek, druhé místo Villarrealu v sobotu proti Realu Madrid. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu, pokud jste v USA.

V pátek večer se v New Jersey koná nejnovější Madridské derby. Zde je návod, jak sledovat živý přenos Real vs Atletico Madrid online v USA.

'Big Little Lies' je zpět pro svou nejnovější epizodu na HBO. Zjistěte, jak streamovat epizodu, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat online stream ženských softballových super regionálů online bez kabelu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní přímý přenos Barcelona - Eibar online bez kabelu v USA. Barca jsou v La Lize o bod za Realem Madrid.