Jak vyčistit brusný pás

Postupem času se brusné pásy ucpávají pilinami a nebudou tak účinně vyhlazovat materiál. Spíše než kupovat drahý nový pás, když přestane fungovat, můžete všechny zbytky snadno vyčistit sami během několika minut. Dokud brusný pás čistíte po každém použití, můžete jej použít mnohem déle a ušetřit peníze!Část 1 ze 2: Nastavení pracovního prostoru

 1. Obrázek s názvem Vyčištění brusného pásu Krok 1

  1 Kupte si brusnou čisticí tyčinku v místním železářství. Brusné čisticí tyčinky vypadají jako dlouhé, velké gumy, které držíte proti brusce, abyste odstranili nánosy. Zkontrolujte část zpracování dřeva v místním železářství a zjistěte, zda nemají k dispozici čisticí tyčinky. Zkuste si pořídit nejdelší, který najdete, protože vydrží nejdéle, a v případě potřeby jej můžete zkrátit.
  • Brusné čisticí tyčinky obvykle stojí mezi 10–15 USD.
  • Čisticí tyčinku si můžete koupit také online, pokud ji neseženete v obchodech.

  Variace: Pokud nemůžete najít brusnou čisticí tyčinku nebo spěcháte, použijte podrážku staré tenisky. Nezapomeňte nejprve vytáhnout tkaničky, aby se při práci nezachytily o brusku. 2. Obrázek s názvem Čištění brusného pásu Krok 2

  2 Otevřete kryt pásu na velkých strojních bruskách, abyste měli přístup k pásu. Podívejte se na knoflík nebo šroub zajišťující vnější plášť kolem brusného pásu. Otočte knoflíkem rukou nebo pomocí šroubováku uvolněte upevňovací prvek. Zvedněte nebo otevřete kryt, abyste viděli velkou část brusného pásu.
  • Na většině bubnových a pásových brusek budete muset otevřít kryt. Kotoučové brusky nemají pouzdro pásu.
  • Pokud si nejste jisti, jak se dostat k brusnému pásu, přečtěte si návod k obsluze stroje.
  • K čištění pás nemusíte z brusky odstraňovat.
 3. Obrázek s názvem Vyčištění brusného pásu Krok 3

  3 Ruční brusky upněte svěrákem vzhůru nohama na pracovní plochu. Otočte brusku dnem vzhůru, aby pás směřoval nahoru ke stropu. Otevřete svěrák, aby se do něj vešlo hlavní tělo brusky. Znovu utáhněte svěrák, aby pevně držel brusku na místě. Zkuste na něj zatlačit mírným množstvím síly, abyste se ujistili, že se nepohybuje ani se neposouvá.
  • Vyhněte se použití svorky, která není připevněna k vaší pracovní ploše, protože se bruska bude stále pohybovat, zatímco se pokoušíte čistit pás.
 4. Obrázek s názvem Čištění brusného pásu Krok 4

  4 Nasaďte si ochranné brýle, abyste se ochránili před zpětným rázem. Budete muset spustit brusku, abyste ji vyčistili, a někdy může kopnout čisticí tyč zpět k vám, pokud si nedáte pozor. Kdykoli se chystáte začít, nasaďte si brýle, abyste netrpěli žádným zraněním očí. Mějte své ochranné brýle nasazené při každém spuštění brusky.
  • Můžete se také rozhodnout nosit ucpávky do uší a protiprachovou masku, ale nejsou povinné.
  • Pokud chcete, můžete si nasadit ochranné pracovní rukavice, ale čisticí tyčinka by měla být dostatečně dlouhá, aby se pohodlně držela, aniž byste si dávali ruce do blízkosti opasku.
  reklama

Část 2 ze 2: Odstranění pilin

 1. Obrázek s názvem Vyčištění brusného pásu Krok 5

  1 Zapněte brusku. Zapojte brusku a ujistěte se, že kabel visí mimo pás. Najděte vypínač na hlavním těle brusky a přepněte jej do polohy Zapnuto. Nechte svou brusku dosáhnout plné rychlosti, než na ní začnete pracovat.
  • Před zapnutím se ujistěte, že se neopíráte o žádnou část brusného pásu ani se ho nedotýkáte.

  Varování: Nikdy se nedotýkejte brusného pásu, když se pohybuje, protože byste se mohli vážně zranit. 2. Obrázek s názvem Čištění brusného pásu Krok 6

  2 Spusťte tyč čističe tam a zpět přes část pásu o průměru 2,5 cm. Když je bruska v chodu, opatrně zatlačte konec brusné tyčinky proti okraji pohybujícího se pásu. Nechte brusku vyžrat tyč a odstraňte zbytky pilin mezi drtí. Pohybujte hůlkou lehkými pohyby tam a zpět v části 2,5 cm (1 palce) brusky, dokud neuvidíte piliny.
  • Vyvarujte se působení síly na čisticí tyčinku, protože by se mohla zachytit o řemen, což by mohlo poškodit stroj nebo způsobit zranění. Nechte brusku udělat většinu práce za vás.
  • Pokud je vaše čisticí tyčinka malá a máte strach, že se prsty dotknou brusky, přilepte nebo nalepte čisticí tyčinku na konec nějakého šrotu, abyste ji mohli bezpečně držet proti pásu.
 3. Obrázek s názvem Čištění brusného pásu Krok 7

  3 Posuňte čistič po šířce pásu v krocích po 2,5 cm. Vytáhněte čisticí tyčinku z pásu a zasuňte ji do další 2,5 cm části pásu. Počkejte, až kolem pásu neuvidíte další piliny, než s ním znovu pohnete. Pokračujte v čištění přes celý pás.
  • Nikdy neposunujte čisticí tyčinku, dokud je stále přitlačená k brusce, protože by se mohla zachytit nebo kopnout zpět k vám.
 4. Obrázek s názvem Čištění brusného pásu Krok 8

  4 Vypněte brusku a zkontrolujte, zda na pásu nejsou zbytky. Stáhněte čisticí páku z pásu a přepněte spínač do polohy Vypnuto. Pokud je to možné, odpojte brusku, abyste snížili riziko jejího opětovného spuštění. Zkontrolujte pás a rukou jím otáčejte, abyste zjistili zbytky pilin. Pokud na pásu nevidíte žádné zabarvení, jste hotovi!
  • Pokud na pásu stále vidíte piliny, brusku znovu zapněte a držte čisticí tyč proti této části. Při otáčení pásu značka zmizí.
  • Pokud stále nemůžete odstranit značky z pásu, bude pravděpodobně nutné jej vyměnit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • I když je brusný pás zcela opotřebovaný, budete jej muset vyměnit.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy se nedotýkejte brusného pásu, když se pohybuje, protože byste se mohli vážně zranit.
 • Vyhněte se nošení oděvů s dlouhým rukávem nebo volného střihu, protože by se mohl snadno pohybovat v brusce.
 • Při práci s bruskou noste ochranné brýle.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Brusná čisticí tyčinka
 • Šroubovák
 • Svěrák nebo svorka
 • Ochranné brýle

Populární Problémy

Tento víkend se konají zimní hry 2021 od Aspenu. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat veškerou akci online naživo.Jak uchovávat potraviny v divočině. Primitivním předkům moderního člověka se podařilo přežít ve volné přírodě tisíce let před příchodem ledniček, chladičů a efektních klimaticky řízených spíží. Tajemství jejich úspěchu spočívalo v ...Jak hledat dlouho ztraceného přítele. Přestože žijeme ve světě, kde je většina z nás vždy online a vždy k dispozici, někdy o někoho přijdeme. Naštěstí dlouho ztracený přítel nemusí zůstat navždy ztracen ....

Jak cvičit příčné břicha. Mnoho lidí se při práci na břiše zaměřuje na abs nebo sixboard a opomíjí příčný břišní sval (TVA), který se nachází pod vaším přímým břišním svalem (svaly „šesti balíčků“). Co...Jak dát starožitnému povrchu nové stříbro. I když je leštěné stříbro krásné, nemusí to být váš styl. Pokud dáváte přednost vzhledu vintage nebo starožitného stříbra, můžete být nadšení, když zjistíte, že můžete svůj oblíbený vzhled znovu vytvořit pomocí ...