EST WTA: Jessica Pegula může být nejvytíženější, nejzábavnější a nejstatečnější hráčkou na turné. Nyní se snaží být nejlepší

  GettyImages-1248294749


CHARLESTON, SC – Miami Open Jessicy Pegulové začalo ve čtvrtek 23. března vítězstvím v přímých setech nad Katherine Sebovovou, 24letou hráčkou, která se umístila o 169 míst níže než Američanka. To skončilo v neděli pozdě odpoledne, 2. dubna, výhrou v řadě po boku partnerky Coco Gauffové. Pro Pegulu to byl pátý titul ve čtyřhře s její o 10 let mladší krajankou.Nic z toho by nebylo úplně překvapivé, kdyby byl Pegula zkušeným specialistou na čtyřhru, který by zadával co nejvíce losování a občas inkasoval výplatu ve dvouhře. Věkem ale Pegule ještě není 30 a hraje nejlepší tenis své kariéry. V žebříčku je třetí nejlepší hráčkou na okruhu WTA ve dvouhře a světovou čtyřkou ve čtyřhře. Její kalendář je v rozporu s jejím postavením, spíše se hodí pro cestovatelku nebo tým z Major League Baseball. Mezi těmito dvěma vítězstvími v Miami byl přesně jeden den, kdy Pegula nehrál zápas.Pegula bude vždy spojena s Buffalem, vzhledem k tomu, že její rodina vlastní účty Národní fotbalové ligy a šavle National Hockey League. Ale co může někoho překvapit, žije na plný úvazek na Floridě a má dům v tenise šíleném Boca Raton. Během Miami Open by se dalo dokonce říct, že to Pegula zdrsnil a většinu dní se rozhodl pro 40minutovou jízdu po I-95 do místa turnaje místo toho, aby zůstal ve městě.

Není to však tak, že by Pegula šla all-in pouze na svém domácím turnaji. Od loňského Wimbledonu absolvovala Pegula 12 turnajů WTA. Vstoupila do dvouhry a čtyřhry každý —a navíc se přihlásil do smíšené čtyřhry na dvou velkých turnajích, kde jsou hráčské závazky bují a čas na zotavení je vytoužený.Také odehrála pět zápasů ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře na zahajovacím United Cupu (který vzhledem ke svému začátku koncem prosince přinesl Pegule vyznamenání, že bude soutěžit ve všech 12 měsících loňského roku), a příští týden bude zařazena do dvouhry. a zdvojnásobí povinnost, protože USA hrají baráž o Billie Jean King Cup v Delray Beach na Floridě.Co tedy udělala Pegula v pondělí 3. dubna po maratonu v Miami a nonstop zahájení sezóny? Co jiného — přijela do Charlestonu na turnaj.

Autem, mimochodem, s manželem a třemi psy v závěsu.'Osm hodin,' říká Pegula během našeho pohovoru na další den. 'Ve skutečnosti to nejsou žádné dobré zastávky, jako jedna zastávka Chick-fil-A, pár čerpacích stanic, to je vše.'  Pegula začala svou cestu na Roland Garros výletem do Charlestonu na zelené hlíně.

Pegula začala svou cestu na Roland Garros výletem do Charlestonu na zelené hlíně.

'Pracuje tak tvrdě'

'Promiň,' řekla Pegula svému partnerovi, který udeřil po několika chybách během úterního tréninku. Nemusí to říkat – není to tak, že by chtěla odpálit míček dlouho, nebo že by to byl největší prohřešek v tenise. A na antuce je poprvé po třech měsících tvrdého klání.

Tyto tři měsíce byly z velké části pokračováním sezóny 2022, kdy se Pegula stala nejlépe hodnocenou Američankou v celém tenise, vyhrála svůj první titul na okruhu WTA 1000 ve dvouhře a dosáhla tří grandslamových čtvrtfinále. To vše při plnění výjimečné povinnosti dvojníků.

„Vzhledem k tomu, že zná svůj původ, nemusí na ničem pracovat. A ona tak tvrdě pracuje,“ řekl mi Dan Clinard v klobouku Buffalo Bills a bundě Rochester Institute of Technology, když sledoval trénink Peguly. Clinard žije v Orchard Park, New York – ve městě, kde se nachází Highmark Stadium – ale do Charlestonu jel během rodinné dovolené v Myrtle Beach, S.C.

'Mohla by říct: ,Jednou chci řídit Bills or Sabres.‘ A místo toho říká: ,Chci být nejlepší tenistka na světě.‘ Je to působivé.'

Ať už byl součástí národního týmu nebo deblového týmu, Pegula zaznamenal úspěch i v této sezóně. USA vyhrály úvodní United Cup a s Gauffem si devětadvacetiletý Pegula odvezl tituly ve čtyřhře na 500 úrovní (Dauhá) a 1000 úrovní (Miami).

Ale můžete namítnout, že Pegulova trvalá úroveň excelence v posledních dvou sezónách, ne nepodobná Bills, zvedla laťku úspěchu – zejména ve dvouhře. Deep runy byly v tuto chvíli dané, ale bohužel pro Pegulu také bolestivé porážky:

  • Její bilance ve čtvrtfinále Grand Slamu je nyní 0:5 po prohře 6:4, 6:1 s Victorií Azarenkovou v Melbourne.
  • V Dauhá a Dubaji se dostala do finále a semifinále, ale svůj poslední set prohrála v každém zápase 6:0. (Igovi Swiatekovi do Dauhá; Barboře Krejčíkové v Dubaji.)
  • Poslední set, který odehrála v Indian Wells, byl opačný extrém: Petra Kvitová vyhrála rozhodující tiebreak 13:11.
  • Pegula se dostal do semifinále v Miami a dvakrát podával v prvním setu proti Eleně Rybakinové. V obou případech byla zlomená a prohrála v rovinkách.

Podle profesionálních tenisových standardů je Pegula pozdně kvetoucí a ve svých 27 letech udělala skok do Top 20. I tak je těžké uvěřit, že hráčka jejího kalibru, s její úrovní konzistence a umístěním na Ashe Stadium nosebleeds, má na svém kontě jen dva tituly ve dvouhře.

'Myslím, že se dostávám do bodu, kdy se mé cíle změnily, teď jdu hluboko do grandslamů, chci vyhrát grandslam,' říká Pegula. „A to samé pro tisícovky a všechny větší akce. Chci být lepší, chci je začít vyhrávat.'

Během příštích dvou měsíců odehraje Pegula spoustu velkých akcí, všechny na antuce – povrchu, který není pro tohoto Američana toxický. Strávila čas vyrůstáním na nedalekém ostrově Hilton Head a školením na jeho rozšířeném Har-Tru. Dva z jejích nejlepších výsledků z roku 2022 dosáhla v Madridu (vicemistr) a na Roland Garros (čtvrtfinalistka). Jízda na červené antuce předčila Pegulova očekávání, ale ukázala, co je možné i se skromnými cíli.

Není žádné roční období, kdy by Pegula nerada hrála tenis, a není čas jako současnost na hledání toho, co jí unikalo.

„Nemyslím si, že bych byla zklamaná [kdybych nevyhrála Slam],“ říká, „ale myslím, že mé cíle a víra v to, čeho mohu dosáhnout – ty rozhodně jdou nahoru. Zdá se, že za posledních pár let hodně vzrostly. Dávám si příležitosti a šance, jako každý týden.

„To je cíl – myslím, že dvouhra nebo čtyřhra, buď jedna. Hraju oba, protože chci vyhrát.'

  'Myslím, že se dostávám do bodu, kdy se mé cíle změnily, teď jdu hluboko do grandslamů, chci vyhrát grandslam,' říká Pegula.

'Myslím, že se dostávám do bodu, kdy se mé cíle změnily, teď jdu hluboko do grandslamů, chci vyhrát grandslam,' říká Pegula.

“Takový vyrovnaný člověk”

Během našeho rozhovoru Pegula vyzařuje slovo, které několikrát pronesla v tisku: Zůstatek . Je štědrá ve svém čase a ohleduplná v odpovědích na širokou škálu otázek. Ale určitě se také těší, jak zakončí svůj den na Daniel Islandu a vydá se zpět na Isle of Palms, kde pobývá během „týdne psích prázdnin“ svých štěňat.

zámek na tenisový míček

Zasměje se, jakmile se zmíním o partnerství se Stella Artois, přes které přistála Instagramová náhoda , zatímco v Miami.

'To byla naprosto pravdivá událost!' říká a ujišťuje mě, že to nebylo dílo.

Spolupráce dávala smysl, vzhledem k Pegulově náhlému vzestupu k tenisovému memu poté, co během tiskové konference US Open usrkl Heineken.

„Říkala jsem si, dobře, když to pivo přinesu, možná to někoho bude zajímat… ale nemyslela jsem si, že to takhle vybouchne,“ říká. (Edova poznámka: Věděl jsem, že ano, jakmile jsem to viděl osobně.)

'Mám tolik lidí, kteří za mnou přicházejí, dokonce i po zápasech nebo trénincích, a říkají: 'Milujeme, když jsi pil to pivo!' Myslím, že to bylo srovnatelné.'

Ale Pegula dělá mnohem, mnohem víc, než že pomáhá tlačit Pilsner ve svém omezeném volném čase. A dvě z jejích nejpozoruhodnějších mimosoudních snah souvisejí s tím, na čem ze všeho nejvíc záleží.

  Kim Pegula, prezident a generální ředitel Pegula Sports and Entertainment, na draftu NHL 2019.

Kim Pegula, prezident a generální ředitel Pegula Sports and Entertainment, na draftu NHL 2019.

Kolem US Open v roce 2022 byla vytvořena Asijsko-americká pacifická tenisová asociace ostrovů (AAPITA) v reakci na to, že značné menšinové obyvatelstvo je žalostně poddimenzované, pokud jde o financování, programy, vedení a uznání. V jeho představenstvu jsou bývalá hráčka Vania Kingová, pětinásobný grandslamový šampion ve čtyřhře Rajeev Ram a hvězda na invalidním vozíku Dana Mathewson. Jeho součástí je i neúnavná Pegula.

Jak mi King, prezident AAPITA, řekl minulý rok v New Yorku, Jessie je „tak dobře vyvážený člověk; filantropický, podnikavý, neuvěřitelně talentovaný a dokonce kýčovitý.“

Všimněte si, že B-slovo King použil.

'Spousta lidí neví, že jsem poloviční Korejec,' říká Pegula dychtivě. 'Mnoho věcí, které dělala moje máma, protože je asijská žena ve sportu, je opravdu velký problém.'

Viditelnost Kim Peguly jako spolumajitelky profesionálních sportovních týmů v Buffalu možná nebyla pro Jessie a její čtyři sourozence (bratři Michael a Matthew, sestry Laura a Kelly) neobvyklá, ale byla neuvěřitelně důležitá pro ostatní asijsko-americké Američany, zejména asijsko-americké. ženy, rozpoznat.

„Bylo to snadné rozhodnutí vstoupit do představenstva, jakmile mě Vania požádala,“ říká Pegula. 'Doufám, že na US Open s velkou komunitou AAPI v New Yorku můžeme něco udělat.'

Pegula je tak schopný vůdce, jakého si organizace může přát, vzhledem k tomu, co udělala o několik měsíců později. Vzhledem k tomu, že její matka byla několik měsíců mimo veřejnost az neznámých důvodů, byla to Jessica, kdo vnesl světlo do této záležitosti pomocí podrobné a emotivní eseje, kterou zveřejnil Player's Tribune. Z velké části napsala kus v Austrálii během prvního měsíce sezóny.

'Přišlo mi to naprosto přirozené, když jsem to napsal a pak jsem to vydal, když jsem to chtěl udělat,' říká Pegula. (Těsně před Super Bowlem, prvním po mnoha letech, kterého se Kim nemohla zúčastnit.) 'Všechno to tak nějak zapadlo.'

Teoreticky mohl kdokoli z rodiny Pegula prozradit zprávu, že Kim loni v létě utrpěla srdeční zástavu a stále se zotavuje. Jessica se rozhodla být rodinným hlasem a poskytla aktualizaci, kterou, i když se ji týkalo čtení, byla odvážná zpráva, kterou mnozí potřebovali slyšet.

jak sloužit v tenise krok za krokem

Reakce na to byla stejně ohromující.

'Myslel jsem, že dostanu dobrou odpověď, ale nemyslel jsem si, že bude tak velký,' říká Pegula. „Nejen z vnějšího světa, ale také v rámci WTA, tenisového světa.

'Jakmile jsem se vrátil domů, řekl jsem si, dobře, to je to, co chci dělat.' Jdu to udělat.'

  Pokud nejvýše postavená Američanka cítí nějaký tlak, skvěle ho skrývá.

Pokud nejvýše postavená Američanka cítí nějaký tlak, skvěle ho skrývá.

“Vždy najdu to dobré”

Kdybyste ve středu sledovali hru Peguly úplně poprvé, nevěděli byste, že tento Floridian, který pálí míčky, miluje psy, vede věci, pijí pivo, nutí k přemýšlení a řídí auta. cokoliv kromě jejího řemesla. Svůj úvodní zápas vyhrála 6:2, 6:0 a dominovala nad Annou Blinkovou se střeleckým repertoárem, kterému může podlehnout každý kromě těch nejlepších soupeřů.

„Jsou chvíle, kdy se cítíš trochu ohromeně,“ říká o sobě Pegula, „ale myslím si, že pokud to dokážeš vyvážit, a přesto si užíváš to, co děláš – a mám pocit, že mě to vždycky baví. to, i když jsou to věci, na které se mi moc nechce. Vždycky v tom najdu to dobré.

„Myslím, že dokud to vybalancujete, naučte se říkat ne určitým věcem, které možná nejsou prioritou pro váš čas nebo vaši kariéru. Vždy si udělejte čas pro sebe, myslím, že to je důležité.'

V Charlestonu bude mít o něco více času, než je obvyklé, protože Pegula odehraje vzácný turnaj ze čtyřhry. Zda to pomůže, nebo uškodí jejím šancím pro single, se teprve uvidí, ale je jisté, že stále najde způsoby, jak se zaměstnat.

„Přijet sem, i když je to pro mě těžký obrat, pořád je to hodně pozitivní,“ říká mi Pegula během idylického lowcountry odpoledne. „Přijdu na skvělé místo, se spoustou lidí, které tu znám, s lidmi, se kterými jsem vyrůstal. Pojďte sem s mým manželem, mými psy – to všechno jsou opravdu skvělé věci.

'Bez ohledu na to, snažím se to vyvážit, jak nejlépe dovedu.'

Populární Problémy

UFC 250 s titulky Nunes vs Spencer se koná v sobotu večer. Zde je návod, jak koupit PPV a sledovat všechny boje na ESPN Plus.

Může Nadal zvítězit nad svým největším rivalem a získat v Římě svůj 9. titul? Nebo si Djokovič zaregistruje svůj 3. titul roku?

Bacardi Rum byl založen na Kubě v roce 1862 a od té doby je oblíbeným duchem mezi návštěvníky večírků, nočních klubů a večeří. Rumy Bacardi jsou sladší a hladší než vodka, takže jsou ideální pro různé míchané nápoje ...

Pokud nemáte kabel, nabízíme několik různých možností, jak sledovat dnešní předsezónní hru Texans vs Cowboys online.

Video: Fan radí Viktoru Troickimu, jak porazit Novaka Djokoviče