Jak odstranit gumu z boty

Každý někdy v životě chodil v žvýkačce - není to zábavný zážitek, zvláště pokud jsou vaše boty úplně nové. Naštěstí existuje několik snadných hacků pro odstranění gumy z podrážky boty. Najděte si metodu, která vás po skoku osloví!Metoda 1 ze 7: Zmrazení dásně

 1. 1 Umístěte botu do plastového sáčku. Vezměte si gumovou obuv a vložte ji do igelitového sáčku, například do velkého sáčku na potraviny nebo do tašky na potraviny. Nezáleží na tom, jestli se celá taška nevejde do tašky, jen se ujistěte, že část s gumou je přitlačena k plastu.
 2. 2 Stiskněte plast proti dásně. Plastový sáček pevně přitlačte na kousek žvýkačky na několik sekund. Před zmrazením potřebujete gumu držet na plastu, jinak tato metoda nebude fungovat.
 3. 3 Umístěte botu do mrazáku. Uvolněte místo v mrazničce pro boty pokryté plastem. Pokud není bota zcela uvnitř plastového sáčku, možná ji budete chtít udržovat mimo dosah jakýchkoli potravin, abyste zabránili šíření choroboplodných zárodků.
 4. 4 Nechte botu v mrazáku hodinu nebo dvě. To dá dásni šanci zamrznout na plastový sáček. Po zmrazení vyjměte botu a sáček z mrazáku.
 5. 5 Vyjměte botu z plastového sáčku. Žvýkačka by se měla místo obuvi držet v plastovém sáčku, takže vaše obuv nebude žvýkat! reklama

Metoda 2 ze 7: Použití ledu

 1. 1 Naplňte velký plastový sáček kostkami ledu. Položte botu na kostky ledu žvýkačkou dolů. Nenechávejte kostky ledu vniknout dovnitř nebo kolem boty, protože by to botu zvlhlo.
 2. 2 Udržujte led studený. Abyste zabránili příliš rychlému roztavení, použijte sáček na skladování potravin, který lze zavřít zipem nebo zavázat pytel.
 3. 3 Pevně ​​přitlačte led na žvýkačku, dokud nezmrzne. Žvýkačku budete moci odstranit až poté, co zmrzne. Může to chvíli trvat - mějte tedy trpělivost!
 4. 4 Jakmile zmrzne, seškrábněte gumu z boty. Opatrně použijte tupý nůž na máslo nebo tmel na seškrábnutí tvrdé, zmrzlé gumy z boty. Pohybujte nožem pomalu, aby nedošlo k pořezání boty nebo vás. reklama

Metoda 3 ze 7: Použití WD-40

 1. 1 Nastříkejte gumu WD-40. Pořiďte si plechovku WD-40 (k dostání v supermarketech a obchodech s čisticími prostředky) a nastříkejte ji na podrážku boty, na dásně a kolem nich. Nechte působit alespoň minutu, aby WD-400 uvolnil lepicí spojení gumy.
 2. 2 Otřete žvýkačku. Pomocí papírového ručníku, hadru nebo jakéhokoli hadru otřete gumu z podrážky boty. Mělo by to zmizet docela snadno. Pokud ne, dejte žvýkačku druhýkrát a zkuste to znovu.
 3. 3 Vyčistěte podrážku boty. Jakmile je guma odstraněna, použijte papírový ručník nebo čistý hadřík, abyste botu znovu otřeli, abyste odstranili veškeré další zbytky, které zbyly ze spreje. Po dokončení vyhoďte hadr nebo papírové ručníky. reklama

Metoda 4 ze 7: Použití arašídového másla

 1. 1 Vezměte si nějaké krémové arašídové máslo. Na žvýkačku naneste silnou vrstvu krémového arašídového másla (přibližně dvě polévkové lžíce) a poté nechte 10 minut odležet.
 2. 2 Vydrhněte arašídové máslo. Po 10 minutách pomocí drátěného kartáčku setřete arašídové máslo i žvýkačku. Může to trvat trochu loketního tuku, ale také by měla zmizet guma.
  • Nezapomeňte drhnout drážkami podešve místo proti nim, aby nedošlo k poškození obuvi.
 3. 3 Vyčistěte si botu. Podrážku boty přidržte pod studenou tekoucí vodou a vydrhněte houbičkou, abyste odstranili veškeré zbytky arašídového másla. reklama

Metoda 5 ze 7: Pomocí písku a tyčinky

 1. 1 Najděte dřevěnou hůl a suchý písek. Tato metoda funguje dobře, pokud jste venku a náhodou šlápnete na čerstvou žvýkačku, která je stále docela měkká a poddajná. Vše, co potřebujete, je suchý písek (nebo špína) a malá dřevěná tyčinka.
 2. 2 Posypte žvýkačku pískem. Sundejte si boty a posypte pískem vršek dásně. Pomocí tyčinky začněte vtírat písek do dásně - měl by začít odcházet po malých kouscích.
 3. 3 Průběžně přidávejte další písek a pokračujte ve tření. Jakmile začne žvýkačka zmizet, posypte ji ještě pískem a pokračujte ve tření. Písek působí na spodní část boty jako exfoliátor!
  • Pokračujte, dokud se dásně víceméně úplně neodstraní. Může to chvíli trvat, ale je lepší jednat rychle, místo aby guma zaschla a ztvrdla na vaší botě.
  reklama

Metoda 6 ze 7: Rozpuštění dásně

 1. 1 Použijte lehčí kapalinu. Namočte starý hadřík nebo kus papírového ručníku do nafty a vetřete ho na gumu. Žvýkačka by se měla začít rozpouštět.
  • Naftu používejte v dobře větraném prostoru, mimo zdroje tepla, protože nafta je vysoce hořlavá.
 2. 2 Použijte odlakovač. Odstraňovač laku na nehty na bázi acetonu lze také použít k rozpuštění žvýkaček z podrážky boty. Do odstraňovače namočte papírový ručník nebo látku a vtírejte jej na žvýkačku, dokud nezmizí.
  • Jen si dejte pozor, pro jaký typ obuvi tuto metodu používáte, protože aceton může poškodit povrchovou úpravu lakovaných nebo semišových bot.
  reklama

Metoda 7 ze 7: Použití olivového oleje

 1. 1 Žvýkačku potřete olivovým olejem. Vyhněte se tomu, aby se to dostalo přímo na kůži nebo semiš na botě, protože by to mohlo způsobit skvrny.
 2. 2 Nechte olej minutu odležet.
 3. 3 Olej setřete papírovou utěrkou.
 4. 4 Přebytečnou gumu odstraňte špičatým nástrojem namočeným v olivovém oleji.
 5. 5 Hotovo. Žvýkačka by teď měla být úplně vypnutá. Zlikvidujte odpovídajícím způsobem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním gumu z boty, pokud má hřebeny? Tyto metody by měly fungovat dobře. Metoda WD-40 je pravděpodobně nejjednodušší. Nastříkejte a počkejte minutu, poté by žvýkačka měla sklouznout.
 • Otázka Co mám dělat, když už je guma na botě tvrdá? Použijte metodu ledu se třemi kostkami ledu a nechte žvýkačku zvlhnout. K seškrábání použijte nástroj, jako je plochý šroubovák. Pokud se v botě nahromadilo bahno, omyjte ji hadicí; poté, co seškrábnete, trochu gumy se uvolní i s hadicí.
 • Otázka Kterou z těchto metod by bylo nejlepší použít k odstranění gumy přilepené na vnější straně boty? Zkuste použít metodu kostek ledu. Na žvýkačku položte kostku ledu a vetřete ji, dokud se led nerozpustí. Jakmile led roztaje, měli byste být schopni odlepit gumu z boty.
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob odstranění žvýkačky, která tam uvízla několik měsíců? WD40 fungoval velmi dobře. Žvýkačka byla uložena v dezénu mých teva sandálů spolu s upečenou špínou a štěrkem několik měsíců. Nastříkal jsem dvě aplikace a celé to setřel hadrem.
 • Otázka Co když dásně pokrývají nečistoty a jiné věci a dásně jsou suché? Unikátní Sanchez Použijte ostrý předmět a sbírejte ho, dokud neuvidíte kousek žvýkačky bez špíny. Pak si pořiďte odlakovač, dejte ho na vatový tampon nebo ubrousek a vetřete gumu. Mělo by se stát lepkavým, což usnadní jeho odstranění.
 • Otázka Platí totéž s lepivou lepivostí? Ano. Navrhuji metodu ledu, protože zmrazení lepkavé lepivosti způsobí, že se vytvrdí a odlepí.
 • Otázka Co když se vám dostane do vlasů guma? Můžete použít arašídové máslo nebo majonézu. Na místo naneste dostatečné množství žvýkačky a nechte několik minut působit. Žvýkačka by poté měla sklouznout.
 • Otázka Jak se zbavím žvýkaček uvnitř bot? Ledová metoda by k tomu byla skvělá, stačí zmrazit žvýkačku ledem a mělo by to být mnohem jednodušší.
 • Otázka Jak odstraním gumu přilepenou na horní stranu podrážky žabky? Použijte výše popsanou metodu ledu a poté ostrým předmětem vypáčte žvýkačku ze žabky. Jen dejte pozor, abyste se nezakopali do materiálu žabky, protože by to mohlo vydlabat díru.
Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním gumu, která je na boku mé boty?
 • Co mám dělat, když se jako dítě pokouším odstranit gumu z boty a nic nefunguje?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud nemůžete žvýkačku hned odstranit, možná budete chtít zkusit seškrábat co nejvíce žvýkačky. Pomocí tupého nože seškrábejte žvýkačku nebo si můžete podrážku boty otřít o betonový chodník v místě, kam do něj nikdo jiný nevkročí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • K odstranění dásní nepoužívejte ruce. Nevíš, kde to bylo.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

podhmatem podávat tenis

Populární Problémy

Upnutí: (1) Sofia Kenin vs Zhaoxuan YangStan Wawrinka věří, že Novak Djokovic si měl na Adria Tour dávat větší pozor. Švýcarský hráč hovořil také o svém letošním rozhodnutí odstoupit z US Open.

Tento wikiHow vás naučí procházet a sledovat Netflix z jakékoli země, kterou chcete, pomocí systému Android. Knihovna Netflixu se mění v každé zemi a k ​​maskování vaší IP adresy můžete použít aplikaci VPN třetí strany, abyste viděli různé ...

13násobný vítěz Roger Federer není mezi nominovanými na ocenění ATP Sportsmanship Award 2020. Federer v roce 2020 odehrál pouze jeden turnaj, což je nejpravděpodobnější důvod jeho opomenutí.Jak odstranit likvidaci odpadků. Odstranění likvidace odpadků může být drahé, pokud si najmete instalatéra. Když budete svoji práci dělat sami, ušetříte peníze a je to jednoduchý proces. Použitím několika nástrojů a provedením několika kroků budete ...