Jak čistit boty zubním kartáčkem

Vybrali jste si perfektní oblečení, ale je tu jen jeden problém: vaše boty jsou špinavé. Pokud jste slyšeli, že si můžete boty vyčistit zubním kartáčkem, ale nejste si jisti, jak, vytvořte čisticí směs na boty z plátna a síťoviny, bělicí směs na bílé nebo vydrhněte špínu z podrážek a odejděte vaše obuv zářivě čistá.

Metoda 1 ze 3: Drhnutí podrážky vašich bot

 1. Obrázek s názvem Čištění bot pomocí zubního kartáčku Krok 1

  1 Otřete si boty vlhkým hadříkem. Vaše boty mohou mít velké shluky nečistot nebo prachu, které lze smýt vodou. Otřete všechny velké shluky nečistot nebo nečistot vlhkým hadříkem nebo papírovým ručníkem.
 2. 2 Smíchejte 1 čajovou lžičku (4,9 ml) pracího prostředku s 1 šálkem (240 ml) vody. Vytvořte svou směs v nádobě, která vám nevadí dostat mýdlo, jako je plastová mísa nebo nádoba Tupperware. Používejte jemný prací prostředek bez bělidla.
 3. 3 Namočte zubní kartáček do směsi a vydrhněte podrážky bot. Tuto směs můžete použít na celou spodní podrážku boty. Podrážku důkladně vydrhněte zubním kartáčkem a věnujte zvláštní pozornost opravdu špinavým oblastem. Když se zubní kartáček špiní, namáčejte zubní kartáček do vodní směsi znovu a znovu.

  Varování: Pokud jsou vaše boty kožené, nedostávejte na vnější stranu bot žádný prací prostředek. Prací prostředek poškozuje kůži.

 4. Obrázek s názvem Čištění obuvi pomocí zubního kartáčku Krok 4

  4 Otřete podrážku bot ručníkem. Pomocí čistého hadru otřete spodní část obuvi. Než je znovu nasadíte, ujistěte se, že jsou zcela suché, jinak by vám mohly uklouznout.
  • Pokud máte čas, můžete boty sušit na vzduchu přes noc.


  reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění plátěných a síťovaných bot

 1. 1 Smíchejte 1 čajovou lžičku (4,9 ml) pracího prostředku s 1 šálkem (240 ml) vody. Použijte prací prostředek, který již máte doma. Smíchejte prací prášek a vodu v nádobě, která vám nevadí dostat mýdlo, jako je míchací mísa nebo nádoba Tupperware.
  • Použijte jemný prací prostředek, který neobsahuje bělidla.
 2. 2 Namočte do směsi čistý zubní kartáček a omyjte si boty. Nasyťte zubní kartáček ve směsi voda/čisticí prostředek a vyčistěte jím špinavé části obuvi. Pomocí štětin důkladně vyčistěte nečistoty krouživými pohyby. Svou směs můžete použít na každou část boty.

  Spropitné: Věnujte zvláštní pozornost špičkám bot, protože ty obvykle bývají nejšpinavější.

 3. 3 Vlhkou houbou setřete mýdlo. Navlhčete čistou houbu studenou vodou a otřete všechny oblasti, ve kterých jste použili směs pracího prostředku. Ujistěte se, že na botách nezůstalo žádné mýdlo.
 4. Obrázek s názvem Čištění bot pomocí zubního kartáčku Krok 8

  4 Nechte boty uschnout na vzduchu. Nechte boty venku na slunci nebo na chladném a suchém místě, abyste předešli padlí. Než je znovu oblečete nebo uložíte, ujistěte se, že jsou zcela suché.
  • Sušení bot v sušičce by mohlo způsobit jejich zmenšení nebo deformaci.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití bělidla na bílé tenisky

 1. 1 Smíchejte 1 díl bělidla a 5 dílů vody. Chcete -li použít bělidlo na bílých teniskách, musíte ho naředit tak, aby nezbarvilo vaše boty. Smíchejte bělidlo a vodu v plastové misce, která vám nevadí dostat bělidlo.
  • Během tohoto procesu používejte rukavice k ochraně rukou.
 2. Obrázek s názvem Čištění obuvi zubním kartáčkem Krok 10

  2 Namočte do své směsi čistý zubní kartáček a vydrhněte si boty. Pokud jsou vaše tenisky celé bílé, nemusíte si dělat starosti s odbarvováním žádných oblastí bot. Pomocí zubního kartáčku důkladně vydrhněte oblasti, které jsou nejšpinavější, a poté jednou provalte celou obuv.
  • Pokud vaše boty nejsou celé bílé, nepoužívejte na ně bělidlo. Můžete zabarvit barevné oblasti boty.
 3. 3 Opláchněte si boty teplou vodou. Umyjte bělidlo z obuvi tak, aby se dalo bezpečně nosit, a spusťte je pod teplou vodou v umyvadle nebo vaně. Nezapomeňte je důkladně opláchnout, aby na botách nezůstalo bělidlo.
  • Bělidlo můžete bezpečně opláchnout odtokem, pokud do něj hned poté nesypete čpavek. Když se smíchají čpavek a bělidlo, vytvoří nebezpečný plyn, který vás může srazit do bezvědomí.
 4. Obrázek s názvem Čištění obuvi zubním kartáčkem Krok 12

  4 Před použitím nechte boty uschnout na vzduchu. Položte boty na ručník na slunci nebo na chladném a suchém místě domova, aby vyschlo na vzduchu. Nechte je několik hodin nebo dokonce přes noc, dokud již nebudou mokré na dotek.
  • Skladování mokrých bot může vést k plísním.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • K čištění kožených nebo semišových bot nepoužívejte prací prostředky. Prací prostředek poškodí a zabarví vaše boty.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Drhnutí podrážky vašich bot

 • Plátno nebo ručník
 • Prací prášek
 • Plastová mísa
 • Kartáček na zuby

Čištění plátěných a síťovaných bot

 • Plátno nebo ručník
 • Prací prášek
 • Plastová mísa
 • Kartáček na zuby

Použití bělidla na bílé tenisky

 • Bělidlo
 • Plastová mísa
 • Kartáček na zuby
 • Plátno nebo ručník

Populární Problémy

Jak integrovat Slack s jinými aplikacemi. Existují stovky aplikací, robotů a služeb, které můžete přidat do svých kanálů Slack. Tyto aplikace mohou členům vašeho týmu pomoci provádět užitečné úkoly, jako je sdílení souborů z disku Google nebo ...

Tony Harrison a Jermell Charlo se v sobotu sejdou na očekávané odvetě. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje online bez kabelu.

'Run' je nová série HBO od společností Phoebe Waller-Bridge a Vicky Jones. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Vévoda v sobotu otevírá basketbalovou sezónu 20-21 proti Coppin State. Tato hra je na ACC Network Extra a zde je návod, jak ji můžete sledovat živě online.

Federer ve své kariéře naservíroval neuvěřitelných 10 728 es. Je to ale dost dobré na to, aby mu to zajistilo místo č. 1 v tomto seznamu?

Průvodce, jak sledovat dnešní předsezónní hru Giants vs Browns online, pokud nemáte kabel.